Neumünster – nowa lokalizacja w sieci DACHSER

Centrum logistyczne w Szlezwik-Holsztyn będzie obsługiwać towary przemysłowe i żywność.

DACHSER otworzył nowy oddział w Neumünster w Niemczech. Operacje w terminalu tranzytowym centrum logistycznego rozpoczęły się 31 sierpnia i od tego czasu są sukcesywnie poszerzane. Od początku października w magazynie można przechowywać chłodzoną żywnością. DACHSER zainwestował około 17,4 mln euro w nową lokalizację, która obsługuje dużą część regionu Szlezwik-Holsztyn. Dzięki temu polscy eksporterzy zyskują możliwość korzystania z nowoczesnego  magazynu w ramach ogólnoeuropejskiej sieci transportowej DACHSER.

Neumünster – nowa lokalizacja w sieci DACHSER
Neumünster – nowa lokalizacja w sieci DACHSER

Ukończenie terminala logistycznego o powierzchni 7000 mkw., który jest zlokalizowany przy Isarstrasse na terenie przemysłowym Industriegebiet Süd w Neumünster, zajęło mniej niż rok. Aż 5000 mkw. jest przeznaczone na przeładunek towarów przemysłowych, zaś 2000 mkw to powierzchnia chłodni dedykowana logistyce żywności. Terminal posiada 76 bram dokujących dla ciężarówek, a na 57 000 mkw. dostępnych jest kolejnych 60 miejsc parkingowych dla tirów. W sąsiedztwie centrum logistycznego znajduje się budynek biurowy o powierzchni 1300 mkw. W nowym magazynie DACHSER zatrudnia łącznie 40 osób.

Nasz nowy oddział w Neumünster jest jednym z najbardziej zaawansowanych obiektów logistycznych w sieci DACHSER. Jest idealnie położony, łącząc centrum i północ Szlezwiku-Holsztynu z naszą wydajną ogólnoeuropejską siecią transportową. Nasi klienci w regionie korzystają z krótkich czasów tranzytu i jak zawsze wysokiej jakości obsługi

Alexander Tonn, Managing Director  DACHSER European Logistics Germany

Nowoczesne centrum logistyczne

„Nasz nowy oddział w Neumünster jest jednym z najbardziej zaawansowanych obiektów logistycznych w sieci DACHSER” – mówi Alexander Tonn, Managing Director  DACHSER European Logistics Germany. – „Jest idealnie położony, łącząc centrum i północ Szlezwiku-Holsztynu z naszą wydajną ogólnoeuropejską siecią transportową. Nasi klienci w regionie korzystają z krótkich czasów tranzytu i jak zawsze wysokiej jakości obsługi – dodaje. Dzięki dogodnej lokalizacji przy autostradzie B205, która zapewnia bezpośredni dostęp do autostrady A7, nowy oddział w Neumünster ma doskonałe połączenia komunikacyjne. Odbiór i dostawa na terenie Niemiec są możliwe z 24-godzinnym czasem realizacji.

Cyfrowy magazyn przyszłości

W kontekście budowy i uruchomienia nowego obiektu priorytetem dla DACHSER była cyfryzacja. Dostęp dla ciężarówek jest w pełni zautomatyzowany i jest oparty na rozpoznawaniu tablic rejestracyjnych. Sterowanie placem i rampą jest cyfrowe, z tabletami i urządzeniami ręcznymi używanymi do obsługi operacji terminali tranzytowych. Ponadto istnieją cyfrowe tablice informacyjne i ekrany dotykowe, które dostarczają kierowcom ciężarówek informacji.

„Technologie cyfrowe od samego początku stanowiły integralną część operacji w oddziale, aby zapewnić możliwie płynny i efektywny przebieg procesów logistycznych” – wyjaśnia Jan-Ferdinand Lühmann, kierownik operacyjny w DACHSER w Neumünster. – „To nowoczesne środowisko pracy przynosi korzyści naszym klientom, pracownikom i partnerom” – podsumowuje Lühmann.

DACHSER na całym świecie
Skontaktuj się z nami
Kontakt Anna Szalek-Kowalska