Rekomendowane artykuły

03.10.2022
Dachser otwiera przyjazny środowisku oddział w Toruniu

Obiekt to najwyższej klasy A magazyn, który został wyróżniony certyfikatem BREEAM na poziomie „very good” – międzynarodowym wyznacznikiem zrównoważonego budownictwa. Kierownikiem oddziału została Marlena Dorniak. 

Hala o powierzchni ponad 2 500 m2 znajduje się w centrum dystrybucyjnym Panattoni Park Toruń II. Oddział składa się z dwupiętrowego biura o powierzchni  482,42 m2, terminalu oraz magazynu klasy A. Obiekt jest wyposażony w 14 doków przeładunkowych oraz jedną bramę drive-in. Do dyspozycji pracowników jest parking na 20 samochodów osobowych. Dostępne są także miejsca postojowe dla ciężarówek i kontenerów wymiennych. 

Czytaj
29.09.2022
Krok po kroku do celu – drobnica morska zapewnia ciągły przepływ towarów

W obliczu ekonomicznych wyzwań coraz większą popularnością cieszy się transport drobnicowy. Wąskie gardła w produkcji, niestabilne globalne łańcuchy dostaw oraz niedobór kontenerów jeszcze bardziej zwiększyły zapotrzebowanie na małe i przewidywalne przesyłki we frachcie morskim. Michael Kriegel, Department Head DACHSER Chem Logistics, wyjaśnia, jakie usługi umożliwiają niezawodny przepływ towarów drogą morską. Mówi również o tym, dlaczego dobre połączenie sieciowe jest kluczowe, zwłaszcza w przypadku towarów o wysokich wymaganiach bezpieczeństwa.

Czytaj
27.09.2022
Wodór nadzieją dla transportu

Naukowcy z Uniwersytetu Nauk Stosowanych w Kempten na zlecenie Dachser, globalnego dostawcy usług logistycznych, przeprowadzili badania nad wykorzystaniem wodoru jako neutralnego pod względem emisji CO2 nośnika energii. Wyniki testów wskazują, że choć pozyskiwanie tego czystego i zrównoważonego paliwa wiąże się z wieloma wyzwaniami, to eksperci pokładają w nim duże nadzieje pod względem dekarbonizacji transportu drogowego.

Czytaj
20.09.2022
DACHSER Emission-Free Delivery rusza w Monachium

Dachser uruchamia program bezemisyjnych dostaw w Monachium. Wszystkie dostawy przesyłek i ładunków drobnicowych w centralnej części stolicy Bawarii będą realizowane z wykorzystaniem zeroemisyjnych elektrycznych ciężarówek FUSO eCanter.

Czytaj

DACHSER Poland

19.09.2022
Golden Week w Chinach

Od 1 do 7 października większość firm i fabryk w Chinach będzie zamknięta. Tygodniowe święto ma wpływ na międzynarodowy łańcuch dostaw. Odpowiednio wcześnie zaplanowane działania zminimalizują możliwe zakłócenia, które mogą się pojawić.

Czytaj
3
16.09.2022
Najwyższa wydajność w każdym terenie

Camso specjalizuje się w produkcji opon terenowych, kół, gąsienic gumowych i systemów gąsienicowych do pojazdów użytkowych i sportowych. Aby jak najszybciej i jak najefektywniej docierać do swoich klientów w Europie, firma powierzyła zarządzanie logistyką DACHSER jako Wiodącemu Dostawcy Logistycznemu. To rozwiązanie z przyszłością.

Czytaj
14.09.2022
DACHSER DIY Logistics na Eisenwarenmesse 2022

Dachser jako jedyny na rynku oferuje rozwiązanie logistyczne dostosowane do potrzeb branży DIY. W tym roku zwiedzającym Eisenwarenmesse przybliży DACHSER DIY Logistics Pipeline – model współpracy z dostawcami do marketów typu dom i ogród zapewniając płynny przepływ towarów. Rozwiązanie składa się z modułów usługowych tworzących płynny łańcuch od producentów do sklepów DIY lub bezpośrednio do konsumentów.

