Kolejne strajki ostrzegawcze w niemieckich portach

Strajki ostrzegawcze odbyły się 9 czerwca 2022 r. w portach Hamburg i Bremerhaven. Kolejne odbędą się w niemieckich portach morskich od 14 lipca 2022 r. do soboty 16 lipca 2022 r.

Z uwagi na fakt, że nie doszło jeszcze do porozumienia w negocjacjach płacowych dla niemieckich pracowników portowych, związek zawodowy ver.di wezwał do kolejnych strajków w niemieckich portach morskich, począwszy od czwartku 14 lipca 2022 roku (od godz. 6.00) do 16 lipca 2022 roku (do godz. 6.00). Problem dotyczy wszystkich głównych portów Morza Północnego w Niemczech, a przede wszystkim portów w Hamburgu, Bremerhaven i Wilhelmshaven.W tym czasie wystąpią przerwy w obsłudze terminali oraz w załadunku i rozładunku samochodów ciężarowych i pociągów. Mogą wystąpić nieprzewidziane opóźnienia w odbiorze i/lub dostawie kontenerów.

Firma DACHSER będzie monitorować sytuację i informować klientów o dalszym rozwoju wydarzeń. Osoby kontaktowe w oddziałach firmy DACHSER będą dostępne, aby odpowiedzieć na wszelkie Państwa pytania.

DACHSER na całym świecie
Skontaktuj się z nami
Kontakt Bernadeta Forgacz