Już jest – nowe wydanie magazynu DACHSER!

Kwestie związane ze zmianami klimatu stały się częścią codziennego życia. Zarówno politycy, jak i opinia publiczna nieustannie dyskutują i spierają się o to, jakie zmiany są nieuniknione w perspektywie krótkoterminowej, co musi się wydarzyć w tej  długoterminowej i  tym wszystkim zarządzać. W DACHSER jesteśmy świadomi naszej odpowiedzialności za ochronę klimatu. Co więcej, chcemy być liderem działań na rzecz klimatu w logistyce.

DACHSER magazine 03/23

W tym celu wdrażamy nowe technologie i innowacje. W pierwszej kolejności zajmujemy się własnymi źródłami emisji i upewniamy się, że zabieramy wszystkich – w tym naszych pracowników i klientów – w podróż ku zrównoważonej logistyce. W najnowszym wydaniu naszego magazynu można przeczytać, na przykładzie Freiburga w Niemczech, w jaki sposób firma DACHSER realizuje swoje ekologiczne założenia w praktyce. Nasi koledzy są jednymi z pionierów działań na rzecz klimatu w naszej sieci. Od kilku lat stosują przyszłościowe koncepcje, takie jak bezemisyjna dostawa do centrum Freiburga i zawsze szukają nowych rozwiązań i możliwości, aby codzienne operacje logistyczne były bardziej przyjazne dla klimatu. Więcej informacji na temat sukcesów, wyzwań i strategicznego podejścia firmy DACHSER do tego tematu można znaleźć w artykule „Wspólne działania na rzecz klimatu” na 6 stronie.

Wątek współpracy w celu sprostania bieżącym wyzwaniom, które będą kształtować przyszłość, jest obecny w innych artykułach w tym wydaniu magazynu DACHSER. Na przykład zespoły DACHSER na całym świecie wspólnie wspierają naszego klienta ifm electronic. Ta niemiecka firma technologiczna korzysta z naszej „morskiej sieci drobnicowej”, aby szybko i wydajnie transportować nawet małe przesyłki z Azji do Europy drogą morską w ładunkach mniejszych niż kontener (LCL). Aby dowiedzieć się, jakie korzyści oferuje to rozwiązanie, przejdź na stronę 18.

Branża logistyczna może w znacznym stopniu przyczynić się do uczynienia świata bardziej wydajnym i zrównoważonym. Co więcej, DACHSER angażuje się również w sprawy wykraczające poza własne cele korporacyjne – w rzeczywistości jest to część naszej tożsamości. Od 15 lat wspieramy organizację pomocy dzieciom Terre des Hommes. Od 2022 roku pomagamy również w Ukrainie. Tamtejsze dzieci najbardziej cierpią z powodu wojny, która wciąż sieje strach i terror, uniemożliwiając normalne życie. W wywiadzie rozpoczynającym się na stronie 28 Joshua Hofert, Executive Board Member Communications w Terre des Hommes Deutschland, opowiada o swojej wizycie na Ukrainie i opisuje, w jaki sposób za pomocą jednego z projektów pomagamy dzieciom, młodzieży i ich rodzinom.

Gdzie znaleźć nowy numer magazynu DACHSER?

Te i wiele innych historii znajdziesz w tym wydaniu magazynu DACHSER [dostępny w języku angielskim]. Odbierz drukowany egzemplarz w biurze oddziału lub pobierz plik PDF poniżej. Mamy nadzieję, że z przyjemnością przeczytacie nowy numer magazynu DACHSER.

Poprzednie numery magazynu dostępne są w archiwum.

DACHSER magazine 03/23 [ENG] PDF (9,96 MB)
DACHSER na całym świecie
Skontaktuj się z nami
Kontakt Bernadeta Forgacz