Kariera Mediaroom

Witamy na naszej stronie internetowej!

Na tej stronie znajdziecie Państwo wszystko o naszych usługach oraz najnowsze informacje o firmie.

Track & Trace
Informacja o przesyłce

Mediaroom

3
28.02.2024
Oszczędzanie z głową, czyli wybór rodzaju transportu w branży chemicznej 

W obliczu dynamicznych zmian rynkowych branża chemiczna skupia się na poszukiwaniu najbardziej efektywnych rozwiązań logistycznych, które nie tylko zapewnią bezpieczeństwo transportu, ale także przyczynią się do oszczędności czasu i pieniędzy. Ogromne znaczenie ma wybór rodzaju transportu drogowego. Ekspertka DACHSER radzi, kiedy wybrać LTL, FTL lub drobnicę sieciową, by optymalizować koszty logistyki.

2
28.02.2024
Gdy mniej znaczy więcej

Chcąc zapewnić niezawodną dostawę technologii czujników na dynamiczne rynki, firma ifm electronic opiera się na elastycznych, obejmujących cały świat łańcuchach dostaw. W tym również na transporcie drobnicowym drogą morską, w ramach którego w jednym kontenerze znajdują się ładunki pochodzące od kilku nadawców.

3
16.02.2024
Wspólne działania na rzecz klimatu

Zrównoważony rozwój i działania na rzecz klimatu są integralną częścią kultury korporacyjnej DACHSER. Fundamentalną rolę odgrywają tu energia odnawialna, e-mobilność, a w szczególności rozwój bezemisyjnych łańcuchów dostaw dla europejskich miast. Wszystkie te działania wiążą się z koniecznością integracji procesów uczenia się i osobistych doświadczeń.

14.02.2024
DACHSER wykorzystuje e-ciężarówki do transportu transgranicznego

Firma DACHSER po raz pierwszy wykorzystuje w pełni elektryczną ciężarówkę do transportu międzynarodowego. Ciężarówka eActros marki Mercedes-Benz zaczęła ostatnio jeździć pięć razy w tygodniu z centrum logistycznego w Hof w Niemczech do oddalonego o około 200 kilometrów oddziału w Kladnie koło Pragi i z powrotem.

08.02.2024
Pierwszy w pełni elektryczny samochód ciężarowy z nadwoziem wymiennym na dalekobieżnych trasach

Firma DACHSER niedawno wprowadziła swoją pierwszą e-ciężarówkę do regularnej eksploatacji na trasie dalekobieżnej. Volvo FH Electric z dwoma nadwoziami wymiennymi jeździ dla DACHSER w Czechach. W sumie samochód ciężarowy i jego przyczepy mają łączną masę 44 ton i około 300 kilometrów zasięgu podczas pracy.

07.02.2024
Jarosław Witkowski nowym Prezesem DACHSER Polska

Jarosław Witkowski, który w ostatnich miesiącach pełnił funkcję Pełnomocnika Zarządu DACHSER Polska, z dniem 1 stycznia 2024 roku został powołany na stanowisko Prezesa Zarządu DACHSER Polska. Prowadzenie firmy w Polsce przejął z początkiem lutego 2024 r.

5+
02.02.2024
Życiowy start z DACHSER i Terre des homes

DACHSER i Terre des hommes od kilku lat angażują się w organizację szkoleń zawodowych dla młodych ludzi mieszkających w południowej Afryce. Podczas jednej z niedawno odbytych wizyt w ramach projektu Bernhard Simon, Chairman of the Supervisory Board w DACHSER i Joshua Hofert, Director of Communications w Terre des hommes, zapoznali się z postępami wspólnych przedsięwzięć. Przede wszystkim byli dumni z sukcesu sześciu młodych mieszkańców Livingstone w Zambii, którzy w wyniku uczestnictwa w programie wymiany realizowanym w Niemczech założyli własny start-up, firmę zajmującą się recyklingiem odpadów Trash4Cash.

30.01.2024
DACHSER powiększa swoją działalność w północnej części Danii

Dostawca usług logistycznych DACHSER rozwija swoją dotychczasową działalność na rynku duńskim i otwiera się na region Jutlandii Północnej. Nowy oddział, zlokalizowany w parku biznesowym Port of Aalborg, zostanie otwarty w pierwszej połowie 2024 roku i będzie węzłem komunikacyjnym dla sieci drobnicowej w krajach nordyckich.

25.01.2024
DACHSER testuje bezemisyjne naczepy chłodnicze

Pierwsze cztery akumulatorowo-elektryczne naczepy chłodnie zostały poddane testom w oddziałach sieci DACHSER w Erlensee, Hamburgu i Langenau. Głównym celem tych działań jest zdobycie cennego doświadczenia w codziennej logistyce z wciąż rozwijającą się technologią eTrailers od producenta Krone.

23.01.2024
Logistyka w trosce o najwyższą jakość powietrza

Technologie zapewniające jakość powietrza w pomieszczeniach takie jak klimatyzatory, pompy ciepła lub oczyszczacze powietrza, można znaleźć w domach prywatnych i nieruchomościach komercyjnych. Specjalizujący się w produkcji tego rodzaju rozwiązań Daikin, z siedzibą w Japonii, w zakresie logistyki swoich urządzeń już od ponad pięciu lat polega na firmie DACHSER. Teraz, dzięki nowej lokalizacji magazynu w Ingolstadt w Bawarii współpraca między firmami osiągnęła kolejny poziom.

Dowiedz się więcej

DACHSER w Polsce (stan na rok 2022)

904970000
Przychody w PLN (netto skonsol.)
10
Liczba oddziałów
2100000
Liczba przesyłek
więcej

Lokalizacje na świecie

Dane kontaktowe naszych oddziałów

Czy masz prośbę lub pytanie? Tutaj można znaleźć informacje kontaktowe naszych oddziałów na całym świecie.

Lokalizacja wyszukiwania