Rekomendowane artykuły

Aktualności 07/14/2020
DACHSER otworzył nowy magazyn do obsługi chemii w Karlsruhe

DACHSER, globalny operator logistyczny, otworzył nowy magazyn do obsługi towarów niebezpiecznych w miejscowości Malsch, położonej niedaleko Karlsruhe w Niemczech. Obiekt o powierzchni wynoszącej blisko 22 tys. mkw. został specjalnie zaprojektowany tak, by umożliwić odpowiednie przechowywanie produktów chemicznych, takich jak farby, powłoki i kleje. DACHSER zainwestował w niemiecki magazyn ponad 20 milionów euro.

Czytaj
Aktualności 07/09/2020
Sztuką jest stworzenie solidnych łańcuchów dostaw

Jakie wnioski płyną z obecnego kryzysu? Na temat przyszłości globalnego przepływu towarów wypowiada się Bernhard Simon, CEO DACHSER.

Czytaj
Informacje prasowe 07/07/2020
DACHSER strategicznym partnerem logistycznym Euro Craft

Euro Craft, wiodąca europejska grupa zakupowa dla budownictwa i przemysłu z ponad 2250 stowarzyszonymi sprzedawcami detalicznymi w całej Europie, wybrała DACHSER jako swojego partnera logistycznego. Dzięki globalnemu rozwiązaniu branżowemu DACHSER DIY-Logistics członkowie grupy zakupowej skorzystają z rozbudowanej europejskiej sieci transportowej i ponad 20-letniego doświadczenia operatora w obsłudze logistycznej sklepów specjalistycznych, marketów budowlanych i centrów ogrodniczych.

Czytaj
Informacje o rynku 07/03/2020
Koniec fazy przejściowej Brexitu: Co dalej?

Upłynął termin przedłużania negocjacji w sprawie Brexitu, a tym samym zakończył się dłuższy okres przejściowy. To zwiększyło presję na osiągnięcie porozumienia dotyczącego  przyszłych relacji pomiędzy Wielką Brytanią, a Unią Europejską, do końca roku.

Chcielibyśmy ponownie zaznaczyć, że porozumienia dotyczące pełnomocnictw celnych ze strony naszych klientów są szczególnie ważne dla odprawy celnej DACHSER.

W razie jakichkolwiek pytań, prosimy o kontakt z lokalnym przedstawicielem DACHSER. Nasi eksperci są gotowi do pomocy w każdym przypadku.

Czytaj

DACHSER Poland

Aktualności 07/02/2020
DACHSER obsłuży przesyłki B2C w 22 krajach Europy

DACHSER, globalny operator logistyczny, zwiększa zasięg dostaw do klientów indywidualnych z 6 do 22 krajów Europy. Ma to związek z rozwojem branży e-commerce, który przyspieszyła pandemia. Ten trend zaobserwował również DACHSER Polska, specjalizujący się w obsłudze krajowych eksporterów. Tylko w kwietniu tego roku operator czterokrotnie zwiększył liczbę przesyłek B2C z Polski. Z rozszerzenia zasięgu skorzystają m.in. polskie sklepy internetowe, eksporterzy realizujący zamówienia zachodnioeuropejskich konsumentów czy firmy które do tej pory prowadziły sprzedaż np. tylko przez dystrybutorów.

Czytaj
Informacje o rynku 07/02/2020
Większa dostępność produktu targo on-site (dostawa do krawężnika)

Zmiana zachowań zakupowych konsumentów w trakcie pandemii koronawirusa pokazuje silny popyt na przesyłki B2C w ciągu ostatnich tygodni. Ten trend będzie z pewnością kontynuowany. Z tego względu, produkt targo on-site (dostawa do krawężnika) jest teraz dostępny dla Klientów w prawie wszystkich krajach należących do sieci DACHSER European Logistics , w których w przeszłości zamawianie przesyłek B2C nie było możliwe.

Targo on-site zapewnia naszym Klientom jednolitą dostępność produktów oraz gwarancję obsługi - w sieci DACHSER.

Targo on-site jest częścią grupy produktów entargo i oznacza dostawę przesyłek B2C do krawężnika. Jako platforma internetowa, niezwykle ważne jest wyraźne odniesienie do tego faktu, aby móc złożyć wiarygodne oświadczenie o dostawie do klientów internetowych. W Europie, entargo oznacza jednolity zakres usług i zapewnia niezmiennie wysokie standardy jakości, zarówno w kraju jak i za granicą.

Prosimy zwrócić uwagę na fakt, że dla produktu targo on-site (dostawa do krawężnika) specyfikacja czasu dostawy nie jest możliwa. Przedziały czasowe, w których przesyłka ma zostać dostarczona, są ustalane wyłącznie z danym odbiorcą.  