Czytaj
07.09.2022
Nowi kierownicy oddziałów Dachser w Rzeszowie i Strykowie

Z początkiem sierpnia Szymon Charachajczuk objął funkcję kierownika oddziału Dachser w Rzeszowie, a od 1 września nowym kierownikiem oddziału firmy w Strykowie został Jarosław Wojnarski. Obaj zostali wyłonieni w ramach rekrutacji wewnętrznej.

Czytaj
30.08.2022
Zwycięska wytrzymałość

Pandemia sprawiła, że procesy logistyczne stały się bardziej złożone, zwłaszcza w przypadku frachtu morskiego. Carolin Choy, jako Ocean Freight LCL Manager Asia Pacific, widzi w tych wyzwaniach nowe możliwości. Na szczęście ma hobby, które jej w tym pomaga.

Czytaj
3
25.08.2022
Doskonałe wykonanie

Pierwsze promienie słońca zachęcają do grillowania. Dlatego urządzenia amerykańskiego producenta Char-Broil muszą znaleźć się w marketach z wyposażeniem do domu i ogrodu lub zostać dostarczone bezpośrednio do klientów indywidualnych na czas, czyli jeszcze przed rozpoczęciem sezonu. Zespół DACHSER w Malsch i koledzy z DACHSER DIY Logistics wspólnie stawiają czoła temu logistycznemu wyzwaniu.

Czytaj
23.08.2022
Nowe rozwiązania dla nowej epoki

Edoardo Podestà, który od października 2019 roku pełni funkcję Chief Operations Officer (COO) w obszarze Air & Sea Logistics, a od ośmiu lat kieruje również jednostką biznesową ASL Asia Pacific w rozmowie o globalnej logistyce w burzliwych czasach.

Czytaj
2
19.08.2022
DACHSER testuje egzoszkielety w magazynach

DACHSER po raz pierwszy przetestował aktywne egzoszkielety produkowane przez German Bionic w warunkach codziennej pracy w magazynie. Wkrótce technologia zostanie wdrożona w kolejnych lokalizacjach.

Czytaj
09.08.2022
Megatrendy w logistyce branży chemicznej

Ochrona środowiska i cyfryzacja to już truizm. Eksperci DACHSER wyróżniają globalne trendy, które przez najbliższe lata będą kształtować logistykę w branży chemicznej i zadecydują o przyszłości kierowców, dyspozytorów oraz innych uczestników łańcucha dostaw.

Czytaj
04.08.2022
„Razem możemy osiągnąć wielkie rzeczy”

DACHSER i organizacja pomocy dzieciom terre des hommes utrzymują bliską i opartą na zaufaniu współpracę od 2005 r. Partnerstwo to otwiera wiele możliwości. Przeczytajcie rozmowę z Joshuą Hofertem, członkiem zarządu ds. komunikacji w terre des hommes Deutschland e.V.

Czytaj
Pokaż więcej

DACHSER Corporate

05.10.2022
DACHSER Finland awarded the ‘Strongest in Finland’ certificate

Suomen Asiakastieto, a Finnish business and consumer information service company, has awarded the ‘Strongest in Finland’ certificate to DACHSER Finland Air and Sea Logistics Oy. The rating is based on Suomen Asiakastieto’s Rating Alfa - credit rating.

Czytaj
27.09.2022
DACHSER appoints Andreas Fritsch as Managing Director European Logistics Germany

Andreas Fritsch will lead and further expand DACHSER's German business with the transport and storage of industrial goods as Managing Director European Logistics Germany from 1 January 2023. The experienced general manager of the logistics centre Ostwestfalen-Lippe in Bad Salzuflen near Bielefeld will take over this area of responsibility from COO Road Logistics Alexander Tonn who has led the German business unit of the European Logistics business line since 2017, and since his appointment to DACHSER's Management Board at the beginning of 2021 in a dual role.

