Rekomendowane artykuły

Informacje o rynku 03/28/2020
Europejska sieć logistyczna DACHSER– Państwa niezawodny partner w dobrych oraz trudnych czasach

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że pomimo trudności spowodowanych epidemią COVID-19, europejska sieć logistyczna DACHSER, nadal w niezawodny sposób świadczy usługi dla swoich klientów.  Wszystko po to, abyście Państwo mogli realizować kluczowe założenia prowadzonej działalności.

Rodzinne przedsiębiorstwo DACHSER, Państwa partner biznesowy, dokłada wszelkich starań, aby dotrzymać realizacji złożonych obietnic w aspekcie stawek, jak również zakresu świadczonych usług.

Wdrożyliśmy dodatkowe środki, by zapewnić ciągłość dostaw towarów na terenie Europy. Zdajemy sobie sprawę z ogromnej odpowiedzialności spoczywającej na nas w odniesieniu do Państwa przedsiębiorstwa, jak i całego społeczeństwa. Podobnie jak inne firmy w branży, zmagamy się z poważnymi wyzwaniami oraz ponosimy dodatkowe koszty. Jesteśmy świadomi faktu, że prawie wszystkie branże, także klienci DACHSER, znajdują się w podobnej sytuacji, dlatego pragniemy wyraźnie podkreślić, że DACHSER to solidny partner, na którego możecie Państwo liczyć również w obecnej sytuacji:

Również w tym trudnym dla wszystkich okresie, DACHSER to stabilny i niezawodny partner w biznesie. Dlatego też, podjęliśmy decyzję o nie stosowaniu ogólnej dopłaty w związku z epidemią COVID-19. Zamiast tego, pragniemy przypomnieć nasze zobowiązanie w stosunku do Państwa i na razie podtrzymać ustalone dotychczas taryfy, jak również stawki krajowych oraz międzynarodowych przesyłek drobnicowych.

Pragniemy zacieśnić współpracę z Państwem, po to aby wspólnie opracować rozwiązania umożliwiające stawienie czoła obecnym, a także nadchodzącym wyzwaniom. Ponadto, o ile będzie to konieczne, jesteśmy przekonani, że możemy liczyć na Państwa elastyczność w zakresie dostosowania czasu realizacji lub poziomu świadczonych usług. W oparciu o wzajemne zaufanie oraz dotychczasową współpracę, liczymy również na przestrzeganie ustalonych warunków płatności.

Wspierajmy się w tych trudnych dla wszystkich chwilach!

Czytaj
2
Informacje prasowe 03/27/2020
Dachser ogłasza przyszły zarząd

Po 31 latach ścisłej współpracy w zarządzie Dachser CEO firmy - Bernhard Simon, i jego zastępca - Michael Schilling, COO Road Logistics, przejdą w 2021 r. do rady nadzorczej operatora logistycznego, przy czym Bernhard Simon zajmie stanowisko przewodniczącego. Burkhard Eling, który dołączył do władz Dachser w 2013 r. jako członek zarządu odpowiedzialny za finanse, zostanie z dn. 1 stycznia 2021 r. nowym CEO tej firmy rodzinnej.

Czytaj
Informacje o rynku 03/27/2020
Aktualne ograniczenia dot. załadunków w Europie ze względu na Covid-19

Poniżej znajdą Państwo aktualne informacje nt. ograniczeń dla załadunków w Europie (patrz załącznik). Transport żywności nie jest nimi objęty. Dokument będzie regularnie aktualizowany.

Ponadto dzięki bezpłatnej mapie przygotowanej przez dostawcę oprogramowania, Sixfold, firmy transportowe i kierowcy ciężarówek mogą znaleźć informacje na temat aktualnego czasu oczekiwania na europejskich granicach i w razie potrzeby odpowiednio zareagować: https://covid-19.sixfold.com/

Informacje o rynku 03/20/2020
Aktualne ograniczenia dot. załadunków w Europie ze względu na Covid-19

Poniżej znajdą Państwo aktualne informacje nt. ograniczeń dla załadunków w Europie (patrz załącznik). Transport żywności nie jest nimi objęty.

