Dachser przejmuje firmę kasasi - dostawcę oprogramowania logistycznego

Przejęcie wzmacnia cyfrowe kompetencje dostawcy usług logistycznych w zakresie telematyki, łączności, sztucznej inteligencji (SI) i Internetu rzeczy (IoT).

25 października 2022 roku Dachser nabył większościowy udział w firmie kasasi GmbH, która jest dostawcą oprogramowania. Jest to podmiot z segmentu MŚP, zatrudniający 50 pracowników. Podobnie jak Dachser ma swoją siedzibę w Kempten, w regionie Allgäu w południowych Niemczech. Strony wspólnie uzgodniły, że nie ujawnią ceny zakupu.

Burkhard Eling (CEO of DACHSER), Markus Lechner (General Manager kasasi), Stefan Hohm (CDO DACHSER)
Burkhard Eling (CEO of DACHSER), Markus Lechner (General Manager kasasi), Stefan Hohm (CDO DACHSER)

Założona w 2009 roku firma kasasi opracowuje innowacyjne oprogramowanie, które wprowadza optymalizację procesów transportowych, zarówno drogowych, kolejowych jak i morskich. 

Platforma kasasi łączy dane telematyczne z ponad 8500 naszych nadwozi wymiennych i 5000 naczep z danymi dotyczącymi przesyłek i planowania z naszego podstawowego systemu zarządzania transportem Domino. Inteligentne zestawienie i analiza tych danych otwiera zupełnie nowe możliwości planowania transportów, obliczania czasu przybycia, a nawet śledzenia przesyłek i zarządzania nimi.  

Pierwszym krokiem Dachser było nabycie 25 października 2022 roku większościowego udziału w kasasi. Pozostałe udziały będą nabywane stopniowo, by w roku 2026 w pełni zrealizować przejęcie. Kasasi pozostanie pod kierownictwem dyrektora generalnego Markusa Lechnera i jego doświadczonego zespołu. Firma utrzyma obsługę dotychczasowych klientów z branży kolejowej, handlowej, spożywczej i farmaceutycznej. Przyszła ekspansja będzie koncentrować się na działalności związanej z rozwiązaniami w zakresie monitoringu i analizy dla transportu kolejowego.

Jako dostawca wysoce innowacyjnych usług łączności i aplikacji IoT, kasasi doskonale rozszerza nasze kompetencje cyfrowe

Stefan Hohm, Chief Development Officer (CDO)

Z Dachser jako większościowym udziałowcem możemy kontynuować nasze niezwykle udane poczynania i skupić całą uwagę na rozwijaniu pionierskiego oprogramowania dla transportu i logistyki – dodaje Markus Lechner, który pracował w Dachser przez wiele lat przed założeniem start-upu. W przyszłości stabilność i bezpieczeństwo przyniesie korzyści naszym pracownikom, a zwłaszcza naszym klientom. 

Dynamika i siła innowacji

Kluczową rolę w działaniach Dachser na rzecz dalszej optymalizacji i wzmocnienia łańcuchów dostaw odgrywa systematyczna digitalizacja.  

Dzięki odpowiednim technologiom cyfrowym możemy jeszcze bardziej podnieść wydajność, ściśle zintegrować naszych klientów z naszymi procesami i przewieźć więcej towarów przy istniejącej ładowności. Zwiększenie przejrzystości usprawnia planowanie i skraca czas reakcji na wszelkie zakłócenia w łańcuchu dostaw – podkreśla Burkhard Eling, CEO Dachser. – Dlatego właśnie przejęliśmy kasasi – dynamiczną firmę o dużej sile innowacyjnej w obszarze widoczności i łączności łańcucha dostaw. Stale inwestujemy także we własne IT i rozwój oprogramowania przy udziale około 560 pracowników, nasze prace badawczo-rozwojowe w Dachser Enterprise Lab we współpracy z Fraunhofer IML, oraz w nie mniej ważne dla nas globalne koncepcje i zarządzanie innowacjami. 

DACHSER na całym świecie
Skontaktuj się z nami
Kontakt Bernadeta Forgacz