Codziennie ze Szczecina do Mannheim z DACHSER

Z początkiem marca DACHSER, globalny operator logistyczny, uruchomił codzienne połączenie ze Szczecina do Mannheim w Niemczech. Dzięki tej strategicznej trasie znacznie skróci się czas transportu towarów z Polski do Francji i Austrii. Dostawy do tych krajów realizowane są odpowiednio w ciągu maksymalnie 48 i 72 godzin.

Codziennie ze Szczecina do Mannheim z DACHSER

Uruchomienie nowego połączenia drogowego na linii Szczecin – Mannheim jest odpowiedzią na dynamiczny rozwój firm z regionu zachodniopomorskiego. Strategiczne położenie Szczecina, na skrzyżowaniu szlaków wszystkich rodzajów transportu, zapewnia łatwy dostęp do rynków zbytu i zaopatrzenia w Polsce, Europie i na świecie, co przyciąga coraz więcej zagranicznych inwestorów – głównie ze Skandynawii i Europy Zachodniej. Dotyczy to szczególnie klientów z takich branż jak elektronika, artykuły biurowe i szkolne, zabawki, urządzenia przemysłowe, sprzęt medyczny oraz poligrafia.

Szczecin bramą na Zachód

Terminal DACHSER w Szczecinie o powierzchni 1152 metrów kwadratowych jest bramą na zachód oraz północ Europy. W ramach nowej linii ciężarówki wyjeżdżają do Mannheim codziennie o godzinie 17:00. Dzięki temu przesyłki z Polski do Austrii i południowej części Niemiec docierają maksymalnie w ciągu 48 godzin, a do części Francji w 72 godziny. Szczeciński oddział DACHSER oferuje także bardzo konkurencyjne czasy dostaw do krajów Beneluksu, Danii, Szwecji, Norwegii czy Czech.

Nowa linia do Mannheim jest szóstym bezpośrednim połączeniem realizowanym codziennie ze Szczecina. Pięć z nich to połączenia z Niemcami. Pomimo sytuacji związanej z pandemią stale rozbudowujemy naszą sieć transportową, odpowiadając na rosnące potrzeby polskich eksporterów. W ten sposób skracamy czas dostaw oraz zapewniamy naszym klientom maksymalną elastyczność, która umożliwia dostosowanie się do zmian zachodzących w globalnych łańcuchach dostaw – powiedział Krzysztof Dominiak, kierownik operacyjny szczecińskiego oddziału DACHSER Polska.

W ciągu pierwszych dwóch tygodni w ramach nowego połączenia na linii Szczecin – Mannheim DACHSER przewiózł 333 przesyłki o łącznej wadze ponad 76 ton. Oprócz tego każdego dnia szczeciński oddział firmy realizuje bezpośrednie dostawy do Kolding w Danii oraz niemieckich oddziałów w Hamburgu, Schönefeld, Stavenhagen i Rheine.

DACHSER oferuje logistykę transportu, magazynowanie i szeroki zakres usług dodatkowych dopasowywanych do indywidualnych potrzeb klientów w ramach DACHSER Road Logistics oraz DACHSER Air & Sea Logistics. Operator posiada blisko 400 lokalizacji w ponad 40 państwach na całym świecie, zatrudniając blisko 30 tys. pracowników. W Polsce DACHSER działa od 15 lat, specjalizując się przede wszystkim w obsłudze rodzimych eksporterów. Obecnie w kraju funkcjonuje dziewięć firmowych oddziałów w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Rzeszowie, Gdańsku, Brwinowie, Sosnowcu, Strykowie i Szczecinie obsługujących w sumie blisko 100 regularnych połączeń.

DACHSER na całym świecie
Skontaktuj się z nami
Kontakt Bernadeta Forgacz