Rekomendowane artykuły

Aktualności 27.01.2021
DACHSER Mexico helikopterem dostarczył przesyłkę do producenta samochodów

Wyjątkowe zamówienia wymagają nietypowych rozwiązań. DACHSER Mexico na specjalne zlecenie dostawcy części dla przemysłu motoryzacyjnego działającego w Celay, w środkowym Meksyku, zorganizował transport helikopterem do stolicy oddalonej o około 300 kilometrów. W obliczu groźby wstrzymania produkcji to nietypowe rozwiązanie logistyczne pozwoliło zaoszczędzić czas, a przede wszystkim pieniądze.

Czytaj
Aktualności 19.01.2021
Pierwszy pociąg blokowy DACHSER z Chin do Europy

Operator logistyczny DACHSER zorganizował pierwszy pociąg blokowy z Chin do Niemiec. Transport pięćdziesięciu 40-stopowych kontenerów  dotarł pod koniec grudnia do Ludwigshafen w  Niemczech. 

Czytaj
Informacje o rynku 15.01.2021
Chiński Nowy Rok: Wpływ na logistykę

W 2021 roku, Chiński Nowy Rok przypada na 12 lutego. Jest to największy festiwal w Chinach, gdzie ludzie świętują początek nowego roku z rodzinami. Tygodniowe święto państwowe ma wpływ na globalne łańcuchy dostaw.

Poniższe informacje stanowią przegląd niektórych kluczowych faktów związanych z festiwalem i jego możliwym wpływem na logistykę.

Daty i najważniejsze fakty

 • 12 lutego 2021 roku rozpoczyna się chiński Nowy Rok (rok wołu).
 • Chińskie święto narodowe rozpoczyna się 11 lutego i kończy 17 lutego, co oznacza, że większość firm, w tym oddziały DACHSER w Chinach, będzie tymczasowo zamkniętych aż do 18 lutego
 • Fabryki i zakłady produkcyjne są zazwyczaj nieczynne przez dłuższy okres czasu. Produkcja może zostać wstrzymana już na tydzień przed Chińskim Nowym Rokiem, a niektóre fabryki zostaną wznowione dopiero miesiąc później.
 • Długie wakacje pozwalają pracownikom w mieście na powrót do rodzinnego miasta, by spotkać się z rodziną, choć w tym roku może być inaczej z powodu pandemii.

Wpływ na łańcuch dostaw

 • Długa przerwa świąteczna w Chinach może prowadzić do opóźnień w przesyłkach nawet do miesiąca.
 • Ze względu na wyżej wymieniony okres zamknięcia przemysłu wytwórczego, nie będzie żadnej produkcji z Chin przez co najmniej tydzień. Mimo że fabryki będą stopniowo uruchamiane ponownie, działalność nie zostanie natychmiast wznowiona w pełnym zakresie.
 • Będzie to miało również wpływ na produkcję z innych krajów azjatyckich, ponieważ niektóre części mogą pochodzić z Chin lub procesy montażowe są tam prowadzone.
 • Większość spedytorów zaopatruje się w zapasy, które wystarczą na pokrycie noworocznego okresu w Chinach, co prowadzi do przedświątecznego pośpiechu towarowego; potrzeba też trochę czasu po zakończeniu festiwalu, aby znormalizować warunki rynkowe.

Przygotujmy się

Aby uniknąć niepotrzebnych podwyżek cen i opóźnień, zalecamy dokonywać rezerwacji z dużym wyprzedzeniem. W DACHSER nasi eksperci ds. logistyki pomogą Państwu zaplanować działania na ten okres. Zapraszamy do omówienia z nami Państwa potrzeb. Opracujemy i zaproponujemy  najlepsze rozwiązania, które pozwolą utrzymać sprawny łańcuch dostaw przez cały Chiński Nowy Rok.

Czytaj
Informacje o rynku 14.01.2021
Skutki niekorzystnych warunków pogodowych w Hiszpanii.