Ponadto dzięki bezpłatnej mapie przygotowanej przez dostawcę oprogramowania, Sixfold, firmy transportowe i kierowcy ciężarówek mogą znaleźć informacje na temat aktualnego czasu oczekiwania na europejskich granicach i w razie potrzeby odpowiednio zareagować: https://covid-19.sixfold.com/

DACHSER Poland

Informacje o rynku 03/19/2020
Najważniejsze zasady postepowania w sytuacji Covid-19

Po nałożeniu przez wiele krajów ograniczeń dotyczących życia publicznego, a w niektórych przypadkach zamknięcia granic (obecnie dla transportu pasażerskiego), stajemy przed szeregiem wyzwań wynikających z obecnej sytuacji. Ze względu na dodatkowe ograniczenia, które mają na celu zatrzymanie rozprzestrzeniania się wirusa, DACHSER musi stawić czoła utrudnieniom dotyczącym dostaw do określonych regionów lub dla określonych grup odbiorców (np. gastronomia i handel detaliczny, z wyjątkiem podstawowych towarów). Dlatego też bardzo ważne jest dla nas wsparcie i ścisła współpraca z klientami.

W związku z tym naszych klientów prosimy o zlecanie nam jedynie transportu tych przesyłek, co do których jest pewność, że zostaną odebrane przez odbiorców. Jeśli nie będziemy w stanie dostarczyć przesyłek z powodu ograniczeń obejmujących obszar docelowy lub z powodu zamknięcia firmy odbiorcy, zwrócimy nadawcy wcześniej przyjęte przesyłki, za opłatą, tak, aby towar jak najszybciej znalazł się znowu pod jego opieką. Prosimy zatem o niepowierzanie nam kolejnych przesyłek do tych samych miejsc lub odbiorców. Ma to na celu uniknięcie przestojów ładunków i jest w interesie nas wszystkich.

Oczywiście, jednocześnie oferujemy możliwość skorzystania z indywidualnych usług tymczasowego magazynowania w ramach logistyki kontraktowej. Klientów, którzy chcieliby zarezerwować miejsce w naszym magazynie, zachęcamy do kontaktu.

Jest nam przykro z powodu niedogodności wynikających z obecnej sytuacji, ale uważamy, że naszym obowiązkiem jest przedstawienie możliwych scenariuszy.

Państwa osoby kontaktowe w naszych oddziałach DACHSER są do Państwa dyspozycji, aby omówić indywidualną sytuację i dokonać dalszych ustaleń dotyczących przesyłek.

Bieżące informacje i aktualizacje znajdą Państwo na stronie internetowej DACHSER oraz w szczegółowych komunikatach wysyłanych bezpośrednio od Państwa osób kontaktowych w oddziałach DACHSER.

Czytaj
Aktualności 03/18/2020
DACHSER rozszerza program czarterowych rejsów premium

DACHSER Air & Sea Logistics uruchamia kolejną turę rotacyjnych rejsów czarterowych na trasie do Chin i z powrotem. Początkowo loty na tej trasie miały być realizowane od połowy marca do końca miesiąca. Od 21 marca Dachser USA rozszerzył dotychczasową usługę czarterową o rejsy na nowej trasie - między Chicago a Frankfurtem.

Czytaj
Aktualności 03/17/2020
Polski DACHSER przewozi coraz więcej chemii

DACHSER Polska zamknął 2019 rok poprawą wyników z tytułu obsługi eksportu krajowej branży chemicznej. Operator w dwucyfrowym tempie zwiększył liczbę i tonaż przewiezionych przesyłek zagranicznych z chemią, w tym materiałami niebezpiecznymi. W efekcie obroty w ramach polskiego DACHSER Chem-Logistics wzrosły o blisko 65% r/r.

Czytaj
Informacje o rynku 03/16/2020
Pandemia koronawirusa: wpływ na procesy operacyjne w USA

Zgodnie z powszechnie znanymi już informacjami z różnych komunikatów prasowych, oprócz istniejącego wcześniej zakazu wstępu dla odwiedzających z niektórych państw azjatyckich, władze USA od godz. 23:59 13 marca 2020 r. wprowadziły także zakaz wjazdów z Europy do Stanów Zjednoczonych.

