Rekomendowane artykuły

Aktualności 23.09.2020
Nowy magazyn DACHSER już jest!

DACHSER zacieśnia więzi ze swoimi klientami i partnerami, aby wspólnie przejść przez kryzys.

Informacje prasowe 22.09.2020
DACHSER rozszerza program czarterowy między Europą a Azją

Z początkiem września program czarteru premium DACHSER Air & Sea Logistics został poszerzony o połączenie na trasie Hongkong – Frankfurt. Towary są następnie dystrybuowane po całej Europie przez DACHSER European Logistics za pośrednictwem firmowej sieci transportu drogowego. Określone czasy przewozu, ich dokładne zaplanowanie oraz wysokie standardy jakości to cechy charakterystyczne zintegrowanego łańcucha dostaw.

Czytaj
Informacje prasowe 15.09.2020
DACHSER kontynuuje swoje zaangażowanie w programy stażowe

Z początkiem roku szkolnego 2020 aż 600 stażystów i 25 studentów w całych Niemczech zrobiło pierwszy krok na swojej ścieżce kariery w DACHSER. W ten sposób dostawca usług logistycznych daje jasny sygnał, że pomimo trudnego czasu inwestuje w ludzi, bo to oni tworzą prężnie działającą i wydajną sieć DACHSER.

Czytaj
Informacje o rynku 10.09.2020
Lokalnie, regionalnie, globalnie: Potrzebne miejsce do składowania towarów?

Szukają Państwo powierzchni magazynowej i niezawodnego partnera logistycznego? DACHSER Contract Logistics dysponuje wolną powierzchnią do składowania towarów.

Czytaj

DACHSER Poland

Aktualności 08.09.2020
DACHSER w Poland Business Run: wyjątkowe okoliczności, takie samo zaangażowanie

Jak co roku, w pierwszą wrześniową niedzielę, czyli 6 września, odbył się największy biznesowy bieg charytatywny w kraju – Poland Business Run. Nie mogło zabraknąć reprezentantów DACHSER, którzy od lat stają na starcie biegu – w tej edycji pobiegliśmy w 12 5-osobowych drużynach. Wspaniałe wydarzenie biegowe, które w zeszłym roku odbyło się w 10 polskich miastach, tym razem – ze względu na pandemię – przeniosło się tam, gdzie są zarejestrowani biegacze, a więc praktycznie wszędzie.

Czytaj
Aktualności 03.09.2020
DACHSER: każdy kryzys stwarza również możliwości

Pandemia koronawirusa mocno uderzyła w branżę przewozów lotniczych, zmieniając ją prawdopodobnie na zawsze. Poniżej prezentujemy wywiad z Timo Strohem, szefem Global Air Freight w DACHSER Air & Sea Logistics, który omawia aktualną sytuację na rynku frachtu lotniczego, wprowadzone w czasie kryzysu elastyczne rozwiązania oraz przedstawia ostrożnie optymistyczne prognozy na przyszłość.

Czytaj
Informacje o rynku 01.09.2020
Brexit: co musisz wiedzieć?

Poniżej znajdą Państwo aktualne informacje o wydarzeniach dotyczących wycofania się Wielkiej Brytanii z UE.

Czytaj
Aktualności 01.09.2020
DACHSER: towar wagi ciężkiej w trasie

Wysyłka 138 ton z Brazylii do Meksyku - DACHSER Air & Sea Logistics zorganizował transport ponadgabarytowej maszyny do produkcji samochodów. Po rozebraniu jej na 14 części, sam największy element - kompresor - ważył 125 ton. Podróż składała się z trzech etapów – przejeździe ładunków przez brazylijski stan Sao Paulo, transportu statkiem kontenerowym do Meksyku, i przewozu maszyny do zakładu produkcyjnego w środkowym Meksyku ciężarówką.

Czytaj
Aktualności 25.08.2020
DACHSER Polska pro bono dla poznańskich szpitali

DACHSER Polska, międzynarodowy operator logistyczny, zaangażował się w pomoc instytucjom i personelowi medycznemu będących na pierwszej linii frontu walki z pandemią koronawirusa. We współpracy z inicjatorem akcji - Beiersdorf Manufacturing Poznań, operator pro bono dostarczył prawie 6 ton produktów do dezynfekcji i środków pielęgnacyjnych do szpitali, urzędów, domów opieki społecznej i organizacji na terenie Poznania.

Czytaj
Aktualności 18.08.2020
CEO DACHSER: „Nasz kompas wskazuje nam właściwy kierunek działań”

Przeciwstawianie się niesprzyjającym okolicznościom przy jednoczesnym wykorzystywaniu nadarzających się okazji – tak o zarządzaniu kryzysowym będącym częścią kultury DACHSER mówi Bernhard Simon, CEO firmy.

Czytaj
Informacje o rynku 12.08.2020
Krótka informacja na temat ogólnej sytuacji w branży transportowej.

