Rekomendowane artykuły

18.07.2024
DACHSER & FERCAM Italia: Nowa lokalizacja w Cattolica

DACHSER & FERCAM Italia w połowie kwietnia otworzył nowy oddział w miejscowości Cattolica, wzmacniając tym samym swoją obecność w dynamicznie rozwijającym się regionie gospodarczym na wybrzeżu Adriatyku. Obszar wokół stolicy prowincji Rimini jest miejscem, w którym działają liczne przedsiębiorstwa przemysłowe, a wraz z fabrykami mebli znajdującymi się w prowincjach Fano i Pesaro można tu znaleźć wiele firm zorientowanych na eksport.

Czytaj
2
16.07.2024
Transport ciężarowy u progu przyszłości

Zeroemisyjne samochody dostawcze w końcu opuściły laboratorium przyszłości. Jednak na drodze do stania się praktyczną technologią codziennego użytku przed nowym rodzajem ciężarówek stoi jeszcze kilka wyzwań.

Czytaj
11.07.2024
"Dążymy do jasnego celu”– wywiad z nowym COO Air & Sea Logistics w DACHSER

Dr Tobias Burger, objął  stanowisko COO Air & Sea Logistics (ASL) w DACHSER 1 stycznia 2024 roku. Po pierwszych miesiącach pracy jako nowy dyrektor jednostki biznesowej ASL, Dr Tobias Burger dzieli się swoją wizją przyszłości i dotychczasowymi doświadczeniami. Poznajmy bliżej jego sylwetkę i jego plany na nadchodzące lata.

Dr Tobias Burger ma 46 lat i tytuł doktora w dziedzinie administracji biznesowej. Jego wizja przyszłości opiera się na silnej organizacji ASL i potencjale oferowanym przez zintegrowane usługi transportu i logistyki kontraktowej na całym świecie.

2
09.07.2024
Manewry robotów w terminalu DACHSER

Pojazdy autonomiczne mają ogromny potencjał wykorzystania w logistyce. Jednym z ich możliwych zastosowań jest pełna automatyzacja procesu manewrowania nadwoziami wymiennymi. Jednak jak można to zrobić bezpiecznie i skutecznie na ruchliwym placu przeładunkowym? Oddział DACHSER w Langenau niedaleko Ulm zbadał to w rzeczywistych warunkach pracy.

Czytaj

DACHSER Poland

03.07.2024
DACHSER rozwija sieć transportową w Tunezji i Turcji

DACHSER, globalny dostawca usług logistycznych, oferuje bezpośrednie połączenia drogowe do Tunezji i Turcji. Dzięki nowym liniom transportowym drobnicowym (LTL) i całopojazdowym (FTL), klienci mogą korzystać z szybszych i bardziej wydajnych usług transportowych, co znacząco usprawnia logistykę między Europą a tymi krajami.

Czytaj
02.07.2024
Wpływ sytuacji na Morzu Czerwonym na dynamikę rynku

Sytuacja na Morzu Czerwonym pod względem bezpieczeństwa statków nie ulega zmianie. Rebelianci Huti powiększają obszar działania na Morzu Czerwonym i w Zatoce Adeńskiej, przez co armatorzy zmuszeni są do dalszej adaptacji i modyfikacji tras, w celu zapewnienia bezpieczeństwa załóg i statków. Sytuacja ta doprowadziła do dużych zmian w obsłudze statków i wydłużenia czasu tranzytu głównie na trasach: Europa – Azja / Indie-Pakistan-Bangladesz-Cejlon (IPBC), a także Europa – Bliski Wschód.

Czytaj
27.06.2024
DACHSER: nowa linia LCL pomiędzy Rotterdamem a Azją

Dział frachtu lotniczego i morskiego DACHSER znacząco rozszerza swoje usługi. Obejmuje to uruchomienie nowego stałego połączenia LCL pomiędzy portem w Rotterdamie a różnymi portami w Azji z ustalonymi godzinami wyjść rejsów.

