DACHSER wzmacnia transport lotniczy i morski w krajach nordyckich

Z początkiem roku Mattias Kellgren objął stanowisko dyrektora zarządzającego Air & Sea Logistics Nordic. To ważny krok w kierunku umocnienia działalności operatora logistycznego w zakresie frachtu lotniczego i morskiego w regionie.

Mattias Kellgren, Managing Director Air & Sea Logistics Nordic

DACHSER działa na rynku frachtu lotniczego i morskiego w Danii od 2005 roku, w Finlandii od 2013 roku, a w Szwecji od 2019 roku. Obecnie dostawca usług logistycznych łączy pięć lokalizacji w tych trzech krajach w jednostkę biznesową DACHSER Air & Sea Logistics Nordic, która znajdzie się pod kierownictwem Mattiasa Kellgrena.

„Dzięki swojemu bogatemu doświadczeniu w branży frachtu lotniczego i morskiego, Mattias Kellgren odegra kluczową rolę w naszym dalszym rozwoju na rynkach skandynawskich” – mówi Marc Meier, Managing Director ASL EMEA.

Obszar biznesowy DACHSER Air & Sea Logistics Nordic jest reprezentowany w strategicznych lokalizacjach w krajach nordyckich. Oddział w Göteborgu mieści się w największym porcie eksportowym w Skandynawii, z kolei w Kopenhadze DACHSER ma połączenie z największym lotniskiem w Skandynawii, a w Finlandii operator jest reprezentowany przez trzy oddziały, z których największy znajduje się w pobliżu lotniska w Helsinkach, które jest ściśle powiązane z rynkiem azjatyckim.

Lokalna wiedza specjalistyczna połączona z globalną siecią

52-letni Mattias Kellgren dołączył do DACHSER z ponad 30-letnim doświadczeniem w branży frachtu lotniczego i morskiego. Od 1995 roku zajmował różne kierownicze stanowiska w Kuehne + Nagel, w tym Krajowego Dyrektora Frachtu Morskiego w Szwecji i Dyrektora Oddziału w Malmö. Ostatnio był Dyrektorem Zarządzającym CEVA Logistics Nordic.

Pracując z poziomu szwedzkiego oddziału DACHSER w Malmö, Mattias Kellgren będzie odpowiedzialny za rozwój DACHSER Air & Sea Logistics Nordic. Dołączy również do zespołu zarządzającego DACHSER Nordic w Biurze Regionalnym Nordic w Hvidovre koło Kopenhagi, w skład którego wchodzą René Sidor, Managing Director Nordic i odpowiedzialny za DACHSER European Logistics w regionie oraz Per Lund, Financial Director Nordic. „Dzięki naszemu doświadczeniu w całym regionie nordyckim i synergii z naszą globalną siecią, możemy zaoferować naszym klientom dostęp do globalnych rynków” – mówi Mattias Kellgren.

DACHSER na całym świecie
Skontaktuj się z nami
Kontakt Michał Tomczak