Kariera Mediaroom

Profil krajowy DACHSER Poland

Historia firmy DACHSER idealnie pokazuje, w jaki sposób dynamicznie działające przedsiębiorstwo może rozwinąć i dostosować się do postępów technologicznych oraz wpłynąć na globalizację przemysłu logistycznego. Firma DACHSER wcześnie dostrzegła i wykorzystała nadchodzące szanse – z lokalnego operatora logistycznego przekształciła się w wiodące przedsiębiorstwo logistyczne.   

Aktualnie koncentrujemy się na nowoczesnych, skutecznych i technologicznych rozwiązaniach logistycznych. Oparte są one na integracji sieci transportu globalnego i magazynów, długotrwałych partnerstwach oraz konsekwentnie budowanej globalnej sieci cyfrowej. Poprzez wielokanałowe podejście polegające na skutecznym połączeniu wszystkich kanałów dystrybucji, oferujemy naszym klientom bezpieczny i niezawodny system spełniający najtrudniejsze logistyczne wymagania.

Od początku strategia firmy DACHSER była ukierunkowana na konsekwentny rozwój swoich sieci. Wejściu na nowe regiony i rynki zawsze towarzyszy otwarcie oddziałów i krajowych organizacji lub przejęcie firm, które można bezproblemowo zintegrować z istniejącą siecią. Najważniejsze jest dla nas przestrzeganie strategii i wartości firmy.

Najważniejsze wydarzenia z historii firmy

2015 - DACHSER kładzie fundament pod przyszłość firmy, zmieniając swoją formę prawną na spółkę europejską. Nie planujemy upublicznić akcji naszego przedsiębiorstwa rodzinnego.

2014 - DACHSER otwiera Eurohub logistyki żywności w Erlensee w niemieckim kraju związkowym Hesja.

2013 - Dwunastu europejskich operatorów logistycznych tworzy European Food Network: związek ten jest wzorcowym przykładem sieci transportowej z płynnymi operacjami zarządzanymi według ujednoliconych standardów.

2011 - DACHSER otwiera kolejne Eurohuby we francuskim Clermont-Ferrand oraz stolicy Słowacji, Bratysławie.

2002 - DACHSER otwiera Eurohub w Überherrn w niemieckim kraju związkowym Saara.

1990 - Jako pomysłodawca standaryzacji użycia kodów kreskowych w branży logistycznej w postaci globalnego systemu identyfikacji EAN/NVE, po raz kolejny udowodniliśmy swoje pionierskie i innowacyjne podejście do branży logistycznej.

1982 - Wprowadzamy usługę DACHSER Food Logistics, transport świeżej żywności wysokogatunkowej w temperaturze kontrolowanej.

1980 - DACHSER rozpoczyna prace nad wewnętrznym oprogramowaniem informatycznym wykorzystującym nowoczesne technologie komunikacyjne.

1971 - Po wprowadzeniu do całej floty nadwozi wymiennych oraz dostosowaniu procesów operacyjnych, DACHSER staje się liderem branży w zakresie innowacji.

1951 - Thomas Dachser jako pierwszy spedytor otwiera biuro frachtu lotniczego na lotnisku w Monachium.

1934 - Utworzenie pierwszych oddziałów w Niemczech i rozrost przedsiębiorstwa rodzinnego.

1930 - Założenie jednoosobowej firmy transportowej przez Thomasa Dachsera w Kempten.

To zaledwie krótki wycinek z bogatej historii firmy DACHSER. Pełną listę najważniejszych wydarzeń można znaleźć na stronie internetowej firmy.

Twoje zgłoszenie jest dla nas ważne!

Jeśli dowiedziałeś(-łaś) się o potencjalnym naruszeniu zasad w firmie, tutaj znajdziesz więcej informacji na temat kierowania zgłoszeń w tej sprawie do jednostki Compliance Office.

Ściągnij

Compliance

Wszystko o zgodności korporacyjnej można znaleźć na naszej firmowej stronie internetowej.

Kodeks postępowania

Niniejszy kodeks postępowania obowiązuje wszystkich pracowników i jednostki organizacyjne Dachser na całym świecie. Zawiera on wiążące i obowiązujące wszystkich wytyczne dotyczące postępowania. 

Ściągnij

Kodeks postępowania dla partnerów biznesowych firmy DACHSER

Dostępny tutaj „Kodeks postępowania dla partnerów biznesowych firmy DACHSER” stanowi wytyczne dla wszystkich przedsiębiorstw, które chcą utrzymywać relacje biznesowe z DACHSER. Obowiązuje on jako wiążąca podstawa współpracy z DACHSER.

Ściągnij

Przeczytaj więcej o DACHSER Poland

fakty country
Więcej
Krajowe kierownictwo
Więcej