Rekomendowane artykuły

Aktualności 26.11.2020
Nowy oddział DACHSER w Finlandii już działa

DACHSER niedawno rozpoczął działalność w nowym terminalu logistycznym w Finlandii. Otwierając swój pierwszy obiekt cross-dock w Kerava w regionie Helsinek, dostawca usług logistycznych rozszerza usługi na rynku fińskim.

Czytaj
Aktualności 24.11.2020
DACHSER zdobył nagrodę One Eaton Supplier Premier Award 2020

Nagroda dla najlepszego partnera transportowego została wręczona podczas konferencji Eaton Virtual Global SCM Supplier.

Czytaj
Informacje o rynku 18.11.2020
Najnowsza aktualizacja sytuacji operacyjnej DACHSER Air & Sea Logistics

Wraz z tą aktualizacją firma DACHSER pragnie poinformować o aktualnych działaniach DACHSER Air & Sea Logistics w regionach APAC, EMEA i obu Ameryk. W załączonym dokumencie (patrz poniżej) znajduje się lista informująca o ewentualnych ograniczeniach lub wstrzymaniu działalności krajowych organizacji oraz ich powodach. Ponieważ sytuacja w tych krajach może się szybko zmienić, załączony dokument będzie regularnie aktualizowany i publikowany na naszej stronie internetowej.

2
Aktualności 17.11.2020
W stronę zrównoważonego społeczeństwa: Coraz więcej organizacji pozarządowych podejmuje działania na całym świecie

W dobie globalizacji coraz ważniejszą rolę odgrywają połączone w sieć międzynarodową organizacje pozarządowe, zwane też NGO’sami. Współpraca firmy DACHSER z organizacją pomocy dzieciom terre des hommes pokazuje, jak firma może wspierać organizację pozarządową w perspektywie długoterminowej.

Czytaj

DACHSER Poland

Aktualności 10.11.2020
Wystartowała X edycja Programu Stażowego DACHSER Polska

DACHSER Polska ruszył z X edycją Programu Stażowego. Autorski projekt zakłada półtoraroczną, pełnoetatową pracę, podczas której młodzi adepci pod okiem ekspertów poznają procesy logistyczne w poszczególnych działach firmy należącej do globalnej sieci. Na przestrzeni ostatniej dekady z programu skorzystało ponad 80 uczestników,  a połowa z nich do dziś związana jest z DACHSER Polska. Oprócz pracy w działach stażyści biorą udział w serii szkoleń wdrażających w procesy, systemy i  usługi DACHSER.

Czytaj
Informacje prasowe 05.11.2020
Neumünster – nowa lokalizacja w sieci DACHSER

DACHSER otworzył nowy oddział w Neumünster w Niemczech. Operacje w terminalu tranzytowym centrum logistycznego rozpoczęły się 31 sierpnia i od tego czasu są sukcesywnie poszerzane. Od początku października w magazynie można przechowywać chłodzoną żywnością. DACHSER zainwestował około 17,4 mln euro w nową lokalizację, która obsługuje dużą część regionu Szlezwik-Holsztyn. Dzięki temu polscy eksporterzy zyskują możliwość korzystania z nowoczesnego  magazynu w ramach ogólnoeuropejskiej sieci transportowej DACHSER.

Czytaj
Informacje prasowe 03.11.2020
DACHSER i Fraunhofer IML kontynuują współpracę badawczą

Instytut Przepływu Materiałów i Logistyki Fraunhofera oraz DACHSER przedłużają współpracę w ramach DACHSER Enterprise Lab o kolejne trzy lata. Ich kooperacja dalej będzie koncentrowała się na projektach badawczo-rozwojowych z praktycznymi korzyściami dla sieci DACHSER. Obejmą one następujące obszary: technologie cyfrowe – jak nauka o danych i sztuczna inteligencja (AI) – systemy lokalizacji w czasie rzeczywistym (RTLS), 5G, Internet rzeczy (IoT), pojazdy autonomiczne oraz dostosowujące systemy magazynowe.

