Rekomendowane artykuły

02.02.2023
DACHSER Polska ponownie nagrodzony Diamentem Forbes

Firmy, które znajdują się w tym prestiżowym zestawieniu, mogą się szczycić tytułem najdynamiczniej rozwijających się w kraju. Ranking „Diamenty Miesięcznika Forbes 2023” został przygotowany przez redakcję miesięcznika biznesowego już po raz piętnasty. Podobnie jak w poprzednich edycjach, w zestawieniu znalazły się firmy w Polsce, które w ostatnich trzech latach rozwijały się najszybciej.

Czytaj
31.01.2023
DACHSER Turcja organizuje lot czarterowy na Wybrzeże Kości Słoniowej

Pod koniec ubiegłego roku zespół DACHSER Turkey Air & Sea Logistics obsługiwał lot czarterowy z Turcji do Afryki Zachodniej. Dla klienta najważniejsze były szybki czas dostawy przesyłki oraz podejście firmy DACHSER zorientowane na rozwiązania.

Czytaj
2
27.01.2023
DACHSER przejmuje firmę Müller, holenderskiego dostawcę usług logistycznych dla branży spożywczej

DACHSER kupił firmę Transportgroep A. Müller B.V. (Müller) z siedzibą w Holten, w Holandii. Przejęcie to obejmuje rozbudowaną flotę holenderskiego dostawcy usług logistycznych dla branży spożywczej. Obie firmy uzgodniły, że nie ujawnią ceny zakupu. Przejęcie podlega zatwierdzeniu przez holenderskie władze ds. konkurencji.

Czytaj
24.01.2023
Oddział DACHSER w Sosnowcu podsumowuje rok

W 2022 roku oddział DACHSER w Sosnowcu uruchomił aż pięć nowych, bezpośrednich międzynarodowych linii transportowych. Pozwoliło to zagęścić i jeszcze bardziej zwiększyć efektywność siatki połączeń jakimi dysponuje jednostka. Obecnie funkcjonują codzienne połączenia z Sosnowca do dziewiętnastu oddziałów DACHSER w ośmiu krajach europejskich. Pomiędzy oddziałami funkcjonują również dwa tzw. Eurohuby (w Ueberherrn i Bratysławie), które odgrywają kluczową rolę w zapewnieniu najwyższego standardu jakości usług paneuropejskiej sieci logistycznej DACHSER.

Czytaj

DACHSER Poland

19.01.2023
DACHSER wśród najbardziej dynamicznych eksporterów w Polsce

W zestawieniu pojawiło się 50 firm działających w Polsce, które prężnie rozwijały współpracę ze spółkami zagranicznymi i osiągnęły wyjątkowo dobre wyniki finansowe. Ich przychody z eksportu w 2021 roku przekroczyły 200 mln zł i stanowiły minimum 20% udziału w przychodach ogółem.

Czytaj
17.01.2023
Nowy obowiązek firm nadających towary niebezpieczne

Zgodnie nowym z przepisem Umowy ADR najpóźniej do 31 grudnia 2022 roku przedsiębiorstwa, które uczestniczą w przewozie towarów niebezpiecznych wyłącznie jako nadawcy, miały obowiązek wyznaczenia doradcy ds. bezpieczeństwa DGSA. Nakaz prawny dotyczy spółek, które realizują operacje transportowe zarówno w imieniu własnym, jak i innej firmy.

Czytaj
13.01.2023
Ralf Morawietz powołany na stanowisko Corporate Director IT w DACHSER

Ralf Morawietz jest ekspertem w dziedzinie rozwoju najlepszych w swojej klasie rozwiązań IT i ma ponad 30-letnie doświadczenie w zarządzaniu IT w globalnych firmach transportowych i logistycznych. Jego poprzednie stanowiska to Senior Vice President Application Development w Kühne + Nagel oraz CIO w Panalpina. Przełożonym Morawietza, zgodnie ze strukturami Dachser, będzie Stefan Hohm, Chief Development Officer oraz członek zarządu. Morawietz podlega Stefanowi Hohmowi, który pełni funkcję Chief Development Officer oraz członka zarządu DACHSER.

