DACHSER inwestuje w Holandii

DACHSER, globalny operator logistyczny, rozwija swoją sieć w Królestwie Niderlandów. W ramach rozbudowy oddziału w mieście Waddinxveen, położonym w Holandii Południowej, powstanie nowy budynek magazynowy o pow. blisko 18 tys. mkw. Dzięki temu, firma zapewni klientom jeszcze sprawniejszą obsługę logistyczną.

V.l.t.r.: Willem Goosens, Contract Logistics Manager DACHSER Rotterdam Logistics Center, Edwin Vermeulen, General Manager DACHSER Rotterdam Logistics Center, Henk Bakker, Director Van Uden Logistic Site Investments B.V., Aat van der Meer, Managing Director DACHSER Benelux, Rene van Zandbergen, Contract Logistics Manager DACHSER Benelux

Nowa inwestycja oznacza zwiększenie powierzchni holenderskiego oddziału DACHSER do 93 tys. mkw, z czego ponad 50 tys. mkw. będzie przeznaczone na potrzeby magazynowania. Powstanie także 30 dodatkowych miejsc pracy. Otwarcie obiektu planowane jest na październik br. „Wraz z rozbudową chcemy stworzyć przestrzeń dla silnego wzrostu logistyki kontraktowej, a jednocześnie wzmocnić synergię między działaniami w zakresie magazynowania i sieci dystrybucji. Innowacje, digitalizacja oraz inwestowanie w miejsca pracy i ludzi to ważne filary naszej regionalnej strategii biznesowej” - mówi Aat van der Meer, dyrektor zarządzający DACHSER w krajach Beneluxu.

Dzięki położeniu magazynu w centrum logistycznym w Waddinxveen, DACHSER może zaoferować klientom strategicznie zlokalizowaną przestrzeń magazynową -  w pobliżu portu w Rotterdamie i na kilku głównych szlakach komunikacyjnych. Centrum logistyczne w Waddinxveen jest także dobrze połączone z rynkiem europejskim w ramach 90 codziennych, bezpośrednich linii drobnicowych. Dzięki ścisłemu powiązaniu z firmowym obszarem Air & Sea Logistics, DACHSER dociera z Waddinxveen do wszystkich docelowych rynków na całym świecie.

O DACHSER:

DACHSER, firma rodzinna z siedzibą w Kempten w Niemczech, oferuje logistykę transportu, magazynowania oraz spersonalizowanych usług w dwóch obszarach biznesowych: DACHSER Air & Sea Logistics oraz DACHSER Road Logistics (ten drugi obszar podzielony jest na dwa segmenty: DACHSER European Logistics i DACHSER Food Logistics). Oferty firmy dopełniają kompleksowe usługi w zakresie logistyki kontraktowej oraz rozwiązania branżowe. Niezawodna sieć transportowa – zarówno w Europie, jak i na pozostałych kontynentach – w połączeniu z całkowicie zintegrowanymi systemami IT zapewniają dostęp do inteligentnych rozwiązań logistycznych na całym świecie.

Dzięki około 30 600 pracownikom w 399 lokalizacjach na całym świecie DACHSER wypracował w 2018 r. skonsolidowany przychód netto w wysokości blisko 5,6 mld euro. W tym samym roku operator logistyczny obsłużył łącznie 83,7 mln przesyłek o wadze 41,3 mln ton. DACHSER jest reprezentowany przez organizacje krajowe w 44 państwach.

DACHSER na całym świecie
Skontaktuj się z nami
Kontakt Renata Krukowska