Rekomendowane artykuły

Aktualności 06.05.2021
Kobiety walczą z koronawirusem

Na samym początku pandemii koronawirusa Pharmediq, firma dystrybucyjna z siedzibą w północnej Hiszpanii, dostosowała się do nowych wymagań rynku. W 2020 r. Pharmediq zwrócił się do DACHSER o pomoc w przetransportowaniu ponad 100 milionów masek ochronnych i innego sprzętu ochronnego do Hiszpanii i innych krajów europejskich.

Czytaj
Aktualności 29.04.2021
15 lat DACHSER w Polsce

DACHSER, jeden z największych operatorów usług logistycznych na świecie, obchodzi w tym roku 15-lecie swojej działalności w Polsce. W tym czasie firma zdobyła silną pozycję na polskim rynku w obsłudze eksportu drogowego oraz transporcie przesyłek lotniczych i morskich. Od 2006 roku, DACHSER Polska przewiózł blisko 13,5 mln przesyłek o łącznej wadze ponad 5 mln ton. Obecnie firma zatrudnia 627 pracowników w 9 oddziałach zlokalizowanych w całej Polsce.

Czytaj
Informacje o rynku 28.04.2021
Obecna sytuacja w Indiach i jej wpływ na działalność firmy DACHSER

W związku z obecną sytuacją w Indiach chcielibyśmy przedstawić aktualne informacje na temat działalności firmy DACHSER w Indiach. Sytuacja na dzień dzisiejszy, 28 kwietnia 2021 r., przedstawia się następująco: 


Oddziały DACHSER w Indiach:
Większość oddziałów pozostaje zamknięta w ramach środków ostrożności z powodu nagłego wzrostu liczby przypadków COVID. Nasze zespoły pracują w domach, a w biurach są tylko pojedyncze osoby, dlatego z powodu trwającego kryzysu mogą wystąpić opóźnienia w udzielaniu odpowiedzi.
W konsekwencji blokady, istnieją pewne skutki operacyjne dla transportu lotniczego, morskiego, odprawy celnej i krajowego transportu ciężarowego.

Fracht lotniczy: 
Większość krajów zakazała ruchu pasażerskiego z Indii, co spowodowało, że na trasach międzynarodowych z/do Indii nie odbywają się loty pasażerskie. 
Stworzyło to dodatkowe ograniczenia w i tak już napiętej sytuacji w zakresie dostępności przestrzeni ładunkowej.
Stawki będą rosły we wszystkich sektorach.
Czasy tranzytu również wzrosły w wyniku ograniczenia  przepustowości.

Fracht morski: Fracht morski już wcześniej borykał się z problemami związanymi z blokadą Kanału Sueskiego pod koniec marca.
Porty i terminale funkcjonują normalnie, ale na rozkłady rejsów wpłynęła blokada Kanału Sueskiego, a także nagły wzrost liczby przypadków COVID w Indiach.
W związku z tym spodziewane są opóźnienia. Klientom zaleca się uwzględnienie 1-2 tygodniowych opóźnień przy planowaniu zapasów.
Należy spodziewać się większych opóźnień, zarówno w komunikacji jak i trnasporcie,  z powodu rosnącej liczby zakażeń wirusem COVID wśród pracowników portów, urzędów celnych, CFS i linii żeglugowych.

Urząd Celny: 
Nie mamy żadnych nieoczekiwanych zakłóceń w przepływie ładunków w Indiach, ani nie oczekuje się obecnie żadnych przestojów w pracy. 
Działania związane z odprawą celną funkcjonują na bieżąco. 
Służba celna pracuje z mniejszą liczbą pracowników, żaden z pośredników celnych nie może spotkać się z urzędnikami celnymi, wszystkie procesy odbywają się bezosobowo i przebiegają powoli.


W firmie DACHSER podjęliśmy znaczące działania aby zapewnić zdrowie i bezpieczeństwo naszym pracownikom, a jednocześnie kontynuować codzienną działalność przy minimalnym wpływie na łańcuchy dostaw naszych klientów. W tym trudnym okresie nasze zespoły pilnie pracują na wszelkie możliwe sposoby, aby pomóc i przezwyciężyć stojące przed nami wyzwania.

