Rekomendowane artykuły

2
Aktualności 22.04.2021
DACHSER Chem-Logistics – logistyka dla wymagających

Branża chemiczna, stanowiąc blisko 17 proc. wartości przemysłu, ma strategiczne znaczenie dla polskiej gospodarki. Jest również dostawcą surowców i półproduktów dla wielu firm z sektora produkcyjnego, a także eksporterem do krajów europejskich – głównie Niemiec i Czech. Z tego względu kluczowe jest zapewnienie płynności dostaw, co w tym przypadku wymaga odpowiedniej wiedzy, wyposażenia i doświadczenia. Transport chemii to specjalność DACHSER Chem-Logistics.

Czytaj
Informacje o rynku 21.04.2021
ZMIANA OPŁATY DROGOWEJ W CZECHACH

Od 01.01.2021 r. rząd Czech zmienił regulacje i stawki myta. W związku z tym stawki za autostrady i drogi krajowe zostały wyrównane, a koszty zewnętrzne, takie jak zanieczyszczenie powietrza i hałas powodowany przez samochody ciężarowe, zostały dodatkowo uwzględnione. Prowadzi to do znacznego wzrostu stawek myta.

Opłata za przejazd pobierana przez Republikę Czeską będzie w całości zwracana przewoźnikom z których usług korzysta DACHSER, w zależności od rodzaju pojazdu i długości trasy. W ten sposób DACHSER przyczynia się do utrzymania konkurencyjności niezależnych przewoźników i zabezpieczenia przestrzeni ładunkowej w Czechach.

Czytaj
Aktualności 20.04.2021
Ewolucja w szkoleniach

Pandemia zmieniła światowy handel, gospodarkę, a nawet sposób pracy. Pracownicy przenieśli się z biur do domów, a bezpośredni kontakt zastąpiły kanały cyfrowe. Wymaga to również nowego podejścia do wymiany wiedzy oraz szkolenia pracowników. Niko Zdravkovic, Department Head DACHSER Academy wyjaśnia, jak w firmie wygląda obecnie transfer wiedzy i co pomaga pracownikom w rozwoju zawodowym.

Czytaj
Informacje prasowe 15.04.2021
DACHSER ze wzrostem zaufania klientów i satysfakcjonującymi wynikami rocznymi

W 2020 roku, naznaczonym pandemią COVID-19, DACHSER praktycznie nie odnotował spadku przychodów, a mocne drugie półrocze zrównoważyło wpływ częściowego zamknięcia europejskiej gospodarki w kwietniu i maju. Skonsolidowane przychody netto jednego z największych operatorów logistycznych wyniosły 5,61 mld euro, co oznacza niewielki spadek (0,9 proc.) w porównaniu z rokiem 2019. W tym samym czasie firma zainwestowała w sumie 190 mln euro w rozwiązania poprawiające wydajność, wyposażenie techniczne i systemy cyfrowe.

Czytaj

DACHSER Poland

Aktualności 09.04.2021
Zawsze czujni i gotowi na reakcję

W DACHSER ochrona danych i systemów IT jest najwyższym priorytetem. Christian von Rützen, Department Head IT Strategy Implementation w DACHSER mówi o aktualnych i nadchodzących wyzwaniach w zakresie bezpieczeństwa informacji.

Czytaj
Aktualności 06.04.2021
LNG paliwem przyszłości?

Skroplony gaz ziemny (LNG) jest postrzegany jako przyjazne dla środowiska źródło energii dla transportu drogowego i morskiego. Jednak tego rodzaju paliwo jest realną alternatywą dla oleju napędowego czy benzyny tylko wtedy, gdy jest produkowane w sposób zrównoważony.

Czytaj
Aktualności 01.04.2021
Codziennie ze Szczecina do Mannheim z DACHSER

Z początkiem marca DACHSER, globalny operator logistyczny, uruchomił codzienne połączenie ze Szczecina do Mannheim w Niemczech. Dzięki tej strategicznej trasie znacznie skróci się czas transportu towarów z Polski do Francji i Austrii. Dostawy do tych krajów realizowane są odpowiednio w ciągu maksymalnie 48 i 72 godzin.

Czytaj
Informacje o rynku 29.03.2021
Obecna sytuacja w Kanale Sueskim

Jak już informowały media, kontenerowiec "MS Ever Given" został uwolniony w ciągu ostatnich godzin na Kanale Sueskim.

