Golden Week 2023 w Chinach

W okresie od 29 września do 6 października większość firm i fabryk w Chinach będzie zamknięta. Tygodniowe święto w jednej z najważniejszych gospodarek świata może wpłynąć na międzynarodowy łańcuch dostaw. Dlatego, aby zminimalizować możliwe zakłócenia, warto rozpocząć przygotowania już teraz.

Czym jest Golden Week?

Golden Week to 7- lub 8-dniowe święto narodowe w Chinach. 1 października każdego roku Chińczycy celebrują ustanowienie Chińskiej Republiki Ludowej. W tym roku Święto Środka Jesieni przypada na 29 września i będzie połączone z Golden Week, tworząc długi, 8-dniowy urlop, który potrwa od 29 września do 6 października. Tradycyjnie Chińczycy wykorzystują tę okazję, aby podróżować w celach wypoczynkowych i odwiedzać swoje rodziny w innych częściach kraju.

DACHSER w Chinach, podobnie jak wiele innych firm, będzie zamknięty podczas Golden Week i wznowi normalną działalność 7 października.

Co wydarzy się podczas Golden Week?

Podczas tygodniowego święta, większość firm i fabryk będzie zamknięta, a to oznacza, że produkcja zostanie wstrzymana. Choć lotniska i porty morskie będą nadal działać, to ze względu na niską wielkość produkcji w fabrykach, przy zmniejszonej liczbie pracowników. Zazwyczaj instytucje rządowe, takie jak urzędy celne, będą zamknięte w dniach 1-3 października.

Z uwagi na to, że Chiny, jedna z największych gospodarek i krajów produkcyjnych na świecie, zostaną unieruchomione na cały tydzień, a fabryki nie będą działać z pełną wydajnością, gdy tylko oficjalne święto się skończy, światowy łańcuch dostaw odczuje spadek wielkości produkcji.

Jak zminimalizować wpływ Golden Week?

Chociaż dokładamy wszelkich starań, aby zminimalizować możliwe przerwy w łańcuchu dostaw, to zachęcamy również do postępowania zgodnie z następującymi sugestiami. Pomoże nam to osiągnąć wspólne cele.:

Skontaktuj się ze swoimi dostawcami i klientami w celu zapewnienia wystarczających zapasów i zarządzania oczekującymi zamówieniami

Omów z nami swoje plany i przygotuj dokładną prognozę wysyłek na potrzeby długoterminowego planowania. Pozwoli nam to zaoferować Ci rozwiązanie, które pasuje do Twojego budżetu i harmonogramu.

Złóż zamówienie wcześniej i zwróć uwagę na ostateczne daty dostarczenia towaru:

W przypadku frachtu morskiego zaleca się składanie zamówienia 4-6 tygodni przed rozpoczęciem święta

W przypadku frachtu lotniczego zaleca się składanie zamówienia 1-2 tygodnie przed rozpoczęciem święta.

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z lokalnym przedstawicielem DACHSER, który chętnie pomoże i wspólnie zaplanuje kolejne kroki.

DACHSER na całym świecie
Skontaktuj się z nami
Kontakt Bernadeta Forgacz