Zintegrowana logistyka kontraktowa dla stabilnych łańcuchów dostaw DACHSERna LogiMAT 2022

Po przerwie związanej z pandemią DACHSERpowraca na LogiMAT. Dostawca usług logistycznych zaprezentuje całą swoją ofertę logistyki kontraktowej na stoisku D20 w hali 6. Targi LogiMAT 2022 odbędą się w Stuttgarcie w dniach 31 maja - 2 czerwca.

Cyfryzacja w magazynie

Logistyka stoi obecnie w obliczu poważnych wyzwań. Pandemia, podobnie jak wojna na terenie Ukrainy wciąż trwa, a embarga i ograniczenia ruchu lotniczego wywierają dodatkową presję na globalne łańcuchy dostaw.Bardziej niż kiedykolwiek wcześniej, utrzymanie stabilnych, odpornych łańcuchów dostaw wymaga elastycznych, niezawodnych koncepcji logistycznych. Nasza oferta logistyki kontraktowej łączy globalną sieć transportową z wydajnym magazynowaniem i usługami dodatkowymi dostosowanymi do potrzeb klienta. Świat potrzebuje zintegrowanych rozwiązań. Nawet w czasie kryzysu staramy się oferować naszym klientom usługi, które dają im pewność, że sprostamy tym wyzwaniom” – powiedział Thomas Klare, Head of Corporate Contract Logistics w Dachser.

Dlatego DACHSERstale inwestuje w rozwój. Dostawca usług logistycznych dysponuje obecnie ponad 2,5 mln miejsc paletowych w 175 lokalizacjach na całym świecie – w tym 53 magazynami w samych Niemczech. Jesienią 2022 roku dołączy do nich nowy, w pełni zautomatyzowany magazyn wysokiego składowania w Memmingen na południu kraju. Obiekt ten, będący inwestycją o wartości 25 milionów euro, będzie oferował miejsce dla 52 000 palet z nieschłodzoną żywnością i opakowaniami do żywności.

Stuttgart – ośrodek przemysłowy

„Po dwuletniej nieobecności cieszymy się z powrotu na targi LogiMAT, aby ponownie zaprezentować uczestnikom naszą ofertę twarzą w twarz. Bycie blisko klientów oraz zrozumienie ich potrzeb i wymagań jest podstawą wszystkiego, co robimy. Dzięki połączeniu znajomości rynku lokalnego oraz międzynarodowego możemy wspólnie wypracować rozwiązania pozwalające, jak najlepiej wykorzystać możliwości naszej sieci” – kontynuuje Klare.

LogiMAT to największe w Europie doroczne targi intralogistyczne. Trwająca trzy dni impreza oferuje zwiedzającym przegląd nowych technologii, produktów, systemów i rozwiązań, które mają na celu racjonalizację, optymalizację i obniżenie kosztów wewnętrznych procesów logistycznych.

Kontakt Arkadiusz Tomczak