Czytaj
22.09.2022
"A good start, which motivates us a lot"

Since the beginning of April, DACHSER Food Logistics has been represented with a branch in Belgium. From Tournai, near the French border, it primarily serves the food industry in western Belgium. The focus of the offering is on export solutions for the internationally oriented Belgian food industry. Branch Manager Markus Biemüller reports on the start in Belgium, the feedback on the market and future challenges.

Czytaj
16.09.2022
National Day Golden Week holiday in China

From October 1 to 7, most companies and factories in China will be closed. The week-long holiday in one of the world's most important economies has an impact on the international supply chain. Early preparations minimize possible disruptions here.

Czytaj
Idź do

Najczęściej czytane

06.04.2021
LNG paliwem przyszłości?

Skroplony gaz ziemny (LNG) jest postrzegany jako przyjazne dla środowiska źródło energii dla transportu drogowego i morskiego. Jednak tego rodzaju paliwo jest realną alternatywą dla oleju napędowego czy benzyny tylko wtedy, gdy jest produkowane w sposób zrównoważony.

Czytaj
05.09.2019
DACHSER otworzył oddział w Rzeszowie

DACHSER, jeden z wiodących europejskich operatorów logistycznych, uruchomił z początkiem września br. nowy oddział w Rzeszowie. Podkarpacki obiekt to dziewiąta lokalizacja DACHSER w Polsce. Oprócz transportu drogowego i magazynowania, rzeszowski oddział będzie też obsługiwał fracht międzykontynentalny, zwłaszcza przesyłki lotnicze.

Czytaj
03.01.2019
Dachser rozwija sieć połączeń z Poznania do Niemiec

Dachser, globalny operator logistyczny, tylko w ostatnich miesiącach uruchomił siedem dodatkowych połączeń drobnicowych z Poznania do Niemiec. Są to bezpośrednie linie do Frankfurtu nad Menem i innych lokalizacji w Hesji: Erlensee, Kassel i Homberga, a także do Bad Salzuflen w Nadrenii Północnej-Westfalii oraz na północ kraju - do Stavenhagen i do Hamburga. Dzięki temu poznański oddział Dachser dysponuje obecnie 22 stałymi liniami do naszego zachodniego sąsiada.

Czytaj
22.11.2019
DACHSER z certyfikatem na transport lekarstw na trzech kontynentach

DACHSER, globalny operator logistyczny, uzyskał kolejny certyfikat CEIV Pharma od IATA – tym razem dla swojego oddziału Air & Sea Logistics w Atlancie. Jest to już czwarta lokalizacja firmy, po Frankfurcie, a także Bombaju i Hajdarabadzie w Indiach, mająca rozszerzone uprawnienia do obsługi logistycznej klientów z sektora nauk przyrodniczych oraz opieki zdrowotnej.

Czytaj
07.10.2019
Nowy numer magazynu DACHSER już dostępny!

Europejska sieć transportu drogowego DACHSER przez lata rozrastała się. Sekretem było zawsze umieszczanie odpowiednich elementów układanki we właściwych miejscach, aby uzyskać kompletny obraz.

24.07.2019
DACHSER Polska rozwija biznes i oddziały

DACHSER, jeden z wiodących operatorów logistycznych, zwiększył powierzchnię krajowych oddziałów o blisko 40% w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Firma, która w Polsce specjalizuje się w obsłudze eksportu, rozbudowała m.in. terminale przeładunkowe i obecnie dysponuje ok. 48 tys. mkw. powierzchni operacyjnej. Tymczasem w toku są kolejne inwestycje – we Wrocławiu i w podłódzkim Strykowie. Powiększanie oddziałów wynika z rozwoju biznesu DACHSER w Polsce. W 2018 r. firma zwiększyła obroty o 16%, do ponad 451 mln zł, a liczba przewiezionych przesyłek wzrosła o 15%, do 1,56 mln.

