Transport multimodalny procentuje

Receptą na aktualne wyzwania w branży TSL jest transport multimodalny gwarantujący ciągłość łańcucha dostaw. Doświadczenie Dachser - globalnego dostawcy usług logistycznych obejmujących transport drogowy (European Logistics), fracht lotniczy i morski (Air & Sea Logistics) pokazuje, że tego typu rozwiązanie  to najlepsza odpowiedź na potrzeby klientów. Transport multimodalny to nie tylko bezpieczeństwo i terminowość dostaw, ale też optymalizacja kosztów.

Globalna sieć Dachser
Globalna sieć Dachser

Pandemia, a następnie wojna w Ukrainie zaburzyły łańcuchy dostaw – ograniczyły możliwości transportowania ładunków i wydłużyły czas tranzytu. W celu ominięcia szlaków prowadzących przez Rosję i Białoruś uwaga została skoncentrowana na  znalezieniu alternatywnych tras.  W obliczu nowych wyzwań znacząco wzrosła rola dostawców usług logistycznych, którzy są w stanie zaoferować rozwiązania sprawdzające się w najtrudniejszych  warunkach. Dachser, korzystając z wieloletniego doświadczenia w zarządzaniu globalnymi łańcuchami dostaw i złożonymi procesami logistycznymi, jest przygotowany na różne scenariusze. Dodatkowo zintegrowana, globalna sieć gwarantuje stabilność i niezawodność nawet w niepewnych czasach.

W obliczu zakłóceń w globalnych łańcuchach dostaw jednym ze sposobów na utrzymanie płynności jest sieć transportowa, która pozwala szybko reagować na nagłe zdarzenia oraz zmiany na rynku. Nasza autorska koncepcja połączenia transportu drogowego z morsko-lotniczym pod tym względem daje nam nieograniczone możliwości. Dzięki temu, nawet w najtrudniejszym momencie mogliśmy działać bez zakłóceń i ochronić łańcuchy dostaw naszych klientów

Marcin Długosz, Country Manager DACHSER Air & Sea Logistics Poland

Dzięki swojej globalnej sieci, która idealnie łączy wszystkie rodzaje transportu - lotniczy, morski, kolejowy i drogowy - i która jest uzupełniona o logistykę kontraktową i usługi o wartości dodanej, Dachser jest w stanie realizować w pełni zintegrowane rozwiązania dla swoich klientów. Tak rozbudowana infrastruktura obejmująca wszystkie rodzaje transportu daje dużą elastyczność oraz zdolność do adaptacji. Na przykład zakłócenia na największych międzynarodowych lotniskach omija się poprzez przekierowywanie lotów do innych, zwykle mniejszych portów. Następnie przewiezienie ładunku do dowolnego miejsca w Europie jest łatwe, gdy do dyspozycji ma się flotę pojazdów w ramach działu DACHSER European Logistics.

Sieć, która zapewnia elastyczność

Integracja transportu drogowego z transportem lotniczym i morskim jest jednym z kluczowych celów współczesnej logistyki. Proces ten odbywa się w wymiarze systemowym, technicznym i zespołowym i stanowi dużą wartość dodaną dla klientów. Dachser korzysta z siły własnej globalnej sieci.

 

Nasi klienci, szczególnie w tak niepewnych czasach, muszą mieć pewność, że mogą liczyć na wysoką jakość i niezawodność naszych usług. Dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić solidne, odporne na kolejne kryzysy i perturbacje łańcuchy dostaw. Kluczowa w tym przypadku jest elastyczność i zdolność do adaptacji, które wyróżniają naszą europejską sieć transportową. Dzięki gęstej europejskiej sieci transportu drogowego jesteśmy w stanie zapewnić bezpośrednie, regularne połączenia w całej Europie realizowane według ustalonego harmonogramu. Jest to możliwe dzięki rozbudowanej sieci lokalnych oddziałów, trzech Eurohubów oraz platform pełniących funkcję węzłów logistycznych

Rafał Owczarek, DACHSER Poland European Logistics Sales Coordinator

Dachser, firma rodzinna z siedzibą w Kempten w Niemczech, świadczy usługi w zakresie transportu i magazynowania, a także rozwiązania dostosowane do potrzeb klienta w ramach dwóch jednostek biznesowych: DACHSER Air & Sea Logistics oraz DACHSER Road Logistics. Ofertę firmy uzupełniają kompleksowe usługi logistyki kontraktowej oraz rozwiązania branżowe DACHSER DIY Logistics i DACHSER Chem Logistics. Płynnie działająca globalna sieć transportowa oraz w pełni zintegrowane systemy informatyczne zapewniają dostęp do inteligentnych rozwiązań logistycznych na całym świecie.

Zatrudniając blisko 31 800 pracowników w 376 lokalizacjach, Dachser osiągnął w 2021 r. skonsolidowany przychód netto w wysokości około 7,1 mld euro. W tym samym roku dostawca usług logistycznych obsłużył łącznie 83,6 mln przesyłek o łącznej wadze 42,8 mln ton. Dachser jest reprezentowany przez organizacje własne w 42 krajach.

Dachser w Polsce od 16 lat obsługuje eksporterów i importerów w zakresie transportu ładunków drobnicowych, logistyki kontraktowej oraz usług frachtu lotniczego i morskiego, a także specjalistycznych i kompleksowych usług dla sieci sklepów remontowo-budowlanych i branży chemicznej. Aktualnie w kraju działa dziesięć oddziałów firmy: w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Rzeszowie, Gdańsku, Brwinowie, Sosnowcu, Strykowie, Toruniu i Szczecinie, które obsługują w sumie blisko 100 regularnych połączeń dziennie.

Więcej informacji o firmie można znaleźć na stronie www.dachser.pl.

DACHSER na całym świecie
Skontaktuj się z nami
Kontakt Anna Szalek-Kowalska
return true; } return false; }