Rekomendowane artykuły

12.01.2022
DACHSER rozszerza działalność czarterową

DACHSER Air & Sea Logistics na mocy długoterminowej umowy wzmocni swój program czarterowy na trasie między Hongkongiem a Europą. Dzięki temu globalny dostawca usług logistycznych w okresie od stycznia 2022 r. do marca 2024 r. będzie mógł zagwarantować swoim klientom stałą zdolność przewozową frachtu lotniczego.

Czytaj
11.01.2022
Fracht morski: Zakłócenia w portach Ningbo i Tianjin

W związku z zakłóceniami w portach Ningbo, chcielibyśmy przekazać Państwu aktualne informacje. Ostatnio w Tianjin doszło do wybuchu epidemii Covid. Poniżej przedstawiamy Państwu przegląd aktualnej sytuacji.

 Ningbo

  • W Ningbo, władze obniżyły poziom zagrożenia w związku z Covid – 19.  Odpowiednio, tymczasowe zamknięcie dzielnicy Beilun zostało zniesione, z wyjątkiem centrum epidemii.

 

  • Obecnie większość firm transportowych ma przyznawane pozwolenia na wjazd do dzielnicy Beilun.Podsumowując , nasze operacje FCL i LCL wróciły do normy,   z pewnymi opóźnieniami statków ze względu na zatory w portach.

 

  • W miastach prowincji Zhejiang odnotowano pojedyncze przypadki Covid, ale nie ma to wpływu na działalność w Ningbo, z wyjątkiem odbiorów i dostaw z tych miejsc.

 Tianjin

 W ostatni weekend w Tianjin zgłoszono wiele przypadków Covid, a niektóre z nich to niestety wariant Omicron. W odpowiedzi na ten incydent, przeprowadzono masową kampanię testów PCR wśród wszystkich mieszkańców miasta.

  •  Poinformowano, że cztery z ośmiu morskich terminali towarowych w Tianjin są zamknięte, a wjazd mają tylko pojazdy posiadające specjalne zezwolenia.

 

  • W obecnej sytuacji odbieranie i dostarczanie przesyłek z i do innych prowincji jest mało prawdopodobne.

 

  • Odbiory i dostawy w obrębie miasta są również wstrzymane, ponieważ mieszkańcy pozostaną w domach do czasu zakończenia masowej kampanii testów PCR i uzyskania wyników.

 

  • W oddziale DACHSER w Tianjin nasi pracownicy będą pracować w domu do czasu uzyskania negatywnych wyników testów.

 

Będziemy nadal monitorować sytuację i zapewniamy, że będą Państwo informowani o rozwoju sytuacji. W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z lokalnym przedstawicielem firmy DACHSER.

Czytaj
10.01.2022
Podwyżka opłat drogowych w Austrii od 2022 r.

Od 1 stycznia 2022 r. rząd austriacki ustawowo podwyższył opłaty drogowe. Musimy uwzględnić tę zmianę w taryfach opłat drogowych firmy DACHSER, które będą obowiązywać od 1 stycznia 2022 r. 


W celu uzyskania dalszych informacji lub zadania pytań prosimy o kontakt z osobą kontaktową w firmie DACHSER.

Czytaj
2
05.01.2022
Trwałe połączenie

Bez klejów nowoczesna produkcja w wielu gałęziach przemysłu i różnych zastosowaniach byłaby niewyobrażalna. Dzięki licznym innowacjom firma Klebchemie M.G. Becker GmbH & Co. KG wypracowała w tym segmencie silną pozycję. Wspiera ją w tym DACHSER, jako wieloletni partner logistyczny.

Czytaj

DACHSER Poland

2
04.01.2022
W sporcie i logistyce współpraca to podstawa

Wprowadzanie na europejskie korty i boiska najnowszych trendów wymaga efektywnej pracy zespołowej oraz sprawnej logistyki.

