DACHSER zwiększa swoje możliwości magazynowe w Linz

Pod koniec listopada DACHSER zakończył rozbudowę swojego magazynu w Hörsching koło Linz. Firma zainwestowała około 4,3 mln euro, zwiększając powierzchnię magazynową i logistyczną o 6 000 metrów kwadratowych i dodatkowe 10 500 miejsc paletowych, w stosunku do istniejących 20 000.

Na zdjęciu: Michael Rauhofer, General Manager w DACHSER Logistics Center Linz, trzeci od lewej i pracownicy Centrum Logistycznego DACHSER w Linz podczas uroczystego otwarcia nowego magazynu.

Centrum Logistyczne w Hörsching koło Linz zostało otwarte w 2008 roku i dysponowało halą przeładunkową o powierzchni 8 000 metrów kwadratowych oraz czteropiętrowym budynkiem biurowo-administracyjnym. W 2017 roku dobudowano magazyn, który, ze względu na swoje strategiczne położenie w centrum Europy i duże zainteresowanie klientów tą lokalizacją, jest obecnie rozbudowywany.

"Od kilku lat zauważamy rosnące zapotrzebowanie na powierzchnie magazynowe i usługi logistyczne w Linz i okolicach. Pandemia COVID-19 i jej wpływu na globalne łańcuchy dostaw dodatkowo napędzały popyt" - mówi Michael Rauhofer, General Manager w DACHSER Logistics Center Linz. "Zwiększając nasze możliwości logistyczne, robimy ważny krok w kierunku dalszego rozwoju naszego regionu. Dzięki rozbudowie nowoczesnego magazynu możemy odpowiadać
na indywidualne potrzeby naszych klientów."

W Centrum Logistycznym w Hörsching firma DACHSER oferuje klientom dostosowane do ich potrzeb rozwiązania logistyczne. Zapewnia magazynowanie oraz bezpośrednie połączenie z unikalną, kompleksową europejską siecią transportu drogowego oraz usługami transportu lotniczego i morskiego oferowanego przez DACHSER Air & Sea Logistics.

"Jako ważna część światowej sieci logistycznej DACHSER, centrum logistyczne w Linzu zapewnia optymalne połączenia z globalnymi rynkami zaopatrzenia i dystrybucji" - dodaje Thomas Klare, Head of Corporate Contract Logistics.

Wszystko z jednego źródła

Decydującym warunkiem trwałego sukcesu Centrum Logistycznego w Hörsching jest niezawodna, codzienna obsługa klientów. Obiekt oferuje inteligentne rozwiązania informatyczne oraz nowoczesne standardy bezpieczeństwa, a po rozbudowie dysponuje 120 bramami i rampami.

DACHSER na całym świecie
Skontaktuj się z nami
Kontakt Michał Tomczak