DACHSER Mexico helikopterem dostarczył przesyłkę do producenta samochodów

Wyjątkowe zamówienia wymagają nietypowych rozwiązań. DACHSER Mexico na specjalne zlecenie dostawcy części dla przemysłu motoryzacyjnego działającego w Celaya, w środkowym Meksyku, zorganizował transport helikopterem do stolicy oddalonej o około 300 kilometrów. W obliczu groźby wstrzymania produkcji to nietypowe rozwiązanie logistyczne pozwoliło zaoszczędzić czas, a przede wszystkim pieniądze.

DACHSER Mexico dostarcza helikopterem

Firma DACHSER musiała działać szybko - 120 skrzyń zawierających ważne akcesoria motoryzacyjne i ważących ponad 780 kilogramów wymagało transportu z zakładu produkcyjnego w Celaya do fabryki wiodącego producenta samochodów na obrzeżach Meksyku. W normalnych warunkach transport ciężarówką na tej trasie trwałby od pięciu do sześciu godzin. Dodatkowym wyzwaniem była pandemia i związane z nią protokoły bezpieczeństwa, które należało wziąć pod uwagę. Ze względu na pilny charakter sprawy DACHSER Mexico wyczarterował helikopter pasażerski, aby przyspieszyć dostawę. Było to najszybsze i najbardziej efektywne rozwiązanie dla klienta i pozwoliło uniknąć przestojów w produkcji, które kosztowałyby 3 000 USD za minutę.

Ponieważ helikopter mógł zabrać tylko 600 kilogramów, pozostały mniej pilny ładunek został przetransportowany drogą lądową, by uniknąć czarteru kolejnego śmigłowca. W fabryce czekały już ciężarówki, które mogły odebrać dostawę i przetransportować kluczowe materiały prosto na linię produkcyjną. Obecni byli również pracownicy DACHSER, którzy nadzorowali rozładunek i zapewniali niezbędne wsparcie na miejscu. Zespół koordynował dostęp helikoptera do miejsca zdarzenia i co 15 minut informował pracowników lokalnego zakładu o odlocie i przylocie pojazdu. Informował również o dostawach towarów przybywających drogą lądową, zapewniając w ten sposób pełną przejrzystość i komunikację

 

Dziesiątki lat doświadczenia w branży oraz wsparcie globalnej sieci

"Nasze kilkudziesięcioletnie doświadczenie we współpracy z wiodącymi producentami samochodów, producentami OEM i dostawcami Tier 1 z całego świata pozwalają nam zapewnić maksymalną szybkość i wydajność w połączeniu ze skuteczną kontrolą kosztów" - mówi Edgardo Hamon, Managing Director DACHSER Mexico. "Oferujemy najwyższej klasy portfolio zintegrowanych rozwiązań i usług, które przy wykorzystaniu globalnej sieci transportowej i magazynowej DACHSER spełniają specyficzne potrzeby przemysłu motoryzacyjnego". Ponadto DACHSER świadczy usługi lokalne specjalnie dostosowane do szczególnie krytycznych czasowo wymagań przemysłu motoryzacyjnego, tak jak w przypadku tej dostawy w Meksyku.

DACHSER na całym świecie
Skontaktuj się z nami
Kontakt Renata Krukowska