"Ever Given" znów pływa. Tym samym po sześciu dniach od wypadku kończy się blokada Kanału Sueskiego. Jednak miną dni, a nawet tygodnie, zanim korek z około 400 statkami zostanie usunięty. Operator kanału SCA powiedział dziś, że ruch na tej ważnej dla światowej żeglugi drodze wodnej zostanie wznowiony.

Pierwsze statki i okręty są już w stanie przepłynąć przez Kanał Sueski, ale obecnie nadal istnieją ogromne zaległości w cumowaniu statków, okrętów, tankowców itp. w Suezie. Oczekuje się, że kanał będzie całkowicie wolny po 6-8 dniach.

Już kilka dni temu linie żeglugowe zaczęły zmieniać trasy niektórych swoich statków wokół  Przylądka Dobrej Nadziei w RPA, co oznacza różnicę około 3500 do 3800 dodatkowych mil morskich i może prowadzić do opóźnień w dotarciu do celu nawet o 10 do 12 dni.

Będziemy informować Państwa na bieżąco o aktualnej sytuacji. W razie pytań prosimy o kontakt z osobą kontaktową w odpowiednim oddziale firmy DACHSER.

Czytaj
Informacje o rynku 25.03.2021
Lockdown w Santos, Brazylia

DACHSER informuje o zamknięciu od 23 marca 2021 r. całego miasta Santos w Brazylii oraz przyległego regionu.

Jeśli chodzi o fracht morski, zauważyliśmy spowolnienie operacji w porcie Santos w zakresie załadunku i rozładunku towarów. W terminalach morskich w Santos, jeszcze przed blokadą, niektóre procesy zostały wstrzymane, a czas oczekiwania na operacje przeładunkowe wynosił ponad 24 godziny.

Blokada powoduje ograniczenia w ruchu pojazdów i osób, a tym samym utrudnia transport pracowników portu do miejsca pracy. Problematyczne jest również redukcja personel u w lokalnych zakładach. Niestety, sytuacja na miejscu wydaje się pogarszać z dnia na dzień.

W obecnej sytuacji usługi świadczone przez terminale morskie są bardzo opóźnione, co ma wpływ na odbiór i dostawę towarów oraz wszystkie inne operacje morskie.

Mamy nadzieję, że niebawem wszystko wróci do normy i Dziękujemy za cierpliwość i zrozumienie.

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z lokalnym przedstawicielem firmy DACHSER.

Czytaj
2
Aktualności 25.03.2021
DACHSER dla Kronospan – w czym tkwi sekret wieloletniej współpracy?

Domy, w których nie znajdziemy żadnych produktów Kronospan, należą do rzadkości. Każdego roku tysiące pełnych kontenerów wypełnionych wszelkiego rodzaju płytami drewnopochodnymi – panelami podłogowymi, blatami roboczymi, czy laminatami – opuszcza zakłady Kaindl w Austrii, by trafić do detalistów i producentów na całym świecie. Od dekady za przepływ tych towarów odpowiada DACHSER, który jest globalnym partnerem logistycznym austriackiego producenta.

Czytaj
Aktualności 16.03.2021
Czas na ogród – ostatni moment na dostawy do marketów budowlanych

Wiosna za pasem, a więc lada chwila rozpoczną się prace w ogrodzie. To ostatni moment dla producentów i dostawców z branży ogrodniczej, aby ich produkty dotarły do sklepów przed sezonem. A jest o co walczyć, ponieważ pomimo pandemii największe sieci marketów remontowo-budowlanych odnotowały w 2020 roku wzrost sprzedaży – niektóre nawet o 200 procent w kanałach online.

 
Czytaj
Aktualności 12.03.2021
Nowy numer DACHSER Magazine jest już dostępny!

Pałeczka została przekazana. 1 stycznia nowa generacja liderów, na czele z Burkhardem Elingiem, nowym CEO, oficjalnie przejęła stery w DACHSER. Więcej na ten temat przeczytacie w najnowszym wydaniu magazynu DACHSER.

