Rekomendowane artykuły

29.07.2021
E-LOGISTYKA USPRAWNIA OPERACJE MAGAZYNOWE

Rozwój technologii i digitalizacja spowodowały ogromny wzrost ilości gromadzonych danych. Według szacunków wolumen danych wytworzonych na całym świecie w 2021 roku ma przekroczyć poziom 60 zettabajtów (bilionów gigabajtów). Coraz większy w tym udział mają procesy logistyczne. Przetwarzanie oraz wykorzystywanie danych odgrywa coraz większą rolę w organizacji gospodarki magazynowej i zarządzaniu łańcuchem dostaw.

 
Czytaj
29.07.2021
Pomyślne wdrożenie Global Air Freight Security Network w DACHSER

Kwestia bezpieczeństwa ma ogromne znaczenie, jeśli chodzi o transport lotniczy towarów na całym świecie. Aby firma DACHSER mogła jeszcze lepiej wspierać swoich klientów i zapewnić bezpieczeństwo łańcucha dostaw, w 2020 r. zespół ds. bezpieczeństwa frachtu lotniczego w firmie DACHSER uruchomił projekt "Global Air Freight Security Network", który został już pomyślnie wdrożony.

Celem projektu jest wzmocnienie globalnej sieci DACHSER. Wprowadzenie ogólnoświatowej organizacji z lokalnymi kontaktami zaowocuje bardziej efektywną komunikacją pomiędzy oddziałami Air & Sea Logistics, umożliwiając szybszą reakcję na nowe przepisy i innowacje. Ponadto, umożliwi to szybsze wdrożenie standardowych procesów DACHSER na całym świecie.

Realizacja projektu przyczyni się do dalszego zmniejszenia ryzyka w obszarze bezpieczeństwa frachtu lotniczego, zapewniając transport przy zachowaniu ścisłej zgodności z wszystkimi przepisami.

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z lokalnym przedstawicielem firmy DACHSER.

Czytaj
2
27.07.2021
Dane pomagają w optymalizacji procesów i poprawie ergonomii pracy w terminalach

Chcąc lepiej zrozumieć, jak przebierają poszczególne etapy pracy w terminalu przeładunkowym, DACHSER połączył siły ze start-upem MotionMiners, pomagającym firmom w przeprowadzaniu analiz wydajności i ergonomii służącym optymalizacji procesów. Nowa metoda doskonalenia jakości, która przyczynia się do poprawy ergonomii pracy, została przetestowana w pięciu oddziałach.

Czytaj
22.07.2021
Nowy DACHSER magazine już dostępny!

Jednym z priorytetów DACHSER w ostatnich miesiącach było "Zachować to, co dobre oraz utrzymać sprawność działania". Pod takim samym tytułem w nowym numerze DACHSER magazine znajdziecie wywiad z Burkhardem Elingiem, CEO DACHSER, w którym wyjaśnia, co to dla niego oznacza oraz mówi o innowacjach i cyfryzacji, znaczeniu ochrony klimatu oraz roli człowieka w kształtowaniu logistyki jutra.

DACHSER Poland

19.07.2021
Aktualizacja: Port Yantian, port Shekou i port Nansha

Zatory portowe w Yantian International Container Terminal (YICT) w Shenzhen zmniejszają się, podczas gdy zagęszczenie w Shekou i Nansha jest nadal na wysokim poziomie. W związku z tym chcielibyśmy przedstawić Państwu aktualny stan portów oraz przegląd sytuacji i prognozy dla rynku frachtu morskiego.

Funkcjonowanie terminalu YICT wróciło do normy. Wszystkie 20 miejsc postojowych w YICT powróciło do pełnej sprawności. Dzienna przepustowość zamyka się w 40,000 TEU. Zatory w Yantian rozładowują się. Zagęszczenie w Shekou i Nansha jest nadal na wysokim poziomie. Jednak ogólna sytuacja poprawia się z dnia na dzień, ponieważ przypadki infekcji w Guangzhou i Shenzhen są już pod kontrolą. Mimo, że funkcjonowanie terminalu uległo znacznej poprawie, niedobór sprzętunadal jest odczuwalny, ponieważ w czerwcu zbyt wiele statków zostało wyłączonych z eksploatacji, a stabilność harmonogramu żeglugi jest znacznie poniżejnormy..

