Sześć tez DACHSER dotyczących łańcuchów dostaw w okresie przejściowym

Digitalizacja, zmiany klimatyczne i nowy rozkład sił geopolitycznych, nie tylko tworzą wyzwania dla decydentów, gospodarki i społeczeństwa, ale także na nowo definiują rolę logistyki.  DACHSER zdefiniował sześć tez, które nakreślają wpływ zachodzących transformacji na globalne łańcuchy dostaw.

Zmieniające się czasy prowadzą do zmiany paradygmatu

Rok 2022 będzie symbolem zmieniających się czasów, które pozostawią głęboki ślad również w postrzeganiu samej logistyki. Długotrwałe formy relacji z klientami i dostawcami zaczynają się rozwijać w nowych kierunkach. Logistyka i zarządzanie łańcuchem dostaw są poddawane ponownej ocenie.

Takie przewartościowanie tych procesów rodzi pytanie o to, jakie czynniki będą definiować zmieniające się czasy, a także jak dostawcy usług logistycznych i ich klienci mogą kształtować tę transformację.

Zmieniające się czasy prowadzą do zmiany paradygmatu

DACHSER ujął to w sześciu tezach dotyczących konstruktywnego kształtowania transformacji, która wprowadzi logistykę w przyszłość.

Przejdź przez galerię zdjęć, aby poznać poszczególne tezy. Szczegółowy artykuł, zawierający analizę obejmującą elastyczne łańcuchy dostaw, można znaleźć w DACHSER magazine 4/2022.

DACHSER na całym świecie
Skontaktuj się z nami
Kontakt Anna Szalek-Kowalska