Rekomendowane artykuły

01.02.2022
Embargo tranzytowe: obecna sytuacja w zakresie obsługi w Paryżu i Frankfurcie

Z powodu ograniczeń kadrowych związanych z COVID-19 występują zakłócenia w terminalu przeładunkowym Lufthansy we Frankfurcie. To samo dzieje się obecnie w Air France/ KLM i jego centrum przeładunkowym w Paryżu. W związku z tym podjęto następujące środki:

Czytaj
01.02.2022
DACHSER powiększa flotę pojazdów bezemisyjnych

DACHSER, dostawca usług logistycznych, inwestuje w ciężarówki i samochody osobowe z napędem akumulatorowym oraz odpowiednie systemy ich  ładowania. Planowane są również testy ciężarówek napędzanych wodorem.

Czytaj
28.01.2022
Embargo tranzytowe: Sytuacja przeładunkowa Lufthansy Cargo we Frankfurcie

Obecnie partner linii lotniczych DACHSER, Lufthansa Cargo we Frankfurcie, boryka się z zakłóceniami operacyjnymi spowodowanymi ograniczeniami kadrowymi związanymi z COVID-19. W związku z tym podjęto następujące środki:

Czytaj
2
27.01.2022
Czysty proces

Nilfisk rozpoczął swoją działalność w 1906 roku w podwórkowym warsztacie w Kopenhadze i stał się światowym liderem w dziedzinie profesjonalnych urządzeń do sprzątania. We współpracy z DACHSER firma usprawniła procesy produkcyjne i logistyczne oraz dostosowała je do potrzeb swoich klientów.

Czytaj

DACHSER Poland

19.05.2022
Unijny Pakiet Mobilności: Co się zmieni w tym roku i co to oznacza

Nowe warunki dla bardziej wydajnego, zharmonizowanego i społecznie akceptowalnego sektora transportu drogowego: Pakiet Mobilności UE 2020/2022 ma na celu przyspieszenie europejskiej normalizacji w dziedzinie spedycji i logistyki. ​​​​​​​

Czytaj
16.05.2022
DACHSER zabezpiecza długoterminową zdolność przewozową transportu lotniczego

DACHSER Air & Sea Logistics rozszerza swój program czarterowy na trasie między Frankfurtem a Szanghajem w okresie od maja 2022 r. do kwietnia 2024 r. Dzięki temu dostawca usług logistycznych może nadal oferować swoim klientom niezawodne usługi transportowe. Na trasie między Europą a Azją dwa razy w tygodniu kursuje samolot szerokokadłubowy przewożący jednorazowo 33 tony.

Czytaj
12.05.2022
Blockchain: technologia musi iść w parze z ekosystemem

Jak dotąd blockchain nie przyniósł jeszcze przełomu w branży logistycznej. Choć sama technologia jest przekonująca, często brakuje odpowiedniej struktury organizacyjnej – ekosystemu, który pozwoliłby wykorzystać jej innowacyjny potencjał – uważa Andre Kranke, Head of Corporate Research & Development w DACHSER.

Czytaj
11.05.2022
Aktualne informacje na temat wpływu na globalne łańcuchy dostaw

Sytuacja pandemiczna w Szanghaju i innych dużych miastach Chin pozostaje napięta. Ma to nadal wpływ na globalne łańcuchy dostaw w transporcie lotniczym, morskim i lądowym. Dlatego chcielibyśmy przedstawić Państwu przegląd aktualnej sytuacji w Chinach i innych regionach:

Czytaj
10.05.2022
DACHSER rozwija sieć połączeń LCL we frachcie morskim

DACHSER oferuje od marca 2022 r. dodatkowe połączenia między Skandynawią a Chinami. Bezpośredni serwis LCL operatora logistycznego kursuje raz w tygodniu z Kopenhagi i Göteborga do Ningbo oraz Szanghaju. Dzięki temu, że nie ma już konieczności dekonsolidacji ładunków w terminalu tranzytowym, czas realizacji zleceń jest krótszy, co czyni tę usługę szczególnie szybkim rozwiązaniem transportowym.

Czytaj
05.05.2022
Zintegrowana logistyka kontraktowa dla stabilnych łańcuchów dostaw DACHSERna LogiMAT 2022

Po przerwie związanej z pandemią DACHSERpowraca na LogiMAT. Dostawca usług logistycznych zaprezentuje całą swoją ofertę logistyki kontraktowej na stoisku D20 w hali 6. Targi LogiMAT 2022 odbędą się w Stuttgarcie w dniach 31 maja - 2 czerwca.

Czytaj
04.05.2022
DACHSER na IX Kopernikańskich Dniach Logistyki

Od trzech lat łańcuchy dostaw poddawane są ekstremalnym próbom wytrzymałości. Utrzymanie ich ciągłości i odporności w tak niepewnych i zmiennych warunkach rynkowych jest obecnie jednym z największych wyzwań dla branży TSL.