W drugiej połowie roku pandemia związana z COVID – 19 nadal jest dominującym tematem w mediach. Na początku pandemii prawie codziennie pojawiały się nowe informacje dotyczące koronawirusa, a DACHSER publikował wiele aktualizacji związanych z ograniczeniami w transporcie na terenie  Europy w Ameryce czy APAC. Obecnie mamy do czynienia z "nową normalnością".

Na ten moment nie ma żadnych ogólnych ograniczeń w poszczególnych krajach czy dla klientów, ale zwracamy się z prośbą do naszych klientów o kontakt bezpośrednio z odbiorcami towaru, jeśli chodzi o indywidualne ograniczenia, takie jak likwidacje, zmienione godziny otwarcia itp. Ściśle monitorujemy dalszy przebieg pandemii i będziemy Państwa niezwłocznie informować o rozwoju sytuacji. W przypadku nowych ograniczeń, zostaną one ponownie opublikowane na naszej stronie internetowej.

W razie pytań prosimy o kontakt z osobą kontaktową w danym oddziale DACHSER.

Czytaj
Aktualności 11.08.2020
DACHSER uruchamia cotygodniowy czarter do USA

Od końca lipca DACHSER Air & Sea Logistics obsługuje połączenie na trasie Frankfurt - Chicago w ramach rozszerzonego programu czarterowego rejsów premium. Teraz rotacyjne loty DACHSER przez Atlantyk będą się odbywały w każdy weekend. Dzięki temu klienci firmy skorzystają ze stałych terminów dostaw, a także lepszego planowania przestrzeni ładunkowej i kosztów.

Czytaj
Aktualności 07.08.2020
Dziesięć lat DACHSER ASL Polska

Kiedy DACHSER Air & Sea Logistics rozpoczynał działalność w Polsce w warszawskim biurze firmy pracowało zaledwie kilkanaście osób. W ciągu dziesięciu lat firma znacznie rozwinęła biznes DACHSER ASL w Polsce, uruchomiła stałe morskie połączenia drobnicowe z Chin do Polski – w przypadku eksportu oraz importu lotniczego głównie do i z Chin oraz USA, połączyła polskich Klientów z siecią DACHSER na świecie, uruchomiła i znacząco rozwinęła własną agencję celną oraz zbudowała zespół wysokiej klasy specjalistów logistyki lotniczej i morskiej zintegrowanej z siecią transportu drogowego. O działalności DACHSER ASL w Polsce, zmianach na rynku i planach firmy opowiada Robert Pastryk, Dyrektor Generalny DACHSER Air & Sea Logistics Polska.

Czytaj
Aktualności 05.08.2020
DACHSER Polska szkoli z obsługi towarów niebezpiecznych

DACHSER Polska, operator logistyczny, który również zajmuje się obsługą towarów niebezpiecznych, zorganizuje w tym roku drugą już serię specjalistycznych szkoleń dla swoich pracowników. Szkolenia dotyczą obsługi przesyłek z materiałami niebezpiecznymi, tzw. ADR-ów i odbędą się w oddziałach DACHSER we Wrocławiu oraz w Sosnowcu. Pierwsza seria tegorocznych szkoleń chemicznych miała miejsce w okresie styczeń-marzec w oddziałach operatora w Poznaniu, Gdańsku i Rzeszowie. W efekcie w 2020 r. szkolenia z obsługi towarów niebezpiecznych obejmą 120 pracowników DACHSER Polska.

Czytaj
Pokaż więcej

DACHSER Corporate

Aktualności 21.09.2020
The new DACHSER magazine is here!

Getting through the crisis together – How DACHSER is forging even closer ties to its customers and partners.

Aktualności 10.09.2020
DACHSER expands charter program between Europe and Asia

As of the start of September, the premium charter program of DACHSER Air & Sea Logistics now includes the Hong Kong–Frankfurt route. DACHSER European Logistics then distributes the goods from Frankfurt throughout Europe via its overland transport network. Fixed transit times, reliable planning, and high quality standards are hallmarks of the integrated transport solution.

Czytaj
Informacje prasowe 10.09.2020
DACHSER Rheine expands capacity

Construction is underway close to the company's site on a new distribution center, which will go into operation in October 2020. The heart of the facility on Sandkampstrasse is a 20,800 m2 logistics terminal with 26 loading gates for trucks and up to 36,800 pallet spaces. In addition, there is some 1,200 m2 of office space.

Czytaj
Informacje prasowe 08.09.2020
DACHSER continues its commitment to training

At the start of the 2020 training year, 600 trainees and 25 students across Germany took the first step on their career paths at DACHSER. The logistics provider is thus sending a deliberate signal in uncertain times: it is investing in its people, who keep DACHSER’s resilient and efficient network running and, in turn, global supply chains.

Czytaj
Idź do

Najczęściej czytane

Aktualności 07.10.2019
Nowy numer magazynu DACHSER już dostępny!

Europejska sieć transportu drogowego DACHSER przez lata rozrastała się. Sekretem było zawsze umieszczanie odpowiednich elementów układanki we właściwych miejscach, aby uzyskać kompletny obraz.

