Rekomendowane artykuły

2
17.11.2021
Z Polski do Hajfy  - stalowy kolos dla Morza Śródziemnego

DACHSER Air & Sea Logistics podjął się zadania przetransportowania dźwigów statek-brzeg dla portu w Hajfie. Był to projekt na niespotykaną dotąd skalę. Nowe suwnice kontenerowe pokonały drogę z Polski przez Hamburg nad Morze Śródziemne, a ich części trzeba było odebrać od dostawców z całej Europy.

Czytaj
04.11.2021
DACHSER przechodzi na zieloną energię

DACHSER, globalny dostawca usług logistycznych, zapowiedział, że od 1 stycznia 2022 roku będzie kupować energię elektryczną pochodzącą wyłącznie ze źródeł odnawialnych. Ponadto firma zainstaluje i rozbuduje systemy fotowoltaiczne w swoich oddziałach, dzięki czemu czterokrotnie zwiększy produkcję zielonej energii elektrycznej we własnym zakresie.

Czytaj
02.11.2021
Bezpieczeństwo informacji w firmie DACHSER

Niedostatecznie chronione informacje stanowią znaczny czynnik ryzyka, zagrażający nawet istnieniu przedsiębiorstwa, ponieważ stanowią cel coraz częstszych cyberataków. W logistyce, która w wielu punktach jest szczególnie zależna od sprawnie działającego IT, niezawodne i bezpieczne łańcuchy dostaw są obecnie ważniejsze niż kiedykolwiek. Dlatego ochrona danych jest dla firmy DACHSER najwyższym priorytetem.

Czytaj
28.10.2021
DACHSER członkiem założycielem Open Logistics Foundation

DACHSER, DB Schenker oraz duisport i Rhenus połączyły siły tworząc Open Logistics Foundation. Powołana w Berlinie organizacja non-profit ma na celu budowę europejskiej społeczności open source, której zadaniem jest przyspieszenie transformacji cyfrowej w logistyce i zarządzaniu łańcuchem dostaw oraz standaryzacja procesów logistycznych w oparciu o normę de facto. Fundacja jest unikatową inicjatywą w branży logistycznej, a także pionierskim podejściem do oprogramowania open source.

Czytaj

DACHSER Poland

27.10.2021
Andrzej Waszczuk nowym kierownikiem warszawskiego oddziału DACHSER

Z początkiem września funkcję kierownika oddziału DACHSER w Brwinowie pod Warszawą objął Andrzej Waszczuk. Zastąpił na tym stanowisku Annę Trzcińską-Śliwińską, która teraz odpowiada za rozwój biznesu w Polsce Wschodniej.

Czytaj
22.10.2021
Dachser i CharterWay inwestują w poprawę bezpieczeństwa na drogach

Dachser zapowiedział, że do końca 2023 roku zamierza wyposażyć samochody ciężarowe wykorzystywane w swojej sieci w system wspomagania skrętu. Plan ten dotyczy wszystkich nowych ciężarówek do transportu krótkodystansowego w Niemczech zamówionych za pośrednictwem CharterWay.

Czytaj
18.10.2021
Aktualizacja statusu frachtu lotniczego: lotniska PVG, HKG i FRA

Po Golden Week  w Chinach rynek frachtu lotniczego nadal jest pełen wyzwań. W poniższej aktualizacji chcielibyśmy przedstawić Państwu krótki przegląd naszych głównych portów lotniczych w Chinach i Niemczech.

Czytaj
13.10.2021
Dachser zainaugurował kolejną edycję programu stażowego

Logistyka stale się rozwija. Podobnie jest z wymaganiami wobec pracowników w tej branży. Dlatego Dachser nieustannie inwestuje w kształcenie przyszłych specjalistów i menedżerów. W tym roku do programu stażowego przystąpiło w Niemczech 583 praktykantów i 30 studentów. W Polsce swoją przygodę z Dachser tej jesieni rozpocznie 14 stażystów.

