DACHSER rozwija sieć transportową w Tunezji i Turcji

DACHSER, globalny dostawca usług logistycznych, oferuje bezpośrednie połączenia drogowe do Tunezji i Turcji. Dzięki nowym liniom transportowym drobnicowym (LTL) i całopojazdowym (FTL), klienci mogą korzystać z szybszych i bardziej wydajnych usług transportowych, co znacząco usprawnia logistykę między Europą a tymi krajami.

DACHSER połączył Tunezję i Turcję bezpośrednio ze swoją siecią drobnicową.

Za pośrednictwem dwóch swoich oddziałów w Strasburgu i Ungerhausen znajdującym się w pobliżu Memmingen operator obsługuje linię dostaw z Tunezją. Z kolei Ungerhausen stanowi również bramę do Turcji. Dzięki połączeniu transportu drobnicowego z całej Europy, DACHSER oferuje kilka razy w tygodniu bezpośrednie połączenia do tunezyjskich miast Rades i Bennane, a także do tureckich miast Stambuł i Izmir.

Turcja, będąca naturalnym mostem miedzy Wschodem i Zachodem oraz Północą a Południem pełni funkcję kluczowego szlaku tranzytowego do wielu rynków zbytu. Również Tunezja, gdzie głównym partnerem handlowym jest Unia Europejska, oferuje liczne możliwości rozwoju i współpracy.

Dzięki DACHSER i dobrze skoordynowanym operacjom logistycznym transport przesyłek z oddziałów w Strasburgu i Ungerhausen w obu kierunkach wynosi jedynie trzy, cztery dni robocze. Tak krótki czas tranzytu to kluczowa informacja również dla polskich eksporterów, dla których szybkie i niezawodne dostawy stanowią ważny element budowania przewagi konkurencyjnej i oszczędności.

DACHSER ma 35-letnie doświadczenie na rynku tunezyjskim, gdzie już od około 15 lat ma własną reprezentację, z kolei w Turcji od około dziewięciu lat ma własną organizację krajową. Bezpośrednie połączenie Turcji z europejską siecią transportu lądowego DACHSER realizowane jest za pośrednictwem jednostki biznesowej North Central Europe. Od niedawna również dzięki oddziałom w Strasburgu i Ungerhausen Tunezja zyskała bezpośrednie połączenie z Europą. Za pośrednictwem segmentu usług DACHSER Cargoplus dostawca usług logistycznych tworzy niezawodne połączenia importowe i eksportowe między Europą, Afryką Północną i Bliskim Wschodem. Kolejnym krokiem jest ekspansja w kierunku Kaukazu.

Na początku 2023 roku przez bramę w Strasburgu DACHSER podłączył już Maroko do swojej sieci drobnicowej i od tego czasu oferuje codzienne regularne usługi transportu ciężarowego do kraju Maghrebu. Stałe i zsynchronizowane czasy tranzytu zapewniają niezawodne i wydajne planowanie transportu. Natomiast o sprawne procesy i bezpieczną odprawę celną dbają pracownicy DACHSER posiadający wieloletnie doświadczenie logistyczne w krajach Maghrebu i Turcji.

Jednolite standardy jakości w Europie i nie tylko

Dzięki ustandaryzowanym procedurom i systemom, DACHSER umożliwia swoim klientom śledzenie przesyłek i obsługę wszystkich procesów logistycznych na całym świecie. W Turcji DACHSER korzysta już z własnego systemu zarządzania transportem Domino, który wkrótce zostanie wdrożony również w Tunezji. To właśnie zastosowanie jednolitych rozwiązań i standardów obsługi zapewnia wysoką jakość dostaw DACHSER.

„Cieszymy się, że mogliśmy rozszerzyć naszą ofertę Cargoplus i oprócz Maroka oferujemy również regularne transporty ciężarówkami z Europy do Tunezji i Turcji oraz z powrotem kilka razy w tygodniu – oczywiście przy zachowaniu wysokich i jednolitych standardów obsługi i jakości” - mówi Renata Gayer, Department Head DACHSER Cargoplus.

DACHSER na całym świecie
Skontaktuj się z nami
Kontakt Michał Tomczak