3
Aktualności 10.03.2021
Technologie pozycjonowania satelitarnego w logistyce

Śledzenie przesyłek i namierzanie pojazdów mają od zawsze kluczowe znaczenie dla branży transportu i logistyki. Obecnie podstawą tego procesu na każdym etapie realizacji zlecenia jest GPS, czyli Globalny System Pozycjonowania. Nowe systemy, takie jak Galileo czy DGPS lub HAS, oferują kilka obiecujących możliwości, które umożliwią większą dokładność określania pozycji.  Jednak mimo dynamicznego rozwoju technologii w najbliższej przyszłości pozycjonowanie satelitarne nie będzie odpowiednie dla wszystkich zastosowań w logistyce.

Czytaj
Aktualności 24.02.2021
Zmiany w kierownictwie DACHSER Air & Sea Logistics w regionie EMEA i obu Ameryk

W DACHSER Air & Sea Logistics (ASL) powołano nowych szefów regionów Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA) oraz Ameryki Północnej i Południowej (Americas). Dr Tobias Burger stanął na czele ASL EMEA, a Ralph Riehl przejął ASL Americas.

Czytaj
Pokaż więcej

DACHSER Corporate

Informacje o rynku 21.04.2021
Change of the toll in the Czech Republic

The Czech government has changed the toll logic and rates as of January 01, 2021. Accordingly, the toll rates for freeways and federal roads have been aligned and external costs, such as air pollution and noise pollution caused by trucks, have now been additionally taken into account. This leads to a significant increase in the toll rates.

The toll charged by the Czech Republic will be reimbursed in full to the hauliers used by DACHSER according to vehicle type and distance. In this way, DACHSER is making its contribution to maintaining the competitiveness of independent hauliers and securing freight space in the Czech Republic.

Czytaj
Aktualności 19.04.2021
The women fighting the coronavirus

Right at the beginning of the coronavirus pandemic, a distribution company based in northern Spain aligned itself with the new market requirements: in 2020, Pharmediq enlisted DACHSER’s help to transport more than 100 million masks and other protective equipment to locations in Spain and other European countries.

Czytaj
Informacje prasowe 13.04.2021
Customer confidence strengthened: DACHSER is satisfied with the year´s results

DACHSER can look back on a successful 2020, which was characterized by the loyalty and climate of mutual trust between the logistics provider, its customers, and its transport partners. DACHSER’s consolidated net revenue totaled EUR 5.61 billion, a slight decrease of 0.9 percent compared to the previous year.

Czytaj
2
Aktualności 12.04.2021
A tailored way in

Departing an international airport to arrive in the DACHSER world: For Maria Bäurle, the trainee program for young professionals led to a precision landing in her dream job.

Czytaj
Idź do

Najczęściej czytane

Aktualności 07.10.2019
Nowy numer magazynu DACHSER już dostępny!

Europejska sieć transportu drogowego DACHSER przez lata rozrastała się. Sekretem było zawsze umieszczanie odpowiednich elementów układanki we właściwych miejscach, aby uzyskać kompletny obraz.

Aktualności 22.11.2019
DACHSER z certyfikatem na transport lekarstw na trzech kontynentach

DACHSER, globalny operator logistyczny, uzyskał kolejny certyfikat CEIV Pharma od IATA – tym razem dla swojego oddziału Air & Sea Logistics w Atlancie. Jest to już czwarta lokalizacja firmy, po Frankfurcie, a także Bombaju i Hajdarabadzie w Indiach, mająca rozszerzone uprawnienia do obsługi logistycznej klientów z sektora nauk przyrodniczych oraz opieki zdrowotnej.

Czytaj
Informacje prasowe 03.01.2019
Dachser rozwija sieć połączeń z Poznania do Niemiec

Dachser, globalny operator logistyczny, tylko w ostatnich miesiącach uruchomił siedem dodatkowych połączeń drobnicowych z Poznania do Niemiec. Są to bezpośrednie linie do Frankfurtu nad Menem i innych lokalizacji w Hesji: Erlensee, Kassel i Homberga, a także do Bad Salzuflen w Nadrenii Północnej-Westfalii oraz na północ kraju - do Stavenhagen i do Hamburga. Dzięki temu poznański oddział Dachser dysponuje obecnie 22 stałymi liniami do naszego zachodniego sąsiada.

