Zmiana kierownictwa w DACHSER Food Logistics

Alfred Miller przejdzie na emeryturę z końcem 2023 roku, a jego następcą zostanie Alexander Tonn, obecnie COO Road Logistics.

Alfred Miller, Managing Director w DACHSER Food Logistics (z lewej) oraz Alexander Tonn, Chief Operations Officer (COO) Road Logistics w DACHSER (z prawej).
Alfred Miller, Managing Director w DACHSER Food Logistics (z lewej) oraz Alexander Tonn, Chief Operations Officer (COO) Road Logistics w DACHSER (z prawej).

Alfred Miller, wieloletni Managing Director w DACHSER Food Logistics, przejdzie na emeryturę z końcem tego roku. Od 1 stycznia 2024 roku jego obowiązki przejmie Alexander Tonn, który jednocześnie będzie dalej piastował funkcję COO Road Logistics. Nadal będzie on rozwijał strategię logistyki żywności DACHSER, ze szczególnym naciskiem na transport międzynarodowy.

Alfred Miller to wybitny lider, który dzięki niestrudzonemu wysiłkowi przeniósł nasze działania w tym obszarze na zupełnie nowy poziom. Dotyczy to jakości i wzrostu, a także jego bliskich relacji z pracownikami i klientami.

Alexander Tonn, Chief Operations Officer (COO) Road Logistics w DACHSER.

Alfred Miller kieruje DACHSER Food Logistics od 2010 roku. W tym czasie linia biznesowa znacznie wzmocniła swoją pozycję rynkową, zwłaszcza w logistyce kontraktowej. Towarzyszył temu ciągły wzrost przychodów, z 480 milionów euro w 2010 roku do 1,3 miliarda euro w 2022 roku.

„Stabilny wzrost DACHSER Food Logistics odegrał ważną rolę w dynamicznym i zrównoważonym rozwoju biznesowym całej firmy. Od wielu lat logistyka żywności jest kluczowym filarem naszego modelu biznesowego. Ponadto, Alfred Miller, w trakcie swojej długiej kariery w DACHSER, zawsze wykazywał zaangażowanie w ogólny rozwój firmy” - mówi Bernhard Simon, Chairman of the DACHSER Supervisory Board.

"W ciągu ostatnich 13 lat napisaliśmy imponującą historię sukcesu logistyki żywności. Alfred Miller to wybitny lider, który dzięki niestrudzonemu wysiłkowi przeniósł nasze działania w tym obszarze na zupełnie nowy poziom. Dotyczy to jakości i wzrostu, a także jego bliskich relacji z pracownikami i klientami” - Alexander Tonn, Chief Operations Officer (COO) Road Logistics w DACHSER.

Wiele kamieni milowych osiągniętych przez DACHSER Food Logistics od 2010 roku było związanych z ekspansją na rynki międzynarodowe. W tym czasie ta sieć transportu drobnicowego żywności osiągnęła solidną pozycję na rynku europejskim. „Do ważnych wydarzeń należy zaliczyć przejęcie holenderskiego dostawcy Müller Fresh Food Logistics na początku roku i oczywiście utworzenie, dziesięć lat temu, European Food Network pod kierownictwem DACHSER” – mówi Alexander Tonn. Obecnie European Food Network składa się z 23 partnerów obsługujących regularne połączenia pomiędzy 34 krajami europejskimi.

Planowana sukcesja

Alexander Tonn przejmie stery DACHSER Food Logistics od 1 stycznia 2024 roku. Wspierać go będzie Stefan Behrendt, który od początku października 2023 roku obejmie nowo utworzone stanowisko Deputy Managing Director Food Logistics. Behrendt wcześniej zarządzał centrum logistycznym DACHSER Niederrhein w Neuss w Niemczech, z powodzeniem rozwijając działalność logistyki żywności w tej lokalizacji.

Alfred Miller jest związany z DACHSER od prawie 40 lat. W 1984 roku rozpoczął szkolenie jako specjalista ds. logistyki w ówczesnym oddziale DACHSER w Neu-Ulm. W 1988 roku ukończył studia z zakresu zarządzania transportem. Następnie zajął się spedycją w oddziale Neu-Ulm, a w 1992 roku został autoryzowanym sygnatariuszem. W 1997 roku awansował na stanowisko kierownika oddziału w Bremie. Do południowych Niemiec powrócił w 1999 roku, by nadzorować szeroko zakrojoną rozbudowę oddziału DACHSER w Gersthofen niedaleko Augsburga. W 2004 roku został wybrany na rzecznika prasowego oddziałów DACHSER. Od kwietnia 2010 roku odpowiada za rozwój linii biznesowej Food Logistics.

DACHSER na całym świecie
Skontaktuj się z nami
Kontakt Bernadeta Forgacz