Wiąże się to z dużą liczbą odwołanych lotów na trasach między Europą a Stanami Zjednoczonymi. Rejsy pasażerskie, których dotyczy zakaz, odpowiadały za znaczną część dostępnej powierzchni ładunkowej. W efekcie sytuacja ta znacząco wpływa na dostępność przestrzeni cargo oraz stawki frachtowe.  

Nasz zespół ekspertów nieprzerwanie pracuje nad alternatywnymi możliwościami i trasami, które umożliwią transport pilnych ładunków. Dokładamy wszelkich starań, by zapewnić naszym klientom priorytetowy dostęp do wolnej przestrzeni cargo. Podobnie jak w przypadku pomyślnego wdrożenia naszego programu czarterowego między Chinami a Niemcami, weryfikujemy teraz możliwość wprowadzenia analogicznego rozwiązania w zakresie transportu między Niemcami a USA.

Nasze zespoły na całym świecie będą pozostawały z Państwem w kontakcie, jednak w razie potrzeby omówienia konkretnej sytuacji oraz dokonania dalszych uzgodnień dotyczących Państwa przesyłek, prosimy o kontakt z naszym przedstawicielem w odpowiednim oddziale DACHSER.

Czytaj
Informacje o rynku 03/13/2020
Stanowisko dot. obecnej sytuacji związanej z rozprzestrzenianiem się wirusa COVID-19

W niniejszym dokumencie znajdą Państwo informacje o działaniach podejmowanych, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa COVID-19 (znanego również jako koronawirus) w organizacji DACHSER, a także w odniesieniu do aktualnego statusu działań operacyjnych oraz wpływu na przesyłki naszych klientów.

W związku z obecną sytuacją w globalnej organizacji DACHSER wprowadzono szczegółowe zasady dotyczące postępowania i środków ostrożności. Podjęte działania obejmują ustanowienie centralnego systemu zarządzania zgłaszanymi informacjami, regularną ocenę sytuacji oraz wskazanie dodatkowych działań w zależności od potrzeb. Odpowiednie działania zostały również rozszerzone i zintensyfikowane w ramach istniejących zasad zarządzania higieną w różnych obszarach (dot. personelu, pracy i procesów).

Wraz z powyższymi działaniami podejmowanymi wewnętrznie DACHSER przestrzega także wszystkich oficjalnie obowiązujących przepisów i podejmuje odpowiednie środki ostrożności. W razie wystąpienia ograniczeń dotyczących poszczególnych oddziałów dysponujemy planami awaryjnymi, w celu zapewnienia ciągłości działania naszej sieci.

Płynność procesów zależy od współpracy ze wszystkimi stronami zaangażowanymi w łańcuchy dostaw, w tym kierowców ciężarówek i przestrzegania przez nich zaostrzonych przepisów w zakresie higieny. W związku z tym kierowców także objęliśmy naszymi procedurami dotyczącymi higieny i zapewniliśmy środki do dezynfekcji rąk we wszystkich oddziałach.

Robimy wszystko, co w naszej mocy, aby utrzymać ciągłość łańcuchów dostaw klientów i zapobiegać opóźnieniom przesyłek. W razie ewentualnego naruszenia naszych łańcuchów dostaw przez kontrole, odwołania lotów itp., będziemy pracować nad znalezieniem alternatywnych sposobów wysyłki towarów. Pragniemy także zaznaczyć, że terminy dostaw przesyłek mogą zostać wydłużone. Podjęte przez nas do tej pory środki pozwalają nam czuć się dobrze przygotowanymi do radzenia sobie z obecną sytuacją. Aby to było możliwe, ścisła współpraca z naszymi klientami jest niezbędna. 

W razie ewentualnych pytań dotyczących Państwa przesyłek, prosimy o kontakt z naszym przedstawicielem w odpowiednim oddziale DACHSER.

Czytaj
Aktualności 03/11/2020
Nowe wydanie magazynu DACHSER jest już dostępne!

Szampan - praktycznie nie ma na świecie drugiego trunku, który w ten sposób emanowałby urokiem, luksusem i radością życia. Nie tylko produkcja napoju wymaga wielkiej staranności. Przetransportowanie go z winnicy na półkę sklepową lub na ekskluzywne wydarzenie wymaga najwyższej jakości logistyki.