W razie jakichkolwiek pytań, prosimy o kontakt z odpowiednim oddziałem DACHSER.

Czytaj
Aktualności 06/30/2020
Nowa cyfrowa norma

Dużo się mówi o wyzwaniach i niekorzystnym wpływie pandemii na działalność firm. Nie bez powodu. Ale są też jej pozytywne aspekty. Jednym z nich jest coraz większa digitalizacja, np. upowszechnienie cyfrowej dokumentacji. O tym i o innych projektach dotyczących digitalizacji w logistyce mówi dr inż. Grzegorz Lichocik, Prezes DACHSER w Polsce.

Czytaj
Informacje o rynku 06/25/2020
Kalkulacja emisji w DACHSER Air & Sea Logistics

Od kilku lat DACHSER Air & Sea Logistics opracowuje tzw. ślad węglowy (obliczanie bilansu CO₂) w transporcie towarów i podsumowuje indywidualne obliczenia związane z transportem w raportach dotyczących emisji. Przygotowanie tych raportów jest usługą dodatkową VAS oferowaną klientom DACHSER Air & Sea Logistics na całym świecie i jest dostosowana do indywidualnych potrzeb klienta. Zasadniczo, zużycie energii pierwotnej, emisje gazów cieplarnianych i różne zanieczyszczenia powietrza można obliczyć na poziomie przesyłki. Można to również podzielić na poszczególne sekcje transportowe. W ten sposób można obliczyć ślad węglowy dla kompletnych łańcuchów dostaw, począwszy od odbioru, poprzez transport pomiędzy terminalami, kończąc na dostawie.

DACHSER wykorzystuje do swoich obliczeń kalkulator emisji, który spełnia wszystkie wymagania europejskiej normy obliczania emisji gazów cieplarnianych z transportu pasażerskiego i towarowego (EN 16258). Kolejną zaletą kalkulatora jest to, że procesy obliczeniowe są zautomatyzowane poprzez interfejs XML i trafiają do naszego systemu zarządzania transportem Othello. Umożliwia to automatyczne generowanie raportów .

Obliczenia emisji w pierwszym etapie służą do określenia zużycia energii pierwotnej, emisji gazów cieplarnianych i zanieczyszczeń powietrza emitowanych przez transport. Informacje te są jednak niezbędne do podjęcia koniecznych działań w celu ograniczenia emisji. Dlatego oprócz samych obliczeń ważne jest również, aby móc zapewnić naszym klientom dalsze podstawy do podjęcia decyzji o redukcji emisji. Z tego powodu klienci otrzymują symulowane obliczenia alternatywnych środków transportu i zintegrowanych działań dopasowanych do indywidualnych potrzeb.

Jeśli masz jakieś pytania dotyczące naszego kalkulatora emisji, skontaktuj się z osobą kontaktową DACHSER.

Czytaj
Aktualności 06/23/2020
Robert Erni nowym CFO DACHSER

DACHSER, międzynarodowy operator usług logistycznych, powołał nowego członka zarządu odpowiedzialnego za finanse. Z dniem 1 stycznia 2021 r., pochodzący ze Szwajcarii Robert Erni przejmie stanowisko od Burkharda Elinga, który już niebawem stanie na czele firmy rodzinnej. Okres wdrażania w struktury DACHSER pan Erni rozpocznie z początkiem września b.r. jako zastępca dyrektora.

Czytaj
Aktualności 06/16/2020
DACHSER Polska z nową krajową siedzibą w Strykowie k. Łodzi

DACHSER Polska, globalny operator logistyczny, przeniósł się do nowo wybudowanego obiektu w Strykowie o powierzchni ponad 2 200 mkw. Znajduje się w nim krajowe biuro DACHSER Polska oraz strykowski oddział firmy. Równolegle w podłódzkiej miejscowości trwa kolejny etap inwestycji DACHSER–  rozbudowa magazynu przeładunkowego.

Czytaj
Informacje o rynku 06/16/2020
Wprowadzenie do sieci usługi targo on-site

W obliczu Covid-19 zmieniają się kanały dystrybucji. Handel stacjonarny podlega ograniczeniom, a konsumenci coraz częściej przechodzą na handel online. W rezultacie relacje B2C stają się coraz bardziej odpowiednie również dla DACHSER. W związku ze zwiększonym popytem na przesyłki B2C w ostatnich tygodniach,  DACHSER wprowadza od 1 lipca 2020 r usługę targo on-site, która oferuje  kompleksowe rozwiązania dla przesyłek B2C w całej europejskiej sieci logistycznej DACHSER European Logistics.