Czytaj
11.01.2023
Nowy system kontroli importu w Unii Europejskiej

Unia Europejska (UE) z dniem 01 marca 2023 r. wdroży System Kontroli Importu 2 (ICS 2). ICS 2 w pełni zastąpi obecny system ICS 1, który funkcjonuje od wielu lat.

Czytaj
10.01.2023
Jacek Bąkowski dołącza do DACHSER Polska

Jacek Bąkowski rozwijał swoją karierę przez dwie dekady w wiodących firmach z branży logistycznej. Przez ostatnie cztery lata pracował w UPS jako Area Sales Manager. W latach 2016-2018 jako Dyrektor Sprzedaży w Geis, odpowiadał za aktywność struktur sprzedażowych.

Czytaj
05.01.2023
DACHSER rozwija się w Meksyku

W odpowiedzi na rozwój firmy w Meksyku DACHSER przenosi się do większego biura w meksykańskim mieście Puebla.

Czytaj
04.01.2023
Przejęcie udziałów: DACHSER przejmuje spółki joint venture na Węgrzech

Podczas przejęcia udziałów dotychczasowy współwłaściciel Engelbert Liegl przekazał swoje obowiązki, które pełnił jako Regional Managing Director South East Europe (Road Logistics), Romanowi Stoličnemu, który do tej pory odpowiadał za oddziały DACHSER na Węgrzech, Słowacji i w Rumunii. Engelbert Liegl będzie wspierał dalszy rozwój spółek joint venture DACHSER Slovakia i DACHSER Romania jako udziałowiec.

Czytaj
22.12.2022
Nowy magazyn DACHSER już jest!

Logistyka często służy jako punkt odniesienia dla oceny stanu światowej gospodarki. Dzieje się tak dlatego, że globalne przepływy towarów są wczesnym wskaźnikiem zmian zachodzących w międzynarodowym handlu. Jednocześnie obecne przemiany geopolityczne mogą całkowicie zmienić kształt łańcuchów dostaw. To jeden z tematów poruszanych w nowym magazynie DACHSER.

20.12.2022
DACHSER zwiększa swoje możliwości magazynowe w Linz

Pod koniec listopada DACHSER zakończył rozbudowę swojego magazynu w Hörsching koło Linz. Firma zainwestowała około 4,3 mln euro, zwiększając powierzchnię magazynową i logistyczną o 6 000 metrów kwadratowych i dodatkowe 10 500 miejsc paletowych, w stosunku do istniejących 20 000.

Czytaj
15.12.2022
Mercedes-Benz Trucks i DACHSER podpisują list intencyjny: zamówienie 50 ciężarówek eActros LongHaul

DACHSER podpisał list intencyjny na zamówienie 50 dalekobieżnych ciężarówek akumulatorowo-elektrycznych od Mercedes-Benz Trucks. E-truck o zasięgu około 500 km będzie gotowy do produkcji seryjnej do 2024 roku. eActros LongHaul, jako pojazd z nadwoziem wymiennym o wysokości składowania 1 120 mm to kolejny element realizacji strategii ochrony klimatu firmy DACHSER.

Czytaj
Pokaż więcej

DACHSER Corporate

26.01.2023
DACHSER Turkey organizes charter flight to Ivory Coast

At the end of last year, the DACHSER Turkey Air & Sea Logistics team operated a charter flight from Turkey to West Africa. For the customer, the focus was on the high urgency of the shipment and DACHSER's solution-oriented approach.

Czytaj
2
16.01.2023
DACHSER acquires Dutch food logistics provider Müller

DACHSER has acquired Transportgroep A. Müller B.V. (Müller), headquartered in Holten, the Netherlands. This acquisition includes the Dutch food logistics provider’s own extensive fleet. The two companies have agreed not to disclose the purchase price. The acquisition is subject to approval by the Dutch competition authorities.