Z powodu śnieżycy Filomena, która w ostatnich dniach dotknęła całą Hiszpanię, a w szczególności Wspólnotę Madrytu, informujemy o następujących ograniczeniach:

Transport drogowy:

 •  Ograniczenia w ruchu pojazdów ciężarowych nałożone przez Generalną Dyrekcję Ruchu Drogowego w Hiszpanii (niektóre drogi częściowo otwarte)
 • Ograniczenia w dostępie do osiedli przemysłowych z powodu nagromadzenia się śniegu i pojazdów
 • Trudności w odbiorze, dostawie i wysyłce do innych delegatur. W podróżach do i z Madrytu mogą wystąpić znaczne opóźnienia.
 • Trudności w działalności dystrybucyjnej w ciągu tygodnia, głównie w biurze w Madrycie.
 • Tymczasowe ograniczenie tras długodystansowych między delegaturami.

Transport Lotniczy

 • Lotnisko w Madrycie (MAD) zaczyna działać powoli, ale boryka się z dużymi opóźnieniami z powodu odwołanych lotów.
 • Personel obsługujący pracuje w utrudnionych warunkach i dlatego operacje związane z przewozami lotniczymi działają z dużym opóźnieniem.
 • Operacje celne dają pierwszeństwo przesyłkom ekspresowym
 • Dostęp drogowy do i z Madrytu podlega znacznym ograniczeniom.

W tym tygodniu, ze względu na bardzo niskie temperatury (miejscami poniżej -10ºC), stan alarmowy nadal obowiązuje, a we wszystkich usługach transportowych i dystrybucyjnych nadal oczekuje się poważnych ograniczeń.

W razie pytań, dział handlowy pozostaje do Państwa dyspozycji.  Mamy nadzieję, że sytuacja ustabilizuje się jak najszybciej.

Czytaj

DACHSER Poland

Aktualności 26.01.2021
Wszystko po prostu „zaskoczyło” – wywiad z nowym CEO DACHSER Burkhardem Elingiem

1 stycznia 2021 r. Burkhard Eling został nowym CEO w DACHSER. Wcześniej, przez ponad siedem lat, był odpowiedzialny w tej firmie za dział finansowy.  Eling to menedżer, który myśli strategicznie i wykracza daleko poza finansowe wskaźniki KPI, co udowodnił w kierowaniu nad globalnym programem zarządzania innowacjami idea2net. W niniejszym wywiadzie 49-letni Eling odpowiada na pytania o to, jak postrzega firmę, o swój awans na sam szczyt oraz co wyróżnia go jako osobę i lidera.

Czytaj
3
Aktualności 12.01.2021
Bezpieczne drogi naturalnych lekarstw

Bezpieczne i pewne międzynarodowe łańcuchy dostaw mają kluczowe znaczenie dla sektora farmaceutycznego. We współpracy z firmą A.Vogel, producentem naturalnych lekarstw, firma DACHSER wdrożyła własne, zorientowane na jakość rozwiązanie  logistyczne o wartości dodanej. DACHSER zaproponował maksymalną elastyczność - pakowanie preparatów ziołowych w różne pudełka transportowe w zależności od pory roku.

Czytaj
Informacje o rynku 08.01.2021
Porozumienie dotyczące Brexitu zostało zawarte – administracja celna od 01.01.2021r.

W dniu 24.12.2020 r., pomiędzy Unią Europejską i Wielką Brytanią, zostało zawarte porozumienie w zakresie przyszłej współpracy oraz handlu.

Ważne jest, że w przypadku dostaw towarów realizowanych z obydwu obszarów, nie będą pobierane opłaty celne. Jednakże, nie oznacza to, że administracyjna „odprawa celna" nie będzie się odbywała. Wszystkie dokumenty i informacje celne muszą zostać przekazane przez klienta  z odpowiednim wyprzedzeniem. Następnie, wyłącznie po akceptacji przez agencję celną DACHSER, przesyłka będzie mogła zostać przekazana do wysyłki.

Proszę zwrócić uwagę, że od 01.01.2021 r. ma to zastosowanie w odniesieniu do wszystkich przesyłek realizowanych pomiędzy Unią Europejską i Wielką Brytanią. Powyższe nie dotyczy wysyłek z Unii Europejskiej do Irlandii Północnej. W szczególności, należy przedłożyć dowód preferencyjnego pochodzenia towarów. Najważniejsze informacje dla eksporterów oraz importerów  znajdują się w poniższym dokumencie.