2
Aktualności 03/10/2020
DACHSER Polska inwestuje we Wrocławiu

Dolnośląski oddział globalnego dostawcy logistycznego DACHSER przeniósł się do nowo wybudowanego przy A4 obiektu w Nowej Wsi Wrocławskiej. Ta inwestycja oznacza trzykrotne zwiększenie przepustowości przeładunkowej operatora i wiąże się z rozwojem jego biznesu w południowo-zachodniej Polsce. Do logistycznej obsługi dolnośląskiego eksportu i importu, w czym DACHSER w Polsce się specjalizuje, posłuży nowoczesna hala na 15 500 mkw. Mieści ona terminal przeładunkowy oraz magazyn wysokiego składowania na blisko 17 000 miejsc paletowych.

Czytaj
Informacje o rynku 03/04/2020
COVID-19: aktualne informacje na temat działalności DACHSER w Chinach i Korei Południowej

Przedstawiamy Państwu najnowsze informacje na temat sytuacji rynkowej i obecnego statusu działalności DACHSER w Chinach i Korei Południowej.

Chiny

Wszystkie oddziały DACHSER w Chinach są otwarte, z wyjątkiem oddziału w Wuhan. Począwszy od dnia 2 marca w większości oddziałów pracują pełne zespoły. Nie zdołano jednak jeszcze przywrócić pełnej wydajności działań, z uwagi na trudne lokalne warunki rynkowe związane z brakiem pracowników i kontrolą ruchu. Głównym problemem pozostaje krajowy transport ciężarowy.

Ogólna sytuacja w Chinach

Fabryki powoli wznawiają produkcję. Liczba zakładów produkcyjnych, które wznowiły działalność, wzrosła od zeszłego tygodnia. Produkcja nie wróciła jednak jeszcze w pełni do normy, a niektóre fabryki pozostają zamknięte albo działają z personelem podstawowym. Zasadniczo wszystkie przedsiębiorstwa stopniowo wznawiają działalność. W wielu miejscowościach zgodnie z rozporządzeniem władz w firmach może przebywać ograniczona liczba pracowników, by zapobiec zakażeniom w miejscu pracy. Dlatego też w większości przedsiębiorstw na miejscu jest podstawowy zespół pracowników, a w razie potrzeby część personelu pracuje z domu. Pracownicy powracający z prowincji Hubei przed powrotem do pracy muszą poddać się 14-dniowej kwarantannie. Dotyczy to również kierowców ciężarówek.

Oddziały DACHSER w Chinach

 • Wszystkie oddziały DACHSER w Chinach, z wyjątkiem oddziału w Wuhan, są otwarte i wznowiły działalność. Oddział w Wuhan pozostaje zamknięty do odwołania.
 • Kilka oddziałów DACHSER działa z podstawowym zespołem pracowników z uwagi na lokalne wymogi w zakresie środków zapobiegawczych.
 • Aby nie doszło do wstrzymania działalności, pracownicy przebywający poza biurem, pracują z domu.

W przypadku niektórych procesów dochodzi do opóźnień. Jest to związane z tym, że większość jednostek w łańcuchu dostaw w Chinach nie funkcjonuje z pełną wydajnością.

Logistyka transportu w Chinach

 Dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić możliwie płynną obsługę łańcucha dostaw. Należy jednak pamiętać, że inne jednostki w łańcuchu dostaw nie odzyskały jeszcze pełnej wydajności. Przewoźnicy i terminale stopniowo wznawiają działalność z personelem podstawowym. Przewidywane są więc opóźnienia i inne trudności operacyjne.

Transport drogowy:

 • Obecnie głównym problemem w Chinach jest brakująca liczba kierowców ciężarówek.
 • Sytuacja jest szczególnie trudna w przypadku transportu ciężarowego między miastami i między prowincjami ze względu na restrykcyjne przepisy dotyczące ruchu drogowego, skutkujące znacznymi opóźnieniami w kursach.

