Zmiany personalne w DACHSER Air & Sea Logistics w Europie Południowej

Z dniem 31 marca 2022 r. ze stanowiska dyrektora zarządzającego DACHSER Air & Sea Logistics na Europę Południową ustąpił Federico Camañez, który po blisko 44 latach w branży logistycznej i pełnej sukcesów karierze w DACHSER przeszedł na emeryturę. Zastąpił go Javier Villahermosa, który przez ostatnie 8 lat kierował działem DACHSER Cargoplus na Półwyspie Iberyjskim.

Javier Villahermosa

Federico Camañez rozpoczął swoją karierę zawodową w 1977 r., gdy dołączył do firmy spedycyjnej Transbull Valencia S.A. Po ośmiu latach pełnienia różnych funkcji, postanowił zająć się spedycją, dołączając do Transunion, gdzie odpowiadał za operacje i obsługę klienta. Ze względu na międzynarodową ekspansję firmy, w którą intensywnie się zaangażował jako Country Manager, otwierając biura na całym świecie, w 1999 r. został mianowany International General Manager of the Group. Po przejęciu Transunion S.A. przez DACHSER w 2013 r. został powołany na stanowisko Managing Director w DACHSER Air & Sea Logistics na region Europy Południowej (Iberia i Turcja).

W tym czasie udało mu się stworzyć stabilny i odnoszący sukcesy zespół, który reprezentował firmę w Europie Południowej, oferując wysoki poziom jakości usług zarówno dla klientów, jak i całej międzynarodowej sieci DACHSER. Ciężka praca i charyzma przyniosły mu wiele sukcesów zawodowych, a także uznanie branży.

Nowy dyrektor zarządzający na Europę Południową

Od 1 kwietnia br., zarządzanie wydziałem transportu lotniczego i morskiego DACHSER w Europie Południowej, a tym samym liczącym ok. 240 osób zespołem z Hiszpanii, Portugalii i Turcji, przejął Javier Villahermosa. Nowy Managing Director ASL Southern Europe będzie kierował organizacjami krajowymi DACHSER ASL w Hiszpanii i Portugalii oraz nadzorował oddział w Turcji, za który w dalszym ciągu odpowiada Gökcen Atalayer.

Javier Villahermosa ukończył studia z zakresu handlu zagranicznego i administracji biznesowej w Hiszpanii oraz Niemczech, a także kilka kierunków studiów magisterskich z biznesu, zarządzania i przywództwa w Szwajcarii i Niemczech. Javier dołączył w 1997 r. do szwajcarskiej międzynarodowej firmy Danzas, a następnie do DHL, gdzie przez ponad 15 lat kierował różnymi zespołami operacyjnymi, rozwojowymi i zarządzającymi jako dyrektor operacyjny na Europę Południową. W 2014 r. dołączył do DACHSER, a następnie został mianowany General Manager Cargoplus i odpowiadał za działalność DACHSER Iberia w zakresie ładunków całopojazdowych dla dużych klientów.

Jego bogate doświadczenie w pracy na stanowiskach kierowniczych, znajomość branży logistycznej i rynków południowoeuropejskich, jak również umiejętność zarządzania ludźmi oraz międzynarodowymi zespołami sprawiły, że został powołany na stanowisko Managing Director DACHSER Air & Sea Logistics w Europie Południowej.

DACHSER na całym świecie
Skontaktuj się z nami
Kontakt Arkadiusz Tomczak