Zapewniamy, że będziemy informować Państwa na bieżąco o wszelkich zmianach w obecnej sytuacji. W razie pytań prosimy o kontakt z lokalnym przedstawicielem firmy DACHSER w danym regionie.

Czytaj
Aktualności 27.04.2021
DACHSER buduje nowy magazyn w Memmingen

DACHSER rozbudowuje oddział w Allgäu o magazyn wysokiego składowania żywności niechłodzonej i opakowań spożywczych. Tym samym w największym centrum operacyjnym operatora powstanie 52 000 dodatkowych miejsc paletowych. Projekt pochłonie blisko 25 milionów euro. Nowy magazyn, zaprojektowany zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, ma zostać otwarty latem 2022 roku.

Czytaj

DACHSER Poland

2
Aktualności 22.04.2021
DACHSER Chem-Logistics – logistyka dla wymagających

Branża chemiczna, stanowiąc blisko 17 proc. wartości przemysłu, ma strategiczne znaczenie dla polskiej gospodarki. Jest również dostawcą surowców i półproduktów dla wielu firm z sektora produkcyjnego, a także eksporterem do krajów europejskich – głównie Niemiec i Czech. Z tego względu kluczowe jest zapewnienie płynności dostaw, co w tym przypadku wymaga odpowiedniej wiedzy, wyposażenia i doświadczenia. Transport chemii to specjalność DACHSER Chem-Logistics.

Czytaj
Informacje o rynku 21.04.2021
ZMIANA OPŁATY DROGOWEJ W CZECHACH

Od 01.01.2021 r. rząd Czech zmienił regulacje i stawki myta. W związku z tym stawki za autostrady i drogi krajowe zostały wyrównane, a koszty zewnętrzne, takie jak zanieczyszczenie powietrza i hałas powodowany przez samochody ciężarowe, zostały dodatkowo uwzględnione. Prowadzi to do znacznego wzrostu stawek myta.

Opłata za przejazd pobierana przez Republikę Czeską będzie w całości zwracana przewoźnikom z których usług korzysta DACHSER, w zależności od rodzaju pojazdu i długości trasy. W ten sposób DACHSER przyczynia się do utrzymania konkurencyjności niezależnych przewoźników i zabezpieczenia przestrzeni ładunkowej w Czechach.

Czytaj
Aktualności 20.04.2021
Ewolucja w szkoleniach

Pandemia zmieniła światowy handel, gospodarkę, a nawet sposób pracy. Pracownicy przenieśli się z biur do domów, a bezpośredni kontakt zastąpiły kanały cyfrowe. Wymaga to również nowego podejścia do wymiany wiedzy oraz szkolenia pracowników. Niko Zdravkovic, Department Head DACHSER Academy wyjaśnia, jak w firmie wygląda obecnie transfer wiedzy i co pomaga pracownikom w rozwoju zawodowym.

Czytaj
Informacje prasowe 15.04.2021
DACHSER ze wzrostem zaufania klientów i satysfakcjonującymi wynikami rocznymi

W 2020 roku, naznaczonym pandemią COVID-19, DACHSER praktycznie nie odnotował spadku przychodów, a mocne drugie półrocze zrównoważyło wpływ częściowego zamknięcia europejskiej gospodarki w kwietniu i maju. Skonsolidowane przychody netto jednego z największych operatorów logistycznych wyniosły 5,61 mld euro, co oznacza niewielki spadek (0,9 proc.) w porównaniu z rokiem 2019. W tym samym czasie firma zainwestowała w sumie 190 mln euro w rozwiązania poprawiające wydajność, wyposażenie techniczne i systemy cyfrowe.

Czytaj
Aktualności 09.04.2021
Zawsze czujni i gotowi na reakcję

W DACHSER ochrona danych i systemów IT jest najwyższym priorytetem. Christian von Rützen, Department Head IT Strategy Implementation w DACHSER mówi o aktualnych i nadchodzących wyzwaniach w zakresie bezpieczeństwa informacji.

Czytaj
Aktualności 06.04.2021
LNG paliwem przyszłości?

Skroplony gaz ziemny (LNG) jest postrzegany jako przyjazne dla środowiska źródło energii dla transportu drogowego i morskiego. Jednak tego rodzaju paliwo jest realną alternatywą dla oleju napędowego czy benzyny tylko wtedy, gdy jest produkowane w sposób zrównoważony.

