DACHSER inwestuje 22,5 mln euro w Norymberdze

Operator usług logistycznych DACHSER inwestuje w swój oddział w Norymberdze, rozbudowując o ponad 5,2 tys. mkw. terminale przeładunkowe. Oprócz tego firma powiększa biuro o 1,2 tys. mkw. i parking dla ciężarówek oraz pojazdów służbowych. DACHSER zainwestował w projekt 22,5 mln euro.

DACHSER Norymberga

„W ciągu ostatnich dziesięciu lat nasz oddział w Norymberdze znacząco rozwinął się w obszarach transportu towarów przemysłowych i żywności, a także magazynowania. ​ W efekcie ​w pełni wykorzystaliśmy możliwości i przepustowość istniejącego obiektu”, mówi Bernhard Engel, kierownik oddziału European Logistics w centrum logistycznym DACHSER w Norymberdze.

Liczba bram w terminalach przeładunkowych i magazynie, które są kluczowym punktem obiektu, zostanie zwiększona z 188 do 251. Wraz z rozbudową terminali DACHSER tworzy 1,1 mkw. dodatkowej powierzchni na potrzeby logistyki kontraktowej, obejmujące m.in. dopasowane do potrzeb firm usługi dodane. Oddział w Norymberdze służy np. jako centralny magazyn dla znanego klienta z branży win i napojów spirytusowych premium. DACHSER zapewnia na jego potrzeby szeroki zakres usług dodatkowych jako uzupełnienie magazynowania, kompletacji i transportu.

„Dla tego klienta zajmujemy się personalizowanym pakowaniem prezentów, przygotowaniem ekspozycji i obsługą dotyczącą rozliczania akcyzy”, mówi Michael Scheid, kierownik oddziału DACHSER Food Logistics w Norymberdze. „Stąd realizujemy dostawy do wszystkich odbiorców w Niemczech - nie tylko sklepów, hoteli i firm kateringowych, ale także barów, klubów, linii żeglugowych i na wydarzenia”.

W oddziale DACHSER w Norymberdze powiększona została także strefa postojowa dla ciężarówek i utworzono parking dla samochodów podwykonawców, dzięki czemu zmieści się tu 130 pojazdów. Nowy garaż zapewnia dodatkowe 135 miejsc dla pracowników i gości.

DACHSER rozpoczął działalność w parku biznesowym Nürnberg -Feucht-Wendelstein na początku 2009 roku. Centrum logistyczne ma doskonały dostęp do autostrad A3, A6, A9    i A73, co oznacza szybki dojazd do klientów oraz płynną i bezproblemową dostawę towarów do obszaru metropolitalnego Norymbergi.

O DACHSER

Dachser, firma rodzinna z siedzibą w Kempten w Niemczech, oferuje logistykę transportu, magazynowania oraz spersonalizowanych usług w dwóch obszarach biznesowych: Dachser Air & Sea Logistics oraz Dachser Road Logistics (ten drugi obszar podzielony jest na dwa segmenty: Dachser European Logistics i Dachser Food Logistics). Oferty firmy dopełniają kompleksowe usługi w zakresie logistyki kontraktowej oraz rozwiązania branżowe. Niezawodna sieć transportowa – zarówno w Europie, jak i na pozostałych kontynentach – w połączeniu z całkowicie zintegrowanymi systemami IT zapewniają dostęp do inteligentnych rozwiązań logistycznych na całym świecie. Dzięki ok. 31 tys. pracowników w 393 lokalizacjach na całym świecie Dachser wypracował w 2019 r. skonsolidowane przychody netto w wysokości 5,7 mld euro. Operator usług logistycznych obsłużył łącznie 80,6 mln przesyłek o wadze 41 mln ton. Dachser posiada własne spółki krajowe w 44 państwach.

 

DACHSER na całym świecie
Skontaktuj się z nami
Kontakt Renata Krukowska