DACHSER przejmuje firmę Brummer, dostawcę logistyki żywności

DACHSER wzmacnia swoją sieć transportu i przechowywania żywności w Europie poprzez przejęcie Brummer, wieloletniego partnera European Food Network w zakresie transportu żywności w kontrolowanej temperaturze na trasach między Niemcami, Austrią i krajami sąsiednimi.

DACHSER przejmuje dostawcę logistyki żywności – firmę Brummer
DACHSER przejmuje dostawcę logistyki żywności – firmę Brummer

DACHSER przejmuje Brummer Logistik GmbH w Niemczech oraz Brummer Logistic Solutions GmbH & Co KG w Austrii. Zakup obejmuje całą działalność operacyjną Grupy Brummer. Zgodnie z warunkami transakcji, firmy zgodziły się nie ujawniać ceny zakupu. Przejęcie nadal wymaga zgody niemieckich i austriackich organów ochrony konkurencji.

W 2023 r. firmy wygenerowały przychody w wysokości około 128 mln EUR, co stawia je wśród wiodących dostawców logistyki żywności w Europie Środkowej. Hans Brummer i Simone Brummer-Leebmann – właściciele i dyrektorzy zarządzający Brummer Group, postanowili skoncentrować swoją działalność biznesową na zarządzaniu i rozwoju nieruchomości, w szczególności w sektorze logistycznym. W tym przedsięwzięciu wspierać ich będzie córka, Valerie Brummer.

Brummer Logistik GmbH został założony w 1977 r. w Neuburg am Inn w Bawarii, gdzie posiada obiekt o powierzchni 40 000 m2 przeznaczony do przechowywania chłodzonej i mrożonej żywności. Natomiast Brummer Logistic Solutions GmbH & Co KG rozpoczął działalność w 2021 r. i dysponuje 45 000 m2 powierzchni magazynowej w St. Marienkirchen w Austrii. Dzięki temu ruch towarów z całej Europy jest strategicznie skonsolidowany tuż przy granicy, co ułatwia optymalne wykorzystanie zdolności transportowych i większą efektywność w czasie tranzytu. Firma Brummer na swoim głównym rynku w południowych Niemczech i Austrii zatrudnia obecnie około 950 osób.

Nabywamy firmę Brummer, która cieszy się doskonałą reputacją lidera jakości.

Burkhard Eling, CEO DACHSER

Jako wysoce wydajny dostawca kompleksowych usług logistycznych, Brummer koncentruje się na transporcie transgranicznym, magazynowaniu i usługach logistyki kontraktowej dla branży spożywczej między Niemcami, Austrią i krajami sąsiednimi. Brummer świadczy te usługi, uwzględniając pełen zakres temperatur, w tym produkty mrożone o temperaturze poniżej -18 stopni Celsjusza. Ponadto firma oferuje kompleksowe rozwiązania logistyczne dla klientów detalicznych i przemysłowych.

Doskonała reputacja lidera jakości

W 2013 r. firma Brummer była jednym z partnerów-założycieli European Food Network – sieci, która obejmuje 34 kraje europejskie działające pod przewodnictwem operacyjnym DACHSER. Podkreśla to wysoką jakość, jaką Brummer może zaoferować swoim klientom na kluczowych rynkach południowych Niemiec i Austrii. W ramach tej sieci producenci, dostawcy i sprzedawcy detaliczni działający na rynku spożywczym mogą uzyskać dostęp do unikalnego zasięgu sieci dla transportu drobnicowego w Europie.

Przejęcie pozwoli wykorzystać znaczny potencjał rozwoju firmy Brummer. „Firma od wielu lat jest jednym z liderów rynku logistyki żywności w Austrii i południowych Niemczech” – mówią Hans Brummer i Simone Brummer-Leebmann. „Bycie częścią europejskiej sieci DACHSER otwiera przed firmą dodatkowe możliwości rozwoju. W ten sposób przenosimy nasze partnerstwo, które rozwijało się przez lata, na wyższy poziom. Dzięki temu umacniamy naszą pozycję na rynku i otwieramy przed naszymi klientami nowe możliwości w zakresie transgranicznego transportu drobnicowego żywności i usług logistyki kontraktowej. To również bezpieczeństwo i stabilność dla naszych pracowników”.

Jednocześnie klienci DACHSER uzyskają dostęp do sieci dystrybucyjnej Brummer w południowych Niemczech, Austrii i Słowenii. Obecnie firma obsługuje tę sieć, zatrudniając ponad 350 kierowców i dysponując własną flotą ponad 300 ciężarówek chłodni.
„Brummer to firma, która cieszy się doskonałą reputacją lidera jakości. Co więcej, cieszymy się, że możemy rozszerzyć naszą własną sieć logistyki żywności w Europie Środkowej. Wraz z naszymi ostatnimi przejęciami firm Müller Fresh Food Logistics w Holandii i Frigoscandia w Europie Północnej, umacniamy naszą pozycję jednej z wiodących firm logistycznych w Europie” – mówi Burkhard Eling, CEO DACHSER.

Rozszerzenie możliwości dystrybucyjnych

Dla DACHSER przejęcie Brummer jest również ważnym krokiem w kierunku dalszej rozbudowy zdolności dystrybucyjnych w zakresie wysokiej jakości usług na kluczowym niemiecko-austriackim rynku spożywczym. „Dzięki bliskości granicy, obie lokalizacje Brummer – zarówno ta w Neuburg am Inn, jak i ta w St. Marienkirchen – są doskonale położone pod kątem optymalnej konsolidacji ładunków i dalszej optymalizacji czasu jazdy. Ponadto, obie dysponują odpowiednim terenem do budowy dodatkowych powierzchni przeładunkowych i magazynowych” – wyjaśnia Alexander Tonn, COO Road Logistics i Managing Director DACHSER Food Logistics. Każdego roku Brummer obsługuje łącznie ponad 715 000 przesyłek transgranicznych we wszystkich zakresach temperatur.

Po finalizacji zakupu Brummer zostanie całkowicie zintegrowany z siecią DACHSER Food Logistics. Działalność operacyjna Brummer będzie nadal prowadzona przez Maxa Reiha i jego doświadczony zespół zarządzający. Max Reih, Chief Operating Officer w Brummer, będzie w przyszłości podlegał bezpośrednio Alexandrowi Tonnowi i Stefanowi Behrendtowi, Deputy Managing Director DACHSER Food Logistics.

„Podczas naszego partnerstwa DACHSER i Brummer zbudowały współpracę opartą na wzajemnym zaufaniu, gdzie niezawodność i jakość to najwyższe priorytety. Ponadto, jako firma rodzinna, Brummer kieruje się podobnymi wartościami co DACHSER” – komentuje Alexander Tonn. Jednak największym atutem Brummer są ludzie, jak zauważa Alexander Tonn: „Pracownicy Brummer zatrudnieni zarówno w biurach, obiektach logistycznych, jak i za kierownicą są wysoko wykwalifikowani i zmotywowani. Dzięki potwierdzonemu doświadczeniu, zwłaszcza w transporcie transgranicznym między Niemcami a Austrią, gwarantują ciągłość i przyszły wzrost w regionie. Cieszymy się, że możemy powitać ich w rodzinie DACHSER”.

DACHSER na całym świecie
Skontaktuj się z nami
Kontakt Michał Tomczak