DACHSER już od pewnego czasu zajmuje się transportem piłek i rakiet Wilson. To marka znana przede wszystkim entuzjastom tenisa i golfa, ale zapewnia również sprzęt do padla – aktywności zyskującej wielką popularność w Europie Środkowej i Północnej. Wilson należy do Amer Sports, która ma w swoim portfolio jeszcze kilka innych rozpoznawalnych na całym świecie marek odzieży i sprzętu sportowego. Miłośnicy sportów zimowych z pewnością kojarzą narty firmy Atomic, a fani outdooru odzież kanadyjskiego producenta Arc'teryx, francuskiej marki Salomon czy szwedzkiej Peak Performance. Natomiast Suunto z siedzibą w Vantaa koło Helsinek, znana jest z zegarków sportowych i komputerów nurkowych.

Wiele z tych produktów jest dostarczanych do sprzedawców w całej Europie z centrum logistycznego DACHSER Überherrn w Saarland, które znajduje się tuż przy granicy francusko-niemieckiej. Centrum dystrybucyjne Amer Sports Europe Services leży
w odległości zaledwie kilku kroków od tego miejsca. W tamtejszym magazynie są przechowywane głównie towary marki Wilson i Arc'teryx, a także obsługiwane zwroty artykułów marki Salomon.

Czytaj
30.12.2021
Wyznaczyliśmy kierunek

Rok 2021 był czasem różnych wyzwań, którym sprostaliśmy, zachowując stabilność i odporność na kryzys. Równocześnie wyznaczyliśmy strategiczny kierunek naszych działań, szczególnie w zakresie ochrony klimatu – podsumował Burkhard Eling, CEO DACHSER.

Czytaj
28.12.2021
DACHSER wyczarterował największy na świecie samolot towarowy

Międzynarodowy zespół DACHSER Air & Sea Logistics wyczarterował największe samoloty towarowe na świecie, Antonow AN-124 i AN-225. Maszyny przewożą z Chin do Austrii wyroby medyczne dla jednego z klientów, które następnie DACHSER dystrybuował za pośrednictwem swojej europejskiej sieci transportowej.

Czytaj
24.12.2021
Przygotuj swój łańcuch dostaw na wpływ Chińskiego Nowego Roku

Chiński Nowy Rok (CNY) już niedługo, bo na początku lutego. Tradycyjnie jest to ważne wydarzenie, które wpływa na globalny rynek przewozu towarów ze względu na przedłużające się święta narodowe, co oznacza, że firmy będą zamknięte, produkcje zawieszone, a przewoźnicy zmniejszą zdolności przewozowe w odpowiedzi na niższy popyt. W tym roku, przy bezprecedensowo trudnych warunkach rynkowych, oczekuje się, że wpływ CNY będzie większy niż zwykle. 

Dowiedz się wszystkiego, co powinieneś wiedzieć o CNY, co to oznacza dla Ciebie, oraz  co najważniejsze, jak możesz się przygotować, aby zminimalizować wpływ na Twój łańcuch dostaw.

Czytaj
22.12.2021
DACHSER testuje wózki samojezdne AGV

DACHSER prowadzi testy pojazdów sterowanych automatycznie w dwóch niemieckich magazynach. W przyszłości wózki samojezdne mają odciążyć pracowników od rutynowych zadań.

Czytaj
5+
21.12.2021
Szczególna przesyłka w rękach DACHSER Air & Sea Logistics

DACHSER Air & Sea Logistics stanął przed nietypowym zadaniem. Firma Satair, spółka zależna Airbusa i jeden z wiodących dostawców części zamiennych do samolotów i śmigłowców, poprosiła o lot czarterowy dla statecznika poziomego do uziemionego w Dubaju samolotu Airbus A320.

