Fracht morski: aktualna sytuacja na świecie

Skutki zakłóceń na rynku frachtu morskiego (niedobory kontenerów i częste zatory w portach) wciąż mają wpływ na funkcjonowanie globalnych łańcuchach dostaw. Poniżej przedstawiamy bieżące informacje na temat rozwoju sytuacji, aby zminimalizować potencjalne utrudnienia [AS1] w Państwa działalności.

Zachodnie Wybrzeże USA / Zatoka San Pedro / Port Los Angeles

 Sytuacja w USA poprawiła się w ciągu ostatnich 6 tygodni, ale nadal kilka kontenerowców czeka na rozładunek w Zatoce San Pedro. - Skutki są nadal odczuwalne w transporcie morskim. Utrzymujący się wysoki wolumen załadowanych kontenerów napływających do USA utrudnia rozładowanie zatorów w portach.

Kanał Sueski 

Mimo, że incydent ten miał miejsce ponad 10 tygodni temu, nadal występują utrudnienia w ruch statków z powodu tak zwanego "efektu fali". - Po odblokowaniu Kanału Sueskiego z powodu nagłego i dużego wolumenu dostarczonych towarów w pierwszej kolejności zostały zatłoczone porty europejskie, a następnie porty azjatyckie, zwłaszcza chińskie.

Porty w Hamburgu i Bremerhaven / Rotterdamie

Z powodu blokady Kanału Sueskiego i wspomnianego wcześniej "efektu fali", wystąpiły również zaburzenia w pracy portów w Hamburgu i Bremerhaven.- Z powodu przeciążenia portów przedsiębiorstwa żeglugowe były zmuszone do przekierowania statków do Wilhelmshaven lub Rotterdamu. - Spodziewane opóźnienia mogą również zakłócić pracę portu w Rotterdamie.

Porty Yantian / Shekou / Nansha

W regionie południowochińskim (Yantian / Shekou / Nansha, itp.) występują opóźnienia spowodowane obniżoną wydajnością portów. Spodziewane jest stopniowe przywracanie regularnej działalności, jednak trudno przewidzieć termin osiągnięcia pełnej zdolności przeładunkowej.

Pozostajemy w ścisłym kontakcie z przewoźnikami i dostawcami usług i dokładamy wszelkich starań, aby zachować ciągłość łańcuchów dostaw naszych klientów. W celu uzyskania szczegółowych informacji prosimy o kontakt z regionalnym przedstawicielem firmy DACHSER, który zaproponuje najlepsze dla Państwa rozwiązanie logistyczne.

 

DACHSER na całym świecie
Skontaktuj się z nami
Kontakt Bernadeta Forgacz