Aktualności 07.01.2021
DACHSER z setnym lotem czarterowym w 2020 roku

Na początku grudnia 2020 roku DACHSER Air & Sea Logstics zorganizował setny lot czarterowy. W ramach dedykowanego programu czarterowego, DACHSER obsłużył trasę Frankfurt – Szanghaj.  Dzięki programowi dostawca usług logistycznych zapewnił przepustowość na najważniejszych trasach lotniczych między Azją, Europą i Stanami Zjednoczonymi.

Czytaj
Informacje prasowe 05.01.2021
Burkhard Eling nowym CEO w DACHSER

Wraz z początkiem roku, Burkhard Eling został CEO oraz rzecznikiem zarządu dostawcy usług logistycznych – firmy DACHSER.  Kieruje on również działami: Strategii Korporacyjnej, Zasobów Ludzkich oraz Marketingu – w skład którego wchodzą również dywizje zarządzające kluczowymi klientami korporacyjnymi (Corporate Key Account Management) oraz spójnością i ładem korporacyjnym (Corporate Governance & Compliance). Eling zastąpi Bernharda Simona, który obejmie stanowisko przewodniczącego rady nadzorczej DACHSER w połowie 2021 roku.

Czytaj
Aktualności 29.12.2020
DACHSER organizuje logistykę szczepionek w Berlinie

Operator logistyczny przejmuje zarządzanie magazynem i dystrybucję specjalnych pojemników termalnych ze szczepionkami do ośrodków szczepień, aptek szpitalnych i mobilnych punktów szczepień.

Wraz ze startem szczepień przeciwko Covid-19 w Niemczech, DACHSER na zlecenie berlińskiego senatu zorganizuje logistykę szczepionek w stolicy naszego zachodniego sąsiada.

Czytaj
Aktualności 18.12.2020
„To dla nas nowy początek, nie pożegnanie”

1 stycznia CEO DACHSER Bernhard Simon i Michael Schilling, COO Road Logistics, dołączą do Rady Nadzorczej firmy. Zespół zarządzający skupiony wokół osoby nowego CEO Burkharda Elinga, jest bardzo mocny, a firma - stabilna i odporna na kryzysy. Bernhard Simon komentuje zmiany na najwyższym szczeblu kierowniczym w DACHSER.

Czytaj
Aktualności 17.12.2020
Niech żyje chemia: Dziesięć lat DACHSER Chem-Logistics we Francji i czwarty rok  w Polsce

Produkty chemiczne towarzyszą nam na każdym kroku: mydła i środki do prania, kosmetyki, farby i tusze, różnego rodzaju kleje i  szeroka gama chemikaliów zarówno tych drobnych, jak i specjalistycznych. Wszystkie odgrywają kluczową rolę dla Francji, której przemysł chemiczny pod względem przychodów zajmuje drugie miejsce w Europie. Hasło „Vive la chimie” (niech żyje chemia!) przyświeca również DACHSER Chem-Logistics, świętującemu swoje 10-lecie we Francji. W tym czasie to dedykowane rozwiązanie zapewniło sobie silną pozycję na rynku transportu drobnicowego dla francuskiego przemysłu chemicznego. Rozwój rynku chemicznego w kraju nad Sekwaną oraz usług Dachser ma znaczenie również dla Polski, dla której Francja jest kluczowym partnerem w handlu zagranicznym produktami chemicznymi.

Czytaj
Aktualności 16.12.2020
Nowy numer DACHSER Magazine już dostępny!

Koniec roku to dla wielu z nas czas, kiedy nie tylko spoglądamy wstecz, ale też zastanawiamy się nad wyzwaniami, jakie przyniesie przyszłość. I dokładnie taki jest najnowszy numer naszego DACHSER Magazine.

