Kalkulacja emisji w DACHSER Air & Sea Logistics

Od kilku lat DACHSER Air & Sea Logistics opracowuje tzw. ślad węglowy (obliczanie bilansu CO₂) w transporcie towarów i podsumowuje indywidualne obliczenia związane z transportem w raportach dotyczących emisji. Przygotowanie tych raportów jest usługą dodatkową VAS oferowaną klientom DACHSER Air & Sea Logistics na całym świecie i jest dostosowana do indywidualnych potrzeb klienta. Zasadniczo, zużycie energii pierwotnej, emisje gazów cieplarnianych i różne zanieczyszczenia powietrza można obliczyć na poziomie przesyłki. Można to również podzielić na poszczególne sekcje transportowe. W ten sposób można obliczyć ślad węglowy dla kompletnych łańcuchów dostaw, począwszy od odbioru, poprzez transport pomiędzy terminalami, kończąc na dostawie.

DACHSER wykorzystuje do swoich obliczeń kalkulator emisji, który spełnia wszystkie wymagania europejskiej normy obliczania emisji gazów cieplarnianych z transportu pasażerskiego i towarowego (EN 16258). Kolejną zaletą kalkulatora jest to, że procesy obliczeniowe są zautomatyzowane poprzez interfejs XML i trafiają do naszego systemu zarządzania transportem Othello. Umożliwia to automatyczne generowanie raportów .

Obliczenia emisji w pierwszym etapie służą do określenia zużycia energii pierwotnej, emisji gazów cieplarnianych i zanieczyszczeń powietrza emitowanych przez transport. Informacje te są jednak niezbędne do podjęcia koniecznych działań w celu ograniczenia emisji. Dlatego oprócz samych obliczeń ważne jest również, aby móc zapewnić naszym klientom dalsze podstawy do podjęcia decyzji o redukcji emisji. Z tego powodu klienci otrzymują symulowane obliczenia alternatywnych środków transportu i zintegrowanych działań dopasowanych do indywidualnych potrzeb.

Jeśli masz jakieś pytania dotyczące naszego kalkulatora emisji, skontaktuj się z osobą kontaktową DACHSER.

DACHSER na całym świecie
Skontaktuj się z nami
Kontakt Renata Krukowska