Kariera Mediaroom

Profil krajowy DACHSER Poland

Historia firmy DACHSER idealnie pokazuje, w jaki sposób dynamicznie działające przedsiębiorstwo może rozwinąć i dostosować się do postępów technologicznych oraz wpłynąć na globalizację przemysłu logistycznego. Firma DACHSER wcześnie dostrzegła i wykorzystała nadchodzące szanse – z lokalnego operatora logistycznego przekształciła się w wiodące przedsiębiorstwo logistyczne.   

Aktualnie koncentrujemy się na nowoczesnych, skutecznych i technologicznych rozwiązaniach logistycznych. Oparte są one na integracji sieci transportu globalnego i magazynów, długotrwałych partnerstwach oraz konsekwentnie budowanej globalnej sieci cyfrowej. Poprzez wielokanałowe podejście polegające na skutecznym połączeniu wszystkich kanałów dystrybucji, oferujemy naszym klientom bezpieczny i niezawodny system spełniający najtrudniejsze logistyczne wymagania.

Od początku strategia firmy DACHSER była ukierunkowana na konsekwentny rozwój swoich sieci. Wejściu na nowe regiony i rynki zawsze towarzyszy otwarcie oddziałów i krajowych organizacji lub przejęcie firm, które można bezproblemowo zintegrować z istniejącą siecią. Najważniejsze jest dla nas przestrzeganie strategii i wartości firmy.

Najważniejsze wydarzenia z historii firmy

2023 - DACHSER przejmuje firmę Müller zajmującą się logistyką żywności, odpowiadając tym samym za zabezpieczenie wiodącej sieci dystrybucji żywności w Holandii.

DACHSER planuje zeroemisyjne strefy dostaw w kolejnych dziesięciu miastach. Koncentrują się one przede wszystkim w europejskich regionach metropolitalnych, gdzie DACHSER reprezentowany jest przez własne oddziały jako jednostka biznesowa European Logistics.

Dzięki przejęciu spedytora lotniczego i morskiego ACA International DACHSER rozszerza własną sieć poprzez włączenie do niej sześciu nowych lokalizacji usytuowanych w Australii i Nowej Zelandii.

DACHSER rozszerza swoje horyzonty dzięki dwóm nowym biurom sprzedaży w Azji Południowo-Wschodniej (w Chiang Mai w Tajlandii oraz w Da Nang w Wietnamie).

2022 - DACHSER przejmuje kasasi-dostawcę oprogramowania logistycznego, a dzięki zakupowi wzmacnia swoje kompetencje w zakresie telematyki, łączności, sztucznej inteligencji (AI) i Internetu Rzeczy (IoT).

DACHSER nabywa pozostałe 50% udziałów w swoich węgierskich spółkach joint venture „Liegl & DACHSER Szállítmányozási és Logisztikai Kft." oraz „Liegl & DACHSER ASL Hungary Kft.".

2021 - Burkhard Eling rozpoczyna pracę jako prezes firmy DACHSER. Zmiana pokoleniowa zakończona sukcesem: nowy zespół Zarządu na nowy rok.

DACHSER rozszerza możliwości dostaw zeroemisyjnych w jedenastu miastach europejskich. DACHSER Emission-Free Delivery staje się częścią długoterminowej strategii ochrony klimatu.

Od 1 stycznia 2021 r. DACHSER jest członkiem Niemieckiego Stowarzyszenia Wodoru i Ogniw Paliwowych (DWV), grupy interesariuszy, która od 1996 r. promuje szybkie wprowadzenie na rynek wodoru jako nośnika energii i technologii ogniw paliwowych.

2020 - DACHSER powołuje Zarząd Wykonawczy na przyszłość. Nowy zespół Zarządu Wykonawczego z Burkhardem Elingiem na czele przejmuje obowiązki od 1 stycznia 2021 roku. Bernhard Simon i Michael Schilling przechodzą do Rady Dyrektorów.

2018 - DACHSER przejmuje  100% udziałów we włoskiej firmie Papp Italia zajmującej się logistyką żywności. Oddział w Weronie w północnych Włoszech zaczyna działać pod nazwą DACHSER Italy Food Logistics S.R.L.