Czytaj
2
08.10.2021
Nowe spojrzenie na łańcuchy dostaw

Gospodarka światowa ponownie nabiera rozpędu. Gwałtowny wzrost popytu trzeba jednak pogodzić nie tylko z trwającą pandemią, ale też z coraz większym niedoborem materiałów. Stanowi to historyczne wyzwanie oraz prawdziwy test dla globalnych sieci i łańcuchów dostaw. Jednocześnie już wiadomo, że rozwiązaniem nie może być całkowite odejście od globalizacji.

Czytaj
28.09.2021
Potrzebne jest długofalowe partnerstwo

Dokąd zmierza globalna gospodarka i jej łańcuchy dostaw? Według profesora Aseema Kinra, kierownika Katedry Zarządzania Globalnym Łańcuchem Dostaw na Uniwersytecie w Bremie wcale nie mamy do czynienia z końcem globalizacji. Wręcz przeciwnie.

Czytaj
24.09.2021
Aktualna sytuacja na  rynku wykwalifikowanej kadry w logistyce

Logistyka jest branżą wymagającą dużej ilości personelu. Szczególnie w tym sektorze sytuacja na rynku wykwalifikowanej kadry jest obecnie coraz trudniejsza, co sprawia, że znalezienie, wyszkolenie i zatrzymanie pracowników w dłuższej perspektywie staje się dużym wyzwaniem. Poniżej przedstawiamy przegląd aktualnej sytuacji rynkowej.

Pandemia związana z Covid – 19 oraz jej skutki wpłynęły również na warunki pracy w logistyce, pogłębiając istniejący już niedobór wyszkolonych specjalistów - zwłaszcza zawodowych kierowców i pracowników magazynowych. Ze względu na pracę w trybie zmianowym, wyższe wskaźniki absencji i wzmożone środki ostrożności, konieczne było zwiększenie zapotrzebowania na personel i sprzęt, co znalazło również odzwierciedlenie w kosztach osobowych. Szczególnie kierowcy zawodowi odczuli skutki ograniczonego dostępu do urządzeń sanitarnych na postojach,  zatorów na granicach czy zamkniętych punktów gastronomicznych.  Pomimo tych niekorzystnych czynników zewnętrznych firmie DACHSER udało się utrzymać wysoki poziom świadczonych usług w czasie pandemii dzięki dobrej organizacji i skutecznemu zaplanowaniu wszystkich działań z wyprzedzeniem.

Niemniej jednak, w szczególności niedobór personelu pozostaje poważnym i dużym wyzwaniem, ponieważ sytuacja na rynku szkoleń w branży transportowej również staje się coraz trudniejsza. Liczba kandydatów, a także liczba zawartych umów szkoleniowych w sektorze transportu już drastycznie spadła. Wielu absolwentów szkół woli kontynuować naukę. Również w tym przypadku pandemia ma wpływ na branżę: kontakt z firmami został znacznie ograniczony, a doradztwo zawodowe w szkołach zostało zredukowane do bardzo niskiego poziomu.

Aby przeciwdziałać niedoborom związanym z wykwalifikowanym personelem, firma DACHSER inwestuje w szkolenia pracowników we wszystkich grupach wiekowych  oraz chętnie poszukuje młodych talentów. DACHSER inwestuje również w modernizację floty, opiekę zdrowotną oraz poprawę warunków pracy w celu utrzymania wysokiej jakości prowadzonych procesów.

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z Państwa osobą kontaktową w oddziałach DACHSER, która udzieli szczegółowych informacji.

Czytaj
23.09.2021
Nowy numer DACHSER Magazine już na Ciebie czeka!

Tematy związane z logistyką nigdy nie gościły w prasie codziennej i biznesowej tak często, jak w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Światowa gospodarka odzyskuje równowagę zachwianą wskutek pandemii i wiele zakładów produkcyjnych znów działa na pełnych obrotach. Jednak doniesienia o niedoborach surowców i produktów, zbyt małej ilości kontenerów i palet, braku kierowców czy przestrzeni magazynowej w transporcie lądowym, morskim i lotniczym spowalniają to ożywienie.

