Rekomendowane artykuły

23.06.2021
Programy stażowe przepustką do świata DACHSER

DACHSER oferuje wiele różnych programów stażowych – specjalistyczne np. z zakresu controllingu lub bardziej ogólne, obejmujące różne działy. Pomagają one przyciągnąć młode, utalentowane osoby, które w przyszłości będą rozwijać swoją karierę w strukturach DACHSER na całym świecie. W Polsce Program Stażowy realizowany jest już od 10 lat. W tym czasie skorzystało z niego ponad 80 uczestników, a połowa z nich do dziś związana jest z firmą.

Czytaj
10.06.2021
Wodór nadzieją transportu

Jaką rolę odgrywa wodór w projektowaniu logistyki zeroemisyjnej? Według analiz DACHSER Enterprise Lab oraz działu Corporate Research & Development ten najprostszy i najlżejszy pierwiastek chemiczny ma duży potencjał, aby stać się paliwem przyszłości. Oto trzy argumenty.

Czytaj
08.06.2021
Stryków – logistyczne serce Polski

Lokalizacja w sąsiedztwie skrzyżowania autostrad A1 i A2, największego węzła komunikacyjnego w Polsce Centralnej oraz jednego z najważniejszych punktów logistycznych tej części Europy. Kompleksowy zakres usług obejmujący transport drogowy oraz obsługę celną. 32 stałe linie drobnicowe – w tym 15 do Niemiec. To kluczowe cechy oddziału DACHSER w Strykowie, który specjalizuje się w obsłudze krajowych eksporterów i importerów głównie z centralno-wschodniej Polski.

Czytaj
04.06.2021
Zakłócenia operacyjne w porcie w Hamburgu powodują zaległości.

DACHSER informuje, że działalność portu w Hamburgu jest obecnie utrudniona z powodu różnych czynników. Obecna sytuacja związana z zatorami w północnych i zachodnich portach stała się jeszcze bardziej dotkliwa w Hamburgu. Dwukrotne działania służb, polegające na  usunięciu niewybuchów z czasów II wojny światowej na terenach budowy oraz demonstracja aktywistów klimatycznych, która w ubiegłym tygodniu doprowadziła do tymczasowego zamknięcia ważnej drogi dojazdowej, powodują zakłócenia w operacjach przeładunkowych.

Należy pamiętać, że efektem będą znaczne opóźnienia we wszystkich obszarach operacyjnych w obszarze portu Hamburg i zaległości, które będą się utrzymywać przez pewien czas.

Aby uzyskać szczegółowe informacje na temat możliwych skutków dotyczących bieżących przesyłek, należy skontaktować się z lokalnym przedstawicielem firmy DACHSER.

Czytaj

DACHSER Poland

15.06.2021
DACHSER Iberia uczestniczy w pracach grupy roboczej AFEB ds. logistyki/łańcucha dostaw

W maju DACHSER Iberia uczestniczył w pracach grupy roboczej ds. logistyki/łańcucha dostaw dla członków AFEB – Asociación de Fabricantes de Bricolaje y Ferretería, hiszpańskiej organizacji producentów z branży DIY, której DACHSER Iberia jest rekomendowanym dostawcą usług.

Czytaj
07.06.2021
DACHSER partnerem X Międzynarodowej Konferencji Chemii Gospodarczej

8 czerwca odbędzie się dziesiąta edycja Międzynarodowej Konferencji Przemysłu Chemii Gospodarczej. Wydarzenie organizowane przez EPS Media stanowi doskonałą okazję do zapoznania się z aktualnymi trendami na rynku detergentowym oraz wymiany doświadczeń. Tym razem spotkanie wyjątkowo odbędzie się w formie wirtualnej. DACHSER Polska, jako sponsora konferencji, reprezentować będzie Jaśmina Rosińska, koordynator w DACHSER Chem-Logistics, która weźmie udział w panelu o innowacyjnych rozwiązaniach.

