Programy stażowe przepustką do świata DACHSER

DACHSER oferuje wiele różnych programów stażowych – specjalistyczne np. z zakresu controllingu lub bardziej ogólne, obejmujące różne działy. Pomagają one przyciągnąć młode, utalentowane osoby, które w przyszłości będą rozwijać swoją karierę w strukturach DACHSER na całym świecie. W Polsce Program Stażowy realizowany jest już od 10 lat. W tym czasie skorzystało z niego ponad 80 uczestników, a połowa z nich do dziś związana jest z firmą.

Programy stażowe w DACHSER

W zależności od posiadanego przez kandydata doświadczenia, program trwa od 12 do 18 miesięcy. Każdy stażysta systematycznie przechodzi przez kolejne działy według ustalonego indywidualnie planu, uzupełnionego o cele edukacyjne oraz ma zapewnione wsparcie mentora. Program jest tak przygotowany, aby dostarczał wyzwań i motywacji. Jest przeznaczony przede wszystkim dla absolwentów szkół wyższych, których wyniki w nauce są znacznie powyżej średniej. Istnieje również możliwość wzięcia udziału w specjalistycznym programie stażowym z zakresu logistyki żywności po odbyciu odpowiednich praktyk.

„Z doświadczenia wiemy, że osoby, które dobrze znają naszą firmę i pasjonują się logistyką, mogą wiele osiągnąć. Interesują nas ludzie, którzy z natury są mocno zmotywowani, żądni wiedzy, gotowi i skłonni do refleksji, elastyczni, komunikatywni, z umiejętnościami adaptacji i myślenia abstrakcyjnego. Podczas rekrutacji bierzemy pod uwagę też osobowość kandydatów oraz ich chęć związania się z DACHSER na dłużej” – podkreśla Vera Weidemann, Head of Corporate Human Resources w DACHSER.

Programy Stażowe DACHSER – edycja polska

DACHSER Polska od 2011 roku organizuje programy stażowe. Staże są płatne i pełnowymiarowe, nie mają charakteru zwykłych praktyk. Oprócz pracy w działach stażyści biorą udział w wielu modułach szkoleń wdrażających w procesy, systemy i usługi DACHSER.

„Inwestycja w młodych ludzi i dzielenie się wiedzą to nieodłączna część międzynarodowej kultury organizacyjnej DACHSER. Przywiązujemy dużą wagę do wysokiej jakości szkoleń, wspierając rozwój przyszłych logistyków. Od 10 lat również polskie oddziały realizują autorski Program Stażowy DACHSER. Oprócz tego, od 2014 roku prowadzimy Program Studiów Dualnych we współpracy z Wyższą Szkołą Logistyki w Poznaniu. Jego idea polega na łączeniu teorii z praktyką przez 3 lata studiów licencjackich. Absolwenci tego programu, mogą pochwalić się nie tylko dyplomem, ale także kilkuletnim doświadczeniem zawodowym” – powiedziała Magdalena Jamroziak, HR Manager w DACHSER Polska.

Programy stażowe realizowane przez DACHSER stanowią solidny fundament dalszej kariery zawodowej. Osoby, które pomyślnie ukończą staż, mogą liczyć na ofertę pracy. Świat DACHSER jest otwarty dla każdego pasjonata logistyki, który potrafi wykorzystać swoje ambicje i mocne strony. Międzynarodowa struktura DACHSER oferuje pod tym względem nieograniczone możliwości.

DACHSER na całym świecie
Skontaktuj się z nami
Kontakt Bernadeta Forgacz