Czytaj
3
15.12.2021
Uczenie maszynowe – wsparcie bezmiaru danych

Digitalizacja sprawia, że praca w logistyce jest łatwiejsza i bardziej efektywna. Przepływające strumienie towarów i danych kształtują jakość i przejrzystość na każdym etapie tego procesu. DACHSER chce zastosować uczenie maszynowe do analizy danych z codziennych operacji, co otwiera nowe horyzonty dla inteligentnych rozwiązań logistycznych, które tworzą wartość dodaną.

Czytaj
10.12.2021
Nowy wariant COVID - 19 (Omicron) - wpływ na usługi frachtu lotniczego i morskiego

Nowy wariant wirusa COVID-19 Omicron, który został wykryty jako szeroko rozpowszechniony w Republice Południowej Afryki, doprowadził do odwołania lotów pasażerskich do i z Republiki Południowej Afryki.

Poza tym obecnie nie ma drastycznych ograniczeń, ale nie można całkowicie wykluczyć, że niektóre kraje lub regiony wdrożą dalsze środki zapobiegawcze w celu powstrzymania rozprzestrzeniania się tego wariantu wirusa.

Może to prowadzić do ograniczenia przestrzeni ładunkowej podczas lotów pasażerskich. Ponadto lotnisko w Hongkongu zarządziło w trybie pilnym, że nawet samoloty towarowe lecące do krajów wysokiego ryzyka, takich jak RPA, nie będą mogły lądować w Hongkongu do odwołania. W związku z tym spodziewane są zmiany trasy lotów. W sektorze morskiego transportu towarowego sytuacja nie uległa do tej pory zmianie. Otrzymaliśmy tylko informację od jednej firmy spedycyjnej, że nowa usługa z RPA jest  zawieszona na dwa miesiące.

Dodatkowo na azjatyckim toczą się również dyskusje na temat zaostrzenia przepisów dotyczących COVID-19 dla załóg statków, ale są one nadal przedmiotem negocjacji. Potwierdzono jedynie, że połączenia feederowe z delty Rzeki Perłowej (PRD) do /z południowych Chin, w tym Hongkongu, są również zawieszone od grudnia do stycznia. Może to  prowadzić  do problemów z przepustowością samochodów ciężarowych i wzrostem stawek w tym obszarze, a w rezultacie do zastępczych przewozów drogą lotniczą. Zespół  DACHSER jest w codziennym kontakcie ze wszystkimi zaangażowanymi stronami i robi wszystko, co możliwe, aby zminimalizować  opóźnienia przesyłki.

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z lokalnym przedstawicielem DACHSER.

Czytaj
09.12.2021
Już jest! Nowe wydanie DACHSER magazine

Jedyną stałą rzeczą w życiu jest zmiana — to słowa, które obecnie towarzyszą nam niemal na każdym kroku. Świat zmienia się coraz szybciej, dlatego również w logistyce rośnie presja i tempo wprowadzania innowacji. Na łamach najnowszego numeru DACHSER magazine możecie przeczytać, jak nasza firma i klienci stawiają czoła wyzwaniom przyszłości.

07.12.2021
Kurs na zrównoważoną logistykę

Dlaczego nie ma alternatywy dla zeroemisyjnego transportu wyjaśnia Andre Kranke, który od 2019 r. kieruje działem Trends and Technology Research, Corporate Research & Development w DACHSER oraz nadzoruje projekt „Ochrona klimatu”.

Czytaj
Pokaż więcej

DACHSER Corporate

3
12.01.2022
Machine learning – Support from the data cosmos

Digitalization makes work in logistics easier and more efficient. Goods and data streams flow together, creating quality and transparency across all process steps. DACHSER can apply machine learning to analyze and use data from day-to-day operations, opening up new horizons for intelligent logistics solutions that add value.

Czytaj
11.01.2022
Sea Freight: Disruptions at Ningbo and Tianjin ports

Regarding the disruptions at Ningbo ports, we would like to give you an update. Recently, a Covid outbreak has occurred in Tianjin. Below we offer you an overview of the current situation.