Czytaj
Aktualności 30.10.2020
DACHSER stawia na li-ion. Flota nowoczesnych wózków widłowych stale się powiększa.

 DACHSER Polska, operator logistyczny będący częścią międzynarodowej sieci DACHSER, stawia na technologię litowo-jonową we flocie wózków widłowych. Oddział firmy w Koninku (k. Poznania) jako pierwszy w Polsce rozpoczął wdrożenie całkowitego przejścia na wózki widłowe wyposażone w akumulatory li-ion marki Triathlon – strategicznego partnera firmy na całym świecie. Oddział obecnie dysponuje 6 pojazdami firmy Jungheinrich i testuje kolejny model, a proces kompleksowej wymiany zakończy się w 2022 roku. Wtedy liczba wózków wyniesie 25 Technologia pomoże zwiększyć bezpieczeństwo operatorów i usprawni pracę w magazynach, dzięki bardziej elastycznej infrastrukturze ładowania.

Czytaj
Aktualności 21.10.2020
DACHSER świętuje 90 urodziny

DACHSER, globalny operator logistyczny, kończy 90 lat. Firma, która odmieniła transport innowacjami takimi jak skanowanie SSCC, rodzina produktów entargo, wymienne nadwozia, czy autorskie rozwiązania IT digitalizujące procesy tworzone już od 1980 r., przeszła drogę od jednoosobowej działalności, po globalne przedsiębiorstwo. W tej ekscytującej historii ważną rolę od 14 lat odgrywa również DACHSER w Polsce, działający w 9 lokalizacjach.  

Czytaj
Informacje o rynku 19.10.2020
Brexit - aktualizacja

Wycofanie się Wielkiej Brytanii z UE zostało zakończone w dniu 31.01.2020 r. Obecnie znajdujemy się w fazie przejściowej, która kończy się 31.12.2020. Dalsze przedłużenie tego etapu przejściowego powinno było zostać uzgodnione do dnia 01.07.2020 r. i dlatego nie jest już możliwe. W związku z tym Zjednoczone Królestwo nie będzie już częścią rynku wewnętrznego i unii celnej od dnia 01.01.2021 r. Jeżeli w pozostałym okresie przejściowym nie zostanie osiągnięte porozumienie między Wielką Brytanią a UE, handel będzie w przyszłości podlegał zasadom Światowej Organizacji Handlu.

W DACHSER nie mamy wpływu na sytuację polityczną w Wielkiej Brytanii, ale możemy przygotować Państwa w najlepszy możliwy sposób do regulowanych procedur celnych. W związku z tym uaktualniliśmy naszą listę kontrolną dotyczącą Brexitu i dostosowaliśmy do aktualnych okoliczności. Można ją pobrać tutaj za darmo.

W razie jakichkolwiek pytań, prosimy o kontakt z osobą kontaktową w odpowiednim oddziale firmy DACHSER.

Aktualności 16.10.2020
DACHSER gotowy na szczyt sezonu. Firma poszerza ofertę połączeń czarterowych

DACHSER ponownie zwiększa możliwości przewozowe w szczycie sezonu. Dostawca usług logistycznych po raz kolejny uruchomił własne połączenia czarterowe między Azją a Europą.  Od połowy października na trasie Frankfurt-Shanghai-Frankfurt będzie latał jeden dodatkowy frachtowiec B747 tygodniowo. Skorzystają na tym również polskie przedsiębiorstwa.

Czytaj
Aktualności 09.10.2020
Wspólnie przez kryzys

Pandemia Covid-19 stanowi poważne wyzwanie dla polityki, biznesu i społeczeństwa. Jednak nawet w tych ciężkich czasach, cała sieć firmy DACHSER pozostała dostępna dla klientów. To dobry znak przed restartem. 

