Embargo tranzytowe: Sytuacja przeładunkowa Lufthansy Cargo we Frankfurcie

Obecnie partner linii lotniczych DACHSER, Lufthansa Cargo we Frankfurcie, boryka się z zakłóceniami operacyjnymi spowodowanymi ograniczeniami kadrowymi związanymi z COVID-19. W związku z tym podjęto następujące środki:

Od środy, 26 stycznia 2022 roku, w Lufthansa Cargo we Frankfurcie obowiązuje embargo tranzytowe dla przesyłek z Ameryki Północnej i Europy.

  • Zwolnienia z embarga tranzytowego mają być dokonane dla BUP (Built Unitization Program), BXO (Emergency Solutions) i VAL (valuable cargo).
  • Frachty, które zostały już zaakceptowane przez Lufthansę zostaną wysłane w możliwie najkrótszym czasie.
  • Frachty, które nie zostały jeszcze dostarczone, niestety nie mogą zostać przyjęte przez Lufthansę.

W związku z tym firma DACHSER do odwołania wstrzymuje się z rezerwacją i planowaniem ładunków dla odpowiednich przesyłek tranzytowych przez Frankfurt dla sieci Lufthansy.

Wysyłki do Frankfurtu są obecnie nadal planowane i rezerwowane w Lufthansie.

Przesyłki tranzytowe muszą być w międzyczasie przekierowywane przez inne linie lotnicze i partnerów handlingowych, lub - dzięki możliwościom zintegrowanej sieci firmy DACHSER - mogą być bezproblemowo połączone z Airfreight Gateway Frankfurt do sieci DACHSER Road Logistics w celu szybkiej spedycji w całej Europie do miejsca docelowego.

Dzięki połączeniu obszarów działalności DACHSER Road Logistics i DACHSER Air & Sea Logistics firma DACHSER może nie tylko dostarczać zintegrowane i wydajne rozwiązania w zakresie zarządzania łańcuchem dostaw, ale także natychmiast reagować na tę wyjątkową sytuację.

Rozwój sytuacji w Lufthansie wskazuje na to, że we Frankfurcie i innych miejscach można spodziewać się tymczasowo dalszych ograniczeń w obsłudze operacyjnej.

Lokalni przedstawiciele firmy DACHSER chętnie udzielą informacji na temat przesyłek i możliwych rozwiązań.

Kontakt Arkadiusz Tomczak