Lepsze perspektywy dla centrów miast nękanych przez spaliny i korki: W Stuttgarcie DACHSER po raz pierwszy tworzy zeroemisyjny obszar dostaw dla przesyłek drobnicowych.

2017 - DACHSER zakłada laboratorium Enterprise Lab przy instytucie badawczym Fraunhofer IML. DACHSER Enterprise Lab uzupełnia możliwości badawczo-rozwojowe firmy o ważne kompetencje i elastyczny dostęp do specjalistów.

2015 - DACHSER kładzie fundament pod przyszłość firmy, zmieniając swoją formę prawną na spółkę europejską. Nie planujemy upublicznić akcji naszego przedsiębiorstwa rodzinnego.

DACHSER tworzy własną inicjatywę na rzecz kierowców zawodowych i wdraża całościową koncepcję wsparcia dla nich dzięki DACHSER Service und Ausbildungs GmbH.

2014 - DACHSER otwiera Eurohub logistyki żywności w Erlensee w niemieckim kraju związkowym Hesja.

2013 - Dwunastu europejskich operatorów logistycznych tworzy European Food Network: związek ten jest wzorcowym przykładem sieci transportowej z płynnymi operacjami zarządzanymi według ujednoliconych standardów.

2011 - DACHSER otwiera kolejne Eurohuby we francuskim Clermont-Ferrand oraz stolicy Słowacji, Bratysławie.

2002 - DACHSER otwiera Eurohub w Überherrn w niemieckim kraju związkowym Saara.

1990 - Jako pomysłodawca standaryzacji użycia kodów kreskowych w branży logistycznej w postaci globalnego systemu identyfikacji EAN/NVE, po raz kolejny udowodniliśmy swoje pionierskie i innowacyjne podejście do branży logistycznej.

1982 - Wprowadzamy usługę DACHSER Food Logistics, transport świeżej żywności wysokogatunkowej w temperaturze kontrolowanej.

1980 - DACHSER rozpoczyna prace nad wewnętrznym oprogramowaniem informatycznym wykorzystującym nowoczesne technologie komunikacyjne.

1971 - Po wprowadzeniu do całej floty nadwozi wymiennych oraz dostosowaniu procesów operacyjnych, DACHSER staje się liderem branży w zakresie innowacji.

1951 - Thomas Dachser jako pierwszy spedytor otwiera biuro frachtu lotniczego na lotnisku w Monachium.

1934 - Utworzenie pierwszych oddziałów w Niemczech i rozrost przedsiębiorstwa rodzinnego.

1930 - Założenie jednoosobowej firmy transportowej przez Thomasa Dachsera w Kempten.

To zaledwie krótki wycinek z bogatej historii firmy DACHSER. Pełną listę najważniejszych wydarzeń można znaleźć na stronie internetowej firmy.

Twoje zgłoszenie jest dla nas ważne!

Jeśli dowiedziałeś(-łaś) się o potencjalnym naruszeniu zasad w firmie, tutaj znajdziesz więcej informacji na temat kierowania zgłoszeń w tej sprawie do jednostki Compliance Office.

Ściągnij

Compliance

Wszystko o Compliance korporacyjnej można znaleźć na naszej firmowej stronie internetowej.

Kodeks postępowania

Niniejszy kodeks postępowania obowiązuje wszystkich pracowników i jednostki organizacyjne Dachser na całym świecie. Zawiera on wiążące i obowiązujące wszystkich wytyczne dotyczące postępowania. 

Ściągnij

Kodeks postępowania dla partnerów biznesowych firmy DACHSER

Dostępny tutaj „Kodeks postępowania dla partnerów biznesowych firmy DACHSER” stanowi wytyczne dla wszystkich przedsiębiorstw, które chcą utrzymywać relacje biznesowe z DACHSER. Obowiązuje on jako wiążąca podstawa współpracy z DACHSER.

Ściągnij

Przeczytaj więcej o DACHSER Poland

fakty country
Więcej
Krajowe kierownictwo
Więcej