DACHSER z optymizmem patrzy w przyszłość

DACHSER zakończył rok 2020 z silną pozycją rynkową. Nawet jeśli trudno dziś o precyzyjne prognozy, zdaniem Burkharda Elinga, CEO w DACHSER są powody do ostrożnego optymizmu.

Burkhard Eling, CEO w DACHSER

„Nieco ponad rok temu, kiedy liczba przesyłek gwałtownie spadła z powodu zamknięcia gospodarek na południu Europy, nie mogliśmy spodziewać się tak dobrych wyników. W pierwszym kwartale 2021 r., sytuacja wyglądała już zupełnie inaczej, a wolumen przesyłek w europejskiej sieci drobnicowej był wysoki. To zasługa m.in. czarterów lotniczych, dzięki którym możemy zaoferować naszym klientom własne, niezawodne połączenia transportowe pomiędzy Azją, Europą i USA. I mimo że globalna niepewność i skutki pandemii COVID-19 wciąż nie dają o sobie zapomnieć to jesteśmy optymistami i spodziewamy się, że w drugiej połowie 2021 r. wszystko wróci do normy” – uważa Burkhard Eling.

Stabilność i niezawodność łańcuchów dostaw

„Wiele wskazuje na to, że również łańcuchy dostaw w pewnym stopniu się ustabilizowały. Na podstawie naszych doświadczeń, dostrzegamy w tym obszarze tendencję do tworzenia bardziej regionalnych struktur w niektórych sektorach, takich jak opieka zdrowotna. Nie widzimy jednak całkowitego odwrotu od globalizacji, jak przewidywano. Zamiast tego pracujemy z naszymi klientami nad stworzeniem inteligentnych połączeń regionalnych i globalnych łańcuchów dostaw, które zapewniają wysoki stopień stabilności i niezawodności. Jedno jest pewne: dzięki tym wysiłkom wszyscy zamkniemy rok 2021 z sukcesem” – przewiduje CEO w DACHSER.

DACHSER na całym świecie
Skontaktuj się z nami
Kontakt Renata Krukowska