Oprócz powyższego zauważamy również, że zatory nie występują tylko w obszarze delty Rzeki Perłowej, ale również we wszystkich głównych portach na świecie.

Port Yantian

  • Od 3 lipca liczba dziennych rezerwacji ciężarówek wzrosła do 11.000 dziennie.
  • Od 16 lipca br. załadunek kontenerów eksportowych będzie przyjmowany na 7 dni przed ETB (estimated time of berth) statku, ORAZ tylko po potwierdzeniu przez terminal wcześniejszych rezerwacji dokonanych przez firmy transportowe na załadunek kontenerów.

Port Shekou

  • Od 8 lipca br. przeładunki kontenerów eksportowych będą przyjmowane tylko na statki w terminie ETA-4 dni. Dopiero po potwierdzeniu przez terminal wcześniejszych rezerwacji dokonanych przez firmy transportowe na załadunek kontenerów. Liczba dziennych rezerwacji ciężarówek wynosi 8.000 dziennie.

Port Nansha

  • Generalnie nie ma ograniczeń w podejmowaniu i zwrocie kontenerów z ładunkiem eksportowym do terminalu od strony terminalu. W międzyczasie niektórzy przewoźnicy mogą podejmować takie działania ze względu na brak sprzętu.

Na co dzień pozostajemy w ścisłym kontakcie z przewoźnikami i dostawcami usług i dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić jak najbardziej płynny łańcuch dostaw. W celu uzyskania szczegółowych informacji prosimy o kontakt z lokalnym przedstawicielem firmy DACHSER.

Czytaj
13.07.2021
DACHSER buduje nowy oddział w Lizbonie

DACHSER buduje nowe centrum logistyczne w pobliżu Lizbony, stolicy Portugalii. Powstający obiekt, o powierzchni całkowitej 59 200 m2, jest ponad dwukrotnie większy od obecnej siedziby oddziału w Alverca do Ribatejo. Nowy budynek ma zostać oddany do użytku na początku 2022 roku. Szacowana wartość inwestycji wynosi 13 mln euro.

Czytaj
08.07.2021
Ecocombi we flocie DACHSER

Holenderski oddział DACHSER w Zevenaar wprowadził pojazd LHV (ang. Longer Heavier Vehicle) do obsługi połączeń transgranicznych do Frankfurtu w Niemczech. Wydłużone zestawy, zwane również jako ecocombi, oferują o 30 procent więcej przestrzeni ładunkowej, co przyczynia się do zmniejszenia natężenia ruchu drogowego i emisji spalin.

Czytaj
06.07.2021
DACHSER z pierwszą linią drobnicową z Rzeszowa do Koszyc

W maju DACHSER Polska uruchomił codzienne połączenie z rzeszowskiego oddziału do Koszyc. To pierwsza linia drobnicowa ze stolicy województwa podkarpackiego do centrum wschodniej Słowacji. Dzięki niej dostawy między regionami oddalonymi od siebie o zaledwie 200 km w linii prostej są możliwe już następnego dnia.

Czytaj
01.07.2021
Nowy dyrektor Dachser Air & Sea Logistics w Polsce

W maju 2021 roku funkcję dyrektora Air & Sea Logistics w Dachser Polska objął Marcin Długosz, który zastąpił na stanowisku Roberta Pastryka.

Czytaj
30.06.2021
DACHSER z optymizmem patrzy w przyszłość

DACHSER zakończył rok 2020 z silną pozycją rynkową. Nawet jeśli trudno dziś o precyzyjne prognozy, zdaniem Burkharda Elinga, CEO w DACHSER są powody do ostrożnego optymizmu.

