Szczególna przesyłka w rękach DACHSER Air & Sea Logistics

DACHSER Air & Sea Logistics stanął przed nietypowym zadaniem. Firma Satair, spółka zależna Airbusa i jeden z wiodących dostawców części zamiennych do samolotów i śmigłowców, poprosiła o lot czarterowy dla statecznika poziomego do uziemionego w Dubaju samolotu Airbus A320.

Statecznik poziomy ładowany na pokład samolotu.

Ponadgabarytowa i delikatna część maszyny musiała zostać przetransportowana z lotniska w Saragossie w Hiszpanii do Dubaju z najwyższą ostrożnością. Co więcej, transport odbywał się w trybie pilnym, ponieważ unieruchomiony samolot zawsze generuje wysokie koszty.

Praca zespołowa podstawą sukcesu

Hiszpański zespół DACHSER ds. frachtu lotniczego i morskiego we współpracy z niemieckim oddziałem w najdrobniejszych szczegółach zaplanował transportu wrażliwego ładunku. Prace obejmowały ustalenie harmonogramu i precyzyjną analizę procesów logistycznych. „Kluczem do powodzenia tego projektu była praca zespołowa” – podkreśla Carlos Garcia, Department Head Airfreight w DACHSER Air & Sea Logistics w Hiszpanii.

Za przetransportowanie przesyłki drogą lądową z hiszpańskiego miasta Getafe na lotnisko w Saragossie odpowiadał Satair. Następnie ładunek przejął zespół DACHSER Air & Sea Logistics, który bezpiecznie wprowadził go na teren lotniska i na pokład samolotu transportowego Antonov An-124. Jest to jeden z największych samolotów na świecie, a więc odpowiedni do transportu dużych towarów, takich jak części do samolotów.

Lot do Saragossy oraz odprawę celną nadzorowało dwóch pracowników DACHSER i przedstawiciel Satair. Po załadowaniu 13-metrowego statecznika poziomego do tylnej części Antonowa An-124, zanim zespół ekspertów wydał zgodę na przelot do Dubaju, skrupulatnie sprawdził, czy ładunek został prawidłowo umieszczony i zamocowany.

Niezawodność i doświadczenie

„Jesteśmy dumni, że Satair powierzył nam tak delikatny i wymagający szybkiego doręczenia ładunek. Podczas realizacji tego projektu, nasze zespoły w Hiszpanii i Niemczech wykazały się dużą sprawnością operacyjną. W przypadku tego typu transportów niezawodność partnera logistycznego ma pierwszorzędne znaczenie. DACHSER ma duże doświadczenie w obsłudze nietypowych oraz ponadgabarytowych ładunków i jest zawsze gotowy wspierać swoich klientów jako partner serwisowy” – podkreśla Carlos Garcia.

DACHSER na całym świecie
Skontaktuj się z nami
Kontakt Bernadeta Forgacz