Transport kolejowy:

 • Przewoźnicy kolejowi z wyjątkiem Wuhan i Yiwu, wznowili działalność w marcu, a od lutego odnotowano zwiększone moce produkcyjne.
 • Terminale kolejowe (oprócz Wuhan) działają w trybie nadgodzin, w celu zwiększenia obsługiwanej liczby kontenerów.
 • Wszystkie urzędy celne, z wyjątkiem Wuhan, pracują.
 • Wznowiono usługi transportu pełnokontenerowego (FCL).
 • Usługi transportu całopojazdowego (FTL) są dostępne.
 • Usługi transportu drobnicowego (LTL) są dostępne w niektórych regionach.

Transport lotniczy:

 • Wraz ze stopniowym wznawianiem produkcji przez fabryki, linie lotnicze zwiększyły liczbę transportów z Chin.
 • Przepustowość nadal stanowi problem, ponieważ wiele linii lotniczych zawiesiło loty pasażerskie.
 • Przewiduje się, że pod koniec marca zmniejszy się dostępna przestrzeń cargo, w związku ze wzrostem produkcji w fabrykach.

Transport morski:

 • Niewystarczająca liczba kierowców ciężarówek i brak sprzętu.
 • Przewoźnicy zmniejszyli liczbę rejsów do i z Chin.
 • Kierunek zachodni: wraz ze wznowieniem produkcji przez fabryki wzrasta ilość przewożonego towaru. Spodziewane są zaległości po pełnym wznowieniu działalności zakładów produkcyjnych, co prowadzi do braku kierowców ciężarówek i  przestrzeni.
 • Kierunek wschodni: odczuwalny niedobór przestrzeni.
 • Terminale morskie działają, z wyjątkiem Wuhan.

Korea Południowa

Zasadniczo zakłady produkcyjne prowadzą normalnie działalność, z wyjątkiem miasta Taegu, w którym niektóre fabryki są zamknięte z uwagi na zarażenie pracowników wirusem.  Biznes w znacznej mierze nie odczuwa skutków obecności koronawirusa. Niektóre przedsiębiorstwa, w tym część przewoźników, wprowadziły specjalną organizację pracy, m.in elastyczne godziny pracy lub możliwość pracy zdalnej.

Oddziały DACHSER w Korei Południowej

Aktualnie wszystkie oddziały DACHSER w Korei są otwarte. Nasi pracownicy, przez wzgląd na ich własne bezpieczeństwo, są proszeni o to, aby w miarę możliwości pracowali z domu. Zespoły operacyjne pracują w biurze w trybie zmianowym z zachowaniem elastycznych godzin pracy, co ma na celu ograniczenie opóźnień w zakresie świadczonych usług do minimum.

Logistyka transportu w Korei Południowej

Transport lotniczy:

 • Przewoźnicy realizujący rejsy na terenie Azji zawiesili loty pasażerskie do i z Korei Południowej. Tym samym odnotowano spadek przepustowości o ponad 50%.

Transport morski:

 • Obecnie nie odnotowano większych skutków oprócz pustych rejsów.

Krajowy transport ciężarowy:

 • Nieznaczne opóźnienia w odbiorze i dostawie, szczególnie z i do Taegu, wynikające z restrykcyjnych ograniczeń dotyczących transportu drogowego i środków zapobiegawczych. Brak poważnych problemów w innych miejscach w Korei Południowej.

W DACHSER wprowadziliśmy środki awaryjne, dlatego zaoferujemy Państwu najlepsze alternatywne rozwiązania pozwalające na utrzymanie ciągłości łańcucha dostaw w przypadku jakichkolwiek problemów z wysyłką.

Będziemy na bieżąco informować o aktualnej sytuacji. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości lub pytań prosimy o kontakt z lokalnym przedstawicielem DACHSER.

Czytaj
Aktualności 03/03/2020
DACHSER inwestuje w Holandii

DACHSER, globalny operator logistyczny, rozwija swoją sieć w Królestwie Niderlandów. W ramach rozbudowy oddziału w mieście Waddinxveen, położonym w Holandii Południowej, powstanie nowy budynek magazynowy o pow. blisko 18 tys. mkw. Dzięki temu, firma zapewni klientom jeszcze sprawniejszą obsługę logistyczną.