Czytaj
24.06.2021
Fracht morski: aktualna sytuacja na świecie

Skutki zakłóceń na rynku frachtu morskiego (niedobory kontenerów i częste zatory w portach) wciąż mają wpływ na funkcjonowanie globalnych łańcuchach dostaw. Poniżej przedstawiamy bieżące informacje na temat rozwoju sytuacji, aby zminimalizować potencjalne utrudnienia [AS1] w Państwa działalności.

Zachodnie Wybrzeże USA / Zatoka San Pedro / Port Los Angeles

 Sytuacja w USA poprawiła się w ciągu ostatnich 6 tygodni, ale nadal kilka kontenerowców czeka na rozładunek w Zatoce San Pedro. - Skutki są nadal odczuwalne w transporcie morskim. Utrzymujący się wysoki wolumen załadowanych kontenerów napływających do USA utrudnia rozładowanie zatorów w portach.

Kanał Sueski 

Mimo, że incydent ten miał miejsce ponad 10 tygodni temu, nadal występują utrudnienia w ruch statków z powodu tak zwanego "efektu fali". - Po odblokowaniu Kanału Sueskiego z powodu nagłego i dużego wolumenu dostarczonych towarów w pierwszej kolejności zostały zatłoczone porty europejskie, a następnie porty azjatyckie, zwłaszcza chińskie.

Porty w Hamburgu i Bremerhaven / Rotterdamie

Z powodu blokady Kanału Sueskiego i wspomnianego wcześniej "efektu fali", wystąpiły również zaburzenia w pracy portów w Hamburgu i Bremerhaven.- Z powodu przeciążenia portów przedsiębiorstwa żeglugowe były zmuszone do przekierowania statków do Wilhelmshaven lub Rotterdamu. - Spodziewane opóźnienia mogą również zakłócić pracę portu w Rotterdamie.

Porty Yantian / Shekou / Nansha

W regionie południowochińskim (Yantian / Shekou / Nansha, itp.) występują opóźnienia spowodowane obniżoną wydajnością portów. Spodziewane jest stopniowe przywracanie regularnej działalności, jednak trudno przewidzieć termin osiągnięcia pełnej zdolności przeładunkowej.

Pozostajemy w ścisłym kontakcie z przewoźnikami i dostawcami usług i dokładamy wszelkich starań, aby zachować ciągłość łańcuchów dostaw naszych klientów. W celu uzyskania szczegółowych informacji prosimy o kontakt z regionalnym przedstawicielem firmy DACHSER, który zaproponuje najlepsze dla Państwa rozwiązanie logistyczne.

 

Czytaj
23.06.2021
Programy stażowe przepustką do świata DACHSER

DACHSER oferuje wiele różnych programów stażowych – specjalistyczne np. z zakresu controllingu lub bardziej ogólne, obejmujące różne działy. Pomagają one przyciągnąć młode, utalentowane osoby, które w przyszłości będą rozwijać swoją karierę w strukturach DACHSER na całym świecie. W Polsce Program Stażowy realizowany jest już od 10 lat. W tym czasie skorzystało z niego ponad 80 uczestników, a połowa z nich do dziś związana jest z firmą.

Czytaj
15.06.2021
DACHSER Iberia uczestniczy w pracach grupy roboczej AFEB ds. logistyki/łańcucha dostaw

W maju DACHSER Iberia uczestniczył w pracach grupy roboczej ds. logistyki/łańcucha dostaw dla członków AFEB – Asociación de Fabricantes de Bricolaje y Ferretería, hiszpańskiej organizacji producentów z branży DIY, której DACHSER Iberia jest rekomendowanym dostawcą usług.

Czytaj
10.06.2021
Wodór nadzieją transportu

Jaką rolę odgrywa wodór w projektowaniu logistyki zeroemisyjnej? Według analiz DACHSER Enterprise Lab oraz działu Corporate Research & Development ten najprostszy i najlżejszy pierwiastek chemiczny ma duży potencjał, aby stać się paliwem przyszłości. Oto trzy argumenty.

