DACHSER rozwija się w Meksyku

W odpowiedzi na rozwój firmy w Meksyku DACHSER przenosi się do większego biura w meksykańskim mieście Puebla.

Edgardo Hamon, Dyrektor Zarządzający DACHSER Mexico, oraz pracownicy otworzyli nowe biuro w Puebla.

Pod koniec listopada DACHSER Mexico otworzył swoje nowe biuro w Puebla. Ekspansja jest zgodna z rozwojem dostawcy usług logistycznych i planem firmy, który zakłada zwiększenie udziału w rynku meksykańskim.

"Naszym celem jest ekspansja na rynku meksykańskim. Zmiana siedziby jest kontynuacją dalszego rozwoju firmy w tym regionie na najbliższe lata" - mówi Edgardo Hamon, Managing Director DACHSER Mexico.

Wśród lokalnych klientów, DACHSER Air & Sea Logistics w mieście Puebla osiąga szczególnie dobre wyniki dzięki dostawom LCL "od drzwi do drzwi".

"Skonsolidowana usługa frachtu morskiego firmy DACHSER jest unikalna na rynku. Jesteśmy pionierami w tej dziedzinie" - podkreśla Hamon.

Fracht rozpoczyna się w Hamburgu, gdzie DACHSER konsoliduje kilka przesyłek kontenerowych, a następnie transportuje je do Puebla przez Veracruz, jeden z głównych portów atlantyckich nad Zatoką Meksykańską. Dzięki współpracy z lokalnymi agentami celnymi i składowi celnemu dostawca logistyczny nie dokonuje odprawy celnej w zatłoczonym porcie Veracruz, lecz bezpośrednio w Puebla. Skraca to czas tranzytu o dwa do trzech dni, a odprawę celną z trzech lub czterech dni do zaledwie jednego dnia - z odpowiednią korzyścią dla kosztów.

DACHSER otworzył oddział w Puebla w 2016 roku, a region ten jest przede wszystkim domem dla klientów z branży motoryzacyjnej.

DACHSER Meksyk wciąż się rozwija

Od 2006 roku firma DACHSER Mexico stała się jednym z głównych graczy na lokalnym rynku logistycznym w zakresie transportu lotniczego, morskiego i drogowego. Oprócz Puebli, DACHSER jest również obecny w Mexico City, Querétaro, Guadalajara i Monterrey, a w 2023 roku planuje ekspansję na Półwysep Jukatan. DACHSER Mexico jest połączony z lokalizacjami DACHSER na całym świecie poprzez globalną sieć dostawcy usług logistycznych. Organizacja krajowa oferuje również usługi magazynowania i odprawy celnej oraz posiada wieloletnie doświadczenie w obsłudze logistycznej firm z branż m.in. motoryzacyjnej, farmaceutycznej, budowlanej i produkcyjnej.

DACHSER na całym świecie
Skontaktuj się z nami
Kontakt Arkadiusz Tomczak