Aktualizacja informacji rynkowych na temat Brexitu: Faza trzecia brytyjskiego granicznego modelu operacyjnego

Wdrożenie fazy trzeciej brytyjskiego modelu operacyjnego (The Border Operating Model) stanowi kolejny kamień milowy w brytyjskich procedurach celnych wyjścia z UE. DACHSER dotrzymuje kroku zmianom w procedurach celnych i transportowych, zapewniając przepływ towarów przez granicę przy jak najmniejszych zakłóceniach.

Kolejne zmiany będą wprowadzane stopniowo w 2022 roku. Przede wszystkim od 1 lipca 2022 r. wymagane będą importowe deklaracje bezpieczeństwa i ochrony, znane również jako ENS. Więcej informacji na temat ENS i inspekcji dotyczących POAO, niektórych ABP oraz roślin i produktów pochodzenia roślinnego będzie wymagane bliżej czasu wdrożenia.

Podane informacje dotyczą przesyłek w naszej sieci drobnicowej oraz ładunków częściowych i całopojazdowych. 

W sieci DACHSER został przeprowadzony przegląd procedur i zostały wprowadzone zmiany związane z wprowadzeniem nowych kontroli, dzięki czemu jesteśmy gotowi na 1 stycznia 2022 roku. 

HMRC uruchomiło numer infolinii ds. cła i handlu międzynarodowego 0300 322 9434, pod którym można uzyskać pomoc w przypadku pytań dotyczących importu, eksportu i ulg celnych. Infolinia jest czynna od 8:00 do 22:00 od poniedziałku do piątku oraz od 8:00 do 16:00 w weekendy czasu brytyjskiego.  

Przydatne linki:

Za pomocą poniżej strony można również przesłać pytań do HMRC dotyczące importu i eksportu lub skorzystać z funkcji czatu internetowego.

https://www.gov.uk/government/organisations/hm-revenue-customs/contact/customs-international-trade-and-excise-enquiries

 

HMRC oferuje przedsiębiorcom wsparcie odpowiadając na praktyczne pytania dotyczące eksportu z Wielkiej Brytanii do Europy. 

https://www.gov.uk/ask-export-support-team

 

Wreszcie, HMRC prowadzi również kanał YouTube, na którym publikowane są przydatne filmy i webinaria na temat procedur celnych.

 

https://www.gov.uk/government/organisations/hm-revenue-customs/contact/customs-international-trade-and-excise-enquiries

DACHSER na całym świecie
Skontaktuj się z nami
Kontakt Renata Krukowska