Stryków – logistyczne serce Polski

Lokalizacja w sąsiedztwie skrzyżowania autostrad A1 i A2, największego węzła komunikacyjnego w Polsce Centralnej oraz jednego z najważniejszych punktów logistycznych tej części Europy. Kompleksowy zakres usług obejmujący transport drogowy oraz obsługę celną. 32 stałe linie drobnicowe – w tym 15 do Niemiec. To kluczowe cechy oddziału DACHSER w Strykowie, który specjalizuje się w obsłudze krajowych eksporterów i importerów głównie z centralno-wschodniej Polski.

Biuro DACHSER w Strykowie

Ze względu na strategiczne położenie z dostępem do dobrze rozwiniętej infrastruktury drogowej oraz nowoczesne zaplecze magazynowe centrum logistyczne DACHSER w Strykowie oferuje dogodne warunki do prowadzenia wymiany towarów z Europą Zachodnią i Południową, krajami nadbałtyckimi – Litwą, Łotwą i Estonią. Ma bezpośrednie połączenia z wszystkimi trzema Eurohubami DACHSER w Bratysławie, Überherrn i Clermont-Ferrand, co daje dużą elastyczność operacyjną oraz umożliwia realizację zleceń transportowych na terenie całej Europy z zachowaniem konkurencyjnych czasów dostaw. Oddział dysponuje magazynem czasowego składowania, który umożliwia rozwój kierunków wschodnich – jest oficjalną platformą na Ukrainę dla całej sieci DACHSER. Pełni również rolę łącznika na linii Turcja-Europa, wraz z całą obsługą celną po obu stronach, a także obsługuje regularne dostawy do trzech ośrodków gospodarczych w Rosji – Moskwy, Petersburga i Obwodu Kaliningradzkiego.

– Strykowski oddział jest strategicznym ogniwem w łańcuchu dostaw całej europejskiej sieci DACHSER. Jest bramą na Zachód nie tylko dla polskich producentów, ale też naszych wschodnich i południowych sąsiadów. Sukcesywnie rozbudowujemy sieć stałych linii drobnicowych. Najczęstszym kierunkiem są Niemcy, do których mamy aż 15 codziennych połączeń, m.in. do Berlina, Dortmundu, Hamburga, Hannoveru, Monachium, Neuss, czy Rheine. Oprócz tego każdego dnia nasze ciężarówki wyjeżdżają ze Strykowa do Francji, Holandii, Włoch, Estonii, Słowacji oraz na Litwę i Łotwę – wylicza Jarosław Wojnarski, regionalny kierownik sprzedaży DACHSER w Strykowie.

DACHSER Stryków rośnie w siłę

Strykowski oddział DACHSER obsługuje dziennie średnio 1700 przesyłek o łącznej wadze ponad 500 ton. Dysponuje magazynem typu cross-dock o powierzchni 6 300 metrów kwadratowych oraz 72 rampami przeładunkowymi. Obiekt jest przystosowany do obsługi produktów chemicznych, w tym materiałów niebezpiecznych. Ujednolicone procesy zapewniają niezawodne funkcjonowanie i wysoką jakość obsługi przez cały rok, także w trakcie świąt i szczytów sezonowych.

– W ubiegłym roku zakończyliśmy rozbudowę naszego terminalu przeładunkowego, co zwiększyło jego przepustowość o 64 proc. To odpowiedź na regularny wzrost wolumenu przesyłek. Tylko w pierwszym kwartale tego roku odnotowaliśmy wzrost o ponad 4 proc. w porównaniu z takim samym okresem 2020 r. Terminal został wyposażony w wiele rozwiązań takich jak śledzenie przesyłek wewnątrz magazynu za pomocą inteligentnego monitoringu, który zdecydowanie przyspiesza ich lokalizację. Wprowadziliśmy także nową flotę wózków napędzanych bateriami litowo-jonowymi, co ograniczyło przestoje związane z czasochłonną wymianą baterii oraz poprawiło bezpieczeństwo – powiedział Krzysztof Słaby, kierownik operacyjny oddziału DACHSER w Strykowie.

DACHSER Stryków współpracuje z klientami z różnych branż: chemicznej, elektronicznej, meblarskiej, oświetleniowej, jak również producentami pomocy dydaktycznych i zabawek edukacyjnych oraz dystrybutorami sprzętu medycznego i rehabilitacyjnego. Oddział zapewnia nie tylko transport towarów na zagraniczne rynki, ale także usługi dodatkowe takie jak obsługa celna, ubezpieczenie cargo, a także specjalne rozwiązania dla branży chemicznej i DIY.

DACHSER na całym świecie
Skontaktuj się z nami
Kontakt Bernadeta Forgacz