21.09.2021
Jak Golden Week w Chinach wpłynie na logistykę?

Październikowe święto Golden Week w Chinach zbliża się wielkimi krokami. Poniżej znajdą Państwo wszystkie najważniejsze informacje, jak również kilka prognoz rynkowych.

Czytaj
17.09.2021
Fracht lotniczy: Aktualizacja statusu lotniska Pudong w Szanghaju (PVG)

W związku z zakłóceniami na lotnisku Pudong w Szanghaju (PVG) w Chinach, chcielibyśmy przedstawić Państwu aktualny obraz sytuacji.

Czytaj
Pokaż więcej

DACHSER Corporate

08.11.2021
"Zero emissions out of conviction"

As Department Head Trends and Technology Research, Corporate Research & Development at DACHSER, Andre Kranke heads the "Climate Protection" innovation project. In this interview, he explains what experience DACHSER has already gained with new, zero-emission drive technologies in practice.
 

Czytaj
04.11.2021
DACHSER renews IATA CEIV Pharma certification in Frankfurt

DACHSER's Frankfurt air and sea freight branch has once again received certification from IATA’s Center of Excellence for Independent Validators in Pharmaceutical Logistics (CEIV Pharma), demonstrating its capabilities in logistics services for the life science and healthcare industry.

Czytaj
02.11.2021
Information security at DACHSER

Insufficiently protected information represents a considerable risk factor, even one that threatens the company's existence, as it provides a target for the increasingly frequent cyberattacks. In logistics, which is particularly dependent on functioning IT at many points, reliable and secure supply chains are currently more important than ever. Protecting and trusting your data is therefore a top priority for DACHSER.

Czytaj
28.10.2021
“The course for sustainable logistics has been set”

Andre Kranke has been Department Head Trends and Technology Research, Corporate Research & Development at DACHSER since 2019 and heads innovation project “Climate Protection”. In this interview, he explains why there is no alternative to zero-emission truck transport.

Czytaj
Idź do

Najczęściej czytane

06.04.2021
LNG paliwem przyszłości?

Skroplony gaz ziemny (LNG) jest postrzegany jako przyjazne dla środowiska źródło energii dla transportu drogowego i morskiego. Jednak tego rodzaju paliwo jest realną alternatywą dla oleju napędowego czy benzyny tylko wtedy, gdy jest produkowane w sposób zrównoważony.

Czytaj
05.09.2019
DACHSER otworzył oddział w Rzeszowie

DACHSER, jeden z wiodących europejskich operatorów logistycznych, uruchomił z początkiem września br. nowy oddział w Rzeszowie. Podkarpacki obiekt to dziewiąta lokalizacja DACHSER w Polsce. Oprócz transportu drogowego i magazynowania, rzeszowski oddział będzie też obsługiwał fracht międzykontynentalny, zwłaszcza przesyłki lotnicze.

Czytaj
03.01.2019
Dachser rozwija sieć połączeń z Poznania do Niemiec

Dachser, globalny operator logistyczny, tylko w ostatnich miesiącach uruchomił siedem dodatkowych połączeń drobnicowych z Poznania do Niemiec. Są to bezpośrednie linie do Frankfurtu nad Menem i innych lokalizacji w Hesji: Erlensee, Kassel i Homberga, a także do Bad Salzuflen w Nadrenii Północnej-Westfalii oraz na północ kraju - do Stavenhagen i do Hamburga. Dzięki temu poznański oddział Dachser dysponuje obecnie 22 stałymi liniami do naszego zachodniego sąsiada.

Czytaj
07.10.2019
Nowy numer magazynu DACHSER już dostępny!

Europejska sieć transportu drogowego DACHSER przez lata rozrastała się. Sekretem było zawsze umieszczanie odpowiednich elementów układanki we właściwych miejscach, aby uzyskać kompletny obraz.

