Dachser rozbudowuje magazyn w Salon de Provence na południu Francji

W odpowiedzi na utrzymujący się wysoki popyt w regionie Dachser France zwiększa swoje możliwości magazynowe w Salon de Provence. Obiekt w regionie Bouches-du-Rhône nad Morzem Śródziemnym rozpoczął działalność sześć lat temu i od tego czasu sukcesywnie się rozwija.

Obiekt w Salon de Provence

Znajdujący się w pobliżu Marsylii magazyn Salon de Provence, został rozbudowany o 12 000 metrów kwadratowych. Dzięki temu powierzchnia magazynowa zwiększyła się do 36 000 metrów kwadratowych i może pomieścić aż 35 000 palet.

"Dzięki rozbudowie w Salon de Provence tworzymy dodatkowe możliwości dla naszych klientów i możemy jeszcze bardziej ugruntować pozycję firmy Dachser jako ważnego i niezawodnego partnera logistycznego w regionie" - mówi Guénaël Rousselot, General Manager, Region Côte d'Azur i Provence w Dachser France.

Oddział European Logistics w pobliskiej Marsylii przejmie dalszy transport towarów przechowywanych w Salon de Provence. Magazyn jest bezpośrednio połączony z europejską siecią transportu drogowego obejmującą 289 lokalizacji w 37 krajach. Istnieje również połączenie z transportem lotniczym i morskim poprzez lotnisko i port morski w Marsylii.

Połowa z nowo dostępnej  powierzchni zostanie wykorzystana przez firmę z sektora ogrodniczego, a druga połowa przez klienta z sektora technologii informacyjnych i komunikacyjnych.

Planowana dalsza ekspansja

Obecnie w obiekcie w Salon de Provence zatrudnionych jest 70 osób. Dachser France planuje dalszą rozbudowę magazynu i zwiększenie zatrudnienia w tym oddziale do 2025 roku. Aktualnie firma poszukuje współpracowników w obszarach handlu i przemysłu.

DACHSER na całym świecie
Skontaktuj się z nami
Kontakt Anna Szalek-Kowalska