Pierwsi klienci wykorzystują platformę DACHSER w swojej codziennej działalności

Pierwsi klienci pracują z platformą DACHSER od końca sierpnia 2023 roku. Aktualnie po przeprowadzeniu kilku etapów intensywnych testów przez system przepływają już autentyczne dane klientów. W ten sposób każdego dnia otrzymujemy szczegółowe dane o tym, które funkcje platformy działają sprawnie, a które wymagają wprowadzenia indywidualnych modyfikacji. Uzyskane informacje pomagają nam krok po kroku ulepszać platformę.

Od sierpnia 2023 r. około 500 klientów miało dostęp do platformy i może obsługiwać swoją codzienną działalność cyfrowo.

Platforma DACHSER łączy usługi z obszarów Road Logistics i Air & Sea Logistics w przyjazny dla użytkownika, nowoczesny interfejs. Po intensywnej fazie rozwoju i testów pierwsza wersja platformy cyfrowej z podstawowymi funkcjami dla Air Export jest już dostępna. Od sierpnia ubiegłego roku około 500 klientów Air Export ma dostęp do platformy i może w sposób cyfrowy obsługiwać swoją codzienną działalność. Uzyskane dane i opinie klientów zostaną wykorzystane do dalszego rozwoju platformy.

Dane w czasie rzeczywistym do ukierunkowanej optymalizacji

Od momentu rozpoczęcia prac rozwojowych platforma DACHSER była rozwijana iteracyjnie i w bezpośredniej wymianie z klientami. W trakcie intensywnych badań i testów nasz zespół zidentyfikował potrzeby użytkowników i zebrał opinie na temat projektów produktów. „Zarówno proces wdrażania, jak i sama platforma zostały bardzo pozytywnie przyjęte przez naszych klientów. Intuicyjny interfejs użytkownika pozwala im na samodzielne zapoznanie się z platformą DACHSER i natychmiastowe przetestowanie wersji na żywo” – mówi Nicole Roedele, Project Manager Digital Sales ASL w DACHSER.

Aktywne korzystanie z platformy DACHSER generuje cenne dane z codziennej działalności dostarczane w czasie rzeczywistym, co pomaga zespołowi programistów wyciągać wnioski dotyczące dalszego rozwoju platformy. W procesie niskoprogowego zbierania informacji zwrotnej klienci mogą przekazywać opinie na temat przyjazności dla użytkownika, projektu i funkcji. Konstruktywne uwagi mogą być przekazywane za pośrednictwem platformy lub bezpośrednio do osób kontaktowych DACHSER. Dzięki danym pozyskiwanym w czasie rzeczywistym zespół programistów może optymalizować funkcje platformy w jeszcze bardziej ukierunkowany sposób i w razie potrzeby dostosowywać przepływy pracy.

Co dalej? W 2024 r. platforma DACHSER będzie krok po kroku rozbudowywana w celu cyfrowego odwzorowania całej oferty usług DACHSER i udostępnienia jej w zintegrowany sposób.

DACHSER na całym świecie
Skontaktuj się z nami
Kontakt Michał Tomczak