Czytaj
Aktualności 05.09.2019
DACHSER otworzył oddział w Rzeszowie

DACHSER, jeden z wiodących europejskich operatorów logistycznych, uruchomił z początkiem września br. nowy oddział w Rzeszowie. Podkarpacki obiekt to dziewiąta lokalizacja DACHSER w Polsce. Oprócz transportu drogowego i magazynowania, rzeszowski oddział będzie też obsługiwał fracht międzykontynentalny, zwłaszcza przesyłki lotnicze.

Czytaj
Aktualności 24.07.2019
DACHSER Polska rozwija biznes i oddziały

DACHSER, jeden z wiodących operatorów logistycznych, zwiększył powierzchnię krajowych oddziałów o blisko 40% w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Firma, która w Polsce specjalizuje się w obsłudze eksportu, rozbudowała m.in. terminale przeładunkowe i obecnie dysponuje ok. 48 tys. mkw. powierzchni operacyjnej. Tymczasem w toku są kolejne inwestycje – we Wrocławiu i w podłódzkim Strykowie. Powiększanie oddziałów wynika z rozwoju biznesu DACHSER w Polsce. W 2018 r. firma zwiększyła obroty o 16%, do ponad 451 mln zł, a liczba przewiezionych przesyłek wzrosła o 15%, do 1,56 mln.

Czytaj
Informacje prasowe 02.04.2019
DACHSER notuje zrównoważony wzrost

Rok 2018 był dla grupy DACHSER kolejnym okresem znacznego wzrostu. Dostawca usług logistycznych zwiększył skonsolidowane przychody netto o 5,5% do 5,57 mld euro. Liczba przesyłek wzrosła o 2,5%, tj. do 83,7 mln, a tonaż o 3,0% - do 41,3 mln ton. Łączna liczba pracowników wyniosła 30 609, co oznacza wzrost o 1 511 wobec ubiegłego roku i jednocześnie kolejny rekord.

Czytaj
Aktualności 09.08.2019
DACHSER: nowoczesne technologie dla logistyki jutra

DACHSER, globalny operator logistyczny, prowadzi badania nad możliwościami wykorzystania koncepcji takich jak IoT (Internet rzeczy) czy uczenia maszynowego   do zarządzania łańcuchami dostaw. Międzynarodowa firma od początku swego istnienia przywiązuje dużą wagę do innowacyjności. Operator odgrywał kluczową rolę m.in. przy wdrożeniu nadwozi wymiennych w latach 70. czy rozpowszechnieniu kodów kreskowych na paletach w ostatniej dekadzie XX wieku. Cel tych działań zawsze jest taki sam: zapewnienie najsprawniejszej obsługi logistycznej przy maksymalnej kontroli na każdym etapie łańcucha dostaw.

Czytaj
Aktualności 21.10.2019
DACHSER z nagrodą dla firmy rodzinnej

DACHSER, globalny operator logistyczny, otrzymał od IMD Business School – uznanej szkoły biznesu z siedzibą w Lozannie w Szwajcarii, nagrodę IMD Global Business Family Award. W imieniu firmy oraz rodziny jej założycieli nagrodę odebrali Bernhard Simon, CEO DACHSER wraz z Birgit Kastner- Simon, dyrektor marketingu korporacyjnego, podczas trzydziestego szczytu Family Business Network International (FBN-I) w Udajpur w Indiach.

Czytaj
Aktualności 11.09.2019
DACHSER z nową bezpośrednią linią na zachód Niemiec

DACHSER, jeden z wiodących globalnych operatorów logistycznych, uruchomił nowe połączenie drobnicowe z Sosnowca i Wrocławia do niemieckiego Rheine. Towary rodzimych eksporterów teraz jeszcze sprawniej docierają do odbiorców w Nadrenii Północnej-Westfalii, a stamtąd także do Holandii, Belgii czy Francji.

Czytaj
Informacje o rynku 09.08.2019
Możliwe opóźnienia lotów do i z Chin

Tajfun trzeciej kategorii w Chinach może doprowadzić do opóźnienia lotów do i z tego kraju. Oddziaływanie huraganu jest już odczuwalne na terenie całego Tajwanu. W weekend tajfun przesunie się w kierunku Chin lub przejdzie wzdłuż wybrzeża kraju, powodując zamknięcie szkół oraz lokali, a także odwołanie lotów w związku z niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z lokalnym przedstawicielem DACHSER.

Czytaj