Czytaj
2
11.01.2023
Safely arriving in the right place

For Christina Schloh, working as a dangerous goods safety advisor at DACHSER Air & Sea Logistics is a calling—one she has been answering for 22 years.  

Czytaj
10.01.2023
New Import Control System in the European Union

The European Union (EU) will implement the Import Control System 2 (ICS 2) on March 01, 2023. ICS 2 will fully replace the current ICS 1 system, which has been in place for many years.

Czytaj
Idź do

Najczęściej czytane

06.04.2021
LNG paliwem przyszłości?

Skroplony gaz ziemny (LNG) jest postrzegany jako przyjazne dla środowiska źródło energii dla transportu drogowego i morskiego. Jednak tego rodzaju paliwo jest realną alternatywą dla oleju napędowego czy benzyny tylko wtedy, gdy jest produkowane w sposób zrównoważony.

Czytaj
05.09.2019
DACHSER otworzył oddział w Rzeszowie

DACHSER, jeden z wiodących europejskich operatorów logistycznych, uruchomił z początkiem września br. nowy oddział w Rzeszowie. Podkarpacki obiekt to dziewiąta lokalizacja DACHSER w Polsce. Oprócz transportu drogowego i magazynowania, rzeszowski oddział będzie też obsługiwał fracht międzykontynentalny, zwłaszcza przesyłki lotnicze.

Czytaj
03.01.2019
Dachser rozwija sieć połączeń z Poznania do Niemiec

Dachser, globalny operator logistyczny, tylko w ostatnich miesiącach uruchomił siedem dodatkowych połączeń drobnicowych z Poznania do Niemiec. Są to bezpośrednie linie do Frankfurtu nad Menem i innych lokalizacji w Hesji: Erlensee, Kassel i Homberga, a także do Bad Salzuflen w Nadrenii Północnej-Westfalii oraz na północ kraju - do Stavenhagen i do Hamburga. Dzięki temu poznański oddział Dachser dysponuje obecnie 22 stałymi liniami do naszego zachodniego sąsiada.

Czytaj
22.11.2019
DACHSER z certyfikatem na transport lekarstw na trzech kontynentach

DACHSER, globalny operator logistyczny, uzyskał kolejny certyfikat CEIV Pharma od IATA – tym razem dla swojego oddziału Air & Sea Logistics w Atlancie. Jest to już czwarta lokalizacja firmy, po Frankfurcie, a także Bombaju i Hajdarabadzie w Indiach, mająca rozszerzone uprawnienia do obsługi logistycznej klientów z sektora nauk przyrodniczych oraz opieki zdrowotnej.

Czytaj
24.07.2019
DACHSER Polska rozwija biznes i oddziały

DACHSER, jeden z wiodących operatorów logistycznych, zwiększył powierzchnię krajowych oddziałów o blisko 40% w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Firma, która w Polsce specjalizuje się w obsłudze eksportu, rozbudowała m.in. terminale przeładunkowe i obecnie dysponuje ok. 48 tys. mkw. powierzchni operacyjnej. Tymczasem w toku są kolejne inwestycje – we Wrocławiu i w podłódzkim Strykowie. Powiększanie oddziałów wynika z rozwoju biznesu DACHSER w Polsce. W 2018 r. firma zwiększyła obroty o 16%, do ponad 451 mln zł, a liczba przewiezionych przesyłek wzrosła o 15%, do 1,56 mln.

Czytaj
07.10.2019
Nowy numer magazynu DACHSER już dostępny!

Europejska sieć transportu drogowego DACHSER przez lata rozrastała się. Sekretem było zawsze umieszczanie odpowiednich elementów układanki we właściwych miejscach, aby uzyskać kompletny obraz.

