DACHSER rozwija się w Finlandii

Latem 2024 roku, DACHSER Finlandia uruchomi nowe centrum logistyczne w Pirkkala, w regionie miasta Tampere, na południu kraju. Nowy obiekt, o powierzchni około 5 000 metrów kwadratowych, powstanie na lotnisku Tampere-Pirkkala i będzie przystosowany do obsługi ładunków drobnicowych.

DACHSER kontynuuje swoją historię wzrostu w Finlandii

Dzięki nowemu obiektowi DACHSER rozszerza swoją działalność w Finlandii. Tampere jest położone w południowej Finlandii i jest trzecim co do wielkości miastem w tym kraju. To także ważny ośrodek gospodarczy i największy port śródlądowy w krajach nordyckich. Region Pirkanmaa, w którym Tampere jest największym miastem, jest zorientowany na eksport i przedsiębiorczość, szczególnie w zakresie przemysłu wytwórczego. Ta inwestycja pozwoli DACHSER zaoferować firmom z tego regionu dostęp do gęstej europejskiej sieci transportu drogowego.

Oddział w Tampere zajmie powierzchnię 5000 metrów kwadratowych i będzie funkcjonować jako hub logistyczny DACHSER w Finlandii. Wraz z przylegającym terenem łączna powierzchnia wynosi blisko 10 000 metrów kwadratowych, co w przyszłości pozwoli na jego rozbudowę.

„Ekspansja w regionie Pirkkala i w ośrodku gospodarczym Tampere, który jest znany ze swojej atrakcyjności, kontynuuje naszą strategię rozwoju w Finlandii, którą rozpoczęliśmy w 2014 roku” - mówi Tuomas Leimio, Managing Director DACHSER Finland European Logistics.

Dzięki nowemu centrum logistycznemu w regionie miasta Tampere, DACHSER może zaoferować klientom w Finlandii jeszcze bardziej kompleksowe usługi transportowe i logistyczne.

Niezawodne usługi logistyczne dla klientów w regionie

DACHSER jest obecny w Finlandii od 2014 roku. Główne centrum logistyczne, otwarte w 2019 roku, znajduje się w Kerava na obszarze metropolitalnym Helsinek. W miejscowościach Vantaa, Lahti i Tampere znajdują się oddziały DACHSER specjalizujące się w transporcie lotniczym i morskim.

W ostatnich latach DACHSER umocnił swoją pozycję na rynku fińskim jako dostawca zintegrowanych rozwiązań logistycznych. Połączenie doświadczonego i wykwalifikowanego personelu oraz zaawansowanych systemów informatycznych zapewnia firmom z sektorów handlu i przemysłu dostęp do wysokiej jakości usług w zakresie transportu lotniczego, morskiego i drogowego. Kontrahenci korzystają z jednolitych standardów wydajności i jakości, a także rozwiązań dostosowanych do indywidualnych potrzeb klienta i branży.

Kolejną zaletą nowej inwestycji  DACHSER jest fakt, że w przyszłości przesyłki z regionu Tampere nie będą już wysyłane na noc do Helsinek, ale będą docierać codziennie bezpośrednio z centrum logistycznego w Pirkkala, zgodnie z ustalonym czasem tranzytu.   Przyspieszy to znacznie eksport i import przesyłek.

DACHSER na całym świecie
Skontaktuj się z nami
Kontakt Bernadeta Forgacz