Czytaj
02.04.2019
DACHSER notuje zrównoważony wzrost

Rok 2018 był dla grupy DACHSER kolejnym okresem znacznego wzrostu. Dostawca usług logistycznych zwiększył skonsolidowane przychody netto o 5,5% do 5,57 mld euro. Liczba przesyłek wzrosła o 2,5%, tj. do 83,7 mln, a tonaż o 3,0% - do 41,3 mln ton. Łączna liczba pracowników wyniosła 30 609, co oznacza wzrost o 1 511 wobec ubiegłego roku i jednocześnie kolejny rekord.

Czytaj
09.08.2019
DACHSER: nowoczesne technologie dla logistyki jutra

DACHSER, globalny operator logistyczny, prowadzi badania nad możliwościami wykorzystania koncepcji takich jak IoT (Internet rzeczy) czy uczenia maszynowego   do zarządzania łańcuchami dostaw. Międzynarodowa firma od początku swego istnienia przywiązuje dużą wagę do innowacyjności. Operator odgrywał kluczową rolę m.in. przy wdrożeniu nadwozi wymiennych w latach 70. czy rozpowszechnieniu kodów kreskowych na paletach w ostatniej dekadzie XX wieku. Cel tych działań zawsze jest taki sam: zapewnienie najsprawniejszej obsługi logistycznej przy maksymalnej kontroli na każdym etapie łańcucha dostaw.

Czytaj
12.12.2019
Nowe wymogi regulacyjne w zakresie baterii i ogniw litowych wchodzą w życie 1 stycznia 2020 r.

Zanim baterie i ogniwa litowe zostaną dopuszczone do transportu, muszą one pomyślnie przejść określone testy. Testy te polegają na symulacji różnych warunków pod względem np. ciśnienia, temperatury, zgniecenia czy uderzeń, jakie mogą wystąpić podczas przewozu.

Z dniem 1 stycznia 2020 r. zaczną obowiązywać zaostrzone wymogi dotyczące baterii i ogniw litowych mające zastosowanie do wszystkich rodzajów transportu na całym świecie. W przyszłości wymagane będzie przedłożenie zgodnego z UN 38.3.5 zestawienia testów dla wszystkich baterii i ogniw litowych wyprodukowanych po 30.06.2003 r. (tj. UN3480, UN3481, UN3091, UN3090) oraz dla wszystkich pojazdów elektrycznych o napędzie akumulatorowym wyprodukowanych po 30.06.2003 r. (tj. UN 3171). Odpowiedzialność za przestrzeganie tego przepisu będą ponosić wspólnie producenci i dystrybutorzy tych towarów.

Zgodnie z informacjami uzyskanymi od linii lotniczych czy przewoźników dokumentacja może być wymagana od DACHSER. W związku z tym uprzejmie zwracamy się do naszych klientów o udostępnianie tych dokumentów w odniesieniu do wszystkich wymienionych baterii i ogniw litowych, tak abyśmy my również mogli je udostępnić na wszystkich etapach łańcucha dostaw.

Niniejszym chcielibyśmy Państwa poinformować, że od dnia 1 stycznia 2020 r. bez odpowiedniej dokumentacji załadunek wskazanych towarów nie będzie możliwy.

Aby uzyskać więcej informacji, kliknij tutaj: http://www.unece.org/trans/areas-of-work/dangerous-goods/legal-instruments-and-recommendations/un-manual-of-tests-and-criteria/amend-to-rev6.html

Czytaj
21.10.2019
DACHSER z nagrodą dla firmy rodzinnej

DACHSER, globalny operator logistyczny, otrzymał od IMD Business School – uznanej szkoły biznesu z siedzibą w Lozannie w Szwajcarii, nagrodę IMD Global Business Family Award. W imieniu firmy oraz rodziny jej założycieli nagrodę odebrali Bernhard Simon, CEO DACHSER wraz z Birgit Kastner- Simon, dyrektor marketingu korporacyjnego, podczas trzydziestego szczytu Family Business Network International (FBN-I) w Udajpur w Indiach.

Czytaj