W drodze do zrównoważonej logistyki miejskiej

Od badań, przez praktyczne testy, do wypracowania standardu: Innowacyjny projekt „City Distribution” wyznacza nowe kamienie milowe w zrównoważonych dostawach drobnicowych realizowanych na obszarach miejskich. Burkhard Eling, Prezes Zarządu DACHSER, przybliża osiągnięcia i plany na przyszłość.

Burkhard Eling, CEO DACHSER

W jaki sposób będziemy mogli dostarczać przesyłki drobnicowe do centrów europejskich miast, w których stopniowo wprowadzane są zakazy wjazdu pojazdów ciężarowych z silnikami diesla? Aby znaleźć odpowiedź na to pytanie uruchomiliśmy innowacyjny projekt „City Distribution”. W swojej siedmioletniej historii projekt ten, był doskonałym przykładem tego, jak skutecznie przełożyć badania na testy w terenie, a ostatecznie na produktywne, standaryzowane procesy w europejskiej sieci logistycznej.

Chociaż oficjalnie kończymy ten projekt, możemy spojrzeć wstecz i docenić wiele kamieni milowych, które udało się osiągnąć. Ponad 1000 pomysłów zgłoszonych przez naszych pracowników stało się częścią zestawu narzędzi „City Distribution”. Zawiera on metody, procesy i technologie, które pozwalają naszym oddziałom na wdrażanie rozwiązań w zakresie dostaw dostosowanych do specyfiki lokalnych przepisów.

W 2018 roku nasz pierwszy obszar dostaw drobnicowych o zerowej emisji zdobył nagrodę rządu niemieckiego w ramach konkursu na zrównoważoną logistykę miejską. Przekroczyliśmy nawet nasz zadeklarowany cel, wdrożenia tego systemu w jedenastu miastach do końca 2022 roku. Obecnie system funkcjonuje w dwunastu miastach.

Planujemy uruchomienie dostaw z zerową emisją w kolejnych dziesięciu miastach

Co dalej z DACHSER Emission-Free Delivery? Większa dostępność samochodów  ciężarowych z napędem elektrycznym pomaga nam wyjść naprzeciw potrzebom naszych klientów. Planujemy ustanowić w Europie, do 2025 roku, co najmniej dziesięć kolejnych obszarów o zerowej emisji. Skupiamy się przy tym na miastach powyżej miliona mieszkańców. W ten sposób nadal odgrywamy ważną rolę w ograniczaniu emisji spalin i hałasu w najbardziej ruchliwych centrach miast.

DACHSER na całym świecie
Skontaktuj się z nami
Kontakt Bernadeta Forgacz