Poważne zakłócenia w obsłudze na lotnisku Pudong w Szanghaju (PVG)

Obsługa frachtu lotniczego na lotnisku Shanghai PVG ponownie stanęła pod znakiem zapytania po tym, jak w zeszły piątek, 20 sierpnia, na lotnisku Shanghai Pudong Airport (PVG) odnotowano kilka przypadków zakażenia COVID.

Z powodu tego incydentu duża liczba pracowników związanych z przypadkami COVID została wysłana na badania i/lub na kwarantannę. W związku z ogromnym spadkiem siły roboczej do poziomu 25% normalnej wydajności, proces obsługi ładunków w PVG został poważnie zakłócony. Większość linii lotniczych musiała odwołać loty w ostatni piątek, ale wznowiła je 24-48 godzin później.

Poniżej chcielibyśmy przedstawić Państwu podsumowanie obecnego stanu rzeczy:

  • Lotnisko Szanghaj PVG było i pozostaje otwarte, jednak operacja jest krytycznie dotknięta przez drastyczne zmniejszenie siły roboczej.
  • Ograniczona liczba pracowników ma znaczący wpływ na procedury obsługi naziemnej, w tym załadunek/rozładunek i składowanie palet dla wszystkich linii lotniczych korzystających z terminalu Shanghai Pudong International Airport Cargo Terminal (PACTL) na lotnisku Shanghai PVG.
  • W ciągu weekendu znaczna liczba lotów została opóźniona lub odwołana, tylko około połowa z zaplanowanych samolotów mogła wystartować. W związku z tym nagromadziły się ogromne zaległości.
  • Na dzień dzisiejszy sytuacja pozostaje podobna. Naprawa sytuacji postępuje, ale powoli.
  • W odpowiedzi na zaistniałą sytuację przewoźnicy dostosowują rozkłady lotów, odwołują loty, przekierowują je do alternatywnych portów lotniczych i wstrzymują przyjmowanie przesyłek wrażliwych czasowo.
  • Ze względu na ograniczoną przepustowość i zakłócenia w rozkładach lotów należy spodziewać się opóźnień w ruchu zarówno wschodnim, jak i zachodnim, a także rosnących zaległości.
  • W DACHSER nasze zespoły zajmujące się frachtem lotniczym szukają alokacji na okolicznych lotniskach poza PVG, aby zminimalizować zakłócenia w łańcuchu dostaw. Obecnie mamy już zapewnione przydziały z Hangzhou (HGH), Zhengzhou (CGO) i Pekinu (BJS), aby zmniejszyć zaległości.

W razie jakichkolwiek pytań dotyczących łańcucha dostaw prosimy o kontakt z lokalnym przedstawicielem odpowiedniego oddziału DACHSER.

DACHSER na całym świecie
Skontaktuj się z nami
Kontakt Bernadeta Forgacz