Czytaj
Pokaż więcej

DACHSER Corporate

29.07.2021
Margret is devoted to helping San children

Since 2015, DACHSER and the children's relief organization terre des Hommes have been committed to helping the children of the San people (also known as Bushmen) lead better, more independent lives. Education is an essential component – and 24-year-old Margret Hans is doing all she can to add it to the equation.

Czytaj
28.07.2021
Successful implementation of the Global Air Freight Security Network of DACHSER

The issue of security is of paramount importance when it comes to the worldwide transport of your air freight. To enable DACHSER to support its customers even better in maintaining a secure supply chain, the "Global Air Freight Security Network" project was launched in 2020 by the Air Freight Security Team at DACHSER and has now been successfully implemented.

The goal of the Global Air Freight Security Network is to strengthen the global network of DACHSER. The introduction of a worldwide organization with local contacts will result in more efficient communication between the Air & Sea Logistics locations, enabling a faster reactivity to new regulations and innovations. In addition, a faster implementation of standardized processes of DACHSER worldwide will be enabled.

The implementation of the project will further reduce the risk in the area of air freight security to ensure transportation through strictest compliance with all regulations.

If you have any questions, please contact your local DACHSER representative.

Czytaj
27.07.2021
Heavy rainfall in China

The heavy rainfall in the Chinese province of Henan over the past few days has led to widespread flooding and the cancellation of many regional train and road connections. These restrictions are causing delays along the supply chain of DACHSER Rail Services.

Due to the flooding, around 100,000 people have been evacuated and many dams and reservoirs have risen to warning levels. With more rain expected in the coming days, it is still unclear by when the situation in the flooded areas will calm down.

If you have any questions regarding your supply chain, please contact your local contact at the respective DACHSER branch.

Czytaj
27.07.2021
"Supply chains face huge challenges"

On its 50th birthday, the swap body is more in demand than ever, because cargo space is currently in short supply. This applies not only to Europe, but especially to intercontinental trade.

Czytaj
Idź do

Najczęściej czytane

06.04.2021
LNG paliwem przyszłości?

Skroplony gaz ziemny (LNG) jest postrzegany jako przyjazne dla środowiska źródło energii dla transportu drogowego i morskiego. Jednak tego rodzaju paliwo jest realną alternatywą dla oleju napędowego czy benzyny tylko wtedy, gdy jest produkowane w sposób zrównoważony.

Czytaj
03.01.2019
Dachser rozwija sieć połączeń z Poznania do Niemiec

Dachser, globalny operator logistyczny, tylko w ostatnich miesiącach uruchomił siedem dodatkowych połączeń drobnicowych z Poznania do Niemiec. Są to bezpośrednie linie do Frankfurtu nad Menem i innych lokalizacji w Hesji: Erlensee, Kassel i Homberga, a także do Bad Salzuflen w Nadrenii Północnej-Westfalii oraz na północ kraju - do Stavenhagen i do Hamburga. Dzięki temu poznański oddział Dachser dysponuje obecnie 22 stałymi liniami do naszego zachodniego sąsiada.

Czytaj
07.10.2019
Nowy numer magazynu DACHSER już dostępny!

Europejska sieć transportu drogowego DACHSER przez lata rozrastała się. Sekretem było zawsze umieszczanie odpowiednich elementów układanki we właściwych miejscach, aby uzyskać kompletny obraz.

05.09.2019
DACHSER otworzył oddział w Rzeszowie

DACHSER, jeden z wiodących europejskich operatorów logistycznych, uruchomił z początkiem września br. nowy oddział w Rzeszowie. Podkarpacki obiekt to dziewiąta lokalizacja DACHSER w Polsce. Oprócz transportu drogowego i magazynowania, rzeszowski oddział będzie też obsługiwał fracht międzykontynentalny, zwłaszcza przesyłki lotnicze.

