Kariera Mediaroom

Witamy na naszej stronie internetowej!

Na tej stronie znajdziecie Państwo wszystko o naszych usługach oraz najnowsze informacje o firmie.

Track & Trace
Informacja o przesyłce

Mediaroom

21.09.2023
Stefan Hohm, CDO DACHSER, laureatem nagrody "LEO Award for Innovation"

Stefan Hohm, CDO DACHSER, otrzymał prestiżową nagrodę "LEO Award for Innovation" przyznawaną przez czasopismo branżowe DVZ z Hamburga. W swoim przemówieniu jury podkreśliło jego znaczącą rolę jako siły napędowej innowacji i zmian w logistyce.

2
19.09.2023
Kroki na długiej drodze do zeroemisyjności

Wzajemne oddziaływanie usług logistycznych dla przemysłu chemicznego i działań na rzecz klimatu.

Łagodzenie zmian klimatycznych jest zarówno głównym obowiązkiem, jak i wyzwaniem dla dostawców usług logistycznych. Transport i magazynowanie są energochłonne i mają duży wpływ na powstawanie śladu węglowego, a jednym z powodów jest brak wystarczającej liczby bezemisyjnych ciężarówek. Jednak zmiany technologiczne są już w pełnym rozkwicie. Michael Kriegel, Department Head DACHSER Chem Logistics, opisuje potencjał, który można wykorzystać oraz rolę, jaką logistyka może odegrać w ochronie klimatu.

2
12.09.2023
DACHSER podnosi poziom innowacyjności.                Cyfrowy bliźniak zwiększa szybkość i bezpieczeństwo obsługi przesyłek drobnicowych.

Niezależnie od tego, czy chodzi o kontenery IBC, palety z beczkami czy worki do kompletacji, w terminalu tranzytowym DACHSER wszystkie wysyłane artykuły mają jedną wspólną cechę: pracownicy skanują je wszystkie ręcznie — przy wejściu, wyjściu i podczas inwentaryzacji. Zapewnia to bezproblemowy dalszy transport. Niedawno dwa terminale tranzytowe DACHSER w pełni zautomatyzowały ten proces, dzięki czemu jest on szybszy i bardziej przejrzysty. Osiągnięto to poprzez stworzenie cyfrowego bliźniaka wszystkich pakietów i procesów z wykorzystaniem nowych technologii. Wynikające z tego usprawnienia procesów przynoszą korzyści zarówno klientom, pracownikom, jak i partnerom serwisowym dzięki zwiększonej szybkości i bezpieczeństwu terminala tranzytowego.

07.09.2023
Nowe podejście do zamówień logistycznych towarów niebezpiecznych 

Eksperci przewidują, że do 2031 roku wartość ta wzrośnie do 382,9 mld USD, wykazując złożoną roczną stopę wzrostu (CAGR) na poziomie 7% w okresie 2022-2031. W świetle napiętych łańcuchów dostaw to właśnie logistyka staje się w coraz większym stopniu czynnikiem konkurencyjności
dla przemysłu chemicznego. Wymaga to zmiany podejścia do definiowania zamówień i wyboru dostawcy rozwiązań logistycznych.

05.09.2023
Golden Week 2023 w Chinach

W okresie od 29 września do 6 października większość firm i fabryk w Chinach będzie zamknięta. Tygodniowe święto w jednej z najważniejszych gospodarek świata może wpłynąć na międzynarodowy łańcuch dostaw. Dlatego, aby zminimalizować możliwe zakłócenia, warto rozpocząć przygotowania już teraz.

2
05.09.2023
Kierunki (do) rozwoju

Wzrost gospodarczy w wielu miejscach na świecie ulega obecnie stagnacji lub nawet spadkowi, ale w regionie Azji i Pacyfiku jest zaskakująco silny. Firma DACHSER znacznie rozwija tam swoją sieć, by zapewnić klientom z całego świata szerokie możliwości działania.

2
31.08.2023
Paliwa syntetyczne: światełko w tunelu czy ślepy zaułek?

Kwestie dotyczące paliw syntetycznych systematycznie pojawiają się w dyskusjach na temat działań na rzecz ochrony klimatu w branży transportowej. Niektórzy postrzegają je jako cenną technologię przyszłości, podczas gdy dla innych są nieekonomiczne i absurdalne.

29.08.2023
Programowanie przyszłości

Dzięki przejrzystym procesom, śledzeniu przesyłek w czasie rzeczywistym, krótkim czasom reakcji oraz precyzyjnej kontroli łańcuchów dostaw w rozmaitych krajach i na różnych kontynentach, cyfryzacja przenosi usługi logistyczne DACHSER na nowy poziom. Co to oznacza dla sieci DACHSER? I jakie wymierne korzyści w dziedzinie IT oferuje klientom? Na te pytania odpowiadają Burkhard Eling, CEO DACHSER oraz Stefan Hohm, CDO DACHSER.

2
24.08.2023
DACHSER i FERCAM wzmacniają działalność w zakresie transportu drobnicowego i logistyki kontraktowej we Włoszech

FERCAM zamierza przenieść swoje działy dystrybucji (drobnica) i logistyki (logistyka kontraktowa) do spółki joint venture z DACHSER pod nazwą "DACHSER & FERCAM Italia S.r.l.". 80-procentowy udział Dachser w nowym przedsięwzięciu wzmacnia i uzupełnia europejską sieć firmy. Przeniesienie kontroli nadal podlega zatwierdzeniu przez odpowiednie organy ochrony konkurencji.

2
22.08.2023
Short Distance Planning – transport pod ścisłą e-kontrolą

Aby zapewnić stały monitoring oraz optymalną kontrolę całego procesu w transporcie na krótkich dystansach, DACHSER wprowadził w Europie nowe oprogramowanie – Short Distance Planning. Oto historia zmiany systemu z papierowego na cyfrowy.

Dowiedz się więcej

DACHSER w Polsce (stan na rok 2022)

904970000
Przychody w PLN (netto skonsol.)
10
Liczba oddziałów
2100000
Liczba przesyłek
więcej

Lokalizacje na świecie

Dane kontaktowe naszych oddziałów

Czy masz prośbę lub pytanie? Tutaj można znaleźć informacje kontaktowe naszych oddziałów na całym świecie.

Lokalizacja wyszukiwania