Czytaj
Aktualności 01.04.2021
Codziennie ze Szczecina do Mannheim z DACHSER

Z początkiem marca DACHSER, globalny operator logistyczny, uruchomił codzienne połączenie ze Szczecina do Mannheim w Niemczech. Dzięki tej strategicznej trasie znacznie skróci się czas transportu towarów z Polski do Francji i Austrii. Dostawy do tych krajów realizowane są odpowiednio w ciągu maksymalnie 48 i 72 godzin.

Czytaj
Informacje o rynku 29.03.2021
Obecna sytuacja w Kanale Sueskim

Jak już informowały media, kontenerowiec "MS Ever Given" został uwolniony w ciągu ostatnich godzin na Kanale Sueskim.

"Ever Given" znów pływa. Tym samym po sześciu dniach od wypadku kończy się blokada Kanału Sueskiego. Jednak miną dni, a nawet tygodnie, zanim korek z około 400 statkami zostanie usunięty. Operator kanału SCA powiedział dziś, że ruch na tej ważnej dla światowej żeglugi drodze wodnej zostanie wznowiony.

Pierwsze statki i okręty są już w stanie przepłynąć przez Kanał Sueski, ale obecnie nadal istnieją ogromne zaległości w cumowaniu statków, okrętów, tankowców itp. w Suezie. Oczekuje się, że kanał będzie całkowicie wolny po 6-8 dniach.

Już kilka dni temu linie żeglugowe zaczęły zmieniać trasy niektórych swoich statków wokół  Przylądka Dobrej Nadziei w RPA, co oznacza różnicę około 3500 do 3800 dodatkowych mil morskich i może prowadzić do opóźnień w dotarciu do celu nawet o 10 do 12 dni.

Będziemy informować Państwa na bieżąco o aktualnej sytuacji. W razie pytań prosimy o kontakt z osobą kontaktową w odpowiednim oddziale firmy DACHSER.

Czytaj
Informacje o rynku 25.03.2021
Lockdown w Santos, Brazylia

DACHSER informuje o zamknięciu od 23 marca 2021 r. całego miasta Santos w Brazylii oraz przyległego regionu.

Jeśli chodzi o fracht morski, zauważyliśmy spowolnienie operacji w porcie Santos w zakresie załadunku i rozładunku towarów. W terminalach morskich w Santos, jeszcze przed blokadą, niektóre procesy zostały wstrzymane, a czas oczekiwania na operacje przeładunkowe wynosił ponad 24 godziny.

Blokada powoduje ograniczenia w ruchu pojazdów i osób, a tym samym utrudnia transport pracowników portu do miejsca pracy. Problematyczne jest również redukcja personel u w lokalnych zakładach. Niestety, sytuacja na miejscu wydaje się pogarszać z dnia na dzień.

W obecnej sytuacji usługi świadczone przez terminale morskie są bardzo opóźnione, co ma wpływ na odbiór i dostawę towarów oraz wszystkie inne operacje morskie.

Mamy nadzieję, że niebawem wszystko wróci do normy i Dziękujemy za cierpliwość i zrozumienie.

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z lokalnym przedstawicielem firmy DACHSER.

Czytaj
2
Aktualności 25.03.2021
DACHSER dla Kronospan – w czym tkwi sekret wieloletniej współpracy?

Domy, w których nie znajdziemy żadnych produktów Kronospan, należą do rzadkości. Każdego roku tysiące pełnych kontenerów wypełnionych wszelkiego rodzaju płytami drewnopochodnymi – panelami podłogowymi, blatami roboczymi, czy laminatami – opuszcza zakłady Kaindl w Austrii, by trafić do detalistów i producentów na całym świecie. Od dekady za przepływ tych towarów odpowiada DACHSER, który jest globalnym partnerem logistycznym austriackiego producenta.

Czytaj
Pokaż więcej

DACHSER Corporate

3
Aktualności 29.04.2021
DACHSER Chem-Logistics: Chemicals in safe hands

The chemical industry is one of the most successful and competitive industries there is, supplying virtually all other sectors with crucial intermediate and end products as well as solutions. This is made possible by high production standards, comprehensive infrastructure, and tailored logistics with a clear focus on reliability, quality, and safety.