02.04.2019
DACHSER notuje zrównoważony wzrost

Rok 2018 był dla grupy DACHSER kolejnym okresem znacznego wzrostu. Dostawca usług logistycznych zwiększył skonsolidowane przychody netto o 5,5% do 5,57 mld euro. Liczba przesyłek wzrosła o 2,5%, tj. do 83,7 mln, a tonaż o 3,0% - do 41,3 mln ton. Łączna liczba pracowników wyniosła 30 609, co oznacza wzrost o 1 511 wobec ubiegłego roku i jednocześnie kolejny rekord.

Czytaj
12.12.2019
Nowe wymogi regulacyjne w zakresie baterii i ogniw litowych wchodzą w życie 1 stycznia 2020 r.

Zanim baterie i ogniwa litowe zostaną dopuszczone do transportu, muszą one pomyślnie przejść określone testy. Testy te polegają na symulacji różnych warunków pod względem np. ciśnienia, temperatury, zgniecenia czy uderzeń, jakie mogą wystąpić podczas przewozu.

Z dniem 1 stycznia 2020 r. zaczną obowiązywać zaostrzone wymogi dotyczące baterii i ogniw litowych mające zastosowanie do wszystkich rodzajów transportu na całym świecie. W przyszłości wymagane będzie przedłożenie zgodnego z UN 38.3.5 zestawienia testów dla wszystkich baterii i ogniw litowych wyprodukowanych po 30.06.2003 r. (tj. UN3480, UN3481, UN3091, UN3090) oraz dla wszystkich pojazdów elektrycznych o napędzie akumulatorowym wyprodukowanych po 30.06.2003 r. (tj. UN 3171). Odpowiedzialność za przestrzeganie tego przepisu będą ponosić wspólnie producenci i dystrybutorzy tych towarów.

Zgodnie z informacjami uzyskanymi od linii lotniczych czy przewoźników dokumentacja może być wymagana od DACHSER. W związku z tym uprzejmie zwracamy się do naszych klientów o udostępnianie tych dokumentów w odniesieniu do wszystkich wymienionych baterii i ogniw litowych, tak abyśmy my również mogli je udostępnić na wszystkich etapach łańcucha dostaw.

Niniejszym chcielibyśmy Państwa poinformować, że od dnia 1 stycznia 2020 r. bez odpowiedniej dokumentacji załadunek wskazanych towarów nie będzie możliwy.

Aby uzyskać więcej informacji, kliknij tutaj: http://www.unece.org/trans/areas-of-work/dangerous-goods/legal-instruments-and-recommendations/un-manual-of-tests-and-criteria/amend-to-rev6.html

Czytaj
09.08.2019
DACHSER: nowoczesne technologie dla logistyki jutra

DACHSER, globalny operator logistyczny, prowadzi badania nad możliwościami wykorzystania koncepcji takich jak IoT (Internet rzeczy) czy uczenia maszynowego   do zarządzania łańcuchami dostaw. Międzynarodowa firma od początku swego istnienia przywiązuje dużą wagę do innowacyjności. Operator odgrywał kluczową rolę m.in. przy wdrożeniu nadwozi wymiennych w latach 70. czy rozpowszechnieniu kodów kreskowych na paletach w ostatniej dekadzie XX wieku. Cel tych działań zawsze jest taki sam: zapewnienie najsprawniejszej obsługi logistycznej przy maksymalnej kontroli na każdym etapie łańcucha dostaw.

Czytaj
16.06.2020
DACHSER Polska z nową krajową siedzibą w Strykowie k. Łodzi

DACHSER Polska, globalny operator logistyczny, przeniósł się do nowo wybudowanego obiektu biurowego w Strykowie o powierzchni ponad 2 200 mkw. Znajduje się w nim krajowe biuro DACHSER Polska oraz strykowski oddział firmy. Równolegle w podłódzkiej miejscowości trwa kolejny etap inwestycji DACHSER–  rozbudowa magazynu przeładunkowego.

Czytaj