DACHSER przejmuje firmę Müller, holenderskiego dostawcę usług logistycznych dla branży spożywczej

DACHSER przejął wiodącą sieć dystrybucji żywności w Holandii i jednocześnie otwiera przed firmą Müller możliwości dalszego rozwoju dzięki transportom europejskim.

DACHSER kupił firmę Transportgroep A. Müller B.V. (Müller) z siedzibą w Holten, w Holandii. Przejęcie to obejmuje rozbudowaną flotę holenderskiego dostawcy usług logistycznych dla branży spożywczej. Obie firmy uzgodniły, że nie ujawnią ceny zakupu. Przejęcie podlega zatwierdzeniu przez holenderskie władze ds. konkurencji.

DACHSER przejmuje firmę Müller
DACHSER przejmuje firmę Müller

DACHSER przejmuje firmę Müller, holenderskiego dostawcę usług logistycznych dla branży spożywczej. Będąca częścią rodzinnego holdingu firma Transportgroep A. Müller B.V. działa na rynku pod nazwą Müller Fresh Food Logistics.

W 2021 roku firma wygenerowała około 90 milionów euro przychodu, przy zatrudnieniu 770 pracowników. To czyni ją jednym z wiodących dostawców usług logistycznych dla branży spożywczej w Holandii. DACHSER nie przejął działalności warsztatowej firmy Müller, w której pracuje kolejne 80 osób. Udziałowcy firmy Müller będą nadal niezależnie prowadzić działalność warsztatową.

W Holandii Müller posiada pięć lokalizacji. Jako kompleksowy dostawca usług logistycznych Müller oferuje transport i dystrybucję w segmencie żywności przechowywanej w temperaturze otoczenia, świeżej i mrożonej. Firma świadczy również usługi magazynowania we wszystkich zakresach temperatur oraz dodatkowe usługi dostosowane do potrzeb klienta. Prezes firmy Müller, Jan-Peter Müller pozostanie u steru, wspierany przez swój zaufany i sprawdzony zespół zarządzający.

"Müller od wielu lat jest liderem na holenderskim rynku logistyki żywności" - mówi Jan-Peter Müller, CEO Müller. "Jako część firmy DACHSER mamy teraz dostęp nie tylko do sieci logistyki żywności DACHSER w Niemczech, ale także do europejskiej sieci żywności DACHSER, która obsługuje 34 kraje. Oznacza to, że możemy zaoferować naszym klientom zupełnie nowe rozwiązania i opcje. Dla firmy Müller przejęcie otwiera nowe możliwości rozwoju w ramach szybko rozwijającej się międzynarodowej firmy rodzinnej. Stwarza to doskonałą i wiarygodną perspektywę, szczególnie dla naszych pracowników."

Müller od wielu lat jest liderem na holenderskim rynku logistyki żywności

Müller CEO Jan-Peter Müller

Połączenie niezawodności i jakości

W przyszłości klienci firmy DACHSER będą mogli korzystać z rozbudowanej sieci dystrybucyjnej firmy Müller w Holandii. Firma obsługuje tę sieć własną flotą 350 ciężarówek i 400 naczep, zatrudniając ponad 400 kierowców.

od lewej: Jan-Peter Müller, CEO Müller Fresh Food Logistics, Alfred Miller, Managing Director DACHSER Food Logistics
od lewej: Jan-Peter Müller, CEO Müller Fresh Food Logistics, Alfred Miller, Managing Director DACHSER Food Logistics

Niezawodność i jakość to najważniejsze priorytety firmy Müller – to coś, co jest wspólne dla obu firm / lub coś co nas naprawdę łączy" - mówi Alexander Tonn, COO Road Logistics w DACHSER. "Wartości firmy Müller jako firmy rodzinnej doskonale pasują również do DACHSER". Dodaje, że największym atutem firmy Müller są jej pracownicy: "Müller jest znany na rynku z wysoko wykwalifikowanych i zmotywowanych pracowników - w biurach, centrach logistycznych i za kierownicą. To dzięki nim firma odnosi sukcesy. Cieszymy się, że możemy powitać ich w rodzinie DACHSER

Dla firmy DACHSER przejęcie firmy Müller w Holandii jest ważnym krokiem w kierunku rozszerzenia naszej działalności w krajach Beneluksu. Dzięki temu przejęciu zapewniamy wysokiej jakości rozwiązania logistyczne dla naszych niemieckich i europejskich klientów na kluczowym rynku spożywczym w Holandii

Alfred Miller, Managing Director DACHSER Food Logistics

Wzmocnienie obecności firmy DACHSER w Holandii

DACHSER ma swój oddział krajowy w Holandii od 1975 roku. Oferuje klientom rozwiązania logistyczne w dwóch liniach biznesowych - European Logistics (towary przemysłowe i konsumpcyjne) oraz Air & Sea Logistics. Wraz z firmą Müller, DACHSER zatrudnia obecnie w Holandii 1300 osób pracujących w 12 lokalizacjach.

DACHSER na całym świecie
Skontaktuj się z nami
Kontakt Anna Szalek-Kowalska