Czytaj
Informacje o rynku 28.04.2021
Current situation in India and the impact on DACHSER’s operations

Regarding the current situation in India, we would like to give an update about DACHSER’s operations in India. The situation as of today, April 28, 2021, is as follows:

Most branch offices across India are being kept closed as a precautionary measure due to the sudden rise of COVID cases. Our teams are working from home, with only skeletal staff at the offices and hence there are likely to be delays in responses due to the ongoing crisis. As a consequence of the lockdown, there are some operational impacts for air, sea, customs clearance and domestic trucking.

Air Freight:

  • Most countries have barred passenger traffic from India leading to no passenger carrying flights operating on International routes from/to India
  • This has created some additional constraint on already stressed space availability situation
  • Rates are bound to inch upwards for all sectors
  • Transit times too have increased as a consequence of capacity crunch

Sea Freight:

  • Sea freight was already facing the challenges due to the Suez Canal blockage end of March.
  • Ports and terminals are functioning normally, but vessel schedules are impacted by the Suez Canal blockage as well as the sudden rise of COVID cases in India.Therefore delays are expected. Customers are advised to factor in delays of 1-2 weeks while planning their inventories.
  • We expect more delays in communication or operations due to increasing COVID infections among staff at ports, customs, CFS and shipping lines.

Customs:

  • We do not have any unexpected disruptions in cargo movement in India, nor is any work stoppage expected at present.
  • Customs clearance activities are functional at the movement.
  • Customs is working with less manpower, no Customs Brokers is allowed to meet the customs officials, all processes is done faceless and things are moving in slow phase.

At DACHSER, we have undertaken significant measures to ensure our employees’ health and safety, at the same time continue to manage our day-to-day operations with minimal impact to our customers’ supply chains. Our teams are working diligently by all possible means in these testing times to assist and to overcome the challenges being faced.

Please rest assured that we will keep you updated of any changes to the current situation. In case of questions, please feel free to contact your local DACHSER representative in the region.

Czytaj
Informacje prasowe 26.04.2021
DACHSER builds new warehouse in Memmingen

DACHSER is expanding its Allgäu logistics center with high-bay storage for non-chilled food and food packaging. The family-owned company is investing some EUR 25 million in the project. Designed for sustainable operations, the new warehouse is due to open in summer 2022. 

Czytaj
Aktualności 26.04.2021
DACHSER Shanghai receives CEIV Pharma certification

At the end of March this year, DACHSER’s Shanghai branch and its office at Shanghai Airport obtained Center of Excellence for Independent Validators in Pharmaceutical Logistics (CEIV Pharma) certification from IATA. This marks a further expansion of the logistics provider’s network services in the life science and healthcare sector.

Czytaj
Idź do

Najczęściej czytane

Aktualności 07.10.2019
Nowy numer magazynu DACHSER już dostępny!

Europejska sieć transportu drogowego DACHSER przez lata rozrastała się. Sekretem było zawsze umieszczanie odpowiednich elementów układanki we właściwych miejscach, aby uzyskać kompletny obraz.

Aktualności 22.11.2019
DACHSER z certyfikatem na transport lekarstw na trzech kontynentach

DACHSER, globalny operator logistyczny, uzyskał kolejny certyfikat CEIV Pharma od IATA – tym razem dla swojego oddziału Air & Sea Logistics w Atlancie. Jest to już czwarta lokalizacja firmy, po Frankfurcie, a także Bombaju i Hajdarabadzie w Indiach, mająca rozszerzone uprawnienia do obsługi logistycznej klientów z sektora nauk przyrodniczych oraz opieki zdrowotnej.

Czytaj
Aktualności 05.09.2019
DACHSER otworzył oddział w Rzeszowie

DACHSER, jeden z wiodących europejskich operatorów logistycznych, uruchomił z początkiem września br. nowy oddział w Rzeszowie. Podkarpacki obiekt to dziewiąta lokalizacja DACHSER w Polsce. Oprócz transportu drogowego i magazynowania, rzeszowski oddział będzie też obsługiwał fracht międzykontynentalny, zwłaszcza przesyłki lotnicze.

