DACHSER otrzymał nagrodę eLearning Award za Blue Box

Blue Box firmy DACHSER, nowe środowisko edukacyjne przeznaczone specjalnie dla pracowników magazynów, zdobyło nagrodę eLearning AWARD. Dla jury złożonego z przedstawicieli z Institute for In-company Training IFBB i eLearning Journal, decydujące znaczenie w ocenie rozwiązania miał łatwy dostęp do oferty eLearning i pozytywny wpływ na kulturę uczenia się.

DACHSER Blue Box, cyfrowa oferta edukacyjna dla pracowników przemysłowych w magazynie przeładunkowym, otrzymuje nagrodę.

DACHSER Blue Box to dedykowane rozwiązanie dla pracowników magazynu przeładunkowego, którzy nie mają stałego stanowiska pracy z komputerem. Umożliwia im korzystanie z cyfrowych zasobów edukacyjnych dostawcy usług logistycznych. Dźwiękoszczelny Blue Box, który przypomina klasyczną budkę telefoniczną, ustawiony w środku magazynu przeładunkowego lub magazynu logistyki kontraktowej. Rozwiązanie oferuje pracownikom możliwość samodzielnej nauki w przyjaznym, o niskim poziomie bodźców i dyskretnym środowisku edukacyjnym. Prywatność zapewniają matowa zasłona w drzwiach i rzymska roleta w oknie, które chronią przed ciekawskimi spojrzeniami. Pracownicy mogą wybierać spośród 26 różnych języków, w których prowadzone są szkolenia.

„W DACHSER koncentrujemy się na ludziach - a doskonalenie zawodowe jest istotnym obszarem działania w naszej strategii HR. To dlatego tak ważne jest dla nas zapewnienie wszystkim naszym współpracownikom dostępu do szkoleń e-learningowych” - mówi Christina Müller, Szefowa DACHSER Academy, wewnętrznej instytucji szkoleniowej. „Dzięki DACHSER Blue Box stworzyliśmy ofertę edukacyjną, która zapewnia łatwy i dostosowany do potrzeb dostęp do e-learningu w magazynie przeładunkowym i magazynie logistyki kontraktowej. W ten sposób wspieramy nowoczesną kulturę samodzielnego uczenia się, jednocześnie doceniając naszych pracowników i ich pracę. Stanowi to ważny czynnik wyróżniający w świetle niedoboru wykwalifikowanych pracowników”.

Po uruchomionym w październiku 2022 roku pilotażowym programie, który obejmował intensywną fazę szkoleniową i dyskusje z lokalnymi pracownikami oddziału, DACHSER obsługuje obecnie cztery Blue Boxy w Niemczech i jeden w Austrii. Wśród nich znajduje się również Eurohub w Überherrn, który ma strategiczne znaczenie dla sieci DACHSER. Do końca 2024 r. koncepcja ma zostać wdrożona w kolejnych sześciu europejskich oddziałach. W skład pakietu DACHSER Blue Box wchodzą także odpowiednie narzędzia cyfrowe, za pomocą których oddziały mogą tworzyć własne, dostosowane do lokalnych potrzeb kursy e-learningowe.

Najnowocześniejszy projekt

DACHSER Blue Box został doceniony przez ekspertów zasiadających w jury konkursu jako najnowocześniejszy projekt i wybrany zwycięzcą w kategorii „Workplace Learning”. Nagroda eLearning AWARD jest przyznawana co roku innowacyjnym i przyszłościowym projektom eLearning z Niemiec, Austrii i Szwajcarii. Do tegorocznej edycji konkursu zgłoszono łącznie 343 rozwiązania w około 80 kategoriach.

Akademia DACHSER to wewnętrzna instytucja szkoleniowa globalnego dostawcy usług logistycznych. Jej zadaniem jest zapewnianie wysokiej jakości, dostosowanych do potrzeb szkoleń zarówno dla pracowników komercyjnych, jak i przemysłowych. Szkolenia prowadzone w formie stacjonarnej i e-learningowej oferują szeroki zakres tematów firmowych i logistycznych istotnych dla DACHSER. Szkolenia charakteryzują się wysokim poziomem, są dobrze uzasadnione i mają bezpośrednie znaczenie praktyczne. Łącznie DACHSER oferuje ponad 300 kursów e-learningowych we wszystkich obszarach biznesowych w różnych językach.

DACHSER na całym świecie
Skontaktuj się z nami
Kontakt Michał Tomczak