Czytaj
11.01.2022
DACHSER extends charter activities long-term

DACHSER Air & Sea Logistics is shoring up its charter program on the route between Hong Kong and Europe with a long-term contract. This ensures that the logistics provider will be in a position to offer its customers reliable air freight capacity from January 2022 out to March 2024.

Czytaj
10.01.2022
Increase in toll rates in Austria as of 2022

The Austrian government increased the toll charge by law starting on January, 1st 2022. We have to integrate the change into the toll tariffs of DACHSER that will be valid as of January, 1st 2022. We will of course make the new toll tariffs available to our customers.

If you need further information or have any questions, please contact your usual contact at DACHSER.

Czytaj
Idź do

Najczęściej czytane

06.04.2021
LNG paliwem przyszłości?

Skroplony gaz ziemny (LNG) jest postrzegany jako przyjazne dla środowiska źródło energii dla transportu drogowego i morskiego. Jednak tego rodzaju paliwo jest realną alternatywą dla oleju napędowego czy benzyny tylko wtedy, gdy jest produkowane w sposób zrównoważony.

Czytaj
05.09.2019
DACHSER otworzył oddział w Rzeszowie

DACHSER, jeden z wiodących europejskich operatorów logistycznych, uruchomił z początkiem września br. nowy oddział w Rzeszowie. Podkarpacki obiekt to dziewiąta lokalizacja DACHSER w Polsce. Oprócz transportu drogowego i magazynowania, rzeszowski oddział będzie też obsługiwał fracht międzykontynentalny, zwłaszcza przesyłki lotnicze.

Czytaj
03.01.2019
Dachser rozwija sieć połączeń z Poznania do Niemiec

Dachser, globalny operator logistyczny, tylko w ostatnich miesiącach uruchomił siedem dodatkowych połączeń drobnicowych z Poznania do Niemiec. Są to bezpośrednie linie do Frankfurtu nad Menem i innych lokalizacji w Hesji: Erlensee, Kassel i Homberga, a także do Bad Salzuflen w Nadrenii Północnej-Westfalii oraz na północ kraju - do Stavenhagen i do Hamburga. Dzięki temu poznański oddział Dachser dysponuje obecnie 22 stałymi liniami do naszego zachodniego sąsiada.

Czytaj
07.10.2019
Nowy numer magazynu DACHSER już dostępny!

Europejska sieć transportu drogowego DACHSER przez lata rozrastała się. Sekretem było zawsze umieszczanie odpowiednich elementów układanki we właściwych miejscach, aby uzyskać kompletny obraz.

22.11.2019
DACHSER z certyfikatem na transport lekarstw na trzech kontynentach

DACHSER, globalny operator logistyczny, uzyskał kolejny certyfikat CEIV Pharma od IATA – tym razem dla swojego oddziału Air & Sea Logistics w Atlancie. Jest to już czwarta lokalizacja firmy, po Frankfurcie, a także Bombaju i Hajdarabadzie w Indiach, mająca rozszerzone uprawnienia do obsługi logistycznej klientów z sektora nauk przyrodniczych oraz opieki zdrowotnej.

Czytaj
24.07.2019
DACHSER Polska rozwija biznes i oddziały

DACHSER, jeden z wiodących operatorów logistycznych, zwiększył powierzchnię krajowych oddziałów o blisko 40% w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Firma, która w Polsce specjalizuje się w obsłudze eksportu, rozbudowała m.in. terminale przeładunkowe i obecnie dysponuje ok. 48 tys. mkw. powierzchni operacyjnej. Tymczasem w toku są kolejne inwestycje – we Wrocławiu i w podłódzkim Strykowie. Powiększanie oddziałów wynika z rozwoju biznesu DACHSER w Polsce. W 2018 r. firma zwiększyła obroty o 16%, do ponad 451 mln zł, a liczba przewiezionych przesyłek wzrosła o 15%, do 1,56 mln.

