Kariera Mediaroom

Witamy na naszej stronie internetowej!

Na tej stronie znajdziecie Państwo wszystko o naszych usługach oraz najnowsze informacje o firmie.

Track & Trace
Informacja o przesyłce

Mediaroom

3
16.02.2024
Wspólne działania na rzecz klimatu

Zrównoważony rozwój i działania na rzecz klimatu są integralną częścią kultury korporacyjnej DACHSER. Fundamentalną rolę odgrywają tu energia odnawialna, e-mobilność, a w szczególności rozwój bezemisyjnych łańcuchów dostaw dla europejskich miast. Wszystkie te działania wiążą się z koniecznością integracji procesów uczenia się i osobistych doświadczeń.

14.02.2024
DACHSER wykorzystuje e-ciężarówki do transportu transgranicznego

Firma DACHSER po raz pierwszy wykorzystuje w pełni elektryczną ciężarówkę do transportu międzynarodowego. Ciężarówka eActros marki Mercedes-Benz zaczęła ostatnio jeździć pięć razy w tygodniu z centrum logistycznego w Hof w Niemczech do oddalonego o około 200 kilometrów oddziału w Kladnie koło Pragi i z powrotem.

08.02.2024
Pierwszy w pełni elektryczny samochód ciężarowy z nadwoziem wymiennym na dalekobieżnych trasach

Firma DACHSER niedawno wprowadziła swoją pierwszą e-ciężarówkę do regularnej eksploatacji na trasie dalekobieżnej. Volvo FH Electric z dwoma nadwoziami wymiennymi jeździ dla DACHSER w Czechach. W sumie samochód ciężarowy i jego przyczepy mają łączną masę 44 ton i około 300 kilometrów zasięgu podczas pracy.

07.02.2024
Jarosław Witkowski nowym Prezesem DACHSER Polska

Jarosław Witkowski, który w ostatnich miesiącach pełnił funkcję Pełnomocnika Zarządu DACHSER Polska, z dniem 1 stycznia 2024 roku został powołany na stanowisko Prezesa Zarządu DACHSER Polska. Prowadzenie firmy w Polsce przejął z początkiem lutego 2024 r.

5+
02.02.2024
Życiowy start z DACHSER i Terre des homes

DACHSER i Terre des hommes od kilku lat angażują się w organizację szkoleń zawodowych dla młodych ludzi mieszkających w południowej Afryce. Podczas jednej z niedawno odbytych wizyt w ramach projektu Bernhard Simon, Chairman of the Supervisory Board w DACHSER i Joshua Hofert, Director of Communications w Terre des hommes, zapoznali się z postępami wspólnych przedsięwzięć. Przede wszystkim byli dumni z sukcesu sześciu młodych mieszkańców Livingstone w Zambii, którzy w wyniku uczestnictwa w programie wymiany realizowanym w Niemczech założyli własny start-up, firmę zajmującą się recyklingiem odpadów Trash4Cash.

30.01.2024
DACHSER powiększa swoją działalność w północnej części Danii

Dostawca usług logistycznych DACHSER rozwija swoją dotychczasową działalność na rynku duńskim i otwiera się na region Jutlandii Północnej. Nowy oddział, zlokalizowany w parku biznesowym Port of Aalborg, zostanie otwarty w pierwszej połowie 2024 roku i będzie węzłem komunikacyjnym dla sieci drobnicowej w krajach nordyckich.

25.01.2024
DACHSER testuje bezemisyjne naczepy chłodnicze

Pierwsze cztery akumulatorowo-elektryczne naczepy chłodnie zostały poddane testom w oddziałach sieci DACHSER w Erlensee, Hamburgu i Langenau. Głównym celem tych działań jest zdobycie cennego doświadczenia w codziennej logistyce z wciąż rozwijającą się technologią eTrailers od producenta Krone.

23.01.2024
Logistyka w trosce o najwyższą jakość powietrza

Technologie zapewniające jakość powietrza w pomieszczeniach takie jak klimatyzatory, pompy ciepła lub oczyszczacze powietrza, można znaleźć w domach prywatnych i nieruchomościach komercyjnych. Specjalizujący się w produkcji tego rodzaju rozwiązań Daikin, z siedzibą w Japonii, w zakresie logistyki swoich urządzeń już od ponad pięciu lat polega na firmie DACHSER. Teraz, dzięki nowej lokalizacji magazynu w Ingolstadt w Bawarii współpraca między firmami osiągnęła kolejny poziom.

18.01.2024
Księżycowy Nowy Rok 2024 - kluczowe daty i wpływ na logistykę

Księżycowy Nowy Rok, rozpoczynający „Rok Smoka”, przypada na 10 lutego 2024 r. i jest największym świętem w chińskich społecznościach, podczas którego mieszkańcy wraz ze swoimi rodzinami celebrują początek nowego roku.

15.01.2024
Dr Tobias Burger nowym COO Air & Sea Logistics w DACHSER

Od początku roku dr Tobias Burger został nowym Chief Operations Officer (COO) Air & Sea Logistics oraz członkiem zarządu firmy logistycznej DACHSER. Zastąpił na tym stanowisku Edoardo Podestę, który wycofał się z aktywnego życia zawodowego po ponad 20-letniej karierze w DACHSER, z czego ostatnie cztery lata spędził, kierując działem frachtu lotniczego i morskiego.

Dowiedz się więcej

DACHSER w Polsce (stan na rok 2022)

904970000
Przychody w PLN (netto skonsol.)
10
Liczba oddziałów
2100000
Liczba przesyłek
więcej

Lokalizacje na świecie

Dane kontaktowe naszych oddziałów

Czy masz prośbę lub pytanie? Tutaj można znaleźć informacje kontaktowe naszych oddziałów na całym świecie.

Lokalizacja wyszukiwania