3
Aktualności 29.09.2020
Alternatywy dla silników spalinowych – co nas czeka?

Dokąd zmierzają technologie napędowe? Czy silniki elektryczne wkrótce sprawią, że diesel i benzyna znikną z pola widzenia? A może w grę wchodzą zupełnie inne źródła energii? W DACHSER specjaliści ds. logistyki z różnych działów od pewnego czasu testują alternatywne technologie napędowe i ich praktyczne zastosowania w sieci logistycznej.

Czytaj
Aktualności 23.09.2020
Nowy magazyn DACHSER już jest!

DACHSER zacieśnia więzi ze swoimi klientami i partnerami, aby wspólnie przejść przez kryzys.

Pokaż więcej

DACHSER Corporate

Aktualności 26.11.2020
DACHSER to supply Prague via pedelec

DACHSER is launching a pilot project in the Czech Republic to supply the Prague city center with an electrically supported cargo bike. The newly built micro-hub "Depot.Bike" at the Florenc subway station is being used for this purpose.

Czytaj
Aktualności 23.11.2020
Safety through visibility

This year, a new flashing light concept was rolled out to improve the visibility of DACHSER trucks. Affixed to the sides of the trailers, these additional flashing lights help minimize the risk of accidents when trucks are turning—in particular during the darker months of the year. They flash whenever the driver activates the indicator.

Czytaj
Informacje prasowe 19.11.2020
New DACHSER branch in Finland begins operations

DACHSER recently began operations at a new logistics terminal in Finland. In opening its first cross-dock facility in Kerava in the greater Helsinki region, the logistics provider is expanding its services on the Finnish market.

Czytaj
Informacje o rynku 18.11.2020
Latest update on DACHSER Air & Sea Logistics operations

With this update DACHSER would like to inform about the current DACHSER Air & Sea Logistics operations across the regions APAC, EMEA and Americas. In the attached document (see download below) it is listed whether a country organization of DACHSER is operational or, if only limited or not at all, why this is the case. Since the situation in the countries may change rapidly, the attached document will be updated on a regular basis and published on our website.

Idź do

Najczęściej czytane

Aktualności 07.10.2019
Nowy numer magazynu DACHSER już dostępny!

Europejska sieć transportu drogowego DACHSER przez lata rozrastała się. Sekretem było zawsze umieszczanie odpowiednich elementów układanki we właściwych miejscach, aby uzyskać kompletny obraz.

Aktualności 22.11.2019
DACHSER z certyfikatem na transport lekarstw na trzech kontynentach

DACHSER, globalny operator logistyczny, uzyskał kolejny certyfikat CEIV Pharma od IATA – tym razem dla swojego oddziału Air & Sea Logistics w Atlancie. Jest to już czwarta lokalizacja firmy, po Frankfurcie, a także Bombaju i Hajdarabadzie w Indiach, mająca rozszerzone uprawnienia do obsługi logistycznej klientów z sektora nauk przyrodniczych oraz opieki zdrowotnej.

Czytaj
Informacje prasowe 03.01.2019
Dachser rozwija sieć połączeń z Poznania do Niemiec

Dachser, globalny operator logistyczny, tylko w ostatnich miesiącach uruchomił siedem dodatkowych połączeń drobnicowych z Poznania do Niemiec. Są to bezpośrednie linie do Frankfurtu nad Menem i innych lokalizacji w Hesji: Erlensee, Kassel i Homberga, a także do Bad Salzuflen w Nadrenii Północnej-Westfalii oraz na północ kraju - do Stavenhagen i do Hamburga. Dzięki temu poznański oddział Dachser dysponuje obecnie 22 stałymi liniami do naszego zachodniego sąsiada.

Czytaj
Aktualności 05.09.2019
DACHSER otworzył oddział w Rzeszowie

DACHSER, jeden z wiodących europejskich operatorów logistycznych, uruchomił z początkiem września br. nowy oddział w Rzeszowie. Podkarpacki obiekt to dziewiąta lokalizacja DACHSER w Polsce. Oprócz transportu drogowego i magazynowania, rzeszowski oddział będzie też obsługiwał fracht międzykontynentalny, zwłaszcza przesyłki lotnicze.

