Golden Week w Chinach

Od 1 do 7 października większość firm i fabryk w Chinach będzie zamknięta. Tygodniowe święto ma wpływ na międzynarodowy łańcuch dostaw. Odpowiednio wcześnie zaplanowane działania zminimalizują możliwe zakłócenia, które mogą się pojawić.

Co to jest Golden Week?

 

Golden Week to święto narodowe w Chinach, które trwa siedem dni. Co roku 1 października świętowane jest założenie Chińskiej Republiki Ludowej.. Tradycyjnie Chińczycy korzystają w tych dniach z okazji, aby podróżować i odwiedzać swoje rodziny w innych częściach Chin. Oddziały DACHSER w Chinach, podobnie jak wiele innych firm, będą zamknięte i wznowią działalność 8 października.

 

Co będzie się działo?

 

Większość firm i fabryk będzie zamknięta w tym okresie, co oznacza, że produkcja zostanie wstrzymana lub przynajmniej ograniczona. Lotniska i porty morskie będądziałać, ale liczba pracowników będzie ograniczona. Obiekty rządowe, takie jak urzędy celne, są zwykle zamknięte od 1 do 3 października.  Chiny, jedna z największych gospodarek świata będą w stanie przestoju przez cały tydzień, a fabryki mogą nie pracować z pełną wydajnością po zakończeniu oficjalnego święta, a spadek produkcji może wpłynąć na globalne łańcuchy dostaw.

 

Jak zminimalizować wpływ Golden Week?

 

DACHSER dokłada wszelkich starań, aby zminimalizować potencjalne zakłócenia w łańcuchu dostaw. Jednak prosimy pamiętać o następujących kwestiach:

Wczesna komunikacja z dostawcami i klientami pomaga zapewnić wystarczające zapasy.

Państwa osoby kontaktowe z firmy DACHSER są dostępne w celu omówienia planu działania, aby można było przygotować dokładną, długoterminową prognozę wysyłek. W ten sposób DACHSER może zaoferować najbardziej odpowiednie rozwiązanie, które będzie odpowiednie do budżetu i harmonogramu.

Prosimy także z wyprzedzeniem zarezerwować ładunek lotniczy i morski.

Lokalne osoby kontaktowe w oddziałach DACHSER będą dostępne, aby odpowiedzieć na wszelkie pytania.

DACHSER na całym świecie
Skontaktuj się z nami
Kontakt Anna Szalek-Kowalska