Roman Müller na czele DACHSER ASL w regionie Azji i Pacyfiku

Od 1 stycznia br. Roman Müller zastąpił Edoardo Podestę na stanowisku dyrektora zarządzającego DACHSER Air & Sea Logistics w regionie Azji i Pacyfiku (ASL APAC), który przeszedł na emeryturę po ponad 20 latach pracy w DACHSER.

Roman Müller objął stanowisko dyrektora zarządzającego DACHSER Air & Sea Logistics w regionie Azji i Pacyfiku

Od momentu dołączenia do DACHSER w 2008 roku, Roman Müller zajmował różne stanowiska kierownicze. Między innymi był dyrektorem zarządzającym koreańskiej spółki zależnej i szefem sprzedaży DACHSER Air & Sea Logistics APAC. Ostatnio, jako zastępca dyrektora ASL APAC, a od lipca 2021 r. zastępca Edoardo Podesty, kierował kilkoma kluczowymi projektami, aktywnie kształtował strategiczny kierunek regionu i rozwijał obecność DACHSER w Azji.

„Dzięki ponad 20-letniemu doświadczeniu na rynkach azjatyckich, Roman Müller idealnie nadaje się do wprowadzenia jednostki biznesowej ASL APAC w kolejną fazę wzrostu” ­– mówi dr Tobias Burger, Chief Operations Officer ASL w DACHSER. „Dzięki zintegrowanym usługom logistycznym region APAC odgrywa kluczową rolę w rozwoju naszej globalnej działalności”.

Koncentracja na wzroście w regionie APAC

W swojej nowej roli Roman Müller skupi się na dalszym wzroście DACHSER i dostosowaniu strategicznego rozwoju firmy do zmieniających się potrzeb rynków Azji i Pacyfiku.

„Cieszę się, że mogę objąć stanowisko dyrektora zarządzającego Air & Sea Logistics Asia Pacific w DACHSER” ­– mówi Roman Müller. „W ostatnich latach DACHSER położył mocne fundamenty pod dalszy rozwój w regionie Azji i Pacyfiku. Chcemy zaoferować naszym klientom wysokiej jakości, zintegrowane usługi logistyczne dla transportu międzykontynentalnego i umocnić pozycję DACHSER jako zaufanego partnera logistycznego w regionie”.

DACHSER na całym świecie
Skontaktuj się z nami
Kontakt Michał Tomczak