Czytaj
Aktualności 02/28/2020
DACHSER ze specjalnymi czarterami cargo do Chin

W odpowiedzi na ograniczenia w zakresie transportu przesyłek lotniczych związane z epidemią wirusa COVID-19, DACHSER Air & Sea Logistics opracował plan awaryjny polegający na uruchomieniu specjalnych rejsów czarterowych. Dzięki temu klienci, w tym firmy z Polski, mogą skorzystać z solidnego i niezawodnego serwisu z Frankfurtu do Chin. Z naszego kraju w ten sposób zostały już wysłane m.in. maseczki ochronne.

Czytaj
Pokaż więcej

DACHSER Corporate

Informacje o rynku 03/27/2020
DACHSER European Logistics – your reliable partner in good times and bad

We are pleased to be able to advise that, despite the huge challenges caused by COVID-19 crisis, DACHSER's European Logistics network continues to operate with its customary high reliability in order to fulfil your vital business requirements.

DACHSER, your family-owned business partner, has been doing its utmost to maintain its commitments given to you with regard to services and rates.

We have taken extensive measures to ensure the continuous supply of goods throughout Europe, and are fully aware of the huge responsibility we have for your business and for society in general. We are facing severe challenges and incurring additional costs as are all organisations within in our industry. Being well aware that nearly all industries and customers of DACHSER are facing a similar situation, we wanted to give you a strong signal that DACHSER remains in partnership with you:

DACHSER stands for stability and reliability in difficult times as well. Therefore, we will not be introducing a general “COVID-19 surcharge”. Instead, we wish to renew our commitment to you that we will be standing by our agreed tariffs and maintaining our rates for domestic and international groupage shipments for the time being.

We would like to cooperate even closer with you in order to develop solutions for the current and forthcoming challenges. In addition, we trust we can count on your flexibility in adapting lead times or service levels where necessary and your reliability by respecting the agreed payment terms based on our mutual trust and cooperation.

Let us stand side by side in these challenging times!

Czytaj
Informacje o rynku 03/27/2020
Current loading restrictions in Europe due to Covid-19

In the following you will find the current loading restrictions that apply to Europe (see download). Food transports are excluded from this. This document here will be updated on a regular basis.

With the free map of the software provider Sixfold, transport companies and truck drivers can view the current waiting times at European borders and make appropriate preparations if necessary: https://covid-19.sixfold.com/

2
Informacje prasowe 03/27/2020
DACHSER announces Executive Board for the future

After 31 years of close cooperation in operational management positions at DACHSER, CEO Bernhard Simon and his deputy Michael Schilling, COO Road Logistics, will join the logistics provider’s Supervisory Board in 2021, with Bernhard Simon becoming its chairperson. Burkhard Eling, who joined the DACHSER Executive Board as CFO in 2013, will become the new CEO of the family-owned company on January 1, 2021.

Czytaj
Aktualności 03/26/2020
DACHSER expands Europe’s connection with Chile with new LCL service

DACHSER Air & Sea Logistics expands its LCL-Service (Less-than-Container-Load) with a new service range from Europe to Chile.  A new fixed weekly schedule of LCL services is departing from Hamburg to San Antonio.

Czytaj
Idź do

Najczęściej czytane

Informacje prasowe 01/03/2019
Dachser rozwija sieć połączeń z Poznania do Niemiec

Dachser, globalny operator logistyczny, tylko w ostatnich miesiącach uruchomił siedem dodatkowych połączeń drobnicowych z Poznania do Niemiec. Są to bezpośrednie linie do Frankfurtu nad Menem i innych lokalizacji w Hesji: Erlensee, Kassel i Homberga, a także do Bad Salzuflen w Nadrenii Północnej-Westfalii oraz na północ kraju - do Stavenhagen i do Hamburga. Dzięki temu poznański oddział Dachser dysponuje obecnie 22 stałymi liniami do naszego zachodniego sąsiada.

Czytaj
Aktualności 09/05/2019
DACHSER otworzył oddział w Rzeszowie

DACHSER, jeden z wiodących europejskich operatorów logistycznych, uruchomił z początkiem września br. nowy oddział w Rzeszowie. Podkarpacki obiekt to dziewiąta lokalizacja DACHSER w Polsce. Oprócz transportu drogowego i magazynowania, rzeszowski oddział będzie też obsługiwał fracht międzykontynentalny, zwłaszcza przesyłki lotnicze.