Czytaj
2
28.04.2022
Wyprzedzić przyszłość

Branżę motoryzacyjną czekają gruntowne zmiany. Aptiv jest światowym liderem technologicznym wprowadzającym innowacje na skrzyżowaniu przełomowych trendów na rynku mobilności. A inteligentna logistyka odgrywa w tej kwestii kluczową rolę.

Czytaj
26.04.2022
DACHSER Polska wyróżniony tytułem „Inwestor w Kapitał Ludzki”

DACHSER Polska po raz czwarty otrzymał certyfikat „Inwestor w Kapitał Ludzki”. Wyróżnienie przyznawane jest przez agencję badawczą Experience Institute na podstawie anonimowej ankiety przeprowadzonej wśród pracowników firmy, która obejmowała pięć obszarów: ogólna satysfakcja z pracy, zaangażowanie, relacje, kompetencje i pracownik jako ambasador.

Czytaj
22.04.2022
Aktualne informacje z Chin na temat ograniczeń dotyczących COVID-19

Sytuacja pandemiczna w Chinach pozostaje niezmieniona. Skutkuje to dalszymi bieżącymi wydarzeniami w transporcie lotniczym, morskim i lądowym, o których chcielibyśmy Państwa poinformować w dalszej części, ponieważ mogą one mieć wpływ na Państwa łańcuch dostaw:

Czytaj
Pokaż więcej

DACHSER Corporate

04.02.2022
DACHSER Sweden on course for growth

DACHSER Sweden's business is developing positively: by opening a new sales office in Örebro, the logistics provider is expanding its presence in central Sweden. Furthermore, Carl-Johan Westas was appointed as new Country Manager Sweden European Logistics to strengthen DACHSER´s management team in the Nordic region.

Czytaj
04.02.2022
DACHSER maintains strong position in European Top 100 Ranking

In the new “TOP 100 in European Transport and Logistics Services 2021/2022” study by the Fraunhofer Center for Applied Research on Supply Chain Services (SCS), DACHSER has once again ranked well in its relevant logistics segments.

Czytaj
01.02.2022
DACHSER expands zero-emission vehicle fleet

The logistics provider will invest in battery-powered trucks and company cars as well as in the requisite charging systems. Tests with hydrogen-powered trucks are also in the pipeline.   

Czytaj
31.01.2022
Transit Embargo: current handling situation in Paris and Frankfurt

Due to COVID-19 related staff limitations, there are disruptions at the Lufthansa handling terminal in Frankfurt. The same developments are now occurring at Air France/ KLM and its hub in Paris. The following measures have therefore been taken:

Czytaj
Idź do

Najczęściej czytane

06.04.2021
LNG paliwem przyszłości?

Skroplony gaz ziemny (LNG) jest postrzegany jako przyjazne dla środowiska źródło energii dla transportu drogowego i morskiego. Jednak tego rodzaju paliwo jest realną alternatywą dla oleju napędowego czy benzyny tylko wtedy, gdy jest produkowane w sposób zrównoważony.

Czytaj
05.09.2019
DACHSER otworzył oddział w Rzeszowie

DACHSER, jeden z wiodących europejskich operatorów logistycznych, uruchomił z początkiem września br. nowy oddział w Rzeszowie. Podkarpacki obiekt to dziewiąta lokalizacja DACHSER w Polsce. Oprócz transportu drogowego i magazynowania, rzeszowski oddział będzie też obsługiwał fracht międzykontynentalny, zwłaszcza przesyłki lotnicze.

Czytaj
03.01.2019
Dachser rozwija sieć połączeń z Poznania do Niemiec

Dachser, globalny operator logistyczny, tylko w ostatnich miesiącach uruchomił siedem dodatkowych połączeń drobnicowych z Poznania do Niemiec. Są to bezpośrednie linie do Frankfurtu nad Menem i innych lokalizacji w Hesji: Erlensee, Kassel i Homberga, a także do Bad Salzuflen w Nadrenii Północnej-Westfalii oraz na północ kraju - do Stavenhagen i do Hamburga. Dzięki temu poznański oddział Dachser dysponuje obecnie 22 stałymi liniami do naszego zachodniego sąsiada.

Czytaj
22.11.2019
DACHSER z certyfikatem na transport lekarstw na trzech kontynentach

DACHSER, globalny operator logistyczny, uzyskał kolejny certyfikat CEIV Pharma od IATA – tym razem dla swojego oddziału Air & Sea Logistics w Atlancie. Jest to już czwarta lokalizacja firmy, po Frankfurcie, a także Bombaju i Hajdarabadzie w Indiach, mająca rozszerzone uprawnienia do obsługi logistycznej klientów z sektora nauk przyrodniczych oraz opieki zdrowotnej.

Czytaj
07.10.2019
Nowy numer magazynu DACHSER już dostępny!

Europejska sieć transportu drogowego DACHSER przez lata rozrastała się. Sekretem było zawsze umieszczanie odpowiednich elementów układanki we właściwych miejscach, aby uzyskać kompletny obraz.