Czytaj
3
25.06.2024
DACHSER ocenia jak wykorzystać potencjał sztucznej inteligencji dla logistyki w branży chemicznej

We współczesnym, coraz bardziej złożonym świecie zapewnienie najwyższej klasy logistyki drobnicowej w przemyśle chemicznym oznacza ciągłe ulepszanie oferowanych usług. Aplikacje AI odgrywają główną rolę w tej nieustannej i trwałej transformacji. Michael Kriegel, Department Head DACHSER Chem Logistics, wyjaśnia potencjał sztucznej inteligencji w logistyce i sposób, w jaki wspiera firmę DACHSER w pokonywaniu bieżących wyzwań.

Czytaj
20.06.2024
Igrzyska Olimpijskie i Paraolimpijskie 2024 – kluczowe daty i wpływ na łańcuchy dostaw

Francja przygotowuje się do organizacji dwóch największych na świecie wydarzeń sportowych tego lata, które odbędą się w Paryżu i kilku innych francuskich miastach. Letnie Igrzyska Olimpijskie i Paraolimpijskie, rozgrywane głównie w stolicy Francji, potrwają od 26 lipca do 8 września.

Czytaj
18.06.2024
DACHSER, myclimate i Terre des Hommes nawiązują współpracę na rzecz klimatu

W grudniu 2023 roku DACHSER,  organizacja ochrony środowiska myclimate i organizacja praw dziecka Terre des Hommes rozpoczęły długoterminową współpracę. Międzynarodowy dostawca usług logistycznych DACHSER wraz z organizacjami non-profit uruchomią nowe projekty działań na rzecz klimatu oraz rozszerzą już istniejące inicjatywy na całym świecie.

Czytaj
12.06.2024
Z myślą o przyszłości

Logistyka oznacza również ciągłe podejmowanie i radzenie sobie z nowymi wyzwaniami. Zwłaszcza gdy sprawy stają się trudne. Dlatego w DACHSER podchodzimy do tego roku z dużą pewnością siebie i zapałem, nawet pomimo tego, że wciąż mamy do czynienia ze słabymi, niestabilnymi rynkami i rosnącymi kosztami. Burkhard Eling, CEO DACHSER dzieli się swoimi przemyśleniami na temat logistyki w 2024 roku.

Czytaj
06.06.2024
Wartość dodana dla klientów

W wyniku niedawnego przejęcia przez DACHSER, z dniem 1 stycznia 2024 r. holenderska firma Müller Fresh Food Logistics stała się również członkiem European Food Network. Jan-Peter Müller, Managing Director wyjaśnia, w jaki sposób jego klienci z sektora handlu detalicznego, produkcji żywności i gastronomii korzystają z silnej europejskiej sieci drobnicowego transportu żywności.

Czytaj
03.06.2024
Nowa umowa o wolnym handlu między Unią Europejską a Nową Zelandią

Po kilku latach negocjacji Unia Europejska zawarła umowę o wolnym handlu z Nową Zelandią (źródło: Dziennik Urzędowy UE L/2024/866 z 25.03.2024). Umowa weszła w życie 1 maja 2024 r.

Czytaj
28.05.2024
Platforma DACHSER została uhonorowana przez Annual Multimedia

Platforma DACHSER otrzymała prestiżową nagrodę Annual Multimedia Award w kategorii Digital Services: Apps, Tools & Voice User Interfaces itp. Nagroda potwierdza, że cyfrowa platforma stworzona dla klientów spełnia, a w niektórych przypadkach nawet przewyższa wszystkie kluczowe wymagania w zakresie łatwości obsługi, estetyki projektu i stabilności. Wraz z tym wyróżnieniem platforma DACHSER otrzymuje również zewnętrzne uznanie w zakresie spełnienia surowych standardów bezpieczeństwa i jakości.

Czytaj
Pokaż więcej

DACHSER Corporate

18.07.2024
DACHSER speeds up transport between UK and the EU

With its new customs service Smart Border Connect, the logistics provider DACHSER is giving British exporters smoother access to the EU market. The intelligent logistics solution simplifies and speeds up customs clearance and thus reduces export costs.

