Müller Fresh Food Logistics został partnerem European Food Network 

Europejska sieć transportu żywności została wzmocniona w Holandii

Holenderska spółka zależna DACHSER zajmująca się logistyką żywności, Müller Fresh Food Logistics, oficjalnie z dniem 1 stycznia 2024 roku została partnerem European Food Network (EFN). DACHSER przejął firmę na początku 2023 roku i od tego czasu z powodzeniem podąża ścieżką współpracy i integracji. Dzięki temu, że Müller jest silnym partnerem w krajach Beneluksu, posunięcie to znacznie wzmacnia ogólnoeuropejską sieć dystrybucji żywności.

Dzięki temu, że Müller jest silnym partnerem w krajach Beneluksu, posunięcie to znacznie wzmacnia ogólnoeuropejską sieć dystrybucji żywności. Zdjęcie: Matthias Sienz
Dzięki temu, że Müller jest silnym partnerem w krajach Beneluksu, posunięcie to znacznie wzmacnia ogólnoeuropejską sieć dystrybucji żywności. Zdjęcie: Matthias Sienz

European Food Network to ogólnoeuropejska sieć wiodących firm logistycznych oferujących transport drobnicowy, zwłaszcza w przypadku logistyki żywności w kontrolowanej temperaturze. „Dołączenie Müller Fresh Food Logistics do European Food Network to kolejny krok w kierunku międzynarodowego rozwoju w oparciu o niezawodność i jakość” – mówi Alexander Tonn, COO Road Logistics w DACHSER. „Dzięki temu będziemy mogli zaoferować naszym klientom bardziej kompleksowe i wydajne rozwiązania w zakresie logistyki żywności w krajach Beneluksu, a docelowo w całej Europie”.

Obie firmy łączą nie tylko wspólne wartości, ale przede wszystkim wysokie standardy niezawodności i jakości.

Alexander Tonn, COO Road Logistics w DACHSER

Dzięki dołączeniu Müller Fresh Food Logistics zyskuje bezpośredni dostęp do wysokowydajnej sieci niezawodnych partnerów w 34 krajach europejskich. European Food Network może transportować i dostarczać przesyłki schłodzonej i nieschłodzonej żywności szybko, niezawodnie i z zachowaniem wysokiej jakości na całym kontynencie.

Połączenie wiedzy i jakości

„Integracja holenderskiej firmy zajmującej się logistyką żywności, z linią biznesową DACHSER Food Logistics przebiega szybko i sprawnie” – informuje Alexander Tonn. „Obie firmy łączą nie tylko wspólne wartości, ale przede wszystkim wysokie standardy niezawodności i jakości”.

Po intensywnych pracach przeprowadzonych w ostatnich miesiącach, firmy DACHSER i Müller połączyły swoją wiedzę i doświadczenie w dziedzinie logistyki żywności, zsynchronizowały swoje procesy i infrastrukturę IT, aby zaoferować swoim klientom pełen zakres usług związanych z transportem i przechowywaniem żywności. W szczególności zainwestowano we wspólne systemy informatyczne, koncepcje ekologiczne oraz uruchomienie nowych obiektów i magazynów. „Müller od wielu lat jest liderem na rynku logistyki żywności w Holandii” – mówi Jan-Peter Müller, CEO Müller Fresh Food Logistics. „Połączenie z DACHSER Food Logistics nie tylko zmieniło nas w europejskiego gracza, a także dało nam ogromny impuls do profesjonalizacji”.

Połączenie z DACHSER Food Logistics nie tylko zmieniło nas w europejskiego gracza, a także dało nam ogromny impuls do profesjonalizacji.

Jan-Peter Müller, CEO Müller Fresh Food Logistics

Dzięki przejęciu firmy Müller, DACHSER zyskał jedną z wiodących holenderskich sieci dystrybucji żywności z siedzibą w Holten. Dla niemieckiego operatora logistycznego oznacza to pozyskanie nowej floty pojazdów i ogólnokrajowej sieci dystrybucji, a także bezpośredni i niezawodny dostęp do rynku holenderskiego, obejmujący całe spektrum rozwiązań logistycznych dla branży spożywczej. Co więcej, działalność Müller Fresh Food Logistics w zakresie transportu i dystrybucji żywności mrożonej otwiera przed DACHSER nowe, interesujące perspektywy rynkowe. „W zeszłym roku wraz z Müller Fresh Food Logistics znacznie rozszerzyliśmy naszą działalność na ważnym holenderskim rynku spożywczym i zwiększyliśmy nasze możliwości dystrybucyjne” – mówi Alexander Tonn, podsumowując 2023 rok.

DACHSER działa w Holandii od 1975 r., z własną organizacją krajową reprezentującą linie biznesowe European Logistics (transport i magazynowanie towarów przemysłowych) oraz Air & Sea Logistics. Dołączenie firmy Müller zwiększyło obecność DACHSER w Holandii do 10 lokalizacji, w których zatrudnionych jest 1300 pracowników.

DACHSER na całym świecie
Skontaktuj się z nami
Kontakt Michał Tomczak