Czytaj
09.08.2019
DACHSER: nowoczesne technologie dla logistyki jutra

DACHSER, globalny operator logistyczny, prowadzi badania nad możliwościami wykorzystania koncepcji takich jak IoT (Internet rzeczy) czy uczenia maszynowego   do zarządzania łańcuchami dostaw. Międzynarodowa firma od początku swego istnienia przywiązuje dużą wagę do innowacyjności. Operator odgrywał kluczową rolę m.in. przy wdrożeniu nadwozi wymiennych w latach 70. czy rozpowszechnieniu kodów kreskowych na paletach w ostatniej dekadzie XX wieku. Cel tych działań zawsze jest taki sam: zapewnienie najsprawniejszej obsługi logistycznej przy maksymalnej kontroli na każdym etapie łańcucha dostaw.

Czytaj
02.04.2019
DACHSER notuje zrównoważony wzrost

Rok 2018 był dla grupy DACHSER kolejnym okresem znacznego wzrostu. Dostawca usług logistycznych zwiększył skonsolidowane przychody netto o 5,5% do 5,57 mld euro. Liczba przesyłek wzrosła o 2,5%, tj. do 83,7 mln, a tonaż o 3,0% - do 41,3 mln ton. Łączna liczba pracowników wyniosła 30 609, co oznacza wzrost o 1 511 wobec ubiegłego roku i jednocześnie kolejny rekord.

Czytaj
21.10.2019
DACHSER z nagrodą dla firmy rodzinnej

DACHSER, globalny operator logistyczny, otrzymał od IMD Business School – uznanej szkoły biznesu z siedzibą w Lozannie w Szwajcarii, nagrodę IMD Global Business Family Award. W imieniu firmy oraz rodziny jej założycieli nagrodę odebrali Bernhard Simon, CEO DACHSER wraz z Birgit Kastner- Simon, dyrektor marketingu korporacyjnego, podczas trzydziestego szczytu Family Business Network International (FBN-I) w Udajpur w Indiach.

Czytaj
12.12.2019
Nowe wymogi regulacyjne w zakresie baterii i ogniw litowych wchodzą w życie 1 stycznia 2020 r.

Zanim baterie i ogniwa litowe zostaną dopuszczone do transportu, muszą one pomyślnie przejść określone testy. Testy te polegają na symulacji różnych warunków pod względem np. ciśnienia, temperatury, zgniecenia czy uderzeń, jakie mogą wystąpić podczas przewozu.

Z dniem 1 stycznia 2020 r. zaczną obowiązywać zaostrzone wymogi dotyczące baterii i ogniw litowych mające zastosowanie do wszystkich rodzajów transportu na całym świecie. W przyszłości wymagane będzie przedłożenie zgodnego z UN 38.3.5 zestawienia testów dla wszystkich baterii i ogniw litowych wyprodukowanych po 30.06.2003 r. (tj. UN3480, UN3481, UN3091, UN3090) oraz dla wszystkich pojazdów elektrycznych o napędzie akumulatorowym wyprodukowanych po 30.06.2003 r. (tj. UN 3171). Odpowiedzialność za przestrzeganie tego przepisu będą ponosić wspólnie producenci i dystrybutorzy tych towarów.

Zgodnie z informacjami uzyskanymi od linii lotniczych czy przewoźników dokumentacja może być wymagana od DACHSER. W związku z tym uprzejmie zwracamy się do naszych klientów o udostępnianie tych dokumentów w odniesieniu do wszystkich wymienionych baterii i ogniw litowych, tak abyśmy my również mogli je udostępnić na wszystkich etapach łańcucha dostaw.

Niniejszym chcielibyśmy Państwa poinformować, że od dnia 1 stycznia 2020 r. bez odpowiedniej dokumentacji załadunek wskazanych towarów nie będzie możliwy.

Aby uzyskać więcej informacji, kliknij tutaj: http://www.unece.org/trans/areas-of-work/dangerous-goods/legal-instruments-and-recommendations/un-manual-of-tests-and-criteria/amend-to-rev6.html

Czytaj