Informacje prasowe

DACHSER z szybszymi codziennymi dostawami do Mediolanu

DACHSER, międzynarodowy operator logistyczny, wystartował z codziennym połączeniem z Sosnowca do Padwy i Mediolanu. Dzięki uruchomionej ostatnio linii towary rodzimych eksporterów trafiają teraz w 48 godzin do odbiorców w północnych Włoszech, a w pozostałe rejony tego kraju w ciągu 72 godzin.

DACHSER z szybszymi codziennymi dostawami do Mediolanu
DACHSER z szybszymi codziennymi dostawami do Mediolanu

„Start tego połączenia to znaczne udogodnienie i usprawnienie procesów logistycznych dla przedsiębiorców z województwa opolskiego, śląskiego, małopolskiego i okolic, którzy sprzedają swoje wyroby włoskim klientom. We wszystkie dni robocze zestaw kontenerów wymiennych z polskimi towarami wyrusza z sosnowieckiego oddziału DACHSER późnym wieczorem i do 14:00 następnego dnia jest w Padwie, a następnie o 20:00 właściwy kontener dociera do Mediolanu.

Start tego połączenia to znaczne udogodnienie i usprawnienie procesów logistycznych dla przedsiębiorców z województwa opolskiego, śląskiego, małopolskiego i okolic, którzy sprzedają swoje wyroby włoskim klientom.

Jarosław Wojnarski, regionalny kierownik sprzedaży ze strykowskiego oddziału DACHSER.

Taki szybki i, co najważniejsze, regularny serwis pozwala polskim firmom na bezproblemowe rozplanowanie transportów i łatwiejszą współpracę z kontrahentami z Italii”, komentuje Jarosław Wojnarski, regionalny kierownik sprzedaży ze strykowskiego oddziału DACHSER.

Linia łącząca Sosnowiec

Linia łącząca Sosnowiec, Padwę i Mediolan działa codziennie w obu kierunkach - operator notuje bowiem duże zapotrzebowanie na przewozy towarów również z Półwyspu Apenińskiego do naszego kraju.
Włochy to od lat jeden z najważniejszych partnerów handlowych Polski. Według danych opublikowanych przez GUS w 2018 roku do naszego kraju sprowadzono stamtąd towary warte przeszło 48 mld zł. Równolegle eksport do Włoch osiągnął wartość ponad 43 mld zł. Plasuje to Włochy odpowiednio na czwartym i piątym miejscu wśród krajów o największym saldzie wymiany handlowej z Polską.