Czytaj
26.05.2021
DACHSER powiększa przestrzeń ładunkową

DACHSER stawia na naczepy typu mega, które przy standardowej długości i szerokości, zapewniają większą przestrzeń ładunkową oraz mniejsze zużycie paliwa, zwłaszcza na długich trasach. W Niemczech proces wymiany blisko 680 naczep ma zakończyć się do 2027 roku. W perspektywie kilku najbliższych lat planowana jest również przebudowa floty w kolejnych 24 krajach, w których działa DACHSER European Logistics.

Czytaj
3
25.05.2021
DACHSER Chem-Logistics: chemikalia w pewnych rękach

Według Europejskiej Rady Przemysłu Chemicznego (CEFIC) przemysł chemiczny w Europie wygenerował sprzedaż na poziomie 543 mld euro i zatrudniał ponad 1,1 mln pracowników w 2019 roku. Taki wolumen i zdefiniowany potencjał rozwoju tego rynku jest wyzwaniem dla efektywnej logistyki.

Czytaj
20.05.2021
Światowy Dzień Pszczół w DACHSER

W 2018 roku Organizacja Narodów Zjednoczonych ogłosiła 20 maja Światowym Dniem Pszczół. Intencją obchodów tego święta jest przypomnienie ludziom na całym świecie, jak ważne dla bioróżnorodności planety są gatunki zapylające, w tym również pszczoły miodne. Te niewielkie owady są dla przyrody i człowieka bardzo cenne. Niestety, w ostatnich latach liczebność tych owadów znacząco się zmniejszyła, co sprawia, że każda pszczoła jest na wagę złota.

Czytaj
18.05.2021
DACHSER Shanghai z prestiżowym certyfikatem CEIV Pharma

Pod koniec marca br. oddział DACHSER w Szanghaju otrzymał certyfikat Center of Excellence for Independent Validators in Pharmaceutical Logistics (CEIV Pharma). Przyznanie tego globalnego certyfikatu stanowi potwierdzenie, że firma jest doskonale przygotowana do świadczenia usług logistycznych dla produktów farmaceutycznych na najwyższym poziomie.

Czytaj
14.05.2021
14 maja - Międzynarodowy Dzień Kierowcy Zawodowego w DACHSER!

Międzynarodowy Związek Zawodowych Kierowców (UICR – Union Internationale des Chauffeurs Routiers) czyli największa na świecie organizacja kierowców zawodowych oraz Unia Transportu Drogowego (IRU) największa organizacja przewoźników drogowych, ustaliły w 2016 roku, że w drugi piątek maja, każdego roku będzie obchodzony Międzynarodowy Dzień Kierowcy Zawodowego.

Czytaj
12.05.2021
DACHSER rozszerza zakres bezemisyjnych dostaw do jedenastu europejskich miast

W ramach Strategii Ochrony Klimatu DACHSER planuje wprowadzić bezemisyjne dostawy
do centrów miast w co najmniej jedenastu najważniejszych metropoliach europejskich. Aby nie utrudniać ruchu pieszym oraz chronić klimat, firma wprowadziła furgonetki i ciężarówki
z napędem elektrycznym, a także rowery towarowe z elektrycznym wspomaganiem. Obecnie system bezemisyjnych dostaw DACHSER został z sukcesem wdrożony
w Stuttgarcie, Freiburgu i Oslo. Do końca 2022 roku zostanie uruchomiony także w Berlinie, Monachium, Strasburgu, Paryżu, Pradze, Kopenhadze, Madrycie i Porto.

Czytaj
06.05.2021
Kobiety walczą z koronawirusem

Na samym początku pandemii koronawirusa Pharmediq, firma dystrybucyjna z siedzibą w północnej Hiszpanii, dostosowała się do nowych wymagań rynku. W 2020 r. Pharmediq zwrócił się do DACHSER o pomoc w przetransportowaniu ponad 100 milionów masek ochronnych i innego sprzętu ochronnego do Hiszpanii i innych krajów europejskich.