Czytaj
Aktualności 10/07/2019
Nowy numer magazynu DACHSER już dostępny!

Europejska sieć transportu drogowego DACHSER przez lata rozrastała się. Sekretem było zawsze umieszczanie odpowiednich elementów układanki we właściwych miejscach, aby uzyskać kompletny obraz.

Aktualności 11/22/2019
DACHSER z certyfikatem na transport lekarstw na trzech kontynentach

DACHSER, globalny operator logistyczny, uzyskał kolejny certyfikat CEIV Pharma od IATA – tym razem dla swojego oddziału Air & Sea Logistics w Atlancie. Jest to już czwarta lokalizacja firmy, po Frankfurcie, a także Bombaju i Hajdarabadzie w Indiach, mająca rozszerzone uprawnienia do obsługi logistycznej klientów z sektora nauk przyrodniczych oraz opieki zdrowotnej.

Czytaj
Aktualności 08/09/2019
DACHSER: nowoczesne technologie dla logistyki jutra

DACHSER, globalny operator logistyczny, prowadzi badania nad możliwościami wykorzystania koncepcji takich jak IoT (Internet rzeczy) czy uczenia maszynowego   do zarządzania łańcuchami dostaw. Międzynarodowa firma od początku swego istnienia przywiązuje dużą wagę do innowacyjności. Operator odgrywał kluczową rolę m.in. przy wdrożeniu nadwozi wymiennych w latach 70. czy rozpowszechnieniu kodów kreskowych na paletach w ostatniej dekadzie XX wieku. Cel tych działań zawsze jest taki sam: zapewnienie najsprawniejszej obsługi logistycznej przy maksymalnej kontroli na każdym etapie łańcucha dostaw.

Czytaj
Informacje prasowe 04/02/2019
DACHSER notuje zrównoważony wzrost

Rok 2018 był dla grupy DACHSER kolejnym okresem znacznego wzrostu. Dostawca usług logistycznych zwiększył skonsolidowane przychody netto o 5,5% do 5,57 mld euro. Liczba przesyłek wzrosła o 2,5%, tj. do 83,7 mln, a tonaż o 3,0% - do 41,3 mln ton. Łączna liczba pracowników wyniosła 30 609, co oznacza wzrost o 1 511 wobec ubiegłego roku i jednocześnie kolejny rekord.

Czytaj
Aktualności 09/28/2018
Chińskie święto Złotego Tygodnia: wpływ na działalność

1 października w Chinach rozpocznie się święto narodowe - Złoty Tydzień. W tym okresie wiele firm nie będzie prowadzić działalności.

Czytaj
Aktualności 07/24/2019
DACHSER Polska rozwija biznes i oddziały

DACHSER, jeden z wiodących operatorów logistycznych, zwiększył powierzchnię krajowych oddziałów o blisko 40% w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Firma, która w Polsce specjalizuje się w obsłudze eksportu, rozbudowała m.in. terminale przeładunkowe i obecnie dysponuje ok. 48 tys. mkw. powierzchni operacyjnej. Tymczasem w toku są kolejne inwestycje – we Wrocławiu i w podłódzkim Strykowie. Powiększanie oddziałów wynika z rozwoju biznesu DACHSER w Polsce. W 2018 r. firma zwiększyła obroty o 16%, do ponad 451 mln zł, a liczba przewiezionych przesyłek wzrosła o 15%, do 1,56 mln.

Czytaj
Aktualności 08/12/2019
Jak wybrać partnera do obsługi globalnych łańcuchów dostaw?

Robert Pastryk kieruje oddziałem Air & Sea Logistics w Polsce już od 9 lat. Poniżej krótka rozmowa, o tym co jest ważne dla klientów i co może zaoferować DACHSER jako operator logistyczny.

Czytaj
Informacje prasowe 03/07/2019
DACHSER: jak przygotować się na Brexit

Wystąpienie o numer EORI, przypisanie właściwych kodów produktom, zgromadzenie dokumentów czy porozumienie się zawczasu z zagranicznymi kontrahentami – to wskazówki operatora logistycznego DACHSER, jak eksporterzy i importerzy mogą przygotować się na scenariusz tzw. twardego Brexitu.

Czytaj