Informacje prasowe 03.01.2019
Dachser rozwija sieć połączeń z Poznania do Niemiec

Dachser, globalny operator logistyczny, tylko w ostatnich miesiącach uruchomił siedem dodatkowych połączeń drobnicowych z Poznania do Niemiec. Są to bezpośrednie linie do Frankfurtu nad Menem i innych lokalizacji w Hesji: Erlensee, Kassel i Homberga, a także do Bad Salzuflen w Nadrenii Północnej-Westfalii oraz na północ kraju - do Stavenhagen i do Hamburga. Dzięki temu poznański oddział Dachser dysponuje obecnie 22 stałymi liniami do naszego zachodniego sąsiada.

Czytaj
Aktualności 22.11.2019
DACHSER z certyfikatem na transport lekarstw na trzech kontynentach

DACHSER, globalny operator logistyczny, uzyskał kolejny certyfikat CEIV Pharma od IATA – tym razem dla swojego oddziału Air & Sea Logistics w Atlancie. Jest to już czwarta lokalizacja firmy, po Frankfurcie, a także Bombaju i Hajdarabadzie w Indiach, mająca rozszerzone uprawnienia do obsługi logistycznej klientów z sektora nauk przyrodniczych oraz opieki zdrowotnej.

Czytaj
Aktualności 05.09.2019
DACHSER otworzył oddział w Rzeszowie

DACHSER, jeden z wiodących europejskich operatorów logistycznych, uruchomił z początkiem września br. nowy oddział w Rzeszowie. Podkarpacki obiekt to dziewiąta lokalizacja DACHSER w Polsce. Oprócz transportu drogowego i magazynowania, rzeszowski oddział będzie też obsługiwał fracht międzykontynentalny, zwłaszcza przesyłki lotnicze.

Czytaj
Aktualności 24.07.2019
DACHSER Polska rozwija biznes i oddziały

DACHSER, jeden z wiodących operatorów logistycznych, zwiększył powierzchnię krajowych oddziałów o blisko 40% w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Firma, która w Polsce specjalizuje się w obsłudze eksportu, rozbudowała m.in. terminale przeładunkowe i obecnie dysponuje ok. 48 tys. mkw. powierzchni operacyjnej. Tymczasem w toku są kolejne inwestycje – we Wrocławiu i w podłódzkim Strykowie. Powiększanie oddziałów wynika z rozwoju biznesu DACHSER w Polsce. W 2018 r. firma zwiększyła obroty o 16%, do ponad 451 mln zł, a liczba przewiezionych przesyłek wzrosła o 15%, do 1,56 mln.

Czytaj
Aktualności 09.08.2019
DACHSER: nowoczesne technologie dla logistyki jutra

DACHSER, globalny operator logistyczny, prowadzi badania nad możliwościami wykorzystania koncepcji takich jak IoT (Internet rzeczy) czy uczenia maszynowego   do zarządzania łańcuchami dostaw. Międzynarodowa firma od początku swego istnienia przywiązuje dużą wagę do innowacyjności. Operator odgrywał kluczową rolę m.in. przy wdrożeniu nadwozi wymiennych w latach 70. czy rozpowszechnieniu kodów kreskowych na paletach w ostatniej dekadzie XX wieku. Cel tych działań zawsze jest taki sam: zapewnienie najsprawniejszej obsługi logistycznej przy maksymalnej kontroli na każdym etapie łańcucha dostaw.

Czytaj
Informacje prasowe 02.04.2019
DACHSER notuje zrównoważony wzrost

Rok 2018 był dla grupy DACHSER kolejnym okresem znacznego wzrostu. Dostawca usług logistycznych zwiększył skonsolidowane przychody netto o 5,5% do 5,57 mld euro. Liczba przesyłek wzrosła o 2,5%, tj. do 83,7 mln, a tonaż o 3,0% - do 41,3 mln ton. Łączna liczba pracowników wyniosła 30 609, co oznacza wzrost o 1 511 wobec ubiegłego roku i jednocześnie kolejny rekord.

Czytaj
Aktualności 28.09.2018
Chińskie święto Złotego Tygodnia: wpływ na działalność

1 października w Chinach rozpocznie się święto narodowe - Złoty Tydzień. W tym okresie wiele firm nie będzie prowadzić działalności.

Czytaj
Informacje o rynku 09.08.2019
Możliwe opóźnienia lotów do i z Chin

Tajfun trzeciej kategorii w Chinach może doprowadzić do opóźnienia lotów do i z tego kraju. Oddziaływanie huraganu jest już odczuwalne na terenie całego Tajwanu. W weekend tajfun przesunie się w kierunku Chin lub przejdzie wzdłuż wybrzeża kraju, powodując zamknięcie szkół oraz lokali, a także odwołanie lotów w związku z niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z lokalnym przedstawicielem DACHSER.

Czytaj
Aktualności 12.08.2019
Jak wybrać partnera do obsługi globalnych łańcuchów dostaw?

Robert Pastryk kieruje oddziałem Air & Sea Logistics w Polsce już od 9 lat. Poniżej krótka rozmowa, o tym co jest ważne dla klientów i co może zaoferować DACHSER jako operator logistyczny.

Czytaj