Czytaj
Aktualności 06/15/2020
Nowy magazyn DACHSER jest już dostępny!

„Kluczowa część procesu – ludzie w logistyce.” Oto temat przewodni najnowszego wydania magazynu DACHSER.

Aktualności 06/09/2020
DACHSER inwestuje 22,5 mln euro w Norymberdze

Operator usług logistycznych DACHSER inwestuje w swój oddział w Norymberdze, rozbudowując o ponad 5,2 tys. mkw. terminale przeładunkowe. Oprócz tego firma powiększa biuro o 1,2 tys. mkw. i parking dla ciężarówek oraz pojazdów służbowych. DACHSER zainwestował w projekt 22,5 mln euro.

Czytaj
Informacje o rynku 06/09/2020
"Płatność za pobraniem" niedostępna od 1 lipca 2020 r.

Cyfryzacja i automatyzacja są kluczowymi zagadnieniami w biznesie online, a także w logistyce. W rezultacie opracowano wiele opcji płatności online, które są stosowane w biznesie B2B i B2C na całym świecie. Środki higieny ustanowione na skutek pandemii koronawirusa i zmiany sposobów płatności utrudniają korzystanie z takich możliwości jak „płatność przy odbiorze”. 
W przypadku DACHSER usługa „Płatność przy odbiorze” od 1 lipca 2020 r. nie będzie już dostępna.

Czytaj
Pokaż więcej

DACHSER Corporate

Informacje prasowe 07/13/2020
DACHSER builds new location in Kassel

Logistics provider DACHSER has started construction on a new branch in Kassel, the economic center of northern Hesse. Located in the Lohfelden commercial zone, the new transit terminal for industrial goods with adjacent offices is due for completion by summer 2021. In the medium term, the new branch will create roughly 200 jobs.

Czytaj
Aktualności 07/03/2020
King Willem-Alexander visits DACHSER in Waddinxveen

Willem-Alexander, King of the Netherlands, visited DACHSER in Waddinxveen on July 1. During a tour of the branch and subsequent discussion sessions, he was thoroughly briefed on the topic of education and training in companies and how to ensure that it continues, especially in times of crisis.

Czytaj
Informacje prasowe 07/02/2020
DACHSER becomes strategic logistics partner to Euro Craft

Euro Craft, Europe’s leading purchase group for construction and industry with more than 2,250 associated retailers across Europe, has chosen DACHSER as its preferred logistics partner. Through its global DACHSER DIY-Logistics industry solution, the logistics provider offers over 20 years of expertise in handling the particular logistics requirements of specialist retailers, DIY stores, and garden centers.

Czytaj
Informacje o rynku 07/01/2020
Extended availability of the product targo on-site (curbside delivery)

The change in consumer purchasing behavior in the corona period shows a strong demand for B2C shipments in the course of the last few weeks. This trend will certainly continue. For this reason, the targo on-site product (curbside delivery) is now available in almost all countries of the DACHSER European Logistics network for customers in which it was previously not possible to book B2C consignments.

targo on-site thus ensures uniform product availability and the service promise to our customers within the DACHSER network.

targo on-site is part of the entargo product family and stands for the delivery of B2C consignments to the curb. As an online platform, it is extremely important to make explicit reference to this fact in order to be able to make a reliable delivery statement to online customers. In Europe, entargo stands for a uniform range of services and ensures consistently high quality standards both nationally and internationally.

Please note that for the product targo on-site (curbside delivery) no delivery time specifications are possible. The time slots for deliveries are agreed exclusively with the respective recipient. Please also read our updated general terms and conditions.

If you have any questions, please get in touch with your contact at the relevant DACHSER branch.

Czytaj
Idź do

Najczęściej czytane

Aktualności 10/07/2019
Nowy numer magazynu DACHSER już dostępny!

Europejska sieć transportu drogowego DACHSER przez lata rozrastała się. Sekretem było zawsze umieszczanie odpowiednich elementów układanki we właściwych miejscach, aby uzyskać kompletny obraz.

Informacje prasowe 01/03/2019
Dachser rozwija sieć połączeń z Poznania do Niemiec

Dachser, globalny operator logistyczny, tylko w ostatnich miesiącach uruchomił siedem dodatkowych połączeń drobnicowych z Poznania do Niemiec. Są to bezpośrednie linie do Frankfurtu nad Menem i innych lokalizacji w Hesji: Erlensee, Kassel i Homberga, a także do Bad Salzuflen w Nadrenii Północnej-Westfalii oraz na północ kraju - do Stavenhagen i do Hamburga. Dzięki temu poznański oddział Dachser dysponuje obecnie 22 stałymi liniami do naszego zachodniego sąsiada.