Informacje prasowe 10.12.2020
DACHSER Polska z dobrą wiadomością dla krajowych eksporterów – sklepy DIY wciąż otwarte na najważniejszych rynkach w Europie

Sklepy DIY pozostają otwarte w większości europejskich krajów, mimo coraz bardziej restrykcyjnych ograniczeń. Majsterkowicze zrobią zakupy m.in. w Niemczech, Francji, Belgii, Włoszech, Wielkiej Brytanii czy Hiszpanii. To bardzo ważna wiadomość dla polskich eksporterów z segmentu home improvement, którzy z roku na rok notują wzrosty wysyłanych produktów za granicę. Korzystają oni m.in. ze wsparcia DACHSER DIY-Logistics Polska, który obsługuje polski eksport produktów z segmentu DIY. Operator logistyczny codziennie dostarcza towary do 18 000 marketów dla majsterkowiczów na całym kontynencie.

Czytaj
Pokaż więcej

DACHSER Corporate

Aktualności 21.01.2021
A learning evolution

The coronavirus pandemic is transforming global trade, the economy, and even how we work. Employees are leaving the office to work from home and personal communication has gone digital. This calls for new approaches, including for exchanging knowledge and training employees. Niko Zdravkovic, Department Head DACHSER Academy, explains how content is being communicated in this exceptional time and how employees can stay on top of their jobs.

Czytaj
Aktualności 21.01.2021
“Things just clicked”

Burkhard Eling became the new CEO of DACHSER on January 1, 2021. Previously, he was responsible for the finance department of the family-owned company for more than seven years. However, Eling is a manager who thinks strategically and far beyond key financial figures, as demonstrated by his responsibility for the global ideas and innovation management program Idea2net, among other things. In this interview, the 49-year-old answers questions about how he sees DACHSER, his move to the top of the company now, and what distinguishes him as a person and a leader.

Czytaj
Aktualności 21.01.2021
DACHSER Mexico delivers shipment to automotive manufacturer by helicopter

Special requirements call for special solutions: for an automotive supplier from Celaya in central Mexico, DACHSER Mexico swiftly organized a helicopter transport to the capital some 300 kilometers away. With the threat of a production stoppage looming, this unusual logistics solution saved time and, above all, money.

Czytaj
Aktualności 21.01.2021
Satellite-based positioning - A look at future technologies

What is satellite-based positioning actually about? And what benefits does this offer specifically for logistics?

Czytaj
Idź do

Najczęściej czytane

Aktualności 07.10.2019
Nowy numer magazynu DACHSER już dostępny!

Europejska sieć transportu drogowego DACHSER przez lata rozrastała się. Sekretem było zawsze umieszczanie odpowiednich elementów układanki we właściwych miejscach, aby uzyskać kompletny obraz.

Aktualności 22.11.2019
DACHSER z certyfikatem na transport lekarstw na trzech kontynentach

DACHSER, globalny operator logistyczny, uzyskał kolejny certyfikat CEIV Pharma od IATA – tym razem dla swojego oddziału Air & Sea Logistics w Atlancie. Jest to już czwarta lokalizacja firmy, po Frankfurcie, a także Bombaju i Hajdarabadzie w Indiach, mająca rozszerzone uprawnienia do obsługi logistycznej klientów z sektora nauk przyrodniczych oraz opieki zdrowotnej.

Czytaj
Informacje prasowe 03.01.2019
Dachser rozwija sieć połączeń z Poznania do Niemiec

Dachser, globalny operator logistyczny, tylko w ostatnich miesiącach uruchomił siedem dodatkowych połączeń drobnicowych z Poznania do Niemiec. Są to bezpośrednie linie do Frankfurtu nad Menem i innych lokalizacji w Hesji: Erlensee, Kassel i Homberga, a także do Bad Salzuflen w Nadrenii Północnej-Westfalii oraz na północ kraju - do Stavenhagen i do Hamburga. Dzięki temu poznański oddział Dachser dysponuje obecnie 22 stałymi liniami do naszego zachodniego sąsiada.

Czytaj
Aktualności 05.09.2019
DACHSER otworzył oddział w Rzeszowie

DACHSER, jeden z wiodących europejskich operatorów logistycznych, uruchomił z początkiem września br. nowy oddział w Rzeszowie. Podkarpacki obiekt to dziewiąta lokalizacja DACHSER w Polsce. Oprócz transportu drogowego i magazynowania, rzeszowski oddział będzie też obsługiwał fracht międzykontynentalny, zwłaszcza przesyłki lotnicze.

