Małe i duże sukcesy: Roczne sprawozdanie z partnerstwa z Terre des Hommes

DACHSER już od 2005 roku wspiera organizację charytatywną Terre des Hommes. Jej głównym celem jest poprawa warunków życia i możliwości edukacyjnych dzieci i młodzieży znajdujących się w niekorzystnej sytuacji społecznej i ekonomicznej. Roczny raport „Corporate Citizen+: Projects terre des hommes and DACHSER 2022” zawiera przegląd projektów realizowanych na całym świecie oraz ich konkretnych efektów.

Małe i duże sukcesy.

25-letnia Neha mieszka w Holambi Kalan w Delhi w północnych Indiach. Od śmierci matki w grudniu 2020 r. musi pomagać w utrzymaniu dziewięcioosobowej rodziny. Dzięki wsparciu Terre des Hommes i DACHSER mogła wziąć udział w szkoleniu komputerowym, nauczyć się angielskiego, a tym samym znaleźć pracę jako asystentka biurowa. Teraz ma własne źródło dochodu. Natomiast aktywny udział w działaniach ośrodka sprawił, że Neha stała się także świadoma kwestii społecznych i środowiskowych, dlatego pozostaje zaangażowana w życie grupy młodzieżowej.

Jest to jedna z wielu inspirujących historii, powstałych w ramach wspólnych projektów DACHSER i Terre des Hommes. Obecnie współpraca obejmuje Azję Południową, Afrykę Południową, Amerykę Łacińską, a od 2022 r. także Ukrainę. Główne działania koncentrują się przede wszystkim na grupach ludności znajdujących się w niekorzystnej sytuacji społecznej i ekonomicznej.

Realizacją projektów nie zajmują się pracownicy Terre des Hommes, którzy podróżują do poszczególnych krajów, ale miejscowi partnerzy projektu, którzy szczegółowo znają lokalne warunki, potrzeby i wyzwania.

Raport roczny

Wsparcie DACHSER jest długoterminowe, a nowe programy i inicjatywy są stale dodawane. Aktualne realizacje i dotychczasowe osiągnięcia, można znaleźć w bieżącym raporcie rocznym (dostępny w języku angielskim):

Raport Roczny 2022 [ENG] PDF (7,48 MB)
DACHSER na całym świecie
Skontaktuj się z nami
Kontakt Bernadeta Forgacz