Czytaj
Aktualności 24.07.2019
DACHSER Polska rozwija biznes i oddziały

DACHSER, jeden z wiodących operatorów logistycznych, zwiększył powierzchnię krajowych oddziałów o blisko 40% w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Firma, która w Polsce specjalizuje się w obsłudze eksportu, rozbudowała m.in. terminale przeładunkowe i obecnie dysponuje ok. 48 tys. mkw. powierzchni operacyjnej. Tymczasem w toku są kolejne inwestycje – we Wrocławiu i w podłódzkim Strykowie. Powiększanie oddziałów wynika z rozwoju biznesu DACHSER w Polsce. W 2018 r. firma zwiększyła obroty o 16%, do ponad 451 mln zł, a liczba przewiezionych przesyłek wzrosła o 15%, do 1,56 mln.

Czytaj
Informacje prasowe 02.04.2019
DACHSER notuje zrównoważony wzrost

Rok 2018 był dla grupy DACHSER kolejnym okresem znacznego wzrostu. Dostawca usług logistycznych zwiększył skonsolidowane przychody netto o 5,5% do 5,57 mld euro. Liczba przesyłek wzrosła o 2,5%, tj. do 83,7 mln, a tonaż o 3,0% - do 41,3 mln ton. Łączna liczba pracowników wyniosła 30 609, co oznacza wzrost o 1 511 wobec ubiegłego roku i jednocześnie kolejny rekord.

Czytaj
Aktualności 09.08.2019
DACHSER: nowoczesne technologie dla logistyki jutra

DACHSER, globalny operator logistyczny, prowadzi badania nad możliwościami wykorzystania koncepcji takich jak IoT (Internet rzeczy) czy uczenia maszynowego   do zarządzania łańcuchami dostaw. Międzynarodowa firma od początku swego istnienia przywiązuje dużą wagę do innowacyjności. Operator odgrywał kluczową rolę m.in. przy wdrożeniu nadwozi wymiennych w latach 70. czy rozpowszechnieniu kodów kreskowych na paletach w ostatniej dekadzie XX wieku. Cel tych działań zawsze jest taki sam: zapewnienie najsprawniejszej obsługi logistycznej przy maksymalnej kontroli na każdym etapie łańcucha dostaw.

Czytaj
Aktualności 21.10.2019
DACHSER z nagrodą dla firmy rodzinnej

DACHSER, globalny operator logistyczny, otrzymał od IMD Business School – uznanej szkoły biznesu z siedzibą w Lozannie w Szwajcarii, nagrodę IMD Global Business Family Award. W imieniu firmy oraz rodziny jej założycieli nagrodę odebrali Bernhard Simon, CEO DACHSER wraz z Birgit Kastner- Simon, dyrektor marketingu korporacyjnego, podczas trzydziestego szczytu Family Business Network International (FBN-I) w Udajpur w Indiach.

Czytaj
Informacje o rynku 09.08.2019
Możliwe opóźnienia lotów do i z Chin

Tajfun trzeciej kategorii w Chinach może doprowadzić do opóźnienia lotów do i z tego kraju. Oddziaływanie huraganu jest już odczuwalne na terenie całego Tajwanu. W weekend tajfun przesunie się w kierunku Chin lub przejdzie wzdłuż wybrzeża kraju, powodując zamknięcie szkół oraz lokali, a także odwołanie lotów w związku z niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z lokalnym przedstawicielem DACHSER.

Czytaj
Aktualności 28.09.2018
Chińskie święto Złotego Tygodnia: wpływ na działalność

1 października w Chinach rozpocznie się święto narodowe - Złoty Tydzień. W tym okresie wiele firm nie będzie prowadzić działalności.

Czytaj