24.07.2019
DACHSER Polska rozwija biznes i oddziały

DACHSER, jeden z wiodących operatorów logistycznych, zwiększył powierzchnię krajowych oddziałów o blisko 40% w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Firma, która w Polsce specjalizuje się w obsłudze eksportu, rozbudowała m.in. terminale przeładunkowe i obecnie dysponuje ok. 48 tys. mkw. powierzchni operacyjnej. Tymczasem w toku są kolejne inwestycje – we Wrocławiu i w podłódzkim Strykowie. Powiększanie oddziałów wynika z rozwoju biznesu DACHSER w Polsce. W 2018 r. firma zwiększyła obroty o 16%, do ponad 451 mln zł, a liczba przewiezionych przesyłek wzrosła o 15%, do 1,56 mln.

Czytaj
02.04.2019
DACHSER notuje zrównoważony wzrost

Rok 2018 był dla grupy DACHSER kolejnym okresem znacznego wzrostu. Dostawca usług logistycznych zwiększył skonsolidowane przychody netto o 5,5% do 5,57 mld euro. Liczba przesyłek wzrosła o 2,5%, tj. do 83,7 mln, a tonaż o 3,0% - do 41,3 mln ton. Łączna liczba pracowników wyniosła 30 609, co oznacza wzrost o 1 511 wobec ubiegłego roku i jednocześnie kolejny rekord.

Czytaj
09.08.2019
DACHSER: nowoczesne technologie dla logistyki jutra

DACHSER, globalny operator logistyczny, prowadzi badania nad możliwościami wykorzystania koncepcji takich jak IoT (Internet rzeczy) czy uczenia maszynowego   do zarządzania łańcuchami dostaw. Międzynarodowa firma od początku swego istnienia przywiązuje dużą wagę do innowacyjności. Operator odgrywał kluczową rolę m.in. przy wdrożeniu nadwozi wymiennych w latach 70. czy rozpowszechnieniu kodów kreskowych na paletach w ostatniej dekadzie XX wieku. Cel tych działań zawsze jest taki sam: zapewnienie najsprawniejszej obsługi logistycznej przy maksymalnej kontroli na każdym etapie łańcucha dostaw.

Czytaj
21.10.2019
DACHSER z nagrodą dla firmy rodzinnej

DACHSER, globalny operator logistyczny, otrzymał od IMD Business School – uznanej szkoły biznesu z siedzibą w Lozannie w Szwajcarii, nagrodę IMD Global Business Family Award. W imieniu firmy oraz rodziny jej założycieli nagrodę odebrali Bernhard Simon, CEO DACHSER wraz z Birgit Kastner- Simon, dyrektor marketingu korporacyjnego, podczas trzydziestego szczytu Family Business Network International (FBN-I) w Udajpur w Indiach.

Czytaj
12.12.2019
Nowe wymogi regulacyjne w zakresie baterii i ogniw litowych wchodzą w życie 1 stycznia 2020 r.

Zanim baterie i ogniwa litowe zostaną dopuszczone do transportu, muszą one pomyślnie przejść określone testy. Testy te polegają na symulacji różnych warunków pod względem np. ciśnienia, temperatury, zgniecenia czy uderzeń, jakie mogą wystąpić podczas przewozu.

Z dniem 1 stycznia 2020 r. zaczną obowiązywać zaostrzone wymogi dotyczące baterii i ogniw litowych mające zastosowanie do wszystkich rodzajów transportu na całym świecie. W przyszłości wymagane będzie przedłożenie zgodnego z UN 38.3.5 zestawienia testów dla wszystkich baterii i ogniw litowych wyprodukowanych po 30.06.2003 r. (tj. UN3480, UN3481, UN3091, UN3090) oraz dla wszystkich pojazdów elektrycznych o napędzie akumulatorowym wyprodukowanych po 30.06.2003 r. (tj. UN 3171). Odpowiedzialność za przestrzeganie tego przepisu będą ponosić wspólnie producenci i dystrybutorzy tych towarów.

Zgodnie z informacjami uzyskanymi od linii lotniczych czy przewoźników dokumentacja może być wymagana od DACHSER. W związku z tym uprzejmie zwracamy się do naszych klientów o udostępnianie tych dokumentów w odniesieniu do wszystkich wymienionych baterii i ogniw litowych, tak abyśmy my również mogli je udostępnić na wszystkich etapach łańcucha dostaw.

Niniejszym chcielibyśmy Państwa poinformować, że od dnia 1 stycznia 2020 r. bez odpowiedniej dokumentacji załadunek wskazanych towarów nie będzie możliwy.

Aby uzyskać więcej informacji, kliknij tutaj: http://www.unece.org/trans/areas-of-work/dangerous-goods/legal-instruments-and-recommendations/un-manual-of-tests-and-criteria/amend-to-rev6.html

Czytaj