Czytaj
22.11.2019
DACHSER z certyfikatem na transport lekarstw na trzech kontynentach

DACHSER, globalny operator logistyczny, uzyskał kolejny certyfikat CEIV Pharma od IATA – tym razem dla swojego oddziału Air & Sea Logistics w Atlancie. Jest to już czwarta lokalizacja firmy, po Frankfurcie, a także Bombaju i Hajdarabadzie w Indiach, mająca rozszerzone uprawnienia do obsługi logistycznej klientów z sektora nauk przyrodniczych oraz opieki zdrowotnej.

Czytaj
24.07.2019
DACHSER Polska rozwija biznes i oddziały

DACHSER, jeden z wiodących operatorów logistycznych, zwiększył powierzchnię krajowych oddziałów o blisko 40% w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Firma, która w Polsce specjalizuje się w obsłudze eksportu, rozbudowała m.in. terminale przeładunkowe i obecnie dysponuje ok. 48 tys. mkw. powierzchni operacyjnej. Tymczasem w toku są kolejne inwestycje – we Wrocławiu i w podłódzkim Strykowie. Powiększanie oddziałów wynika z rozwoju biznesu DACHSER w Polsce. W 2018 r. firma zwiększyła obroty o 16%, do ponad 451 mln zł, a liczba przewiezionych przesyłek wzrosła o 15%, do 1,56 mln.

Czytaj
09.08.2019
DACHSER: nowoczesne technologie dla logistyki jutra

DACHSER, globalny operator logistyczny, prowadzi badania nad możliwościami wykorzystania koncepcji takich jak IoT (Internet rzeczy) czy uczenia maszynowego   do zarządzania łańcuchami dostaw. Międzynarodowa firma od początku swego istnienia przywiązuje dużą wagę do innowacyjności. Operator odgrywał kluczową rolę m.in. przy wdrożeniu nadwozi wymiennych w latach 70. czy rozpowszechnieniu kodów kreskowych na paletach w ostatniej dekadzie XX wieku. Cel tych działań zawsze jest taki sam: zapewnienie najsprawniejszej obsługi logistycznej przy maksymalnej kontroli na każdym etapie łańcucha dostaw.

Czytaj
02.04.2019
DACHSER notuje zrównoważony wzrost

Rok 2018 był dla grupy DACHSER kolejnym okresem znacznego wzrostu. Dostawca usług logistycznych zwiększył skonsolidowane przychody netto o 5,5% do 5,57 mld euro. Liczba przesyłek wzrosła o 2,5%, tj. do 83,7 mln, a tonaż o 3,0% - do 41,3 mln ton. Łączna liczba pracowników wyniosła 30 609, co oznacza wzrost o 1 511 wobec ubiegłego roku i jednocześnie kolejny rekord.

Czytaj
21.10.2019
DACHSER z nagrodą dla firmy rodzinnej

DACHSER, globalny operator logistyczny, otrzymał od IMD Business School – uznanej szkoły biznesu z siedzibą w Lozannie w Szwajcarii, nagrodę IMD Global Business Family Award. W imieniu firmy oraz rodziny jej założycieli nagrodę odebrali Bernhard Simon, CEO DACHSER wraz z Birgit Kastner- Simon, dyrektor marketingu korporacyjnego, podczas trzydziestego szczytu Family Business Network International (FBN-I) w Udajpur w Indiach.

Czytaj
09.08.2019
Możliwe opóźnienia lotów do i z Chin

Tajfun trzeciej kategorii w Chinach może doprowadzić do opóźnienia lotów do i z tego kraju. Oddziaływanie huraganu jest już odczuwalne na terenie całego Tajwanu. W weekend tajfun przesunie się w kierunku Chin lub przejdzie wzdłuż wybrzeża kraju, powodując zamknięcie szkół oraz lokali, a także odwołanie lotów w związku z niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z lokalnym przedstawicielem DACHSER.

Czytaj