Nowy dyrektor Dachser Air & Sea Logistics w Polsce

W maju 2021 roku funkcję dyrektora Air & Sea Logistics w Dachser Polska objął Marcin Długosz, który zastąpił na stanowisku Roberta Pastryka.

Marcin Długosz, dyrektor Dachser Air & Sea Logistics w Polsce

Marcin Długosz ma 16-letnie doświadczenie w branży spedycji morskiej i lotniczej, zarówno na stanowiskach kierowniczych, jak i w zespole sprzedaży. Jako Country Manager Air & Sea Logistics w Polsce odpowiada za funkcjonowanie i strategiczny rozwój obszaru biznesowego obejmującego transport lotniczy – połączenia bezpośrednie, czarterowe, usługi ekspresowe i kurierskie, jak również interkontynentalny transport morski w zakresie przesyłek drobnicowych (LCL) oraz pełnokontenerowych (FCL).

„Transport lotniczy i morski odgrywają kluczową rolę w globalnych łańcuchach dostaw. W ostatnim czasie przekonaliśmy się, że jedynym sposobem na utrzymanie ich ciągłości jest elastyczność, która pozwala szybko reagować na nagłe zdarzenia oraz zmiany na rynku. Przed nami wiele wyzwań, ale z tak doświadczonym zespołem ekspertów i globalną siecią transportową, jakimi dysponuje Dachser Air & Sea Logistics na pewno stawimy im czoła” – powiedział Marcin Długosz.

Marcin Długosz jest absolwentem Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie na kierunku Handel Międzynarodowy. Dotychczasowe doświadczenie zawodowe zdobywał w firmach Plit Kraków, Rohlig Suus Logistics i cargo-partner. W latach 2010-2018 był wykładowcą w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu, gdzie prowadził zajęcia z zakresu transportu i spedycji.

„Marcin to doświadczony menedżer i logistyk. Wnosi do naszej firmy profesjonalizm i wiedzę, które z pewnością stworzą nową wartość dla klientów Dachser Air & Sea Logistics w Polsce. Jestem przekonany, że pod jego kierownictwem, budowana od ponad dekady dywizja logistyki lotniczej i morskiej, umocni swoją pozycję na rynku” – powiedział dr inż. Grzegorz Lichocik, prezes Dachser Polska.

O DACHSER w Polsce

Dachser Polska jest częścią międzynarodowej sieci logistycznej Dachser. Od 15 lat obsługuje rodzimych eksporterów i importerów w zakresie transportu ładunków drobnicowych, logistyki kontraktowej, a także specjalistycznych i kompleksowych usług dla sieci sklepów remontowo-budowalnych – DACHSER DIY Logistics i branży chemicznej – DACHSER Chem Logistics. Od 2010 roku firma rozwija też dywizję Air & Sea Logistics. W tym czasie uruchomiła stałe połączenia drobnicowe z Chin do Polski oraz zbudowała zespół wysokiej klasy specjalistów logistyki lotniczej i morskiej zintegrowanej z siecią transportu drogowego. Obecnie spółka dysponuje w Polsce 25 tysiącami metrów kwadratowych powierzchni przeładunkowej oraz prawie 33 tysiącami metrów kwadratowych wysokiej jakości magazynów do obsługi logistyki kontraktowej. W 2020 roku firma wygenerowała obroty na poziomie 547 milionów złotych, obsługując 1,97 miliona przesyłek. Aktualnie w kraju działa dziewięć oddziałów firmy: w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Rzeszowie, Gdańsku, Brwinowie, Sosnowcu, Strykowie i Szczecinie, które obsługują w sumie blisko 100 regularnych połączeń.

DACHSER na całym świecie
Skontaktuj się z nami
Kontakt Bernadeta Forgacz