DACHSER otwiera nowe linie drobnicowe pomiędzy Niemcami a Hiszpanią

Pomimo obecnych wyzwań gospodarczych firma DACHSER stale tworzy nowe bezpośrednie linie drobnicowe pomiędzy swoimi lokalizacjami, aby zagęścić swoją europejską sieć logistyczną i zoptymalizować łańcuchy dostaw. Obejmuje to codzienne dostawy ze wszystkich regionów Niemiec na Półwysep Iberyjski, czyli do Hiszpanii i Portugalii.

Europejska sieć DACHSER szybko się rozwija.

DACHSER uruchomił dwie codzienne linie drobnicowe pomiędzy Niemcami a Hiszpanią. Pierwsza linia łączy Kolonię z San Sebastian na północy Półwyspu Iberyjskiego, natomiast druga oferuje bezpośrednie połączenie z centrum logistycznego DACHSER w Rheine na północnym wschodzie Hiszpanii do Saragossy w Aragonii.

Dzięki nowej linii drobnicowej między Kolonią a San Sebastian Dachser połączył dwa silne gospodarczo regiony. W ten sposób uzupełnił istniejącą sieć codziennych połączeń z oddziałów w Malsch, Dortmundzie i Mannheim do San Sebastian i Bilbao na północy Hiszpanii. Natomiast oddział DACHSER w Rheine wprowadził kolejną nową linię drobnicową do Hiszpanii, tym razem do Saragossy.

Transport odbywa się zarówno przy użyciu standardowych naczep, jak i naczep dwupokładowych, które zwiększają ładowność i promują zrównoważony rozwój. Z codziennych transportów drobnicowych na Półwysep Iberyjski korzystają między innymi klienci z branży motoryzacyjnej, energii odnawialnych, przemysłu dóbr konsumpcyjnych oraz przemysłu chemicznego.

Niezawodne planowanie dzięki bliskim kontaktom

Europejska sieć logistyczna DACHSER szybko się rozwija. Duża liczba codziennych bezpośrednich połączeń w Europie, takich jak choćby te  pomiędzy Niemcami, Hiszpanią i Portugalią, mają kluczowe znaczenie dla niezawodnego, bezpiecznego i terminowego transportu gwarantowanego przez Dachser. Jest to szczególnie istotne dla towarów dostarczanych przez klientów eksportowych i importowych, dla których ważny jest krótki czas dostawy.

Bezpośrednie i codzienne połączenia ze stałymi czasami dostaw umożliwiają klientom niezawodne planowanie i zapewniają płynność procesów logistycznych. DACHSER przewozi przesyłki drobnicowe, ładunki całopojazdowe lub częściowe oraz organizuje logistykę zaopatrzenia i dystrybucji towarów na terenie całej Europy.

Dachser Iberia jest częścią europejskiej sieci drobnicowej firmy logistycznej z siedzibą w Kempten, Allgäu, od prawie 10 lat. W ostatnich miesiącach ten obszar  biznesowy dokonał kilku znaczących inwestycji. Między innymi pod koniec maja uruchomiono nowe centrum logistyczne w pobliżu Lizbony. Ponadto także w tym roku, na Półwyspie Iberyjskim wprowadzono w pełni standardową grupę  produktów European Logistics. Łączy ona zdefiniowane usługi logistyczne z przejrzystą strukturą kosztów i jednolitymi standardami wydajności.  W 2023 roku w Alicante powstanie kolejne nowe centrum logistyczne.

Iberia jest również mocno zaangażowana w realizację koncepcji zrównoważonych dostaw miejskich – DACHSER Emission-Free Delivery. Od wiosny wszystkie przesyłki w określonym obszarze dostaw w centrach miast Porto i Madrytu są dostarczane bezemisyjnie, każda przy użyciu w pełni elektrycznej 7,5-tonowej ciężarówki FUSO eCanter.

DACHSER na całym świecie
Skontaktuj się z nami
Kontakt Bernadeta Forgacz