Ralf Morawietz powołany na stanowisko Corporate Director IT w DACHSER

Morawietz to doświadczony menedżer ds. IT w logistyce, który będzie koncentrował się na dalszej cyfryzacji i rozwoju strategii IT globalnego dostawcy usług logistycznych. 1 stycznia 2023 roku Ralf objął stanowisko Corporate IT Director w Dachser.

Ralf Morawietz jest ekspertem w dziedzinie rozwoju najlepszych w swojej klasie rozwiązań IT i ma ponad 30-letnie doświadczenie w zarządzaniu IT w globalnych firmach transportowych i logistycznych. Jego poprzednie stanowiska to Senior Vice President Application Development w Kühne + Nagel oraz CIO w Panalpina. Przełożonym Morawietza, zgodnie ze strukturami Dachser, będzie Stefan Hohm, Chief Development Officer oraz członek zarządu. Morawietz podlega Stefanowi Hohmowi, który pełni funkcję Chief Development Officer oraz członka zarządu DACHSER.

Ralf Morawietz, Corporate Director IT
Ralf Morawietz, Corporate Director IT

Morawietz zastępuje Stefana Selbacha, który po ponad 18 latach w DACHSER przeszedł na aktywną pół-emeryturę. W ciągu najbliższych trzech lat Selbach, jako Head of IT Governance w DACHSER, będzie odpowiedzialny za architekturę korporacyjną, controlling IT i zakupy IT.

Nasze systemy IT mają kluczowe znaczenie dla utrzymania wydajności i jakości świadczonych usług, a tym samym dla zapewnienia sukcesu handlowego DACHSER. W ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat wyznaczyliśmy w tym obszarze standardy branżowe

Burkhard Eling, CEO DACHSER

Już pod koniec lat 80. firma DACHSER dostrzegła wartość generowaną przez inteligentne połączenie realizowanych operacji logistycznych z danymi cyfrowymi Od tego czasu innowacje cyfrowe odgrywają kluczową rolę w rozwoju dostawcy usług logistycznych i jego międzynarodowym wzroście.

Transformacja cyfrowa, innowacyjność i orientacja na klienta

Dziś Corporate IT DACHSER zatrudnia ponad 600 osób, które wykorzystują opracowane we własnym zakresie usługi podstawowe w zakresie transportu i zarządzania magazynem, a także zintegrowane, najlepsze w swojej klasie produkty i systemy programowe, aby wzmocnić i zapewnić cyfrową infrastrukturę dla usług logistyki drobnicowej DACHSER. Firma zatrudnia również około 270 koordynatorów IT, którzy zajmują się systemami informatycznymi wykorzystywanymi w oddziałach DACHSER na całym świecie. Bezpieczeństwo jest również najważniejsze w DACHSER IT: główne systemy firmy i rozwój oprogramowania posiadają certyfikat ISO 27001.

DACHSER na całym świecie
Skontaktuj się z nami
Kontakt Anna Szalek-Kowalska