Wkraczamy pewnie w Nowy Rok

Burkhard Eling, CEO DACHSER, spogląda wstecz na 2023 rok, który charakteryzował się nadwyżką mocy produkcyjnych, rosnącą inflacją i niestabilnymi warunkami dla branży. W skrócie: szczególny boom w logistyce dobiegł końca. Niemniej jednak istnieje dobry powód, aby rozpocząć rok 2024 pełen pewności siebie i chęci do działania.

Burkhard Eling, CEO DACHSER

„Możemy spojrzeć wstecz na rok, w którym globalne łańcuchy dostaw w znacznym stopniu uległy stabilizacji i ponownie się unormowały. Jednocześnie jednak połączenie nadwyżki mocy produkcyjnych i wysokiej inflacji wykreowały nowe wyzwania, szczególnie w transporcie lotniczym i morskim. Oczywiste jest, że boom w logistyce dobiegł końca w 2023 roku.

Rozluźnienie i normalizacja – jako logistycy i obywatele świata działamy w niestabilnych strukturach i warunkach, do których te dwa przywołane terminy nie mają zastosowania. Zmiany geopolityczne i długoterminowe trendy strukturalne będą nadal skutkować wysokimi i rosnącymi kosztami, takimi jak koszty energii, personelu i usług świadczonych przez partnerów transportowych. Ponadto, aby móc oferować nasze usługi o przekonującej jakości w przyszłości, musimy nadal znacznie inwestować w cyfryzację i automatyzację, a także środki ochrony klimatu.

Skutki przyjętej strategii

Podobnie jak cała branża, transformacja stawia przed nami herkulesowe zadanie. Niemniej jednak mamy dobry powód, aby z ufnością wkroczyć w nowy rok. Realizujemy bowiem jasny plan – naszą wizję 2030. Wiemy, dokąd chcemy zmierzać – dla naszych klientów – i zebraliśmy już pierwsze owoce naszej strategii: cyfrowa transformacja w DACHSER postępuje szybko. Nasze działania na rzecz ochrony klimatu napędzają całą firmę. Dzięki przejęciom firm w Holandii, Australii, RPA i we Włoszech znacząco rozszerzyliśmy naszą własną sieć. Przede wszystkim jednak stopniowo powiększamy naszą ofertę globalnych kompleksowych rozwiązań transportowych dla przesyłek drobnicowych. Zakończyliśmy sukcesem projekty pilotażowe, które mają na celu połączenie procesów operacyjnych w transporcie lotniczym i morskim z europejskim transportem lądowym. Wymierne korzyści tego rozwiązania przekonały już wielu globalnych klientów. Dzięki tym udanym projektom wkraczamy z impetem w nowy rok."

DACHSER na całym świecie
Skontaktuj się z nami
Kontakt Michał Tomczak