Czytaj
29.04.2021
15 lat DACHSER w Polsce

DACHSER, jeden z największych operatorów usług logistycznych na świecie, obchodzi w tym roku 15-lecie swojej działalności w Polsce. W tym czasie firma zdobyła silną pozycję na polskim rynku w obsłudze eksportu drogowego oraz transporcie przesyłek lotniczych i morskich. Od 2006 roku, DACHSER Polska przewiózł blisko 13,5 mln przesyłek o łącznej wadze ponad 5 mln ton. Obecnie firma zatrudnia 627 pracowników w 9 oddziałach zlokalizowanych w całej Polsce.

Czytaj
Pokaż więcej

DACHSER Corporate

24.06.2021
Sea freight: update on the global situation

Due to the ongoing disruption of the sea freight market, the after-effects (container shortages and frequent port congestion) continue to impact global supply chains. Below, we provide an update on all developments to minimize potential disruptions to your business.

Czytaj
02.06.2021
Operational disruptions at the port of Hamburg cause backlogs

With this update, DACHSER would like to inform you that port operations in Hamburg are currently affected in their flow due to various factors.

Czytaj
26.05.2021
DACHSER focuses on more loading space

Since April 2021, DACHSER has opted exclusively for so-called ‘mega trailers’ when purchasing new semi-trailers in Germany. Because of their more generous cargo space dimensions - with otherwise the same length and width - the mega trailers achieve better fuel economy than standard semi-trailers, especially over long distances. Full conversion of the German fleet is scheduled to be completed by 2027, with some 680 new mega trailers in total. In the next few years, DACHSER will also start replacing its fleets in the 24 other European countries where it is represented through its European Logistics business line.

Czytaj
17.05.2021
“A high degree of stability and reliability”

Even if concrete forecasts are currently difficult, there is cause for cautious optimism. CEO Burkhard Eling on initial trends and an outlook for 2021.

Czytaj
Idź do

Najczęściej czytane

06.04.2021
LNG paliwem przyszłości?

Skroplony gaz ziemny (LNG) jest postrzegany jako przyjazne dla środowiska źródło energii dla transportu drogowego i morskiego. Jednak tego rodzaju paliwo jest realną alternatywą dla oleju napędowego czy benzyny tylko wtedy, gdy jest produkowane w sposób zrównoważony.

Czytaj
03.01.2019
Dachser rozwija sieć połączeń z Poznania do Niemiec

Dachser, globalny operator logistyczny, tylko w ostatnich miesiącach uruchomił siedem dodatkowych połączeń drobnicowych z Poznania do Niemiec. Są to bezpośrednie linie do Frankfurtu nad Menem i innych lokalizacji w Hesji: Erlensee, Kassel i Homberga, a także do Bad Salzuflen w Nadrenii Północnej-Westfalii oraz na północ kraju - do Stavenhagen i do Hamburga. Dzięki temu poznański oddział Dachser dysponuje obecnie 22 stałymi liniami do naszego zachodniego sąsiada.

Czytaj
07.10.2019
Nowy numer magazynu DACHSER już dostępny!

Europejska sieć transportu drogowego DACHSER przez lata rozrastała się. Sekretem było zawsze umieszczanie odpowiednich elementów układanki we właściwych miejscach, aby uzyskać kompletny obraz.

22.11.2019
DACHSER z certyfikatem na transport lekarstw na trzech kontynentach

DACHSER, globalny operator logistyczny, uzyskał kolejny certyfikat CEIV Pharma od IATA – tym razem dla swojego oddziału Air & Sea Logistics w Atlancie. Jest to już czwarta lokalizacja firmy, po Frankfurcie, a także Bombaju i Hajdarabadzie w Indiach, mająca rozszerzone uprawnienia do obsługi logistycznej klientów z sektora nauk przyrodniczych oraz opieki zdrowotnej.

