Przejęcie udziałów: DACHSER przejmuje spółki joint venture na Węgrzech

20 grudnia DACHSER nabył pozostałe 50 procent udziałów w węgierskich spółkach joint venture Liegl & DACHSER Szállítmányozási és Logisztikai Kft. oraz Liegl & DACHSER ASL Hungary Kft.

Podczas przejęcia udziałów dotychczasowy współwłaściciel Engelbert Liegl przekazał swoje obowiązki, które pełnił jako Regional Managing Director South East Europe (Road Logistics), Romanowi Stoličnemu, który do tej pory odpowiadał za oddziały DACHSER na Węgrzech, Słowacji i w Rumunii. Engelbert Liegl będzie wspierał dalszy rozwój spółek joint venture DACHSER Slovakia i DACHSER Romania jako udziałowiec.

DACHSER przejmuje spółki joint venture na Węgrzech.
DACHSER przejmuje spółki joint venture na Węgrzech.

Założona w 1999 roku spółka joint venture Liegl & DACHSER początkowo koncentrowała się na transporcie i magazynowaniu towarów konsumpcyjnych i przemysłowych. W 2006 roku ofertę rozszerzono o usługi frachtu lotniczego i morskiego. Od 2008 roku Liegl & DACHSER zajmuje się również logistyką żywności.

DACHSER na Węgrzech, jako centralny i dynamicznie rozwijający się hub towarowy położony w sercu Europy, jest obecnie filarem naszej europejskiej sieci logistycznej

Alexander Tonn, COO Road Logistics

Engelbert Liegl i jego zespół wykazali się dużym zaangażowaniem i pasją do logistyki oraz doprowadzili naszą firmę na Węgrzech do pozycji jednego z lokalnych liderów rynku w zakresie transportu i magazynowania towarów przemysłowych oraz produktów spożywczych. Na ten sukces ma wpływ także niezawodne połączenie z rynkami międzykontynentalnymi dzięki lotnisku w Budapeszcie" - kontynuuje Alexander Tonn, COO Road Logistics w DACHSER.

DACHSER na Węgrzech jest teraz filarem europejskiej sieci logistycznej

DACHSER działa na Węgrzech w ramach trzech obszarów biznesowych European Logistics, Food Logistics oraz Air & Sea Logistics. Firma zatrudnia 394 pracowników w siedmiu lokalizacjach. W 2021 roku osiągnęła przychód na poziomie około 120 mln euro.

DACHSER na całym świecie
Skontaktuj się z nami
Kontakt Bernadeta Forgacz