Czytaj
Aktualności 24.07.2019
DACHSER Polska rozwija biznes i oddziały

DACHSER, jeden z wiodących operatorów logistycznych, zwiększył powierzchnię krajowych oddziałów o blisko 40% w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Firma, która w Polsce specjalizuje się w obsłudze eksportu, rozbudowała m.in. terminale przeładunkowe i obecnie dysponuje ok. 48 tys. mkw. powierzchni operacyjnej. Tymczasem w toku są kolejne inwestycje – we Wrocławiu i w podłódzkim Strykowie. Powiększanie oddziałów wynika z rozwoju biznesu DACHSER w Polsce. W 2018 r. firma zwiększyła obroty o 16%, do ponad 451 mln zł, a liczba przewiezionych przesyłek wzrosła o 15%, do 1,56 mln.

Czytaj
Informacje prasowe 02.04.2019
DACHSER notuje zrównoważony wzrost

Rok 2018 był dla grupy DACHSER kolejnym okresem znacznego wzrostu. Dostawca usług logistycznych zwiększył skonsolidowane przychody netto o 5,5% do 5,57 mld euro. Liczba przesyłek wzrosła o 2,5%, tj. do 83,7 mln, a tonaż o 3,0% - do 41,3 mln ton. Łączna liczba pracowników wyniosła 30 609, co oznacza wzrost o 1 511 wobec ubiegłego roku i jednocześnie kolejny rekord.

Czytaj
Aktualności 09.08.2019
DACHSER: nowoczesne technologie dla logistyki jutra

DACHSER, globalny operator logistyczny, prowadzi badania nad możliwościami wykorzystania koncepcji takich jak IoT (Internet rzeczy) czy uczenia maszynowego   do zarządzania łańcuchami dostaw. Międzynarodowa firma od początku swego istnienia przywiązuje dużą wagę do innowacyjności. Operator odgrywał kluczową rolę m.in. przy wdrożeniu nadwozi wymiennych w latach 70. czy rozpowszechnieniu kodów kreskowych na paletach w ostatniej dekadzie XX wieku. Cel tych działań zawsze jest taki sam: zapewnienie najsprawniejszej obsługi logistycznej przy maksymalnej kontroli na każdym etapie łańcucha dostaw.

Czytaj
Aktualności 21.10.2019
DACHSER z nagrodą dla firmy rodzinnej

DACHSER, globalny operator logistyczny, otrzymał od IMD Business School – uznanej szkoły biznesu z siedzibą w Lozannie w Szwajcarii, nagrodę IMD Global Business Family Award. W imieniu firmy oraz rodziny jej założycieli nagrodę odebrali Bernhard Simon, CEO DACHSER wraz z Birgit Kastner- Simon, dyrektor marketingu korporacyjnego, podczas trzydziestego szczytu Family Business Network International (FBN-I) w Udajpur w Indiach.

Czytaj
Aktualności 11.09.2019
DACHSER z nową bezpośrednią linią na zachód Niemiec

DACHSER, jeden z wiodących globalnych operatorów logistycznych, uruchomił nowe połączenie drobnicowe z Sosnowca i Wrocławia do niemieckiego Rheine. Towary rodzimych eksporterów teraz jeszcze sprawniej docierają do odbiorców w Nadrenii Północnej-Westfalii, a stamtąd także do Holandii, Belgii czy Francji.

Czytaj
Informacje o rynku 09.08.2019
Możliwe opóźnienia lotów do i z Chin

Tajfun trzeciej kategorii w Chinach może doprowadzić do opóźnienia lotów do i z tego kraju. Oddziaływanie huraganu jest już odczuwalne na terenie całego Tajwanu. W weekend tajfun przesunie się w kierunku Chin lub przejdzie wzdłuż wybrzeża kraju, powodując zamknięcie szkół oraz lokali, a także odwołanie lotów w związku z niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z lokalnym przedstawicielem DACHSER.

Czytaj