22.11.2019
DACHSER z certyfikatem na transport lekarstw na trzech kontynentach

DACHSER, globalny operator logistyczny, uzyskał kolejny certyfikat CEIV Pharma od IATA – tym razem dla swojego oddziału Air & Sea Logistics w Atlancie. Jest to już czwarta lokalizacja firmy, po Frankfurcie, a także Bombaju i Hajdarabadzie w Indiach, mająca rozszerzone uprawnienia do obsługi logistycznej klientów z sektora nauk przyrodniczych oraz opieki zdrowotnej.

Czytaj
24.07.2019
DACHSER Polska rozwija biznes i oddziały

DACHSER, jeden z wiodących operatorów logistycznych, zwiększył powierzchnię krajowych oddziałów o blisko 40% w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Firma, która w Polsce specjalizuje się w obsłudze eksportu, rozbudowała m.in. terminale przeładunkowe i obecnie dysponuje ok. 48 tys. mkw. powierzchni operacyjnej. Tymczasem w toku są kolejne inwestycje – we Wrocławiu i w podłódzkim Strykowie. Powiększanie oddziałów wynika z rozwoju biznesu DACHSER w Polsce. W 2018 r. firma zwiększyła obroty o 16%, do ponad 451 mln zł, a liczba przewiezionych przesyłek wzrosła o 15%, do 1,56 mln.

Czytaj
09.08.2019
DACHSER: nowoczesne technologie dla logistyki jutra

DACHSER, globalny operator logistyczny, prowadzi badania nad możliwościami wykorzystania koncepcji takich jak IoT (Internet rzeczy) czy uczenia maszynowego   do zarządzania łańcuchami dostaw. Międzynarodowa firma od początku swego istnienia przywiązuje dużą wagę do innowacyjności. Operator odgrywał kluczową rolę m.in. przy wdrożeniu nadwozi wymiennych w latach 70. czy rozpowszechnieniu kodów kreskowych na paletach w ostatniej dekadzie XX wieku. Cel tych działań zawsze jest taki sam: zapewnienie najsprawniejszej obsługi logistycznej przy maksymalnej kontroli na każdym etapie łańcucha dostaw.

Czytaj
02.04.2019
DACHSER notuje zrównoważony wzrost

Rok 2018 był dla grupy DACHSER kolejnym okresem znacznego wzrostu. Dostawca usług logistycznych zwiększył skonsolidowane przychody netto o 5,5% do 5,57 mld euro. Liczba przesyłek wzrosła o 2,5%, tj. do 83,7 mln, a tonaż o 3,0% - do 41,3 mln ton. Łączna liczba pracowników wyniosła 30 609, co oznacza wzrost o 1 511 wobec ubiegłego roku i jednocześnie kolejny rekord.

Czytaj
21.10.2019
DACHSER z nagrodą dla firmy rodzinnej

DACHSER, globalny operator logistyczny, otrzymał od IMD Business School – uznanej szkoły biznesu z siedzibą w Lozannie w Szwajcarii, nagrodę IMD Global Business Family Award. W imieniu firmy oraz rodziny jej założycieli nagrodę odebrali Bernhard Simon, CEO DACHSER wraz z Birgit Kastner- Simon, dyrektor marketingu korporacyjnego, podczas trzydziestego szczytu Family Business Network International (FBN-I) w Udajpur w Indiach.

Czytaj
09.08.2019
Możliwe opóźnienia lotów do i z Chin

Tajfun trzeciej kategorii w Chinach może doprowadzić do opóźnienia lotów do i z tego kraju. Oddziaływanie huraganu jest już odczuwalne na terenie całego Tajwanu. W weekend tajfun przesunie się w kierunku Chin lub przejdzie wzdłuż wybrzeża kraju, powodując zamknięcie szkół oraz lokali, a także odwołanie lotów w związku z niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z lokalnym przedstawicielem DACHSER.

Czytaj