3
09.07.2024
DACHSER celebrates its 20th anniversary in Austria

With the founding of DACHSER Austria 20 years ago, DACHSER expanded its international network and set a new milestone for successful and sustainable growth. The Austrian country organization now has a strong branch network with nine locations, employs almost 700 people and generates an annual turnover of 202 million euros. Located in Austria, an important logistics hub in Europe, DACHSER Austria plays a crucial role in the global logistics service provider's network.

Czytaj
25.06.2024
DACHSER puts 15 electric trucks from Renault Trucks into operation

Renault Trucks and DACHSER are cooperating on the gradual decarbonization of road freight transport. In total, the logistics service provider is expanding its fleet by fifteen Renault Trucks vehicles. The all-electric trucks complete local and long-distance transport tours at seven DACHSER locations in Germany every weekday.

Czytaj
2
25.06.2024
Professional truck drivers: Appreciation has right of way

Undoubtedly, theirs is one of the most important jobs in the country: without drivers and logistics, the wheels of the economy would literally stop turning, resulting in empty shelves in supermarkets and department stores. This makes the findings of the International Road Transport Union (IRU) all the more alarming: the freight forwarding industry is running out of young drivers. As many as 62 percent of carriers in Europe complain that they are having major problems recruiting people to drive their trucks.

Czytaj
Idź do

Najczęściej czytane

06.04.2021
LNG paliwem przyszłości?

Skroplony gaz ziemny (LNG) jest postrzegany jako przyjazne dla środowiska źródło energii dla transportu drogowego i morskiego. Jednak tego rodzaju paliwo jest realną alternatywą dla oleju napędowego czy benzyny tylko wtedy, gdy jest produkowane w sposób zrównoważony.

Czytaj
22.11.2019
DACHSER z certyfikatem na transport lekarstw na trzech kontynentach

DACHSER, globalny operator logistyczny, uzyskał kolejny certyfikat CEIV Pharma od IATA – tym razem dla swojego oddziału Air & Sea Logistics w Atlancie. Jest to już czwarta lokalizacja firmy, po Frankfurcie, a także Bombaju i Hajdarabadzie w Indiach, mająca rozszerzone uprawnienia do obsługi logistycznej klientów z sektora nauk przyrodniczych oraz opieki zdrowotnej.

Czytaj
07.10.2019
Nowy numer magazynu DACHSER już dostępny!

Europejska sieć transportu drogowego DACHSER przez lata rozrastała się. Sekretem było zawsze umieszczanie odpowiednich elementów układanki we właściwych miejscach, aby uzyskać kompletny obraz.

05.09.2019
DACHSER otworzył oddział w Rzeszowie

DACHSER, jeden z wiodących europejskich operatorów logistycznych, uruchomił z początkiem września br. nowy oddział w Rzeszowie. Podkarpacki obiekt to dziewiąta lokalizacja DACHSER w Polsce. Oprócz transportu drogowego i magazynowania, rzeszowski oddział będzie też obsługiwał fracht międzykontynentalny, zwłaszcza przesyłki lotnicze.

Czytaj
16.06.2020
DACHSER Polska z nową krajową siedzibą w Strykowie k. Łodzi

DACHSER Polska, globalny operator logistyczny, przeniósł się do nowo wybudowanego obiektu biurowego w Strykowie o powierzchni ponad 2 200 mkw. Znajduje się w nim krajowe biuro DACHSER Polska oraz strykowski oddział firmy. Równolegle w podłódzkiej miejscowości trwa kolejny etap inwestycji DACHSER–  rozbudowa magazynu przeładunkowego.

Czytaj
03.01.2019
Dachser rozwija sieć połączeń z Poznania do Niemiec

Dachser, globalny operator logistyczny, tylko w ostatnich miesiącach uruchomił siedem dodatkowych połączeń drobnicowych z Poznania do Niemiec. Są to bezpośrednie linie do Frankfurtu nad Menem i innych lokalizacji w Hesji: Erlensee, Kassel i Homberga, a także do Bad Salzuflen w Nadrenii Północnej-Westfalii oraz na północ kraju - do Stavenhagen i do Hamburga. Dzięki temu poznański oddział Dachser dysponuje obecnie 22 stałymi liniami do naszego zachodniego sąsiada.

Czytaj
12.12.2019
Nowe wymogi regulacyjne w zakresie baterii i ogniw litowych wchodzą w życie 1 stycznia 2020 r.

