Jak działa @ILO: Identyfikacja, lokalizacja, pomiar i wizualizacja

W terminalu @ILO paczki są w pełni automatycznie identyfikowane, lokalizowane, mierzone i rejestrowane w systemie zarządzania transportem, na każdym etapie swojej drogi, zarówno wejścia, wyjścia, pobytu, a także inwentaryzacji. Eliminuje to konieczność ręcznego skanowania kodów kreskowych i dodatkowego etykietowania przesyłek.

@ILO: Identyfikacja, lokalizacja, pomiar i wizualizacja

Znajdujące się na wierzchu każdej paczki dwuwymiarowe kody macierzy danych służą jako identyfikatory i wraz z kilkoma setkami optycznych jednostek skanujących umieszczonych na suficie, które rejestrują całą podłogę, stanowią podstawę technologiczną tego systemu.

Pozwala to na zlokalizowanie każdej przesyłki z dokładnością co do metra. Znaczenie skraca to czas poszukiwań szczególnie w dużych terminalach tranzytowych, które często są wielkości boiska do piłki nożnej. Pracownicy mogą przeglądać lokalizacje palet i położenie przenośników naziemnych w czasie rzeczywistym, a informacje te są wyświetlane na stronach internetowych, aplikacjach lub wyświetlaczach mobilnych wraz z instrukcjami dotyczącymi transportu wewnętrznego. Znacząco poprawia to przejrzystość w magazynie i przyspiesza procesy wyszukiwania i załadunku.

Zwiększenie wydajności procesów w magazynie przeładunkowym

Jedną z nowych funkcji w terminalu @ILO jest automatyczne łączenie przenośników naziemnych i paczek. System wykrywa, kiedy przenośnik naziemny podnosi paletę i przesyła informacje o każdej zarejestrowanej paczce do pracowników, którzy odbierają je na ekranach pojazdu w czasie rzeczywistym. Oprócz skrócenia czasu trwania procesu, pomaga to zwiększyć wydajność pracy terminali tranzytowych.

Cyfrowy bliźniak @ILO jest częścią programu badawczo-rozwojowego DACHSER Future Terminal. W ramach projektu rodzinna firma logistyczna zamierza wdrożyć w swoich terminalach tranzytowych i magazynach w Europie w nadchodzących latach pionierskie technologie i procesy. Celem DACHSER jest wzmocnienie swojej konkurencyjności poprzez wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań, które pozwolą sprostać wyzwaniom i możliwościom związanym z cyfryzacją i zrównoważonym rozwojem.

Podsumowanie działania @ILO znajduje się w załączonym pliku PDF (dostępne w języku angielskim).

@ILO in detail [ENG] PDF (0,16 MB)
DACHSER na całym świecie
Skontaktuj się z nami
Kontakt Bernadeta Forgacz