Pandemia koronawirusa: wpływ na procesy operacyjne w USA

Zgodnie z powszechnie znanymi już informacjami z różnych komunikatów prasowych, oprócz istniejącego wcześniej zakazu wstępu dla odwiedzających z niektórych państw azjatyckich, władze USA od godz. 23:59 13 marca 2020 r. wprowadziły także zakaz wjazdów z Europy do Stanów Zjednoczonych.

Wiąże się to z dużą liczbą odwołanych lotów na trasach między Europą a Stanami Zjednoczonymi. Rejsy pasażerskie, których dotyczy zakaz, odpowiadały za znaczną część dostępnej powierzchni ładunkowej. W efekcie sytuacja ta znacząco wpływa na dostępność przestrzeni cargo oraz stawki frachtowe.  

Nasz zespół ekspertów nieprzerwanie pracuje nad alternatywnymi możliwościami i trasami, które umożliwią transport pilnych ładunków. Dokładamy wszelkich starań, by zapewnić naszym klientom priorytetowy dostęp do wolnej przestrzeni cargo. Podobnie jak w przypadku pomyślnego wdrożenia naszego programu czarterowego między Chinami a Niemcami, weryfikujemy teraz możliwość wprowadzenia analogicznego rozwiązania w zakresie transportu między Niemcami a USA.

Nasze zespoły na całym świecie będą pozostawały z Państwem w kontakcie, jednak w razie potrzeby omówienia konkretnej sytuacji oraz dokonania dalszych uzgodnień dotyczących Państwa przesyłek, prosimy o kontakt z naszym przedstawicielem w odpowiednim oddziale DACHSER.

DACHSER na całym świecie
Skontaktuj się z nami
Kontakt Renata Krukowska