Czytaj
05.09.2019
DACHSER otworzył oddział w Rzeszowie

DACHSER, jeden z wiodących europejskich operatorów logistycznych, uruchomił z początkiem września br. nowy oddział w Rzeszowie. Podkarpacki obiekt to dziewiąta lokalizacja DACHSER w Polsce. Oprócz transportu drogowego i magazynowania, rzeszowski oddział będzie też obsługiwał fracht międzykontynentalny, zwłaszcza przesyłki lotnicze.

Czytaj
24.07.2019
DACHSER Polska rozwija biznes i oddziały

DACHSER, jeden z wiodących operatorów logistycznych, zwiększył powierzchnię krajowych oddziałów o blisko 40% w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Firma, która w Polsce specjalizuje się w obsłudze eksportu, rozbudowała m.in. terminale przeładunkowe i obecnie dysponuje ok. 48 tys. mkw. powierzchni operacyjnej. Tymczasem w toku są kolejne inwestycje – we Wrocławiu i w podłódzkim Strykowie. Powiększanie oddziałów wynika z rozwoju biznesu DACHSER w Polsce. W 2018 r. firma zwiększyła obroty o 16%, do ponad 451 mln zł, a liczba przewiezionych przesyłek wzrosła o 15%, do 1,56 mln.

Czytaj
09.08.2019
DACHSER: nowoczesne technologie dla logistyki jutra

DACHSER, globalny operator logistyczny, prowadzi badania nad możliwościami wykorzystania koncepcji takich jak IoT (Internet rzeczy) czy uczenia maszynowego   do zarządzania łańcuchami dostaw. Międzynarodowa firma od początku swego istnienia przywiązuje dużą wagę do innowacyjności. Operator odgrywał kluczową rolę m.in. przy wdrożeniu nadwozi wymiennych w latach 70. czy rozpowszechnieniu kodów kreskowych na paletach w ostatniej dekadzie XX wieku. Cel tych działań zawsze jest taki sam: zapewnienie najsprawniejszej obsługi logistycznej przy maksymalnej kontroli na każdym etapie łańcucha dostaw.

Czytaj
02.04.2019
DACHSER notuje zrównoważony wzrost

Rok 2018 był dla grupy DACHSER kolejnym okresem znacznego wzrostu. Dostawca usług logistycznych zwiększył skonsolidowane przychody netto o 5,5% do 5,57 mld euro. Liczba przesyłek wzrosła o 2,5%, tj. do 83,7 mln, a tonaż o 3,0% - do 41,3 mln ton. Łączna liczba pracowników wyniosła 30 609, co oznacza wzrost o 1 511 wobec ubiegłego roku i jednocześnie kolejny rekord.

Czytaj
21.10.2019
DACHSER z nagrodą dla firmy rodzinnej

DACHSER, globalny operator logistyczny, otrzymał od IMD Business School – uznanej szkoły biznesu z siedzibą w Lozannie w Szwajcarii, nagrodę IMD Global Business Family Award. W imieniu firmy oraz rodziny jej założycieli nagrodę odebrali Bernhard Simon, CEO DACHSER wraz z Birgit Kastner- Simon, dyrektor marketingu korporacyjnego, podczas trzydziestego szczytu Family Business Network International (FBN-I) w Udajpur w Indiach.

Czytaj
09.08.2019
Możliwe opóźnienia lotów do i z Chin

Tajfun trzeciej kategorii w Chinach może doprowadzić do opóźnienia lotów do i z tego kraju. Oddziaływanie huraganu jest już odczuwalne na terenie całego Tajwanu. W weekend tajfun przesunie się w kierunku Chin lub przejdzie wzdłuż wybrzeża kraju, powodując zamknięcie szkół oraz lokali, a także odwołanie lotów w związku z niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z lokalnym przedstawicielem DACHSER.

Czytaj