Zanim baterie i ogniwa litowe zostaną dopuszczone do transportu, muszą one pomyślnie przejść określone testy. Testy te polegają na symulacji różnych warunków pod względem np. ciśnienia, temperatury, zgniecenia czy uderzeń, jakie mogą wystąpić podczas przewozu.

Z dniem 1 stycznia 2020 r. zaczną obowiązywać zaostrzone wymogi dotyczące baterii i ogniw litowych mające zastosowanie do wszystkich rodzajów transportu na całym świecie. W przyszłości wymagane będzie przedłożenie zgodnego z UN 38.3.5 zestawienia testów dla wszystkich baterii i ogniw litowych wyprodukowanych po 30.06.2003 r. (tj. UN3480, UN3481, UN3091, UN3090) oraz dla wszystkich pojazdów elektrycznych o napędzie akumulatorowym wyprodukowanych po 30.06.2003 r. (tj. UN 3171). Odpowiedzialność za przestrzeganie tego przepisu będą ponosić wspólnie producenci i dystrybutorzy tych towarów.

Zgodnie z informacjami uzyskanymi od linii lotniczych czy przewoźników dokumentacja może być wymagana od DACHSER. W związku z tym uprzejmie zwracamy się do naszych klientów o udostępnianie tych dokumentów w odniesieniu do wszystkich wymienionych baterii i ogniw litowych, tak abyśmy my również mogli je udostępnić na wszystkich etapach łańcucha dostaw.

Niniejszym chcielibyśmy Państwa poinformować, że od dnia 1 stycznia 2020 r. bez odpowiedniej dokumentacji załadunek wskazanych towarów nie będzie możliwy.

Aby uzyskać więcej informacji, kliknij tutaj: http://www.unece.org/trans/areas-of-work/dangerous-goods/legal-instruments-and-recommendations/un-manual-of-tests-and-criteria/amend-to-rev6.html

Czytaj
24.07.2019
DACHSER Polska rozwija biznes i oddziały

DACHSER, jeden z wiodących operatorów logistycznych, zwiększył powierzchnię krajowych oddziałów o blisko 40% w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Firma, która w Polsce specjalizuje się w obsłudze eksportu, rozbudowała m.in. terminale przeładunkowe i obecnie dysponuje ok. 48 tys. mkw. powierzchni operacyjnej. Tymczasem w toku są kolejne inwestycje – we Wrocławiu i w podłódzkim Strykowie. Powiększanie oddziałów wynika z rozwoju biznesu DACHSER w Polsce. W 2018 r. firma zwiększyła obroty o 16%, do ponad 451 mln zł, a liczba przewiezionych przesyłek wzrosła o 15%, do 1,56 mln.

Czytaj
02.04.2019
DACHSER notuje zrównoważony wzrost

Rok 2018 był dla grupy DACHSER kolejnym okresem znacznego wzrostu. Dostawca usług logistycznych zwiększył skonsolidowane przychody netto o 5,5% do 5,57 mld euro. Liczba przesyłek wzrosła o 2,5%, tj. do 83,7 mln, a tonaż o 3,0% - do 41,3 mln ton. Łączna liczba pracowników wyniosła 30 609, co oznacza wzrost o 1 511 wobec ubiegłego roku i jednocześnie kolejny rekord.

Czytaj
09.08.2019
DACHSER: nowoczesne technologie dla logistyki jutra

DACHSER, globalny operator logistyczny, prowadzi badania nad możliwościami wykorzystania koncepcji takich jak IoT (Internet rzeczy) czy uczenia maszynowego   do zarządzania łańcuchami dostaw. Międzynarodowa firma od początku swego istnienia przywiązuje dużą wagę do innowacyjności. Operator odgrywał kluczową rolę m.in. przy wdrożeniu nadwozi wymiennych w latach 70. czy rozpowszechnieniu kodów kreskowych na paletach w ostatniej dekadzie XX wieku. Cel tych działań zawsze jest taki sam: zapewnienie najsprawniejszej obsługi logistycznej przy maksymalnej kontroli na każdym etapie łańcucha dostaw.

Czytaj