Czytaj
Informacje prasowe 03.01.2019
Dachser rozwija sieć połączeń z Poznania do Niemiec

Dachser, globalny operator logistyczny, tylko w ostatnich miesiącach uruchomił siedem dodatkowych połączeń drobnicowych z Poznania do Niemiec. Są to bezpośrednie linie do Frankfurtu nad Menem i innych lokalizacji w Hesji: Erlensee, Kassel i Homberga, a także do Bad Salzuflen w Nadrenii Północnej-Westfalii oraz na północ kraju - do Stavenhagen i do Hamburga. Dzięki temu poznański oddział Dachser dysponuje obecnie 22 stałymi liniami do naszego zachodniego sąsiada.

Czytaj
Aktualności 24.07.2019
DACHSER Polska rozwija biznes i oddziały

DACHSER, jeden z wiodących operatorów logistycznych, zwiększył powierzchnię krajowych oddziałów o blisko 40% w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Firma, która w Polsce specjalizuje się w obsłudze eksportu, rozbudowała m.in. terminale przeładunkowe i obecnie dysponuje ok. 48 tys. mkw. powierzchni operacyjnej. Tymczasem w toku są kolejne inwestycje – we Wrocławiu i w podłódzkim Strykowie. Powiększanie oddziałów wynika z rozwoju biznesu DACHSER w Polsce. W 2018 r. firma zwiększyła obroty o 16%, do ponad 451 mln zł, a liczba przewiezionych przesyłek wzrosła o 15%, do 1,56 mln.

Czytaj
Informacje prasowe 02.04.2019
DACHSER notuje zrównoważony wzrost

Rok 2018 był dla grupy DACHSER kolejnym okresem znacznego wzrostu. Dostawca usług logistycznych zwiększył skonsolidowane przychody netto o 5,5% do 5,57 mld euro. Liczba przesyłek wzrosła o 2,5%, tj. do 83,7 mln, a tonaż o 3,0% - do 41,3 mln ton. Łączna liczba pracowników wyniosła 30 609, co oznacza wzrost o 1 511 wobec ubiegłego roku i jednocześnie kolejny rekord.

Czytaj
Aktualności 09.08.2019
DACHSER: nowoczesne technologie dla logistyki jutra

DACHSER, globalny operator logistyczny, prowadzi badania nad możliwościami wykorzystania koncepcji takich jak IoT (Internet rzeczy) czy uczenia maszynowego   do zarządzania łańcuchami dostaw. Międzynarodowa firma od początku swego istnienia przywiązuje dużą wagę do innowacyjności. Operator odgrywał kluczową rolę m.in. przy wdrożeniu nadwozi wymiennych w latach 70. czy rozpowszechnieniu kodów kreskowych na paletach w ostatniej dekadzie XX wieku. Cel tych działań zawsze jest taki sam: zapewnienie najsprawniejszej obsługi logistycznej przy maksymalnej kontroli na każdym etapie łańcucha dostaw.

Czytaj
Aktualności 21.10.2019
DACHSER z nagrodą dla firmy rodzinnej

DACHSER, globalny operator logistyczny, otrzymał od IMD Business School – uznanej szkoły biznesu z siedzibą w Lozannie w Szwajcarii, nagrodę IMD Global Business Family Award. W imieniu firmy oraz rodziny jej założycieli nagrodę odebrali Bernhard Simon, CEO DACHSER wraz z Birgit Kastner- Simon, dyrektor marketingu korporacyjnego, podczas trzydziestego szczytu Family Business Network International (FBN-I) w Udajpur w Indiach.

Czytaj
Aktualności 11.09.2019
DACHSER z nową bezpośrednią linią na zachód Niemiec

DACHSER, jeden z wiodących globalnych operatorów logistycznych, uruchomił nowe połączenie drobnicowe z Sosnowca i Wrocławia do niemieckiego Rheine. Towary rodzimych eksporterów teraz jeszcze sprawniej docierają do odbiorców w Nadrenii Północnej-Westfalii, a stamtąd także do Holandii, Belgii czy Francji.

Czytaj
Informacje o rynku 09.08.2019
Możliwe opóźnienia lotów do i z Chin

Tajfun trzeciej kategorii w Chinach może doprowadzić do opóźnienia lotów do i z tego kraju. Oddziaływanie huraganu jest już odczuwalne na terenie całego Tajwanu. W weekend tajfun przesunie się w kierunku Chin lub przejdzie wzdłuż wybrzeża kraju, powodując zamknięcie szkół oraz lokali, a także odwołanie lotów w związku z niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z lokalnym przedstawicielem DACHSER.

Czytaj