Czytaj
Aktualności 07/24/2019
DACHSER Polska rozwija biznes i oddziały

DACHSER, jeden z wiodących operatorów logistycznych, zwiększył powierzchnię krajowych oddziałów o blisko 40% w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Firma, która w Polsce specjalizuje się w obsłudze eksportu, rozbudowała m.in. terminale przeładunkowe i obecnie dysponuje ok. 48 tys. mkw. powierzchni operacyjnej. Tymczasem w toku są kolejne inwestycje – we Wrocławiu i w podłódzkim Strykowie. Powiększanie oddziałów wynika z rozwoju biznesu DACHSER w Polsce. W 2018 r. firma zwiększyła obroty o 16%, do ponad 451 mln zł, a liczba przewiezionych przesyłek wzrosła o 15%, do 1,56 mln.

Czytaj
Aktualności 11/22/2019
DACHSER z certyfikatem na transport lekarstw na trzech kontynentach

DACHSER, globalny operator logistyczny, uzyskał kolejny certyfikat CEIV Pharma od IATA – tym razem dla swojego oddziału Air & Sea Logistics w Atlancie. Jest to już czwarta lokalizacja firmy, po Frankfurcie, a także Bombaju i Hajdarabadzie w Indiach, mająca rozszerzone uprawnienia do obsługi logistycznej klientów z sektora nauk przyrodniczych oraz opieki zdrowotnej.

Czytaj
Aktualności 09/05/2019
DACHSER otworzył oddział w Rzeszowie

DACHSER, jeden z wiodących europejskich operatorów logistycznych, uruchomił z początkiem września br. nowy oddział w Rzeszowie. Podkarpacki obiekt to dziewiąta lokalizacja DACHSER w Polsce. Oprócz transportu drogowego i magazynowania, rzeszowski oddział będzie też obsługiwał fracht międzykontynentalny, zwłaszcza przesyłki lotnicze.

Czytaj
Aktualności 08/09/2019
DACHSER: nowoczesne technologie dla logistyki jutra

DACHSER, globalny operator logistyczny, prowadzi badania nad możliwościami wykorzystania koncepcji takich jak IoT (Internet rzeczy) czy uczenia maszynowego   do zarządzania łańcuchami dostaw. Międzynarodowa firma od początku swego istnienia przywiązuje dużą wagę do innowacyjności. Operator odgrywał kluczową rolę m.in. przy wdrożeniu nadwozi wymiennych w latach 70. czy rozpowszechnieniu kodów kreskowych na paletach w ostatniej dekadzie XX wieku. Cel tych działań zawsze jest taki sam: zapewnienie najsprawniejszej obsługi logistycznej przy maksymalnej kontroli na każdym etapie łańcucha dostaw.

Czytaj
Informacje prasowe 04/02/2019
DACHSER notuje zrównoważony wzrost

Rok 2018 był dla grupy DACHSER kolejnym okresem znacznego wzrostu. Dostawca usług logistycznych zwiększył skonsolidowane przychody netto o 5,5% do 5,57 mld euro. Liczba przesyłek wzrosła o 2,5%, tj. do 83,7 mln, a tonaż o 3,0% - do 41,3 mln ton. Łączna liczba pracowników wyniosła 30 609, co oznacza wzrost o 1 511 wobec ubiegłego roku i jednocześnie kolejny rekord.

Czytaj
Aktualności 09/28/2018
Chińskie święto Złotego Tygodnia: wpływ na działalność

1 października w Chinach rozpocznie się święto narodowe - Złoty Tydzień. W tym okresie wiele firm nie będzie prowadzić działalności.

Czytaj
Informacje o rynku 08/09/2019
Możliwe opóźnienia lotów do i z Chin

Tajfun trzeciej kategorii w Chinach może doprowadzić do opóźnienia lotów do i z tego kraju. Oddziaływanie huraganu jest już odczuwalne na terenie całego Tajwanu. W weekend tajfun przesunie się w kierunku Chin lub przejdzie wzdłuż wybrzeża kraju, powodując zamknięcie szkół oraz lokali, a także odwołanie lotów w związku z niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z lokalnym przedstawicielem DACHSER.

Czytaj
Aktualności 08/12/2019
Jak wybrać partnera do obsługi globalnych łańcuchów dostaw?

Robert Pastryk kieruje oddziałem Air & Sea Logistics w Polsce już od 9 lat. Poniżej krótka rozmowa, o tym co jest ważne dla klientów i co może zaoferować DACHSER jako operator logistyczny.

Czytaj